Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 306

Tema: Rodilište u Čakovcu 3. dio

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    pa možda je čovjek stvarno pošten

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ovo kada liječnik dolazi van svoje smjene, što jednostavno nije predviđeno našim sustavom zdravstva, iako je najnormalnije stvar na svijetu da rodilja želi i pokušava na sve načine na porodu imati osobu koju pozna i kojoj vjeruje (možda jedinu) - je po meni jako teška situacija. Razumijem i jednu i drugu stranu, niti bi se meni dalo svim strankama trčati godinama na uslugu van radnog vremena, abez ikakve novčane satisfakcije niti regularnog sistema motivacije za takvo što, a s druge strane kao rodilja/pacijentica mi je normalno da osječam potrebu da bude barem manji dio osoblja onaj kojeg poznam ili imam povjerenja.

    Non stop jauču kako je sustav zdravstva u financijskim problemima, pa umjesto da naplaćuju participacije, mogli su smisliti način kako da omoguće pacijentima da plate liječniku da dođe van svoje smjene, ili da stimuliraju liječnike koji imaju više pacijenata, izlaze na intervencije po pozivu itd.
    Pa neka ide jedan dio bolnici, ali trebao bi ići i jedan dio toj osobi koja radi nešto više od osnovne usluge.

  3. #53
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Ja sam isto za to da se doktorima koji dolaze van smjene plati. Ili ako inzistiraš da te porađa određeni dr.X izvoli platiti.
    ALI za to bi trebali dobiti uplatnicu ili račun, a ne ovako ispod stola.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    da,ali obzirom da se niti ne nazire kada će se za to moći dobiti uplatnica, a žene ne žele čekati sa svojim porodom još XY godina dok im se to ne omogući, i uz sasvim prirodnu želju da im na ovom sad porodu bude osoba u koju imaju povjerenja i možda jedina koju poznaju - buja plodno tlo za mito i korupciju.

  5. #55
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    zrinska & TinnaZ- slažem se 100%

  6. #56
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    nego cure, kaj mislite o onoj prostoriji gdje vas 1. put pregledaju nakon što vas zaprime...?
    ja sam odvalila!
    ležiš na stolu s raširenim nogama, dvoje ih sjedi za kompićem, rješavaju usput neke administrativne stvari, čistačica je u prolazu s kantom vode i tako (s raširenim nogama) čekam ja doktora, a sestra veli: mogli bi sad ispunit onaj upitnik: "zanimanje, datum vjenčanja..." :shock:
    mislila sam da bu mi kraj! baš mene briga kaj je to njima svakodnevna rutina. meni nije.
    ja velim, možemo o tome malo kasnije, nakon pregleda...dok se obučem? i presvlačim se ja u kabini- a kad se sestra odjednom otvara vrata- koji mi je datum vjenčanja...ja gola "samo malo, molim vas" a sestra komentira: "noo, pa kaaj, neste vi prvi koju bumo vidli!"
    ma čuj, smiješno mi je to sad. ali, nemaju ljudi finese. da ne velim kulture, senzibiliteta. odmah priprema na to da će ti dostojanstvo bit na nuli od ovog trenutka pa do kad ne napustiš njihovo carstvo.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj curly mama prvotno napisa
    Citiraj frogy prvotno napisa
    Uglavnom, liječnik s kojim sam dogovorila carski (imala sam medicinske indikacije, dakle drugačije ni nisam mogla roditi) dao mi je čak br. mobitela. I tu noć, kad se bebač požurio, zvala sam ga na mob i čovjek je došao zbog mene usred noći da me porodi. Nije tražio ni kunu, makar je možda na to imao pravo jer u bolnici je bilo dežurni liječnik koji me mogao i sam poroditi.
    draga frogy...
    ak je taj doktor došao na tvoj poziv usred noći- onda je, sigurna sam i očekivao neku šušku. (osim ak niste "best pals" ili tak nekaj )
    znači, ti si rekla "baš vam hvala..."
    Ma u pitanju je poznanstvo (od nekog mog "best pals"), a i ja sam na takvom radnom mjestu da me se ne bi usudio tražiti novac, niti bi ga primio. No kupila sam najbolji viski, nesicu, bombonjeru i tako to... Ipak se čovjek potrudio.

  8. #58
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    [
    Ma u pitanju je poznanstvo (od nekog mog "best pals"), a i ja sam na takvom radnom mjestu da me se ne bi usudio tražiti novac, niti bi ga primio. No kupila sam najbolji viski, nesicu, bombonjeru i tako to... Ipak se čovjek potrudio.[/quote]

    draga moja nismo svi te sreće... Ali u svakom slučaju tvoja nesica nije mito, nego znak pažnje i kulturna gesta...

  9. #59
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj frogy prvotno napisa
    Ma u pitanju je poznanstvo (od nekog mog "best pals"), a i ja sam na takvom radnom mjestu da me se ne bi usudio tražiti novac, niti bi ga primio. No kupila sam najbolji viski, nesicu, bombonjeru i tako to... Ipak se čovjek potrudio.
    eee, pa tak reci

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno


  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno


  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj curly mama prvotno napisa
    nego cure, kaj mislite o onoj prostoriji gdje vas 1. put pregledaju nakon što vas zaprime...?
    ja sam odvalila!
    ležiš na stolu s raširenim nogama, dvoje ih sjedi za kompićem, rješavaju usput neke administrativne stvari, čistačica je u prolazu s kantom vode i tako (s raširenim nogama) čekam ja doktora, a sestra veli: mogli bi sad ispunit onaj upitnik: "zanimanje, datum vjenčanja..." :shock:
    mislila sam da bu mi kraj! baš mene briga kaj je to njima svakodnevna rutina. meni nije.
    ja velim, možemo o tome malo kasnije, nakon pregleda...dok se obučem? i presvlačim se ja u kabini- a kad se sestra odjednom otvara vrata- koji mi je datum vjenčanja...ja gola "samo malo, molim vas" a sestra komentira: "noo, pa kaaj, neste vi prvi koju bumo vidli!"
    ma čuj, smiješno mi je to sad. ali, nemaju ljudi finese. da ne velim kulture, senzibiliteta. odmah priprema na to da će ti dostojanstvo bit na nuli od ovog trenutka pa do kad ne napustiš njihovo carstvo.

    to je i meni bila katastrofa. Još mi je i dr. ponovila ista pitanja kad je stigla (ona pitanja na koja sam već odgovorila sestri koja me zaprimila), a sve to raširenih nogu.

    Baš da se osjećaš ko najgore smeće...

  13. #63
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Bokić svima...Čula da s odjela otišao dr.Muha (navodno u privat) i dr. Podoreški. Pitam se pitam tko će ostati, ako se takav trend nastavi. . . :?

    Lijep pčozdrav...uživajte u vikendu...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma doći će mladi ne brini. Kod nas u vž su nove snage donijele i nove standdarde i neke nove odnose koji važe u našoj generaciji, gdje ima sve manje nametnutog autoriteta a sve više partnerskog.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Bokić svima...Čula da s odjela otišao dr.Muha (navodno u privat) i dr. Podoreški. Pitam se pitam tko će ostati, ako se takav trend nastavi. . . :?

    Lijep pčozdrav...uživajte u vikendu...
    Podoreškog sam prije tjedan dana vidjela na tv-u u prilogu o rodilištu, tak da mi je to prvi glas. Što se tiče Muhe, nije mi baš ostao u najboljem sjećanju....

  16. #66
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Bokić svima...Čula da s odjela otišao dr.Muha (navodno u privat) i dr. Podoreški. Pitam se pitam tko će ostati, ako se takav trend nastavi. . . :?

    Lijep pčozdrav...uživajte u vikendu...
    Da, navodno odlaze u Varaždin, što je mene u prvi čas šokiralo,a li onda sam čula da odlaze u privatno rodilište :?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    za jednog :D sto odlazi, a za drugog ... po meni...

  18. #68
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    Citiraj joan prvotno napisa
    za jednog :D sto odlazi, a za drugog ... po meni...
    za kojeg je koji smajlić?

    M. se malo ponaša čudno, no čini mi se OK uzevši u obzir ostatak ekipe. Bio mi je na "ćišćenju" nakon missed i sad na porodu. Istina, zaboravio je nakon šivanja epi izvaditi gazu... Sva sreća da je dobro završilo...
    Za P. nisam čula nikakve loše stvari, ustvari nisam sigurna da li sam uopće kaj čula za njega; bilo pozitivno ili negativno.

    U svakom slučaju, promjene su uvijek dobrodošle...

  19. #69
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    zaboravio je nakon sivanja izvaditi gazu ali je OK uzevsi u obzir ostatak ekipe??? :shock: :shock:

  20. #70
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    isuse! :shock:

  21. #71
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    zaboravio je nakon sivanja izvaditi gazu ali je OK uzevsi u obzir ostatak ekipe??? :shock: :shock:
    osjećam se ko totalni kreten kaj sam ovo napisala, no sretna sam kaj je sve ok završilo i ni ne razmišljam više o tome, ni o posljedicama koje su mogle biti... osim toga, sad mi to više ne izgleda tako strašno jer čovjek negativne stvari potiskuje i s vremenom zaboravi na njih... no, slažem se: Isuse!!!
    ja sam se užasno bojala poroda i tko će mi od doktora biti na porodu, pa mi se dr.M. tada činio kao dobro rješenje...
    ipak, nadam da će doći neki novi ljudi u čk rodilište koji će odgovornije raditi svoj posao...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ja te kužim, to spada u onu kategoriju koga bi rađe - smotanog ili zločestog

  23. #73
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    TinnaZ, točno tak. hvala kaj me kužiš

  24. #74
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kuzim sad i ja

  25. #75
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno bokić

    ...Je li istina da se dio čk.rodilišta preselio u novi dio??? Ima li kakvih novosti? :/
    Pročitale ste članak u "Međimurju" o radu grupe za potporu dojenja u Domašincu??? Super članak....

  26. #76
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno Re: bokić

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Pročitale ste članak u "Međimurju" o radu grupe za potporu dojenja u Domašincu??? Super članak....
    ja jesam
    Bravo za cure!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno



    http://www.medjimurje.hr/hr/4408/mam...to-beba-treba/

    grupa ima i u drugim mjestima, gotovo jednako aktivnih kao i spomenuta. bilo bi dobro da ima vise ovakvih clanaka..

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    jako lijepo, bravo cure a i patronažnim svaka čast !

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Podoreškm sam hodala prije onih promjena u ambulanti, kada smo morale izabrati Jalšovca ili Martu i bio mi je stvarno super na tih par pregleda. Imam policistične jajnike pa sam jedno vrijeme svaka dva tjedna dolazila na kontrole. Stvarno nisam imala zamjerke. I u bolnici mi je bio o.k. Uz Muršića i najsimpatičniji.

    Muha me operirao/porodio, ali nisam ga niti vidla niti čula jer je bio hitan carski i ne sjećam se baš ničega. Kako smo bili tjedan dana u bolnici vidjela sam da je dosta nezadovoljan svim i svačim i da non-stop nekaj prigovara. To mi se baš i nije dopalo.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno Re: bokić

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    ...Je li istina da se dio čk.rodilišta preselio u novi dio??? Ima li kakvih novosti? :/
    Pročitale ste članak u "Međimurju" o radu grupe za potporu dojenja u Domašincu??? Super članak....
    Meni je jedna liječnica iz čk bolnice rekla da rodilište ostaje gdje je

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno Re: bokić

    Citiraj frogy prvotno napisa
    Citiraj zrinska prvotno napisa
    ...Je li istina da se dio čk.rodilišta preselio u novi dio??? Ima li kakvih novosti? :/
    Pročitale ste članak u "Međimurju" o radu grupe za potporu dojenja u Domašincu??? Super članak....
    Meni je jedna liječnica iz čk bolnice rekla da rodilište ostaje gdje je
    ma nek ostane gdje jeste, nije problem u zidovima...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno Re: bokić

    Citiraj joan prvotno napisa
    Citiraj frogy prvotno napisa
    Citiraj zrinska prvotno napisa
    ...Je li istina da se dio čk.rodilišta preselio u novi dio??? Ima li kakvih novosti? :/
    Pročitale ste članak u "Međimurju" o radu grupe za potporu dojenja u Domašincu??? Super članak....
    Meni je jedna liječnica iz čk bolnice rekla da rodilište ostaje gdje je
    ma nek ostane gdje jeste, nije problem u zidovima...
    I ja to velim

  33. #83
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    ni ja nisam mislila da je osnovni problem u zidovima i novotarijama...ali svaki pomak nabolje je puno. Ili još bolje...rekli bi smo maleni korak za čakovečku bolnicu, ali velik za međimurske trudnice.
    Drage moje...nadam se u 2008. samo dobrim vjestima!!!! Lijep pozdrav!

  34. #84
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Veliki dio postojećih postova koje čitam u zadnje vrijeme na ovom topicu me doista jako vesele i ulijevaju nadu da se ipak nešto mjenja u Kakovečkom rodilištu, jer osobno imam samo riječi pokude za to rodilište i ljude koji tamo rade.Moja priča ide ovako .. prije 5 godine javila sam sam se na odjel ( po uputi lječnika opče prakse) zbog krvarenja između ciklusa i bolova u donjem dijelu trbuha(Imala sam 19 godina) .Primila me doktorica kojoj neću spominjati ime . Ušla sam u ambulantu , onako sva prestrašena i počela joj polako objašnjavati što mi se događa.Nakon što je čula moju priću hladno mi rekla : neznam što da vam kažem .Vjerojatno se radi o vanmaterničnoj trudnoći.I sad ja ono :shock: ostala paf , što zbog "vjerojatne dijagnoze" a još više zbog tog tona kojim je izgovorila tu rečenicu. Pitam : i , što da radim?! " Pa šta ja znam? Jeste trudni?" Još jedan šok! Koliko znam nisam ... sad sam na sredini ciklusa ... (mislim pa zato sam i došla ovamo neeee??? " Možete li mi izvaditi krv , ili napraviti neki test? Trbuh me ko u inat sve jače boli , tako da mi klecaju noge (valjda i zbog straha pred njom) Njezin odgovor: "NEMOŽEMO,MI TU TESTOVE NEMAMO , Odite preko u ljekarnu , kupite test i vratite se natrag!" ! Još jedan :shock: I gledam ja nju onako ko tele i nemogu vjerovati što mi je upravo rekla.... I tako ode ja u onim bolovima po test ( jedva sam hodala) , vratim se i test negativan. Kad je to vidjela , poslala me je kući.BEZ PREGLEDA I BEZ IKAKVIH DODATNIH PRETRAGA.... Da bi si kroz 3 dana ja sama postavila dijagnozu , - upalu slijepog crijeva , ali to je opet priča za neki drugi odjel koja je hvala bogu dobro završila .Ovo je bila moja priča , moje prvo i nadam se zadnje razočaranje sa tog odjela .Ja shvačam da lječnici nemogu biti stalno nasmješeni i pacijentima ljubiti guzice (s oproštenjem) , ali mislim da bi na takvim odjelima ipak trebalo imati malo ljudskosti ili barem prilagoditi ton kada se radi o nekim dijagnozama , pa da se barem osječaš kao čovjek , a ne kao neka živina koja je tamo njima došla dosađivati i oduzimati vrijeme. Nakon toga "moj odjel ginekologije" je varaždin i uistinu sam zadovoljna

  35. #85
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Da li je tko čitao članak u Međimurskim novinama?
    Navodno piše kako se u obnovu rodilišta investira neka veća lovica...

  36. #86
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Piše da je grad dao 400.000 i poziva poduzetnike da i oni nešto prilože da se rodilište potpuno obnovi i modernizira.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Čakovec je dosta prije Varaždina omogućavao prisustvo oba roditelja porodu. Nema razloga da po bilo čemu zaostaje niti sad. Jako lijepo što se i dalje ulaže, mada nije niti do sada rodilište bilo strašno loše po uvjetima.

    Hoće li konačno osvojiti glas pristojnog rodilišta, ili će ga i dalje pratiti teret priča o korupciji, nadam se da će se i tome stati na kraj jednom.

  38. #88
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    taj članak, moram priznati, nisam primjetila. ali sam primjetila onaj u kojem piše o novoj privatnoj gin. ordinaciji jednog od bolničkih ginekologa

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Piše u jučerašnjem Večernjako o obnovi rodilišta. Grad će dati novce, pozivaju i druge općine i gradove u Međimurskoj županiji da nešto isfinanciraju. Uglavnom, preuredi će sobe da budu dvokrevetne, imat će više wc-a i tuševa, u sobama budu kadice za kupanje beba i stolići za prematanje. To sve bi trebalo napraviti u dvije godine. Živi bili, pa vidjeli...

  40. #90
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    U čakovcu nema trudničkog tečaja :? ... frendica koja mora roditi u 5-tom mj kaže da se je upisala i da su joj rekli da će je zvati ako će biti - tj da ga trenutno nema... prije bude rodila

  41. #91
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Bokić...Moja kolegica mora roditi u 8 mj. i njoj rečeno da ih se treba skupiti 15. :? Pitam se pitam od kad tako malo trudnica u Međimurju. Možda bi i udruge tipa"Romi za Rome" morali poraditi na edukaciji svojih"hrvazskih majki" jer budimo realne one drže prosjek u našim rodilišima.

  42. #92
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    prosijek održavaju u svakom slučaju .. ali valjda je jasno da se niti jedna romkinja neće pojaviti na trudničkom tečaju -( a ostalih ima jednostavno premalo ) .. sad kad dođe ovih 35.000 kn poticaja po bebi - bit će trudne i po tri put godišnje

  43. #93

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    neće nikad dočekati da bude 15 trudnica. U Varaždinu su kretali sa 3 para, pa malo po malo povećavali broj, danas jedva svi stanu u prostoriju predviđenu za to.
    No u Varaždinu je sve pokretala jedna osoba sa puno entuzijazma, u Međimurju se očito nije još našla takva.

    Ali tečaj vam ne treba za prisustvo oca porodu, ili su nešto promijenili ?

  44. #94
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    inikaa i zrinska, molim lijepo bez rasnih predrasuda, jer se protive pravilima foruma.

  45. #95
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    moja isprika

    - netreba tečaj za tatu na porodu - čini mi je da je zadnji put kad mi je rodica imala porod , tata platio 300 kn .. nisu ga pitali dali je bio na tečaju ili ne ..

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a što se tiče udruge Roma, zašto ne, bilo bi lijepo da ih se obavijesti da postoji tečaj i da su i oni pozvani. Možda bi kroz takve edukacije Romkinje mogle polučiti ponešto koristi i za svoje obitelji.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    a što se tiče udruge Roma, zašto ne, bilo bi lijepo da ih se obavijesti da postoji tečaj i da su i oni pozvani. Možda bi kroz takve edukacije Romkinje mogle polučiti ponešto koristi i za svoje obitelji.
    Da, možeš misliti da bi došle. Većina ih je samohrana, a u onih udanih bi muževi došli na tečaj jedino da im se plati...

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ha čuj, u Varaždinu je i "neromkinja" došlo tek par na početku, isto bi ih valjda došlo više da je netko platio. A za tečaj koliko znam nije nužno da ide muž, može ići i prijateljica. Tu bi doduše mogao biti problem ako se tečaj plaća. Ma dobro, nisam stručnjak za pitanja Roma, vi vjerojatno bolje znate.

  49. #99
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Tinna, u čakovcu tečaj postoji duže nego u Varaždinu (od 1998), ali je svejedno interes jaaako slab.
    Ja vjerujem da je problem u načinu predavanja i informacijama koje se tamo dobiju, a tu je sigurno VŽ puuno bolji.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    može biti

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •