Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: priprema na šok

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno priprema na šok

    trebam vaša dobra iskustva

    morat ćemo za mjesec i pol na scintigrafiju, gurat će joj cjevčice u mokraćovod i na UZV gledati stanje, prošli put je trajalo pola sata

    Imamo jako loše iskustvo od zadnji put i bilo kakav prijedlog, savjet da je pripremim na to bio bi zlata vrijedan...

    ja sam još u šoku od toga kako je bilo prošle godine, ona je vrištala, nije me htjela ni pogledat, ni mm, nikakve animacije pjesmice nisu dolazile u obzir, majca joj je bila potpuno mokra od vrištanja i šoka... bili smo s njom unutra...
    nije to bilo obično deranje, kao da je netko.... grozno....

    od tada nije mi dala ni približno da joj se približim pipi, niti dan danas neda... više se ne voli ni tuširat, sve šta ima veze sa tim je vrištanje i deranje...

    bojim se reakcije nakon ove pretrage, i da opet neće biti isto dijete kao prije

    svi doktori kod kojih smo bili napišu u početku: nepovjerljiva, istraumatizirana...
    a kod neuropedijatra je bilo sve super samo je rekao da je jako osjetljiva osoba... po pincetnom hvatu...

    kako da je pripremim?
    toliko sam očajna i bojim se posljedica da mi nebi bilo teško ni dati joj nešto za smirenje malo...

    ne znam uopće u kom smjeru da razmišljam, navedite me na pravi put...

    ima 2,5 godina...
    i svaki dan mi je sve veća knedla u grlu... jer se približavamo terminu...

    bilo je problema i kod pedijatrice, ali kupili smo sprave za igranje doktora i zadnji put i prvi put u životu da je surađivala i nije plakala za gledanje grla i ušiju...
    ali ovo mi je malo glupo, šta ćemo se igrat kako je pikaju dolje, a s druge strane možda to umanji šok jer će donekle shvaćat šta će joj radit... a ne znam...

    HELP

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Može li se to obaviti u anesteziji? Možda privatno? Meni je i stavljanje katetera bilo vrlo traumatično, a kamoli djetetu .

  3. #3
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Adrijana, jesi li sigurna da je to što ste prošli put radili scintigrafija?
    Kod scintigrafije se ne uvodi kateter već se u venu ubrizga kontrast i onda snima protok kroz bubrege. Dijete mora mirno ležati cca pola sata ali joj ništa bolno ne rade osim te pikice.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Adrijana, jesi li sigurna da je to što ste prošli put radili scintigrafija?
    Kod scintigrafije se ne uvodi kateter već se u venu ubrizga kontrast i onda snima protok kroz bubrege. Dijete mora mirno ležati cca pola sata ali joj ništa bolno ne rade osim te pikice.
    da zabuna, cistografija.........

  5. #5
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    kada vam je pregled? Nemojte poceti jako rano s pripremama, nekoliko dana prije joj najavi pregled, zadnji dan joj malo detaljnije objasni sto ce sve doktori raditi...Mozes li od zadnjeg pregleda izvuci nesto lijepo sto se iza toga desilo (isli ste ovdje ili ondje, brzo ste isli kuci), ako mozes u svakom slucaju to naglasi...Pri svemu tome vazno je da ti ne budes u strahu, ona ce ga sigurno osjetiti u tvom glasu, a onda cijela prica postaje nevjerodostojna.

    Ne znam gdje radite te kontrole, ali ako iole postoji mogucnost da ju napravite u nekom prijateljskijem okruzenju, s liječnikom koji zna pristupiti djetetu - raspitajte se, odite privatno, svaki ulozeni novcic vrijedi djetetovog mira (iz osobnog iskustva, mi imamo krasnih iskustva s jedim privatnim neuropedijatrom).

    Slobodno se igrajte s tim liječničkim setom - na medi ili nekoj lutki, klincima to jako pomaze.

    Jos jednom, najvaznije je da ste ti i suprug mirni da bi mogli i nju smiriti. Nemoj se bojati njenog placa, neka place, pretraga vjerojatno nije ugodna, strah ju je, normalno je da place...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •