Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: još jedna priča iz Osijeka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    76

    Početno još jedna priča iz Osijeka

    :D
    Bila sam prvorotkinja iz Našica koja je odlučila rodit u Osijeku,zadnje preglede sam obavljala tamo i doktorica mi je stvarno bila prekrasna..da nje nema ja bi vjerojatno skočila sa balkona..uglavnom..
    ponedjeljak ujutro,budim se i osijećam neku bol,zanemariva je ,svakih 45 min. U popodnevnim satima dobivam temperaturu 39,oko 6 sati trudovi se javljaju svakih 5 minuta,tuširam se i odlazim u kbc osijek, dolazim tamo,stavljaju me na ctg vide ono što ja već odavno znam,pa ultrazvuk,i naravno pregled..doktorica neka pitaj Boga koja nikad ju vidjela,počinje vikat na mene kao imam ja Našice pa nek tamo bolnici trošim novce,a ne osječkoj..
    naravno zgrožena pod užasnim trudovima šalju me na patologiju trudnoće,uplašeni i muž i ja jer namam pojma što ćemo tamo,sestra ga otpiruje na foru idite doma ja ću vas nazvat,ona neće skoro.
    Ulazim u sobu prazan jedankrevet,na ormariću tv,opet ista sestra počne se derat čiji je to tv i tjera trudnicu sa 3 puta većim stomakom od mog neka ga makne,gledam u nju i vičem meni tv ne smeta..mislim luda žena..
    oko pola noći temperatura raste,dolazi neki muški doktor,pregleda me, kaže priredite ju ona je otvorena jedan prst,ali ima visoku temp,u rađaoni ionako nema posla pa nek ide dolje..
    ulazim u box 1,priključuju me na ctg,zamolim ih da legnem na bok jer ne mogu ležat na leđima,otresito me odbija..
    oko tri dolazi neka treća doktorica in probuši mi vodenjak kao ići će to brže..
    oko pet dolazi sestra i kaže moram ti stavit kateter,pokušava ali ne uspijeva..naravno vrišti na mene..
    hvala bogu oko pola devet ujutro dolazi moja doktorica počinje vikati na njih,obrati mi se i pita me dali može drip,ja naravno potvrđujem,kaže mora na sastanak ali potrudit će se doći što prije..ja pucam od sreće i mislim napokon..
    dolazi sestra stavlja mi drip obraća mi se podrugljivo i kaže ne dao ti Bog da tiskaš jer će ti dijete imat kvrgu na glavi..
    drip kreće ja mislim da će me rastrgat,dozivam ih nikog nema,dolazi pripravnica podiže plahtu i vikne krenilo je,mojoj lari je već bilo pola glave vani..odjednom 5 doktora oko mene i 6 sestara..nisam mogla vjerovat smijala sam se sama svojoj gluposti što sam mislila da je osijek bolji od našica..
    narwedna 4 dana su mi svaku posjetu puštali i vikali kao ona stela od dr salaj..ona može što god hoće..našla sam žohara u čaši..od cijelog šoka nisam 3 i pol dana dobila mlijeko,nisu laru htjeli nadohranit jer bi ja onda hodala okolo a ne se brinila za svoje dijete..katastrofa..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Čestitam na bebici!
    Jako mi je žao što imaš loše iskustvo, stvarno je nevjerojatno da se i dalje događaju takve stvari.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    76

    Početno

    8)
    lagano to već počinjem zaboravljati i nadati se kako će se ove godine u 11 mjesecu odviti moj drugi porod u normalnim okolnostima i normalnim ljudima..HVALA

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Anamarija S prvotno napisa
    8)
    lagano to već počinjem zaboravljati i nadati se kako će se ove godine u 11 mjesecu odviti moj drugi porod u normalnim okolnostima i normalnim ljudima..HVALA
    Ne vjerujem da se oov još uvijek događa, treba te ljude maknuti s tih mjesta, ima ljudi koji bi taj posao ljudski odradili.

    U svakom slučaju želčim ti sve najbolje povodom rođenja i sreću za naredno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    76

    Početno

    da to bi trebalo napraviti,uvijek sam mislila kako se takve stvari događaju samo u manjim sredinama,jer kod nas žene na sve šute samo da im se pomogne,nisu toliko osviješćene kao u većim gradovima.tj da znaju da imaju stvar izbora.nažalost muž mi neće biti sa mnom jer to u našicama nije dopušteno.

  6. #6
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno Re: još jedna prča iz Osijeka

    Citiraj Anamarija S prvotno napisa
    u rađaoni ionako nema posla pa nek ide dolje..
    zalosno, sto vise reci na to?
    Citiraj Anamarija S prvotno napisa
    uvijek sam mislila kako se takve stvari događaju samo u manjim sredinama,jer kod nas žene na sve šute samo da im se pomogne,nisu toliko osviješćene kao u većim gradovima.tj da znaju da imaju stvar izbora.
    nazalost, istina je ponekad upravo suprotna - u vecim rodilistima cesto nema individualnosti ni mogucnosti izbora, rodilje se rutinski fila lijekovima i 'poradja' da bi sto brze oslobodili mjesto za iducu rodilju, rutina je cesto vaznija od osoba... :/

    ali nema pravila, i u velikom i u malom, i u 'popularnom' i u 'nepopularnom' rodilistu moguce je dozivjeti traumu a i imati lijepo iskustvo s poroda. iskreno se nadam da ces ovaj put imati ovo drugo

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    76

    Početno

    mislim da sam ovaj put poduzela sve u svojoj moći da moj porod bude moj!!!
    iako nailazim na podsmjehe jer se to kod nas još nije toliko razvilo,ovaj forum i rasprave mi puno pomažu da ustrajem u svojoj odluci,i ne popustim tzv. traci rađanja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Pretpostavljam da ovaj put namjeravaš roditi u Našicama?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    76

    Početno

    da

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    10

    Početno priča s poroda

    baš mi je žao,neki ljudi koji rade na takvim mjestima i tako se ponašaju treba ih odma udaljiti

  11. #11
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    čestitam na bebici i strašno mi je žao zbog traumatično poroda.
    Ja sam dva puta rodila u KBC Osijek i nemam riječi zamjerke, stvarno ima u svakoj bolnici par idiot i izgleda da su ih sve u istu smjenu stornjali...jadne te rodilje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •