Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Carski rez bez potpune anestezije je moguc ili ne?

  1. #1

    Početno Carski rez bez potpune anestezije je moguc ili ne?

    Molim vas za odgovore...iako jos nisam trudna, unaprijed znam da ako Bog da budem trudna, morat cu na carski, ali mi je rizik zbog sitnijih srcanih problema veci ako me totalno uspavaju...da li je moguce ikako drugacije izvesti carski, da li je netko rodio na takav nacin? unaprijed hvala

  2. #2
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Da, sa spinalnom anestezijom.

  3. #3
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Sama nemam iskustva sa carskim, ali cure u sobi procedurom nisu bile nezadovoljne.

  4. #4
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ja sam imala carski s spinalnom, sve je bilo super, bez ikakvih problema, a najveća prednost je u tome što si budna cijelo vrijeme i vidiš svoju bebice u trenutku kad se rodi!

  5. #5
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja imala carski sa epiduralnom analgezijom i sve 5.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Ja sam imala carski s spinalnom, sve je bilo super, bez ikakvih problema, a najveća prednost je u tome što si budna cijelo vrijeme i vidiš svoju bebice u trenutku kad se rodi!

    Potpisujem, ja oduševljena :D

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja sam imala dva carska, prvi put s opcom a drugi put sa spinalnom. iskustvo neusporedivo, cak sam razmisljala o trecoj trudnoci....

  8. #8

    Početno

    bezbroj puta hvala :D :D :D
    , a ako biste mi mogle reci da li se radi o Zg, i koja bolnica pretpostavljam da jest, jer u Splitu bas nisam sigurna da to rade

  9. #9
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Loty, poslala sam ti pp s detaljnim opisom mog carskog...

  10. #10

    Početno

    Roza...tisucu puta hvala !!!

  11. #11
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    Loty,carski rez bez opće anestezije je moguć uz spinalnu ili epiduralnu anesteziju.Kako navodiš da imaš "sitne srčane probleme",bila bi bolja takva anestezija ali ti preporučam napraviti pregled kod kardiologa prije trudnoće.Razlika između spinalne i epiduralne anestezije je u prostoru u koji se daje lokalni anestetik,u dozi anestetika i načinu djelovanja.Pred kraj trudnoće savjetujem ti pregled kod anesteziologa i dogovor o dovršenju trudnoće.Ponekad je bolje dovršiti trudnoću vaginalnim putem uz adekvatnu analgeziju(epiduralna!) nego ići na carski rez što je moguće s obzirom na stanje srca.Inače,to mi je struka i mogla bi o tome pisati dva dana ali ovo je otprilike ono najvažnije.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    Citiraj bb prvotno napisa
    Citiraj Roza prvotno napisa
    Ja sam imala carski s spinalnom, sve je bilo super, bez ikakvih problema, a najveća prednost je u tome što si budna cijelo vrijeme i vidiš svoju bebice u trenutku kad se rodi!

    Potpisujem, ja oduševljena :D
    i ja oduševljena!!! ma ja mislim da u svakojj bolnici možeš se dogovoriti s anesteziologom koju ćeš anesteziju. ja sma prije nego sam išla na carski išla kod anesteziologa na razgovor (to je praksa) gdje potpišeš izjavu da ideš na carski i da želiš opću ili spinalnu anesteziju. spinalna je definitivno bolja od opće jer sam ja bila 3 puta u općoj anesteziji kod 3 operacije (prije trudnoće) i svaki put mi je ostao gorak okus narkoze u ustima. sjećam se da sma jednom i doktora pobljuvala zelenilom iz usta-teško podnosim narkozu

    martinovamama, meni je anesteziolog rekao da imam mogućnost spinalne ili opće kad je u pitanju carski, a da rađam vaginalno da bih mogla ići epiduralno. nisam znala da postoji epiduralna anestezija kod carskog reza....draže bi mi bilo da sma to znala

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    146

    Početno

    ja prošla carski sa spinalnom u splitu i prezadovoljna.

    nije mi uopće to padalo na pamet nakon cijele noći dripa i već su me bili zavezali za opću kad stigao anesteziolog i sam ponudio spinalnu.

  14. #14
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    Epiduralna anestezija za carski rez obično se koristi kao nastavak analgezije u porodu koji je počeo kao vaginalni a završio carskim rezom.Razlika između epiduralne i spinalne za carski rez je i u vremenu koje je potrebno da anestetik počne djelovati.Kod spinala je to vrlo brzo-za 5-10 min dok kod epiduralne za carski rez treba proći 15-20 min da bi se osigurala adekvatna analgezija.Anesteziolog je taj koji ponudi opću ili regionalnu anesteziju a sve opet ovisi o razlogu za carski rez.Ako je bebi ili mami glava u torbi ide se na opću anesteziju-to su oni hitne,baš hitne sekcije.Opča anestezija dolazi u obzir ako postoji bilo koja kontraindikacija za regionalnu anesteziju što znači da bi spinalna ili epiduralna pogoršala stanje i mame i bebe.Sve to obično anesteziolog kaže pri preoperativnom pregledu.

  15. #15

    Početno

    Citiraj martinovamama prvotno napisa
    Loty,carski rez bez opće anestezije je moguć uz spinalnu ili epiduralnu anesteziju.Kako navodiš da imaš "sitne srčane probleme",bila bi bolja takva anestezija ali ti preporučam napraviti pregled kod kardiologa prije trudnoće.Razlika između spinalne i epiduralne anestezije je u prostoru u koji se daje lokalni anestetik,u dozi anestetika i načinu djelovanja.Pred kraj trudnoće savjetujem ti pregled kod anesteziologa i dogovor o dovršenju trudnoće.Ponekad je bolje dovršiti trudnoću vaginalnim putem uz adekvatnu analgeziju(epiduralna!) nego ići na carski rez što je moguće s obzirom na stanje srca.Inače,to mi je struka i mogla bi o tome pisati dva dana ali ovo je otprilike ono najvažnije.

    puno ti hvala....tocnije imam blokove prvog i drugog stupnja uz povremene iznenadne tahikardije i bradikardije...jao ja cu ipak traziti carski, kao laik ipak mi se cini to manje opasnim...hvala jos jednom...ja sam sebi tako zacrtala pa sta bude...

  16. #16
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    Ja ti toplo preporučam kompletnu kardiološku obradu prije trudnoće a carski rez si nemoj željeti.Nije on bezazlen.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Martinova mama

    ja poludim kad mi kažu,super si prošla,išla si na carski.......

    mislim bila 2 dana u šok sobi nakon sekcije

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •