Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Beba malo ostala bez zraka

  1. #1
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno Beba malo ostala bez zraka

    Moja prijateljica je rodila bebu na carski rez. Sve je prošlo ok. Nakon par sati sestra nadgledala bebe i vidi da je beba malo poplavila, da je ostala bez zraka, tj prestala disati. Odmah je malo prodrmala i stavila na kisik, beba hitno odvedena na pedijatriju. Tamo su joj radili nalaze neke, tu su rekli da je sve ok. Čak tu nije bila na kisiku, jer po njima nije trebalo, stanje se normaliziralo, tako je i danas. Beba samostalno diše, i po njima je skroz dobro. Moju prijateljicu je zanimalo, može li to ostaviti ikakvih oštećenja na bebu, posljedica. Dr. su rekli- nikakvih, da je beba malo ranije rođena i da su moguće dvije stvari, da se malo zagrcala, a druga da joj se pluća nisu dovoljno razvila i da nije imala snage sama disati...
    Da li je netko imao ovakav slučaj, i može li biti posljedica, jeslu li to dr. zbilja mogli sada viditi iz tih neki pretraga kao što oni kažu, da beba neće imati nikakvih posljedica? Ili se to ipak sada ne može vidjeti?

  2. #2
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Ovisi koliko dugo je beba bila bez kisika.
    U ovom slučaju mislim da nije trajalo dugo pa ne bi trebalo bii posljedica.

    Mene bi više brinulo zašto je beba prestala disati :/

  3. #3
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Nije bila dugo bez zraka, bar tako kažu. Ne znam koliko može biti točno, ali su uzeli izraz "beba zaboravila disati", da se tako kaže, jer je rođena 2 tj. ranije, pa se pluća nisu razvila dovoljno, i jednostavno kad je izdahnula nije mogla udahnuti ponovno. I druga mogućnost, da se zagrcala poslije hranjenja :?

  4. #4
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    moje cudo je rodjeno vaginalno ali uz drip i dolantin i poprilicno tezak porod tako da je (u to sam sad sigurna) sat-dva nakon poroda (jer su mi ga odnijeli vrlo brzo ) poplavio i isto tako zavrsio u inkubatoru na kisiku - bez ikakvih pikanja ili slicnog, samo u kontorliranom okruzenju. od poslijedica jedino sto mogu navesti je osjetljivost disnog sustava iako to ne mora biti nuzno od toga. pod osjetljivost m islim na cinjenicu da je nakon godine dana doma i fantasticnog zdravlja cim je bio izlozen svemu i svacemu u jaslicama odmah dobio bronhitis i godinu dana je na svaku zarazu reagirao bronhitisom. neki klinci su stalno imali zelucane viroze, nekima je stalno curio nos, a moje cudo je bez obzira na "vladajucu"zarazu imalo bronhitise...zakljucak svih doktora je da mu je to slaba tocka pa se sve kacilo tamo :/

    inace je velik snazan i pametan, rodjeni vodja (po rijecima tete iz vrtica, da ne bude da samo ja hvalim svoje cudo ) - ima 3,5g, 107cm i 19kg...ah, prava sam ponosna mama

  5. #5
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    od poslijedica jedino sto mogu navesti je osjetljivost disnog sustava iako to ne mora biti nuzno od toga. pod osjetljivost m islim na cinjenicu da je nakon godine dana doma i fantasticnog zdravlja cim je bio izlozen svemu i svacemu u jaslicama odmah dobio bronhitis i godinu dana je na svaku zarazu reagirao bronhitisom.
    To je možda i za očekivat kad djete pođe u vrtić, tu se svašta pokupi. U takvoj sličnoj situaciji je bio i ovaj dečkić, samo pod nekim nadzorom.
    Mogu li dr. sad pregledima utvrditi da neće doći do nekih posljedica, ili je to prerano i nemoguće?

  6. #6
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    i D je pri porodu ostao bez kisika, rođen je modar, nije glasa pustio...mislim da se radilo o sekundama . stavljen je pod kisik, i Bogu hvala sve je bilo ok. prve dvije godine smo muku mučili s bronhitisima, ali smo ih zalječivali dosta dobro - nismo bili na ventolinu i sl, a čitala sam da su im podložnija djeca koja su pri porođaju ostala bez kisika. s obzirom na posljedice koje su mogle biti, bronhitis je još i dobar.

  7. #7
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Mi se s tobom slažemo, najmanji problem je bronhitis, samo da na njemu ostane, a nadam se da hoće. Stvarno je sve dr. digla na noge, io svi vele da beba neće imati nikakvih posljedica, ali eto opet je nešto jače u njoj, ona misli da se to još ne vidi i niti može utvrditi raznim pregledima. :?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Moj sinčić je pola sata nakon poroda stenjao i ječao, po riječima liječnika, imao je smanjenu razinu kisika u krvi. Objašnjeno mi je da je to zbog teškog i produljenog poroda, bio je na potpori kisikom jedan dan nakon poroda. Ni po čemu se nije dalo naslutiti da je bilo nekih posljedica. Pedijatar mi je rekao da se ne može kategorički reći da nije došlo do nekog oštećenja uslijed smanjene opskrbe kisikom do 6. mjeseca života. Zato se takva djeca smatraju neurorizičnima, ali većina njih nema zaista nikakvih posljedica. Mislim da bronhitis nema veze s tim.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno Re: Beba malo ostala bez zraka

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Da li je netko imao ovakav slučaj, i može li biti posljedica, jeslu li to dr. zbilja mogli sada viditi iz tih neki pretraga kao što oni kažu, da beba neće imati nikakvih posljedica? Ili se to ipak sada ne može vidjeti?
    Vidjela kod nas u rodilištu u sobi, poplavila je u tren jedna bebica cure koja je rodila vaginalno, moj je dojam bio da se u trenu zagrcnula, bila je doslovno plava kao šljiva. Odmah je došla sestra, ali čim je došla sestra je bebica bila već OK, došla je i doktorica, utješila mamu, ali kako je mama bila sva u šoku odveli su bebicu malo na promatranje, dobila sam dojam čisto zbog mame i da su to stvari koje su relativno česte i uobičajene - nisu se nešto pretjerano uzbuđivali oko toga, iako su reagirali promptno.

  10. #10
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    kod nas je bilo vrlo slično kao kod saske, samo što sam ja bila ta koja je odmah primijetila da s bebom nešto nije u redu, a ne doktori.
    kad su mi ga dali ječao je, imao neku čudnu boju i imala sam dojam da mu nije baš najbolje.
    pedijatrica je digla cijelu frku, jer ga nisu po odmah odnijeli.
    radili su mu dva puta uzv mozga u tih osam dana koliko smo bili tamo i ni jednom nije bio dobar. na kontroli za mjesec dana sve pet.

    danas mi često padne na pamet ima li to sve skupa veze sa njegovim laringitisima i bronhitisima :/

  11. #11
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ona je jutros izašla iz bolnice sa bebom, dobro su obadvoje. Beba je dobila malo žuticu, i kao zbog cijele situacije koja se dogodila, pozvana je na kontrolu u utorak. Dr. i dalje tvrde da je sve u najboljem redu,, ali nju ipak zanima mogu li ti sada pregledi otkriti da je sve u redu i kakve posljedice eventualne mogu biti(fizičke, mentalne :? )

  12. #12
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    U biti sve ovisi o tome koliko je beba bila bez kisika. Obzirom da bebice mogu relativno brzo poplaviti, to nije nužno pokazivatelj koliko je trajao manjak kisika. A o trajanju ovise moguće komplikacije.

    Ako je beba pokazivala reakcije kad je sestra to otkrila, onda je to vjerojatno bilo vrlo kratko i zato doktori vjerojatno kažu da nije ništa strašno. Oni mogu napraviti eventualno uzv mozga i možda još kakve pretrage, a da li je došlo do nekog oštećenja - vjerojatno mogu iz tog nalaza, ali i iz refleksa, ponašanja bebe i drugih stvari odrediti.

    Da imaju ikakve sumnje, ne vjerujem da bi je poslali doma i svi pričali da je sve u redu.

  13. #13
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ako je beba pokazivala reakcije kad je sestra to otkrila, onda je to vjerojatno bilo vrlo kratko i zato doktori vjerojatno kažu da nije ništa strašno.
    Čim je nju sestra primila na ruke beba je došla sebi. Stavili su je na kisik preventivno, dok je nisu odveli na pedijatriju, tamo je više nisu držali, jer je sve bilo ok.
    Kako se ja tako poplašim svega. Odmah sebe vidim u takv oj situaciji, i uhvati me strah.
    ina33, dobro si mi dala razmisliti o višeplodnoj trudnoći, kad se i ovo jedo jadno namučilo. Dr. kažu da mu je toliko bilo usko da se čude kako je toliko i izdržao unutra

  14. #14
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Vjerujem da je sve ok s bebom, pogotovo ako pretrage pokazuju da nema nikakvih posljedica.

    Moj N je drugi dan po porodu prestajao disati i isto je reagirao na stimulaciju. Proveli smo dva tjedna u bolnici jer je on bio na intenzivnoj na promatranju. Bogu hvala, svi nalazi (UVZ mozga, pluća i srca, krvna slika, RTG pluća i srca) su odlični. Na kraju je donešen zaključak da nije imao razvijen refleks gutanja i disanja (jer je on najčešće plavio za vrijeme hranjenja). Da bi saznala koliko je to česta pojava, samo što je to kod nekog više izraženo (kako kod mog N),a kod nekog gotovo neprimjetno.
    Evo on će za dva tjedna godinu dana. Živ je i zdrav, dapače čak ped kaže da spada u napredniju djecu. Bogu hvala sve je super.

    Samo pozitivno i sve će biti super!

  15. #15
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Cure kvala svima u moje ime i ime moje prijateljice. Puno joj je lakše kad vidi da dosta sličnih slučajeva, i sve bude ok. Beba joj doji i spava, Bogu hvala da je sve dobro završilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •