Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Koliko po normativu može biti najviše djece u grupi?

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Koliko po normativu može biti najviše djece u grupi?

    danas smo imali roditeljski sastanak/priredbu
    moja V ide u grupu koja je iduće godine predškolska
    i teta je rekla da će od iduće godine s njima ići djeca koja su ove godine išli u predškolsku, a nisu školski obveznici, te da će ih iduće godine biti 36 u grupi
    meni se to čini strašno puno
    da li je to uopće dopustivo toliko djece u grupi?
    i rekli su da je jedna od mogućnosti da će djecu koja nisu školski obveznici 2009 godine možda morat prebaciti u mlađu grupu
    tu spada i moja V, rođena je 1.5.2003.
    ja nisam sigurna da ću je ja dati u školu 2009, sa 6 godina, ali smiju li oni nju vaditi iz njene grupe i prebacivati je tek tako?

  2. #2
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    vidi malo ugovor - cesto ima trecenica o organizaciji rada i seljenju kad je ljeto i sl. tu bi moralo biti naznaceno.

    36 prestrasno, ali nazalost u skaldu sa starim normativom koji je vrijedio kad su ove kvote radjene za ove upise - svejedno odnesi im novi normativ tamo lijepo stoji max.25 djece u pš skupini.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    kažeš max 25 djece u predškolskoj?

    Koliko onda smije biti u najmlađoj vrtićkoj grupi (trogodišnjaci)? Pretpostavljam manje. Kod nas u vrtiću je u toj grupi 30 (na početku ih je bilo upisano 28, ali neki su otišli, a još više ih je došlo u vrlo kratkom vremenu). A samo dvije tete.

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    vidi malo ugovor - cesto ima trecenica o organizaciji rada i seljenju kad je ljeto i sl. tu bi moralo biti naznaceno.
    .
    kakav ugovor, ja svako malo gubim bankovne kartice, štedne knjižice, to ne znam da sam ni imala, a kamoli gdje je :/

    Citiraj flower prvotno napisa
    36 prestrasno, ali nazalost u skaldu sa starim normativom koji je vrijedio kad su ove kvote radjene za ove upise - svejedno odnesi im novi normativ tamo lijepo stoji max.25 djece u pš skupini.
    gdje se to može nabaviti/skinuti?

  5. #5
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/2128.htm

    Ovo ti je Državni pedagoški standard predškolskog odgoja i naobrazbe

    Čl. 22. ti propisuje broj djece...ALI taj članak stupa na snagu 3 godine od objave- čl. 58

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    normativi su donešeni, ali razdoblje u kojem se broj djece po skupinama mora svesti na novi normativ je 3 godine...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    anci sad vidim da si i ti to napisala, nisam vidjela....sorry....

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    super cure, hvala vam
    a koliko je po starome, mogu li po starome ugurati 36 djece u jednu skupinu?

  9. #9
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    taj je pak iz 1983 i nije na netu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    na žalost, mogu maksimalno 36 djece utrpat:
    "STANDARDI IZ 1983.
    DOBNA SKUPINA ----- BROJ DJECE S 20% što je bilo kao iznimka, a što je postalo kao pravilo u većini vrtića:
    djeca u šestoj godini života (vrtićka dob) ----- 28 - 36"

    mejlaj mi ako hoćeš da ti pošaljem fajl (.doc)

  11. #11
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ja bih bila presretna da ih ima 36 u grupi, naime nas je zadesila ista sudbina spajanja grupa ( da se ne radi slucajno o istom vrticu ) naime nas ce biti 50 ! 4 tete i , 3 wc i 50 djece !

  12. #12
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    ja bih bila presretna da ih ima 36 u grupi, naime nas je zadesila ista sudbina spajanja grupa ( da se ne radi slucajno o istom vrticu ) naime nas ce biti 50 ! 4 tete i , 3 wc i 50 djece !
    ma nemoguće :shock: :shock: :shock: :shock:
    pa to je zločin nad djecom - samo kad pogledaš organizacijski nemaš dio stavit tolke krevete, a ostalo... :?

    a ni tetama neće bit lako niti one mogu kvalitetno obavljati posao s toliko djece. :shock:

    treba se izborit da ne bude toliko djece. čekaj, to govoriš za jesen? do tad roditelji mogu valjda nekaj poduzet.

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    ja bih bila presretna da ih ima 36 u grupi, naime nas je zadesila ista sudbina spajanja grupa ( da se ne radi slucajno o istom vrticu ) naime nas ce biti 50 ! 4 tete i , 3 wc i 50 djece !
    nije isti vrtić
    pa što ne mogu napraviti 2 grupe kad već imaju 4 tete?

    nama je osvanuo popis, bit će ih 34


    cinderella a što se može napraviti?
    ako imaš ideje ili iskustva reci, ja ću probat nešto napraviti, jer mislim da će to biti nemogući uvjeti

  14. #14
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ha nemogu, ne zele. nemaju kao prostor a istodobno imaju grupe gdje su manja djeca 3 i 4 ,5 godisnjaci kakvi su btw i kod nas izmedju ostalih, a u tim grupama ce ih biti 20 ak...mah..
    cuj moze se sigurno . treba pozvat pros. inspekciju, pravo. za dj, medije.

  15. #15
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    cinderella a što se može napraviti?
    ako imaš ideje ili iskustva reci, ja ću probat nešto napraviti, jer mislim da će to biti nemogući uvjeti
    ma ne znam, ali mislim da se barem može napisati peticija na koju bi se potpisivali roditelji djece koja bi išla u tu brojnu grupu. drugo mi ništa ne pada na pamet, ali sam u šoku. nisam sigurna da treba dat u medije jer uprava vjerojatno ima razuman odgovor zašto su upisali toliko djece. ali mislim da im se putem peticioje ili na roditeljskom sastanku mora ukazati da su to nehumani uvjeti. ne samo za djecu nego i za odgojitelje koji uz najbolju volju neće moći kvalitetno brinuti o sigurnosti.

  16. #16
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    jel te brojke vrijede i za jaslice?
    koliko djece u jaslicama idu na jednu tetu? koliko djece može max. biti u grupi?

  17. #17
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    po starim normativima 19 (1godišnjaci) u mlađoj, a 24 ili 25 u starijoj jasličkoj (2godišnjaci)

  18. #18
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    a tete su ti 2 ali svaka u jednoj smjeni, pa ipak ispada kao jedna. jedino što je u jaslicama veće preklapanje smjena pa su ipak 2 dulje zajedno nego u vrtuljku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •