Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: autosjedalica Römer King stara 12 god.

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno autosjedalica Römer King stara 12 god.

    Smijem li koristiti auto-sjedalicu Römer King (9-20kg), staru 12 godina, za moju 14 mj.curicu? Čitala sam tu negdje da su stolice starije od 9 godina opasne. A prijatelj me,pak, uvjerava kako su to oduvijek bile najbolje i najsigurnije stolice. Može li mi netko malo pojasniti taj problem ?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=10573

    na ovom topiku, pri dnu, imaš objašnjenje zašto NIPOŠTO NE SMIJEŠ koristiti sjedalicu staru 12 godina, bez obzira kojeg su proizvođača....

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Smijes (nema zakona koji bi ti to zabranio) ali nikako ne bi trebala. Ta Roemerova sjedalica je mozda bila super prije 12 godina ali s vremenom materijali odu i sjedalice vise nisu sigurne. A da ne velim da je napravljena po starom standardu.

    Ako nazoves Roemer, reci ce ti da ne koristis tu sjedalicu jer je prestara.

    Bilo koja novija sjedalica je sigurnija od te stare 12 godina.

    Sjedalice starije od osam godina ne bi se smjele koristiti zbog potrosnosti uslijed vremenskog utjecaja na materijale. Sami proizvodaci cak kazu sest godina, a ne osam.

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Lutonjica, hvala 8)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    kod nas vele da se ne koriste sjedalice starije od 5 godina

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Dobro, hvala na informacijama. Možete li mi preporučiti neku autosjedalicu do napr. 1000 kn, stvarno se ne snalazimo u toj gomili od ponude. Pretpostavljam da nisu sve iste, ima ih od 400 do 3000kn, po čemu da izaberem osim po kilaži djeteta?

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Čitam tu dosta o "Maxi-cosi prior" (9 do 18 kg), jel' bi ta bila OK?

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Maxi-cosi je dobra marka.

  9. #9
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    meni je to sve sa starosti sjedalica skroz blesavo
    (Ana, nemoj me sad ukokat, makar znam da ti je doslo)

    dakle... plastici treba jedno 500 ak ne i vise godina da se razgradi
    i onda mi se sve cini da su te fore s raubanjem materijala i sa starosti sjedalica samo marketinska fora proizvodjaca

    jer, hebate, ko bi kupovao nove sjedalice onda??
    zato u prodaji ni nema navlaka i remenja, koji se najprije potrose, za zamjenu

  10. #10
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ova preporuka od osam godina (ili manje) nije od proizvodaca nego od strucnjaka (u raznim vladama) koji se bave sigurnoscu sjedalica, njihovim atestiranjem, sastavljanjem i apdejtanjem standarda i td.

    Nije stvar u tome da plastici treba 500 godina da se skroz raspadne. Stvar je u tome da se u ovom periodu moze ocekivati da ce u njoj doci do napuknuca, debljine dlake ako i toliko (a koju nema teorije da vidis golim okom, a vjerojatno niti nekakvom masinerijom), a sto je dovoljno da pod snagom sudara raspadne sjedalicu (zamisli si da je kod sudara sila na sjedalicu kao sila koja je vuce da je bacis s treceg kata i to kod sudara s 25 km/h).

    Ja recimo ne bih koristila sjedalicu za novorodence da mi ispadne is ruke i padne na tlo jer postoji mogucnost da je doslo do napuknuca plastike. Pa recimo zbog toga na avionu nikad ne chekiram sjedalicu nego je furam skroz do ulaza pa sa sobom na avion ili, ako ne mogu, tamo je dam da je stave u prtljaznik i vrate mi je po izlasku. Onom pretumbavanju od check-ina do aviona ne vjerujem, dapace suprotno.

    Nije pitanje u tome da li plastika izgleda kao sto je izgledala prije osam godina. Pitanje je integriteta te plastike (i svih dodataka kao sto su recimo materijali u plastici/sjedalici koji pomazu apsorbirati sile pri sudaru, i tako smanjiti silu koja se prenosi na dijete), integriteta pojasa sjedalice, kopci koje osiguravaju da pojas ne popusti pod silom udarca (koju sam gore opisala) itd.

  11. #11
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Zaboravih napisati da u prodaji nema remenja i sl jer su oni specificni za svaku sjedalicu.

    Ali zato ako imas problema s remenom ili bilo kojim dijelom sjedalice, trebas kontaktirati proizvodaca i zahtijevati rjesenje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mi imamo nekaj od romera, kupili na rasprodaji za 120 eura

    kakve su to sjedalice za 3000 kuna? pa tolko ne kosta ni ona sjedalica kaj je radjena za mercedes i smart

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •