Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Razlike izmedju Dobrostana i Utrogestana?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno Razlike izmedju Dobrostana i Utrogestana?

    Curke, koja je razlike izmedju dobrostana i utrogestana osim sto se prvi uzima oralno a drugi i oralno i vaginalno?

    Naime, moj gini mene i dalje drzi na 3x1 utrogestan iako sam 17. tjedan. Prvo sam bila na 3x2 a od 14 tjedna 3x1. Prosli put su mi abdominalni misici bili napeti pa me i dalje ostavio na utrogestanu i dao mi apaurin jer da i apaurin i utrogestan opustaju misice. Pitam se zasto me nije stavio na dobrostan?

  2. #2
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Osnovna razlika je da je Utrogestan pripravak prirodnog progesterona dok je Dabroston sintetiziran. Navodno je značajno bolja apsorbcija prirodnih preparata (kapsulica, gelova, uljnih pripravaka za injektiranje...).

  3. #3
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Jao Timmy pa ti si još na Utrogestanu.
    Ja stvarno ne razumijem tvojeg doktora, niti kužim zbog čega si na Utrogestanu, niti kužim zašto misliš da bi trebala biti na Dabrostonu.
    OK nisam ja doktor, ali ja bih ga tražila objašnjenje za tu terapiju.
    Rzlika između ta dva preparata ti je u sastavu hormona Dabroston ti je progestagen-didrogesteron, a Utrogestan je progesteron, slično, ali opet različito.

    Ne kužim ni ovo abdominalni mišići bili napeti. Pa možda si bila napeta od pregleda, možda to nije uvijek tako. Po čemu to doktor vidi?
    Meni još ni na jednom pregledu nisu mjerili napetost abdominalnih mišića.
    Razumjela bih da imaš kontrakcije maternice, ali ovo je baš zbunjola.
    Meni se to uopće ne sviđa što ti daje, makar vjerojatno ne može pretjerano škoditi, ali ne vidim pravi razlog da to uzimaš.

    Zašto ne pusti da trudnoća ide prirodno svojim tokom?

  4. #4
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Joj, molim moderatora da pobriše ove prekobrojne poruke, komp mi je štekao jer usput još sto stvari gledam, pa sam pritisla previše puta.
    Smotulja sam ja

  5. #5

    Početno

    ja sam u svim trudnoćama pila dabroston i sad ga opet pijem ali me doc drži na njemu do maksimalo 13. tjedna...
    i ja bi se malo bolje raspitala zbog čega te još drži na utrićima ak oje trudnoća uredna

  6. #6
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ja sam evo 13+4 i jos sam na Utricima, samo sa smanjenom dozom. Od danas 2x1 ( a bilo je 3x2, pa 3x1- ja sam IVF trudnica)

    za ovo drugo znam ovo sto su cure vec napisale

    pozdrav :D

  7. #7
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Kada sam ja bila trudna dr. mi je rekao da utrogestan koristim max. do 12 tjedna, i nije mi ga naglo prekinuo nego smo lagano smanjivali s 3x2 na 2x2 pa tako dok nisam prestala

    Rekao je da nema potrebe za utrogestanom poslije 12. tjedna jer tada posteljica proizvodi dovoljni progesterona.

    Timmy

  8. #8
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Kada sam ja bila trudna dr. mi je rekao da utrogestan koristim max. do 12 tjedna, i nije mi ga naglo prekinuo nego smo lagano smanjivali s 3x2 na 2x2 pa tako dok nisam prestala

    Rekao je da nema potrebe za utrogestanom poslije 12. tjedna jer tada posteljica proizvodi dovoljni progesterona.

    Timmy
    I meni je moj doktor rekao istu stvar

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja sam ga koristila do 15.tj.,a kasnije sam pročitala da se smije koristiti samo u prvom tromjesečju.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Rvukovi, imala sam lagane kontrakcije i jako bolne misice na lijevoj strani (nije me mogao taknit sondom tu gdje me bolilo). Drzi me jednostavno zato sto utrogestan ima i funkciju opustanja misica. Vidit cu ga opet u petak i valjda ce me skinit sa Utrica.

    Nazvala sam dr. Duica na Merkur i on mi je rekao da su oni znali drzat zene na progesteronu do 20. tjedna jer progesteron ima i funkciju ispravka imunog odgovora (a ja imam nepravilan imuni odgovor).

    Valjda su sve ovo razlozi zasto je doktor oprezan pri skidanju sa utrica. Pa ne vjerujem da mi mogu naskodit. Plus CISTE SU OTISLEEEEEEEEEE!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    :D - za rješavanje gadnih cista!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Tymmi prvotno napisa
    progesteron ima i funkciju ispravka imunog odgovora
    Istina. Ali količina progesterona koju dobiješ Dabrostonom ili Utrogestanom nakon 14-og tjedna trudnoće je samo kap u moru progesterona kojeg proizvodi tvoja posteljica.

  13. #13
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Ja prestala s utrićima s punih 12 tjedana, čula sam da neke žene odreagiraju sukrvicom pa se onda zna nastaviti, za svaki slučaj. Kod mene nije bilo reakcije, tako da smo tu stali.

    Timmy, super što nema cista!!!! :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    A nista, stavljat cu ih do petka da ne bude "hard feelings" ako se sama skinem s utrica. Valjda ce mi nesto promjenit nakon petka.

  15. #15
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Timmy darling, što se tiče Utrića kroz trudnoću, jedna moja poznanica koja je rodila IVF blizance, stavljala je utriće do kraja trudnoće. Ustvari stavljala ih do 12. tjedna, a poslije pila da ne dođe do infekcije.
    Muž joj je ginić, a do trudnoće su došli kod prof. Šimunića.
    Kad je meni počela ona kalvarija pitali su ona i muž da zašto i meni nisu ostavili Utrogestan. Njoj su bili počeli trudovi u isto vrijeme kao i meni, ali se nije tako otvorila. Bila je na Preparu do kraja i ima dvije lijepe i zdrave bebe.
    Eto tako je ipak tvoj dok u pravu i slušaj njega. Ja sam mislila da je to previše progesterona, meni su ga bili ukinuli s 12 tjedana.
    Ma vjerojatno to nema veze sa svim šta mi se dogodilo, ali opet možda ipak i ima.
    Nikad dosta opreza.
    Pusa tebi i mrvici.

  16. #16
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Imam pitanje, kako sam imala spontani (prije 2 godine), a razlog točan se ne zna, tj. svi nalazi su mi ok....sad mi je doktorica dala Utrog. za svaki slučaj, da malo potpomogne.....

    Ima li veze, ako mi ne fali progesterona i ako je zapravo sve ok, stavljati ga....Mislim, utječe li to na bebu kako?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Kod mene je bila ista situacija. Spontani prije godinu dana i onda kad sam zatrudnila doc me stavio na Utrogestane kao podršku trudnoći. On inače nije jedan od onih koji rješenje vide samo u kljukanju lijekovima tako da mu ja u potpunosti vjerujem i mislim da se ni ti ne trebaš brinuti. Ne vjerujem da to negativno utječe na bebu.

  18. #18
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Ima li veze, ako mi ne fali progesterona i ako je zapravo sve ok, stavljati ga....Mislim, utječe li to na bebu kako?
    Utrogestan ti ne može štetiti,
    tijelo ga uzima onoliko koliko mu treba, ostatak se izlučuje

    Ne brini!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Citiraj Indi prvotno napisa
    Ima li veze, ako mi ne fali progesterona i ako je zapravo sve ok, stavljati ga....Mislim, utječe li to na bebu kako?
    Utrogestan ti ne može štetiti,
    tijelo ga uzima onoliko koliko mu treba, ostatak se izlučuje

    Ne brini!
    Na kutiji s utrićima kod zadnje revizije piše da se ne preporučuje uzimanje nakon 12 tj. zbog ev. oštećenja jetre, ako se dobro sjećam. Znam da sam si zacrtala da ću do 13. tj. lagano prestati, tj. smanjivati dozu, a i moj doc se s tim slaže. Ako se taj ostatak izlučuje sam, kako kažeš, zašto se onda ne preporučuje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •