Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Jedna gotova!?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno Jedna gotova!?

    Kako znate da je jedna dojka do kraja podojena i da treba ponudit drugu?

  2. #2
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    meni bi se rijetko dogodilo da pocica bas sve, svega 2-3 puta sam osjetila bol u cici i u lopatici. kazu da je onda cica prazna. :? stvarno ne znam kako drugacije znati. ako prekine cicati i place, probaj dati opet istu pa ako nece pokusaj s drugom. javice ti se sigurno cure koje su zavrsile tecaj za pomoc majkama pri dojenju i moci ce ti dati vise informacija.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj dorena prvotno napisa
    ako prekine cicati i place, probaj dati opet istu pa ako nece pokusaj s drugom.
    tako i ja radim

  4. #4
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Dojka se zapravo nikad do kraja ne isprazni, makar nam se na dodir čini da je posve omekšala i ispraznila se u odnosu na stanje kad je dojka puna ili prepuna ( npr. ako dijete nekoliko sati nije dojilo ). I dok dijete doji na jednoj strani, svaki put kad dođe do refleksa otpuštanja mlijeka, puni se i druga dojka.
    Najvažnije je pratiti da dijete uzima dovoljno tzv. stražnjeg, masnijeg mlijeka, jer od njega ono napreduje i dobiva na težini. Zato, dok je dijete još malo i pri jednom podoju ne uspijeva isprazniti cijelu dojku, u drugom podoju treba ponuditi opet tu istu dojku, makar se na dodir čini da je ona "praznija", baš zato da beba dođe do tog mlijeka. Nakon toga joj se ponudi druga dojka.

  5. #5
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Baš zato što cice nemaju display koji pokazuje koliko još ima u njima :wink: ja unutar otprilike dva sata nudim istu stranu, a kad vidim da je Leo počela razdražljivo natezati bradavicu, vrpolji se, uhvati pa pusti, pa tako par puta - onda zaključim da je valjda prazna i oslobađamo drugi rezervoar iz uzništva :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •