Vidi rezultate ankete: Jeste li za to da homoseksualni parovi u Hrvatskoj mogu posvojiti dijete?

Glasači
404. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • a) da, pod istim uvjetima kao heteroseksualni parovi

    138 34.16%
  • b) da, pod strožim uvjetima nego heteroseksualni parovi

    39 9.65%
  • c) ne

    227 56.19%
Stranica 39 od 39 PrviPrvi ... 29373839
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,939 od 1939

Tema: Homoseksualni par i posvajanje djece

  1. #1901

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    bome i ti samo laješ već tri stranice, a nikako da "ugrizeš" i samu sebe ispratiš s ove teme.
    Bravo svaka čast, baš mi je drago da se pokazujete u pravom svijetlu!

    I opet ću ja biti zaslužna za ključanje!

  2. #1902
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj Andro-gen prvotno napisa
    jednotavno, mislim da dijete mora biti podržano u potpunosti muškom i ženskom linijom u apsolutno svemu. razlike muškog i ženskog stava su neprocjenjivo vrijedna materija u rastu/pupanju bića. samo od takve (nehomoseksuale) podrške može se očekivati zdrava osoba u svakom njenom segmentu.
    razmisli još jednom o djeci svih samohranih roditelja, koji su dakle imali značajan utjecaj samo jednog spola. dakle i za njih je NEMOGUĆE da su ispali zdrave osobe u svakom svom segmentu?
    da, upravu si, njih sam nehotice isključio, no i na njih se odnosi ono što sam napisao. pa to je barem jasno. ta djeca uvijek imaju neku majku i nekog oca. makar fizički ne prisutna, ona druga linija se osjeća. dakle, po meni je to zdravo (što se tiče teme), ali ne i spretno rešenje.
    ne nužno
    može znati tko mu je majka, a možda nikad neće upoznati oca
    možda je dijete plod one-night-stand sexa
    a možda je ostavljeno ,anonimno, u sirotište
    ....

    jedno je zajedničko: sva djeca imaju biološke roditelje
    i zna se desiti na neki od njih odgajaju ne-biološki roditelji

    stvarnost je puna sivih nijansi

  3. #1903
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    umalo zaboravih

    izraz : "i negativna pažnja je pažnja" ne vrijedi samo za djecu, ima i odraslih koji nisu uspjeli popraviti takav obrazac ponašanja

  4. #1904
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Prvo bi se osvrnula no ono o predrasudama - postoje li uvjerljivi dokazi da bi dijete u homo-zajednici izraslo u zdravu i normalnu osobu ili postoje li dokazi koji sa sigurnošću tvrde da odrastanje u takvoj obitelji nema nikakva negativna učinka na dijete (čak i bez utjecaja okoline). Dakle tvrditi a priori da je to isto, za mene je predrasuda iliti kako netko reče obična pretpostavka.

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Moju teoriju evolucije su svi uredno preskočili.
    Čovjeka je evolucija dovela i do seksualne revolucije (je*i gdje i koga god stigneš) pa nas je zaustavio AIDS, ne znam što mu je to trebalo
    A što se tiče homoseksualaca tu nije u pitanju nikakva evolucija, uvijek ih je bilo u istom postotku, samo je sad njihov lobi toliko jak da se doslovno glorificira i nameće takav način života, preko serija, life-style emisija.. ma iskaču iz pašteta na sve strane. Ako nisi za takvo nešto jednostavno nisi IN, nije amerčki

    Što mene briga kako ga tko voli primit, zašto ja to svakodnevno moram gledat u svim medijima, pa oni su samo jedna preglasna manjina, manjina isto kao i oni s Downovim sindromom koji bi možda isto htjeli usvojiti djecu, ali o njima nitko ne priča za njih se nitko ne zalaže s ovakvim žarom.

  5. #1905
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    sexualna revolucija ... to ti je naglas reči ono što su ljudi radili tisućeljećima potiho

    ali i ona ima pozitvnu stranu .. inegativnu: sada se sexa u reklamama ne možemo rješiti

    u principu stvar je jednostavna: ako je društvo dovoljno sazrelo da ne ubije (ili spali, doslovce) homoseksualni par koj se idu vjenčati , onda je dovoljno zrelo i da homoseksualni parovi odgajaju djecu

  6. #1906
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    A što se tiče homoseksualaca tu nije u pitanju nikakva evolucija, uvijek ih je bilo u istom postotku
    Čuj, ne znam otkud ti ovaj podatak, a nije ni bitno... Bitno je da ima svoju ulogu (kao i AIDS koji si spomenula) - zaustavljanje nekontroliranog rasta ljudske populacije (koji na kraju ugrožava cijelu populaciju).
    A što se tiče seksualne revolucije, ja isto vjerujem da je sexa među ljudima uvijek ima podjednako, samo je u pojedinim razdobljima popularno javno o tome govoriti, a u pojedinim se sve obavlja poskrivečki.
    I na kraju, da Mgrubi je u pravu (a vjerujem da je to već i rečeno na ovoj sili stranica topica) - ako se homoseksualcima dozvoljava brak, onda im se trebaju dozvoliti i sva prava bračnih drugova.
    Nemam stav o usvajanju djece, tako da nisam ni glasala.
    A stav nemam ne zbog toga jer smatram da bi homoseksualci bili loši roditelji i podigli "nastranu" djecu, nego zato jer im je život u ovom našem društvu itekako težak pa pretpostavljam da bi time i djeci bilo teško odrastanje u takvim zajednicama. Nimalo ne sumnjam da bi ovi koji osuđuju i zgražaju se nad homoseksualcima, bili jednako nemilosrdni i prema njihovoj djeci. Činjenica je da mi, kao društvo, nismo spremni za takve obitelji.
    Moje je mišljenje da dobrog roditelja ne čini njegovo "ispravno" seksualno opredjeljenje, nego ljubav i pažnja koju pruža djetetu.

  7. #1907
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Čovjeka je evolucija dovela i do seksualne revolucije (je*i gdje i koga god stigneš)
    Čuj, ovo ti baš i nema smisla s obzirom da je većina vrsta puno "promiskuitetnija" od ljudi.

  8. #1908
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    usporedba sa usvajateljima koji imaju downov sindrom je totalno kriva... i šta ima američki u vezi homoseksualaca? i da li te kad je netko hetero smeta što znaš gdje ga prima?

    ajme koliko predrasuda i ograničenosti... mislim, znam da je tako, ali uvijek me iznova zapanji...

    e pa sad ću se i ja odjeviti sa teme :moover:

  9. #1909
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Bog vam pomogao, u sto se ovo pretvorilo :shock:

    Dajte malo tolerancije ljudi, ako se ne slazete s tudjim misljenjem nemojte ga ni osudjivati.

    Zasto uopce nekoga muci to tko s kime spava i sto oni rade u svom krevetu u svoja 4 zida?
    Jel cemo na kraju osudjivati i one koji spavaju sami?

    Ako cemo realno gledati po cemu se zenski anus razlikuje od muskog?
    A opet analni sex sa zenom je nesto pozeljno (vecini muskaraca).

    Na kraju krajeva ovo uopce nije tema, skrenulo se s nje odavno :/

  10. #1910
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    Citiraj točkalica prvotno napisa
    ...i mislim da bi u današnjem svijetu pogotovo tu gdje se nalazimo u Hrvatskoj bilo lakše imat dva razvoda, nego da je homosekusalac...
    dok god postoje oni koji ovako misle, stvari se i nece poceti kretati na bolje. ili, sto je onomad frida imala u potpisu--be the change you wish to see
    Ja ovo ne kužim. Sa kakvom stopostotnom uvjerenosti ti pričaš što će dovesti do boljeg svijeta sutra.. :/ pa budi ti promjena koju želiš vidjeti u svijetu, niti ti tko to brani, ali iz takvih nebeskih visina pričati da je taj, tvoj način jedini ispravan, ja to ne kužim. I još su ti na putu neistomišljenici, najbolje bi ih bilo iskorijeniti, pa da bude kako ti kažeš.
    ja smatram da ce nedostatak animoziteta prema bilo kakvim skupinama ljudi rezultirati boljim svijetom, kaj nije to logicno?

    kakve nebeske visine? naravno da mi je ispravno da pustim druge da zive a ne da im ja odredujem kako ce zivjeti.

    mrznja i predrasude dovode do problema. ili se to meni samo cini

  11. #1911
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa

    ja smatram da ce nedostatak animoziteta prema bilo kakvim skupinama ljudi rezultirati boljim svijetom, kaj nije to logicno?

    kakve nebeske visine? naravno da mi je ispravno da pustim druge da zive a ne da im ja odredujem kako ce zivjeti.

    mrznja i predrasude dovode do problema. ili se to meni samo cini
    Ako nisam za da homo posvajaju, znači imam animozitet prema njima? Ili ih mrzim? Ili možda ipak samo nisam za to da posvajaju djecu?
    Ili ti pak određuješ tko mrzi ili ne, tko ima animozitet, tko ne..
    U kom kontekstu pričaš o animozitetu, ili nedostatku istog, o mržnji i predrasudama?

  12. #1912
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj točkalica prvotno napisa
    kad bi se bar javio jedan homoseksualac koji je voljan ispričat malo kako je sve to započelo..i kako mu je u životu...
    jedan se svojevremeno javio pod nickom Blank na ovoj istoj temi, prvi post na 20toj stranici, i naravno živi vani, ima usvojeno dijete
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...light=#1667386

    eh kad se ne čita od početka, naravno da je važno samo svoje mišljenje naturiti bez da se razmisli o bilo čemu što netko drugi ima reći, bolest današnjeg društva :/

    Inače, Andro-gen - ne znam je li ovo politički korektno napisati, i naravno da stvar baš nije ista, i ako nekom smeta neka se briše i sve to skupa - ali ti si baš u situaciji da ti zakon države priječi da imaš djecu, možda bi to ipak trebala biti situacija u kojoj se čovjek zamisli nad činjenicom da nije sve crno ni bijelo ni tako jednostavno kao se čini.

    Da, naše društvo je prepuno primitivnih i divljih ljudi zbog kojih bi posvajanje djeteta od strane homoseksualnog para bilo praktički nemoguće provesti, i to je zapravo jedina prepreka po mom mišljenju. Da li je neki par, homoseksualan ili heteroseksualan, podoban za usvajanje ili možda (bar) udomljavanje djeteta, o tome bi trebali odlučivati jedino ljudi u domovima i czss-ima, i to na osnovu slučaja kojeg imaju pred sobom. Kod nas je to sf, a kod nekih drugih već dugo nije.

  13. #1913
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    a ako se zaletite na 20-tu stranicu virnite i što je Moover napisao na istoj

  14. #1914
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ups pardon na 21-oj stranici

  15. #1915
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    rekoh, porekoh

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...668134#1668134

    da ne morate svi listat 17 stranica...

  16. #1916
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Hvala na uputama za nas lijene (s nedostatkom vremena) za čitanje.

    I nakon pročitane 20 strane i još par postova od Blank-a... i ja sam glasala.
    DA za usvajanje djece homoseksualnim parovima.

    A NE mogu reći jedino za primitivno, zatucano, licemjerno itd. društvo u Hrvata.

  17. #1917
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Nakon što sam ja uredno izlistala

    U potpisujem Pomikaki -
    Da, naše društvo je prepuno primitivnih i divljih ljudi zbog kojih bi posvajanje djeteta od strane homoseksualnog para bilo praktički nemoguće provesti, i to je zapravo jedina prepreka po mom mišljenju.
    Smatram da seksualna orijentacija (kao niti vjera, nacionalnost, rasa i sl.) uopće nisu ključni za to kakav će netko biti roditelj.
    I vjerujem da ima loših i hetero i homoseksualaca - znači loši su jer su nekvalitetne osobe, a ne jer preferiraju xy seks nad xx.

    Danas u RH bi dvaput razmislila (da sam u toj poziciji naravno) pri odobravanju posvajanja za homo parove - baš radi toga što smatram da je ova naša država prepuna primitivnih stajališta (kakva sam i tu imala prilike pročitati) koji bi onemogućili svako posvajanje.

  18. #1918
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Jest da mi više ne prima glas, ali ja sam za odgovor a)...

  19. #1919
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Moover
    ono je ipak bilo nakon litre Plavca, sad je trijezan

  20. #1920
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ajde, ajde, da se ne smijemo Mooveru, 'ko zna koga bi mi ispotpisivale nakon litre žestice
    (eto, ako ikada potpišem neku često spominjenu osobu, znate koliko je sati)

  21. #1921

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    otkud ti ovaj podatak?
    razoreni brakovi i zlostavljanje mogu eventualno "potaknuti" nastavljanje istog uzorka ponašanja, ali spomenula si razvod i zlostavljanje, ne spolnu orijentaciju. zbilja mi se čini malo vjerojatnim da će netko postati homoseksualac zato što ga je tata mlatio.

    Ne, mislim da je 100% sigurno da će postati, ali da se mogućnost povećava. Zašto? Zato jer svaki homosexualac i lezbijka koju znam je iz takvog okruženja.
    Zato jer mnoge lezbijke su to postale nakon rastave braka i zlostavljanja od muškaraca.
    Zato jer je veći broj homoseksualaca u okruženju koje je samo jednog spola.

    U tome i je razlika između homoseksualizma i neke bolesti. To što bolest nije naš izbor, a sexualna orijentacija uglavnom je.
    je? uglavnom je? kad je, kad nije?
    ti misliš da si odabrala da si hetero?
    ne misliš li onda da bi svim homoseksualcima koji se svakodnevno moraju skrivati, trpiti uvrede i ponižavanja, strah od batina, nemogućnost da budu s osobom koju vole, bilo čas posla da izaberu hetero orijentaciju i uvelike si olakšaju život?
    pa u tome i jest stvar!

    Znaš, ljudi vole trpiti takve stvari jer ih to čini nadmoćnima. Čak mislim da to pretjerano pričanje oko homoseksualizma, upravo potiče ljude da su u većoj mjeri homoseksualci nego što bi inače bili.

    Što se mene tiče oko toga ne treba puno raspravljati, već pustiti da ide kako ide.
    Mali postotak ljudi je potpuno homosexualan, manji od retroromaske skupine u švicarskoj. Većina tzv. homoseksualaca su to postali iz nekog drugog razloga, a ne genetskog.

    Isto tako, ako mene privlači neka osoba jel to znači da odmah moram to ići ostvarivati? Naravno da ne. Upravo u tome i je taj izbor o kojem sam pričala. Može me privlačiti neka žena, ali ako razumno promislim, mogu doći do zaključka da je bolje da to ostane samo na fantaziji.
    A i pitanje je otkud dolaze takve misli, jel su baš naše ili su nam nametnute?

  22. #1922
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Yuna prvotno napisa
    Znaš, ljudi vole trpiti takve stvari jer ih to čini nadmoćnima. Čak mislim da to pretjerano pričanje oko homoseksualizma, upravo potiče ljude da su u većoj mjeri homoseksualci nego što bi inače bili.

    Što se mene tiče oko toga ne treba puno raspravljati, već pustiti da ide kako ide.
    Mali postotak ljudi je potpuno homosexualan, manji od retroromaske skupine u švicarskoj. Većina tzv. homoseksualaca su to postali iz nekog drugog razloga, a ne genetskog.

    Isto tako, ako mene privlači neka osoba jel to znači da odmah moram to ići ostvarivati? Naravno da ne. Upravo u tome i je taj izbor o kojem sam pričala. Može me privlačiti neka žena, ali ako razumno promislim, mogu doći do zaključka da je bolje da to ostane samo na fantaziji.
    A i pitanje je otkud dolaze takve misli, jel su baš naše ili su nam nametnute?
    čini mi se da je ovo tvoj dio posta, pa da te pitam, odakle to znaš iz kojeg će razloga netko postati homoseksualan?
    I kako to misliš, ako čovjeka privlači isti spol neka to ostane na fantaziji, i neka učini - što točno, postane latentni homoseksualac, stupi u hetero brak da usreći okolinu i napravi djecu?

    Izbor je prema tome samo između prikrivene i otvorene homoseksualnosti, zar ne, pa onda to i nije neki izbor.

  23. #1923

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    da li se već pisalo o tome ili šta , ali zanima me......


    Pošto u Hrvatskoj imaju samci pravo usvajat djecu, odkud mi znamo da taj samac nije homosekusalac....(dal se to provjerava od czss)....on može prikrit vezu, dok je na provjeri, čekat koju godinu da se sve stiša i imat vezu.....tko zna da li je koji homos. par u hrvatskoj ima posvojeno dijete ..možda i ima???

  24. #1924

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Da, baš sam to i napisala. Ionako postoji mogućnost da usvoje, zašto onda od toga dizati frku. Tko će htjeti zaista usvojiti dijete će uspjeti u tome bio homo ili hetero.


    Ne, nije taj izbor o kojem sam pisala da li biti prikriveni ili ne, već da ne treba skakati na prvu loptu ako osjetiš privlačnost prema nekoj osobi istog spola. To ne znači da si homoseksualac odmah. A dizanje fame o homoseksualizmu upravo potiče ljude da počnu misliti da su homo čim im se tako nešto dogodi.

  25. #1925
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Yuna, hoću ti reći da zapravno ne znaš puno o tome o čemu pišeš. Ta teorija može se primjeniti eventualno na tinejđere koji eksperimentiraju u mladim danima.
    Čovjek koji želi biti u homoseksualnom braku i posvojiti dijete, sigurno nije to odlučio zbog dizanja fame o homoseksualizmu ili zato što je jednom slučajno osjetio privlačnost prema osobi istog spola.

    Ti zbilja ne znaš, kao što ne znam ni ja, koliko je točno ljudi homoseksualno, koliki su od njih prikriveni homoseksualci, a koliki su biseksualci ili samo eksperimentiraju. I to je na kraju nebitan podatak. Nije bitna statistika ni podatak, bitan je pojedinac, čovjek koji koće zasnovati obitelj, dijete koje živi u domu bez roditelja. To je bitno.

  26. #1926
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Yuna prvotno napisa
    Tko će htjeti zaista usvojiti dijete će uspjeti u tome bio homo ili hetero.
    i ova rečenica je tužno neistinita, pa i onaj dio o hetero usvojiteljima.

  27. #1927
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...847&highlight=
    vezano uz moj prethodni post a nevezano za temu.

  28. #1928
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Yuna prvotno napisa
    Ne, nije taj izbor o kojem sam pisala da li biti prikriveni ili ne, već da ne treba skakati na prvu loptu ako osjetiš privlačnost prema nekoj osobi istog spola. To ne znači da si homoseksualac odmah. A dizanje fame o homoseksualizmu upravo potiče ljude da počnu misliti da su homo čim im se tako nešto dogodi.
    Mislim da ovo nije točno. Baš je večeras bila epizoda Seinfelda na temu ove predrasude - Goerge se bojao otić na masažu kod muškog masera da ne bi "otkrio da mu se to sviđa".

  29. #1929
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Da, baš sam to i napisala. Ionako postoji mogućnost da usvoje, zašto onda od toga dizati frku. Tko će htjeti zaista usvojiti dijete će uspjeti u tome bio homo ili hetero.
    Ovo je tragikomično - znaš koja je procedura s usvajanjem u nas? Pitaj nekoga od forumašica koje imaju iskustva kako su posvojile - da li je to zaista čas posla ili malo kompliciranije.
    I da li bi uspjele da su single, homo i sl.

  30. #1930
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Da, baš sam to i napisala. Ionako postoji mogućnost da usvoje, zašto onda od toga dizati frku. Tko će htjeti zaista usvojiti dijete će uspjeti u tome bio homo ili hetero.
    Ovo je tragikomično - znaš koja je procedura s usvajanjem u nas? Pitaj nekoga od forumašica koje imaju iskustva kako su posvojile - da li je to zaista čas posla ili malo kompliciranije.
    I da li bi uspjele da su single, homo i sl.
    Evo malog podsjetnika, grubog, ja sam tek bila ušla u proces i nisam odradila sve korake - na 1 dijete koje se može posvojiti (oduzeta roditeljska prava biološkim roditeljima) dolazi 9 potencijalnih posvojitelja. Neka, recimo, njih pola odustane jer im se procedura čini prekomplicirana (potrebno je svaki dan par sati nazivati Centre za soc. skrb imaju li djece za posvojiti jer nemaju sistematizirano u računalima tko je predao molbe), opet ostaje omjer, 1:4 u najoptimističnijem scenariju.

  31. #1931
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ja opet kažem da se o pravima treba dobro razmisliti, a ne dijeliti ih šakom i kapom jer smo kao jako osjetljivi na tuđe potrebe - a koliko smo osjetljivi to se vidi u cjelokupnom stanju u cijelom svijetu, a kome to nije jasno ... :/
    Ljudi su ovce koje treba ograničiti, jer ako pogledamo statistički 50% populacije je prosječno inteligentno, 25% ispod i 25% iznad prosjeka, pa kad to uzmemo u obzir što smo dobili; 75% ljudi koji nešto žele, a ne mogu sagledati dugoročne posljedice. Što znači prosječno inteligentan - zna upaliti kompjutor, nešto konta do neke mjere, a ako je uz to još i "glasan" ma ko je pametniji od njega. Pa osvrnite se samo na ovu raspravu, na rečenice izvađene iz konteksta, izbanalizirane do te mjere da je glupo uopće i sudjelovati (mislim i na jednu i drugu stranu).
    Čast izuzecima, over and out

  32. #1932
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja mislim da nam pothitno treba nova tema na Filozofskom

  33. #1933
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Ja mislim da nam pothitno treba nova tema na Filozofskom
    Da. Ukinimo opće pravo glasa i ograničimo ljudima prava - neka ih imaju oni inteligenti .

  34. #1934
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa

    ja smatram da ce nedostatak animoziteta prema bilo kakvim skupinama ljudi rezultirati boljim svijetom, kaj nije to logicno?

    kakve nebeske visine? naravno da mi je ispravno da pustim druge da zive a ne da im ja odredujem kako ce zivjeti.

    mrznja i predrasude dovode do problema. ili se to meni samo cini
    Ako nisam za da homo posvajaju, znači imam animozitet prema njima? Ili ih mrzim? Ili možda ipak samo nisam za to da posvajaju djecu?
    Ili ti pak određuješ tko mrzi ili ne, tko ima animozitet, tko ne..
    U kom kontekstu pričaš o animozitetu, ili nedostatku istog, o mržnji i predrasudama?
    pa ako bi jednoj skupini ljudi oduzela njihova ljudska prava, valjda to radis iz nekog razloga, animoziteta, mrznje ili bog zna cega. sigurno nije to samo, kao, onako, eto. ja ne mrzim, trudim se ne gajiti animozitet cak ni prema nekima koji ovdje pisu , i svakako nastojim da predrasude svih vrsta izostavim iz zivota. to mi se cini ok i posteno.

    a ne cini mi se posteno da bi ti laka srca jednom onemogucila npr. svom sinu da ima dijete sa svojim partnerom. eto, to ne mogu shvatiti.

  35. #1935
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    mikka, ali gdje je granica? (a čini mi se da je to vama samo nebo )
    Da dođe pet muških i kaže joj mi bi posvojili, mi se volimo i živimo kao zajednica, i svi ćemo djetetu biti tate, i ja kažem sori ne može, e sad ja uskraćujem njima ljudska prava, gajim animozitet.. :?
    Po čemu bi se njih pet razlikovalo od njih dva, zapravo the more the merrier , bitno da se ljudi vole i da mogu pružiti djetetu ljubav, kaj ne?

  36. #1936
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kak to mislis pet muskih? pa sta nije ovdje rijec o paru, znaci dva muskarca ili dve zene, ne sjecam se da je bila rijec o coporu ili plemenu

  37. #1937
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    kak to mislis pet muskih? pa sta nije ovdje rijec o paru, znaci dva muskarca ili dve zene, ne sjecam se da je bila rijec o coporu ili plemenu
    Pa u čem bi bila razlika, dva ili pet? Ili dve cure i dva dečka? Kome god padne napamet da bi posvajao, a deklarira se kao zajednica? I kaže da ima ljubavi i materijalna sredstva za podizanje djece

  38. #1938
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ja opet kažem da se o pravima treba dobro razmisliti, a ne dijeliti ih šakom i kapom jer smo kao jako osjetljivi na tuđe potrebe - a koliko smo osjetljivi to se vidi u cjelokupnom stanju u cijelom svijetu, a kome to nije jasno ... :/
    Ljudi su ovce koje treba ograničiti, jer ako pogledamo statistički 50% populacije je prosječno inteligentno, 25% ispod i 25% iznad prosjeka, pa kad to uzmemo u obzir što smo dobili; 75% ljudi koji nešto žele, a ne mogu sagledati dugoročne posljedice. Što znači prosječno inteligentan - zna upaliti kompjutor, nešto konta do neke mjere, a ako je uz to još i "glasan" ma ko je pametniji od njega. Pa osvrnite se samo na ovu raspravu, na rečenice izvađene iz konteksta, izbanalizirane do te mjere da je glupo uopće i sudjelovati (mislim i na jednu i drugu stranu).
    Čast izuzecima, over and out
    mene zastrašuju ovakvi pojedinci, jer, po njima, osnovna ljudska prava ne pripadaju čovjeku zato što je čovjek, nego zato što je inteligentniji ( a umjesto ove riječi možete staviti koja god vam se sviđa: bogatiji, utjecajniji, privilegiraniji, kršćanskiji, ispravniji...)

    ustvari, užasavam se ljudi koji čovječanstvo smatraju ovcama kojima je mjesto u ograđenim prostorima bez slobode i slobodne volje.

    jer bi se možda moglo dogoditi da ovaj planet postane sretnije i tolerantnije mjesto - božesačuvaj pomisliti na takvo nešto! tko još to želi? ima da budemo jadni, sitničavi i ogorčeni, jer valjd bolje nismo niti zaslužili.

  39. #1939
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Ja mislim da nam pothitno treba nova tema na Filozofskom

    I ja.

    39 strana topica gdje smo svi već zaboravili što je tema, je i više nego dosta.

    Imate li i dalje potrebu razgovarati na ovu ili neku sličnu temu, molim vas otvorite novu. Ovaj topic je davno izgubio smisao.

Stranica 39 od 39 PrviPrvi ... 29373839

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •