Stranica 2 od 65 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 3229

Tema: inseminacija

  1. #51
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno Drugi neuspjeh

    Drage cure,

    evo da vam se javim. Danas napravila test nakon 14 dana poslje inseminacije i opet negativan. Možete mislit kako mi je danas. Baš sam u depri i sad stvarno mislim da je ovo nemoguća misija jer navodno sve je ok a trudnoće nema. Ovaj put sam uzela 10 ampula gonala i štopericu pa opet ništa. Još nisam dobila m ali ste mi rekle da može kasnit od utrića. Meni se stvarno ne da radit te inseminacije više i što mislite da li ja mogu svom dr-u reći da ja to više ne želim nego da bi ja na IVF?

    Pomagajte jer ste mi vi jedina utjeha u svemu ovome! [/b]

  2. #52
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno Inseminacija

    Draga moja
    Ja sam radila tri inseminacije u CITU i znam kako se sada trenutno osjećaš poslije neuspjeha. Kod mene i kod MM su nalazi dosta dobri, čak i po njihovom mogućnost da se trudnoća ostvari prirodnim putem, pa je ipak doktor zbog svega predložio da prvo uradimo tri inseminacije jer su one manje štetne i lakše za ženu a da nakon toga ako ne upali idemo na IVF (koji smo nakon svega odradili u 7 mjesecu ove godine i beta 0).

    Mislim da bi mogla porazgovarati sa svojim lječnikom i iznijeti mu svoje želje, a posebno ako je privatna klinika, pa mi samo to plaćamo pa možemo iznijeti i svoje želje.
    Mi smo ipak slijedili upute lječnika, mada vjeruj mi da sada kada razmislim o svemu i ja bih ranije tražila da stane sa tim inseminacijama i da idemo na IVF.(svaka je bila psihički udar za mene) ali šta je tu je, idemo dalje ostalo je dosta smrzlića.

    Puno sreće ti želim da ubrzo dobijš malog bebača.

  3. #53
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Draga rozalija,

    Hvala ti na brzom odgovoru. Naravno da ćemo poslušat lječnika ali ću ga isto pitat za IVF. Ipak mi je teško putovat tako daleko svaki put , izostajat s posla po cilu sedmicu i opet rezultat nikakav. Nisam na privatnoj klinici.

    Želim ti sve najbolje i da ti sljedeći postupak urodi plodom.

  4. #54
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Draga puki!
    Iza mene je 5 neuspjelih AIH postupaka. Posljednji sa stimulacijom (klomifen + 10 ampula Menopura). I jako dobro znam kako se osjećaš.... Broj inseminacija prije nego se pređe na IVF u državnim klinikama, čini mi se, ovisi o "politici" bolnice. Naravno, od važnosti su i tvoje godine te dosad provedena dijagnostika.
    U KB Osijek, gdje se ja liječim od neplodnosti, ako postoje odgovarajuće pretpostavke za inseminaciju, ide se na 5-6 pokušaja, ako ne uspije, prelazi se na IVF. Ja sam upravo dogurala do 1. IVF postupka...
    Svakako razgovaraj sa svojim liječnikom. A ja ti želim puno sreće u sljedećem postupku, koji god bio....ili jedno lijepo iznenađenje iz kućne radinosti...

  5. #55
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Draga moja,

    hvala na potpori i želim ti uspjeh kod tvog prvog postupka. Nema mi druge nego porazgovarat s dr-om.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno cijena inseminacije

    Bok cure! Vi ste moje enciklopedija, tako da ovdje stvarno mogu svašta saznati. :D
    Zanima me cijena inseminacije u IVF kod dr.Š, rekao mi je da ćemo ići ili na ciljani odnos ili inseminaciju, pa tek toliko da se pripremim.
    Pozdrav!

  7. #57
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    inseminacija u cita ti je 1000 kn. u to nije uracunata stoperica koju moras kupiti, koja je oko 300 kn

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Da ne otvaran novi post podižem ovaj jer imam pitanje u vezi inseminacije. Da li po zakonu mogu dobiti bolovanje inakon inseminacije (mislim na dane gdje treba mirovati) pošto radim fizički posao i koliko dana mogu dobiti? Unaprijed hvala.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    Molim vas ako neko zna, radicu ineminaciju negde pocetkom oktobra,treba da dobijem 2-og oktobra.ono sto me zanima je, da li je uspesnije ubrizgavati obradjenu spermu u supljinu materice ili u jajovode??koliko znaci stoperica(inekcija) za uspesnu inseminaciju?
    Pomenucu da ja imam 27 god a muz 36,sredili smo sve zdravstvene prepreke i hocemo da probamo inseminaciju jer nam je dosta vec svega a od cekanja mi je muka.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    44

    Početno

    bebica26 ne znam koliko će ti pomoći moj odgovor ali ja ti prenosim svoja iskustva sa AIH obavljenim na KBO. Indukciju dam uvijek radila klomifenom i dobro reagovala 5-7 folikula dobrih, ubrizgavanje sperme uvek je bilo u jajovode, i pre same inseminacije na 36 sati primila sam ampulu ovitrelle rai boljeg sazrevanja jajnih stanica.nakon postupka utrogestan. zelim ti puno sreće i uspjeha, i naravno strpljenja

  11. #61
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj Adry prvotno napisa
    Da ne otvaran novi post podižem ovaj jer imam pitanje u vezi inseminacije. Da li po zakonu mogu dobiti bolovanje inakon inseminacije (mislim na dane gdje treba mirovati) pošto radim fizički posao i koliko dana mogu dobiti? Unaprijed hvala.
    Čini mi se da nakon AIH postupka imaš pravo na 14 dana bolovanja. Provjeri još, a ja vibram da postupak bude uspješan!

  12. #62
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj bebica26 prvotno napisa
    ono sto me zanima je, da li je uspesnije ubrizgavati obradjenu spermu u supljinu materice ili u jajovode??koliko znaci stoperica(inekcija) za uspesnu inseminaciju?
    bebice, već smo dosta ovdje raspravljali o inseminacijama i varijantama u kojima se izvodi (pokušaj malo pretražiti Rodin forum). Prošla sam 5 inseminacija, uvijek mi je rađena IUI (intrauterina inseminacija). Čini mi se da je ITI (intratubarna) dosta rijetka, bar u RH (neka me netko ispravi ako griješim).
    "Štoperica" je standardni dio svakog postupka potpomognute oplodnje, zamjenjuje endogeni, prirodni LH skok, koji pokreće niz preovulacijskih promjena neophodnih za konačno sazrijevanje jajne stanice i ovulaciju. Također omogućuje tempiranje ovulacije, pa samim tim i izvođenja inseminacije ili punkcije (kod IVF-a).
    Puno sreće ti želim!

  13. #63
    AB7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    282

    Početno

    Draga bebica ja sam ti u drugom mjesecu išla na intrauterinu inseminaciju sa stimulacijom klomifena imala sam 2 folikula endometrij je bio 8 mm i nije uspjelo tako da ćemo ovaj put definitivno ići na IVF šanse za trudnoću su 40% .

  14. #64
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Drage cure,

    čestitam svima koje su ostvarile trudnoću, supermen i cvita :D
    Evo da vam javim da sam s inseminacijama gotova i idem na prvi IVF u 11. mjesecu. Zavibrajte malo. Naravno uvijek ću čitat i ovaj post.
    Cmok!

  15. #65
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Puki, da imaš jedan i dobitni IVF! Neće nas sreća s tim inseminiravanjima, nas ex Aih-ovkama :/

  16. #66
    BLIZU avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    262

    Početno bok

    BOKIC
    JA SAM OBAVILA SVOJU PRVU AIH NAZALOST NIJE BILA USPJESNA .VECINOM SU CURE VEC SVE REKLE PA CU TI JA ZAZELITI SVU SRECU SVJETA DA TI USPIJE!!!

  17. #67
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Super ste curke i da vam svi postupci imaju pozitivan rezultat! :D

  18. #68
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    evo spremam se i ja na moj 2. aih ovaj mjesec :D

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    ja se spremam na svoju prvu inseminaciju. Pila sam klomifen 5-9 dc i 10. DC vidi doktor tri veća folikula i puno manjih (naravno, još je rano) i kaže da bih, s obzirom na dobru reakciju mogla odmah ići na punkciju. Ja kažem njemu da još nisam psihički spremna za IVF, a on kaže vidjet ćemo što će biti. Ja si mislim, pa da i sva tri folikula narastu još uvijek se može raditi inseminacija, kakva je šansa da se odmah sva tri oplode i prime. Čitam tu na pdf-u da se išlo u inseminaciju i s više od tri folikula pa opet bezuspješno. Danas, 11. DC već se vidi da su samo dva dalje narasla. ne kužim u čemu je problem, pa bolje da se pokuša kad su dvije stanice, ionako spermatogram mog muža nije najidealniji?! Kažem ja njemu da bih ja rado primila i štopericu, a on kaže da ćemo to na dan inseminacije jer spermiji ionako žive i do 72 sata. Kako koji, pomislih. Ja više ne vjerujem da je kod mene i MM išta više školski.

  20. #70
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sam na 1. aih imala 10dc 4 folikula, pa 16 dc 3 i na kraju mi je ostao jedan... slijedeci mjesec sam 10 dc imala 1 a prije stoperice 3, dva na lijevoj i jedan na desnoj strani. mozda ti od ta 4 ostane samo 1 ali i on je dovoljan. eto ja sam na 1 aih sa tim 1 folikulicem koji je "prezivio" ipak uspjela dozivjeti oplodnju, ali ne i implantaciju...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    Eto, na 11. DC vidi dr i dalje dva veća, danas, na 14. DC kaže jedan veći, od 18 mm, i dva manja folikula od 16 mm. Ja mislim da su ova dva manja premala. Dobila danas štopericu i sutra ins.

  22. #72
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    sretno!!!

    ~~~~~~~
    ~~~~~~~
    ~~~~~~~

  23. #73
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno

    Pozdrav svima,
    dugo vas čitam, no rijetko i sama pišem. Spremam se na prvu inseminaciju i moram 3 dc doći kod liječnika s uputnicom i klomifenima. Dosta sam čitala o samom postupku, no zanima me je li ovaj sastanak s liječnikom 3 dc samo razgovor ili i pregled?

  24. #74
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja se obicno trebam javiti dr. 1dc (uglavnom telefonom), onda me uputi da uzimam klomifene od 5. - 9. dc i 10 dc je prvi ultrazvuk...

  25. #75
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno

    Hvala Pinky, javiti cu vam kako je proslo.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    39

    Početno

    Ja sam u dosadasnje 4 inseminacije doktoru uvijek isla 3. dc i bio je to UZV pregled i tada sam pocinjala piti klomifene.

    Sretno!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    cure koje imate iskustva,

    inseminacija je bila u 12 i pol. U sedam i pol navečer iz mene je izašlo nešto nalik ejakulatu. Jel' to malo prerano kad je inseminacija u pitanju? Bojim se da plivači nisu imali dovoljno vremena da otplivaju.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    39

    Početno

    selena, ja nisam imala takvo iskustvo sa inseminacijama. Ne znam za druge cure.

    ~~~~~~~~~~~ za +

  29. #79
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj selena prvotno napisa
    cure koje imate iskustva,

    inseminacija je bila u 12 i pol. U sedam i pol navečer iz mene je izašlo nešto nalik ejakulatu. Jel' to malo prerano kad je inseminacija u pitanju? Bojim se da plivači nisu imali dovoljno vremena da otplivaju.
    selena, to što je iz tebe izišlo sigurno nije vezano za posebno obrađen i pripremljen uzorak sperme koji ti je injektiran u maternicu. Bit će prije da je to obilna cervikalna sluz u fazi ovulacije. Nemaš razloga za zabrinutost. Puno sreće ti želim!

  30. #80
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    grrrr evo meni danas 10 dc, uzv super, dosta folikula, endo isto super. ali! mm je skrpila prehlada ima 3 dana, a mene je danas pocela hvatat. inseminacija bi po mojoj procjeni trebala biti u srijedu. da li mislite da cu moci ici na insem. ako i dalje budemo oboje prehladjeni? a odradila sam turu klomifena... stvarno me nece pa nece

  31. #81
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno Inseminacija

    Pinky C vitamina i čaja na dušu što više, pazi se i ti i TM, proći će to sigurno do srijede.
    Ja sam imala sličnu situaciju, ali kod mene je baš u fazi pred sam kraj pijenja femare za inseminaciju dobila upalu pluća, doktor mi prepisao suma med da pijem. Otišla ja tako gripozna i po temperaturom kod Šparca a ona kaže ni čut za inseminaciju bez obzira što sam popila femaru, jer kada pijem sumamed nema šanse da išta radimo po pitanju inseminacije.

    Zato draga moja pazi se, uzimaj C vitamin i čaj a pazi i TM ipak je on važna karika u svemu.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    hvala cure, nadam se da je to ipak cervikalna sluz, iako nje nisam imala već više od godinu dana, a sad sam bila na klomifenu koji isto smanjuje količinu sluzi. Dr me danas pogledao, ovulacija bila, bili smo MM i ja vrijedni i poslije inseminacije mada ne znam koliko to vrijedi budući MM nalaz spermatograma baš i nije idealan.
    Sad treba izdržati dva tjedna.

  33. #83
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja jutros bila na uzv. moj folikul je sa 14.6 u petak narastao na 21.5, tako da je kasno za stopericu i nista od inseminacije ovaj misec...

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pinky

  35. #85
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno Inseminacija

    Pinky
    A da ti poslušaš Laky pa malo kućne radinosti, nikada se ne zna u kojem grmu leži zec. Samo sada naprijed mužeka upregni možda i bez inseminacije bude dobitna kombinacija.

  36. #86
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Pinky odradite vi kućnu radinost,nikada se ne zna...sretno!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    cure, pomagajte,

    koristila sam lh trakice nekoliko mjeseci i nikad pozitivan test, zadnja dva mjeseca UZV potvrdio nema ovulacije. Ovaj mjesec odlučila ozbiljno: klomifen+folikulometrija+stoperica+inseminacija. Stopericu primila prosli ponedjeljak, inseminacija bila u utorak. Kako me je interesiralo hoću li konačno dobiti pozitivan lh test makar i sa štopericom probala ja i test pozitivan. Pa me zaintrigiralo pa se ja svaki dan odonda piškim i evo danas sedmi dan od inseminacije ja i dalje imam full pozitivan test: testna linija ne da je pozitivna nego blješti od pozitivnosti. Znam da lh trakice mogu pokazati trudnoću, ali ne tako rano. Da nije neka cista??? Iako me dr pregledao dva dana nakon inseminacije da bi potvrdio O i nije spominjao ciste.
    Sad sam već lagano zabrinuta. Što bi to moglo biti?

  38. #88
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    LH test se ne radi iza štoperice. Također, čini mi se da treba oko tjedan dana da se hCG iz štoperice iščisti iz organizma....Draga, smiri se, prestani se mučiti i raditi LH testove, za tjedan dana napravi hCG test i prijavi nam plusić!

  39. #89
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno Inseminacija

    Slažem sa Superman, draga samo se ti opusti, dalje od tih Lh testića, već uradi betu i naravno prijavi nam ogromni +. Sretno

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    hvala cure, ja sam mislila da se hCG iz štoperice puno brže izluči iz organizma. Onda još tjedan dana čekanja i sve ću znati!

  41. #91
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Samo sam htjela reći da vam držim palčeve.Meni je uspjela četvrta inseminacija!

  42. #92
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    hvala silkice, treba nam poticaja!

  43. #93
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Danas mi je peti dan od inseminacije u prirodnom i imam jake bolove u jajnicima i peku me (to nisam nikad prije doživjela a sklona sam upalama). Jel nekome bilo isto tako?! Malo sam zbunjena :?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Cure,

    Ja sam bila na prvoj inseminaciji prošli mjesec koja nije uspjela na Sv. Duhu.
    Idem opet na inseminaciju ali sam dobila u petak navečer i danas mi je u biti 3. dan ciklusa i ne znam kaj da radim.
    Neću na svoju ruku nešto piti, a neću propustiti ciklus.
    Da li da nazovem doktora B. sutra, dal ga uopće mogu dobiti na telefon pa da vidim što da radim.
    Nažalost sutra ujutro nikako ne mogu doći gore kad su folikulometrije jer moram biti na poslu. Da li uopće mogu doći samo tak gore?
    Mislim znam da se klomifeni mogu piti i od 4. dana ciklusa.
    Skroz sam zbunjena.

    Nadam se da će mi neko dati neki savjet.....

    Hvala....

  45. #95
    BLIZU avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    262

    Početno he

    imas priv.poruku sretno ti!!!

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj tinaka prvotno napisa
    Danas mi je peti dan od inseminacije u prirodnom i imam jake bolove u jajnicima i peku me (to nisam nikad prije doživjela a sklona sam upalama). Jel nekome bilo isto tako?! Malo sam zbunjena :?

    Draga moja, to bi ti moglo značiti i jednu lijepu vjest. Meni je uspjela inseminacija iz prve, ali ta dva tjedna koja sam čekala rezultat bila su mi prestrašna koliko me sve boljelo, mislila sam da ću dobiti mengu i da će to biti potop.
    Evo želim ti od sveg srca i tebi i svim curkama da vam se sva bol što prije isplati i da dobijete plusiće na svojim testovima.

  47. #97
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Sokačica i Silkica, oduševljenja sam vašom potrporom, puuuuuuuuuuno vam hvala. Uskoro idem na inseminaciju i držim vas za riječ. Baš vam hvala što ste mi to napisale.

  48. #98
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    i ja se pridružujem timu "inseminacija", danas me dr A razveselio rekavši kako ćemo prvo to probati.

    ali moram prvo na HSG... cure, gdje ste ga vi radile, koliko ste ga čekale i sl?

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za sve suborke

  49. #99
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Ksena, opisala sam ti kako mi je bilo na HSG-u u temi potp. na VV. Vidim da smo obje isto godište, imamo istu bračnu dg i istog dr. Pokušaj obaviti privatno HSG. I nama je dr. A preporučio inseminaciju. Idem krajem mjeseca, a na HSG-u sam bila 27.10., tako da ne misliš da ćeš morati pauzirati. Na HSG ideš negdje zadnji dan ciklusa (da ne bi slučajno bila trudna ili da ne bi krenula u odnose, pa da te onda zrače). Mene je bolilo, ali vidim da sam ja rijetka po tom pitanju. Rekao mi je taj dr. da boli ako postupak uspije. Probaj si to srediti privatno, mislim da košta oko 1600kn i želim ti da što prije ostaneš trudna. Mnoge su nakon HSG-a i uspijele. Baš imam kolegicu s posla koja je nakon HSG-a već bila naručena za MPO i ostala trudna prirodno, a mužu je također bio problem u spremijima. Sretno!

  50. #100
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    darcy - kako misliš da se na hsg ide zadnji dan ciklusa ( možda si mislila na zadnji dan m) :? ? ja sam radila hsg 9 dc i znam da se hsg radi u prvoj polovici ciklusa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •