Stranica 1 od 65 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 3229

Tema: inseminacija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    31

    Početno inseminacija

    bok cure.....
    može li mi koja od vas pojasniti sve o inseminaciji...
    naime, unatoč tome što imam već jedno dijete, morat ću ili na inseminaciju ili na umjetnu, ovisi o spermiogramu mm i mojih briseva... tako mi je rečeno od strane ginekologice...
    vjerojatno ovdje ima neka tema o tome, ali previše je toga za listanje...
    sva sam :shock: jer nisam mislila da će do ovog doći.... ne nakon jednog poroda... ali, eto... šta je tu je...
    samo me zanima oću li uopće imati mogućnosti i ići na to, jer sam čula da se plača oko 5000 kn....
    dakle, a ko možete, pojasnite mi kako to sve ide....
    unaprijed, hvala.....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    cinca, evo jedne teme koja ti je bila na drugoj stranici i može ti pomoći da si razjasniš stvari...
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...630948#1630948
    umjetna=potpomognuta
    sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    31

    Početno

    hvala ti ZO...

  4. #4
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga cinca, nadam se da ce ti inseminacija upaliti od prve!
    Inace, sam postupak je skoro bezbolan, brz, jednostavan i stvarno ne iziskuje puno (u usporedbi s ostalim oblicima MPO). Za AIH je najbitnije koliko-toliko dobar spermiogram i prohodnost oba jajovoda. Bez toga, nema ga smisla raditi.
    Najvjerojatnije ce te doktor stimulirati klomifenom u prvom dijelu ciklusa (4-5 ili 5-9 dan), a nakon jedno 10-tog dana slijede ucestale folikulometrije, da se vidi kako folikuli rasti i kad bi moglo doci do pucanja. Kad dosegnu odredjenu velicinu, doktor ce propisati stopericu, odnosno hormonsku injekciju koja uzrokuje pucanje folikula, odnosno ovulaciju. Nakon stoperice, jedno 24-48 sati, slijedi inseminacija. TM ce par sati prije same inseminacije dati uzorak sperme koji ce se obraditi i pripremiti za inseminaciju. Nakon toga ti ces doci kod doktora gdje ce se obaviti inseminacija, ostati ces malo mirovati i to je to. Nakon toga ces vjerojatno poceti s utrogestanima, odnosno vaginalnim oblikom progesterona. Ako menstruacija ne dodje nakon 14 dana, slijedi vadenje krvi i utvrdjivanje bete. Tako je barem bilo u mom slucaju.
    Eto, zvuci kompliciranije nego sto jest, ali stvarno nije tako tesko. Prvi put je malo zbunjujuce, ali ako ne uspije prvi put, drugi put cete vec biti profesionalci. Ja ipak drzim fige da uspije od prve.
    Sretno!

  5. #5
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Inace, sam cin inseminacije traje oko 15 minuta, mozda i krace. Doktor s vrlo tankim kateterom ulazi u rodnicu i prolazi kroz cerviks, nakon cega se kroz kateter ustrcava sperma. Meni je sve skupa pomalo slicilo na papa test. Inace, lagani grcevi nakon postupka su normalni, pa i minimalno krvarenje, kao spotting. Da se ne uplasis, ako se to dogodi. Naravno, svaki vece krvarenje treba prijaviti doktoru.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    31

    Početno

    naomi.. puno ti hvala...
    a dal se to plaća? negdje sam čula da te neke inekcije koje se primaju dođu oko 4.500 - 5.000 kn.... ako je tako, i to mi otpada

  7. #7
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj cinca prvotno napisa
    naomi.. puno ti hvala...
    a dal se to plaća? negdje sam čula da te neke inekcije koje se primaju dođu oko 4.500 - 5.000 kn.... ako je tako, i to mi otpada
    ako ideš preko HZZO u postupak sa klomifenom plaćaš samo štopericu cca.280,00kn

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    31

    Početno

    a koje bi ja sve pretrage prije toga trebala napraviti?

  9. #9
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Uvjet za inseminaciju su prohodni jajovodi.Znači,moraš obaviti HSG.

  10. #10
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Uz HSG i spermiogram, takodjer, ne bi bilo lose pogledati hormone 3. dan ciklusa. Inace, savjetovala bi bez obzira na AIH da napravis hormone stitnjace, urinokulturu i papa test (mozda sve ovo vec jesi obavila, u kojem slucaju sorry).

  11. #11
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Drage cure,

    evo i ja sam odradila inseminaciju i sad čekam. Ne nadam se previše jer je prva, a i nakon svih ovih jadnih statistika što se toga tiče, ne mogu a da nisam pesimistična. Evo čitam o postupku inseminacije i nije mi baš jasno ali je li uvijek pravilo dobiti štopericu nakon ins? Ja ju nisam dobila i nije mi jasno zašto. Naravno nisam ni pitala jer u onome svemu nisam se ni snašla već sam bila u autu.

    Inače cure velika ste potpora i da nema vas poludila bih u ovom iščekivanju i promatranju "simptoma"

  12. #12
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    puki ~~~~~~~~~~~~~~da inseminacija završi pozitivnom betom

    štoperica ,ti se inaće dobiva 24-48 sati prije postupka insem., ,nikako poslije

  13. #13
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Lambi, hvala puno na vibrama.

    Inače glupa sam i nisam mogla dočekati da na učinim test i napravila ga jučer, 25 dc i bio je neg. Naravno ničemu se ne nadam ali je li moj dr. napravio grešku ako mi nije dao štopericu?

    I još nešto. Pošto njega neće bit u 8. mj, a pošto sam ja blizu Splita, mislim se napraviti inseminaciju tamo a da njemu ne kažem da se ne uvrijedi. Što mislite o tome?

    Želim sebi skratit taj broj inseminacija što prije pa na IVF.

  14. #14
    H2O avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Gdje Neretva hladna teče
    Postovi
    312

    Početno

    puki gdje si radila inseminaciju ako smijem znati

  15. #15
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    puki ,znam da neke cure u prirodnom IVF ne dobe štopericu,dali je napravio grešku ne znam
    kod svoja 3 aih ,dobila svaki puta
    dali ti je radio uzv prije AIH?

    za test ti je prerano ,lijepo ti vadi betu ,nikad neznaš,može implatacija biti kasnije,pa je 25 dan stvarno prerano

    ako ćeš raditi aih u Splitu ,nemoj svom dr., to tajiti,sve to doprinosi daljnjem tijeku lijećenja u slućaju da ne uspije
    ako će se uvrijediti bjež od njega

  16. #16
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Draga Lambi,

    Evo radila test nakon 14 dana i negativan. Zvala dr. i naručio me za sljedeći postupak u 8. mjesecu. Medjutim sad uz klomifen od 3-4 dc morat cu si davat i gonale. Sad mi nije jasno da li se to i dalje radio o inseminaciji ili je to IVF? Da li je neka cura imala s tim iskustva? Pomagajte!!!!!!

    Test negativan ali još nisam dobila.Je li to od utrića?

  17. #17
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga puki, za gonale ne znam jer sam ja uvijek bila samo na klomifenu. Inseminacija se moze raditi bez stoperice, ali su onda sanse jos manje. Dakle, vecina doktora ide na stopericu bas da se povecaju sanse koje su pri inseminaciji i onako dosta male. Dakle, ja bi za sljedeci put svakako isla sa stopericom.

    IVF-a nema ukoliko nema punkcije jajnih stanica, oplodjivanja tih jajnih stanica izvan tijela te onda transfera ili oplodjenih js ili blastocista.
    Mozes prouciti Rodinu brosuru o neplodnosti gdje se dobro opisuju svi postupci: http://peternel.ipapercms.dk/demos/RODA/Neplodnost/

    Sto se doktora tice, ako ti intuicija govori da nisi zadovoljna s ovim i da mozes otici kod nekog boljeg, svakako to ucini. I mi smo trazili druga misljenja i sve je to kao sto kaze Lambi doprinjelo uspjehu lijecenja.
    Sretno!

  18. #18
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    I da, menstruacija ti definitivno moze kasniti par dana zbog utrica.

  19. #19
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    kad mogu prestati sa ovim dosadnim utricima? danas mi je 13. dan nakon aih

  20. #20
    Sunflower98 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    54

    Početno

    pinky, koliko sam ja upoznata sa utrićima prestaješ ako testić ili ß budu negativni,
    a u protivnom nastavljaš s njima kako ti dr. odredi, ako se ne varam ti ß vadiš u petak,
    to ti je još samo dva dana
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~da ß bude trocifrena

  21. #21
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Pinky, kad vadis betu ili kad planiras raditi test? Tek nakon negativne bete ili 100 % negativnog testa se prestaje s utricima.
    Ja ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da si trudna, a onda moras nastaviti s utricima, ali sto se mora za bebu nije tesko.

  22. #22
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Draga Naomi hvala ti na iscrpnom objašnjenju! Stvarno neznam što bi bez vas. Imam sto pitanja, a doktori su uvijek u žurbi pa sam ja sva zbunjena i sreća za vas pa opet sve doznam.
    Malo sam čačkala po netu pa sam vidjela da se inseminacija radi s gonalom i klomifenom. To oko štoperice mi stvarno nije jasno zašto mi ju nije dao, a sama neznam da li da ga pitam sljedeći put , a da se ne uvrijedi. Uvijek moraš mislit na druge. S doktorom sam prezadovoljna jer mi se čini da zna što radi, a i raspitala sam se i svi su mi o njemu samo pozitivno rekli. Inače prema meni je super, nježan i objasni ono što on misli da mora, a sve drugo pitam sestre.

    H2O inseminacije radim u Petrovoj, ti?

    Svim curama puno sreće da dobiju troduple bete!!!!!!!!!!!!

  23. #23
    H2O avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Gdje Neretva hladna teče
    Postovi
    312

    Početno

    Puki ja sam radila inseminaciju u Citu i ovaj put bez uspijeha.Došla je i menga,sada čekam da dođe dr. Š. sa odmora da se dogovorimo za dalje.
    Ja sam jednu inseminaciju radila (Posušje) bez štoperice,pa sam pomislila da nisi i ti kod istog dr. išla.Želim ti puno sreće idućim put.

    Pinky ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za pozitivnu betu.

  24. #24
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    hvala na vibrama cure moje!

    sutra idem vaditi betu... konacno! ne nadam se previse... ipak je prvi aih, al onda se sitim h2o i da mi nadu :D

    necu imati net do ponediljka, pa rezultate postam u pon.


  25. #25
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga Puki, ja bi ga na tvom mjestu pitala za stopericu. Ponavljam, stoperica uvelike povecava sanse kod inseminacije. Zasto odbaciti vece sanse ako se ne mora? Pa nema se on sto ljutiti, zar nije i njemu u cilju da se sto prije dodje do trudnoce? Nazalost ne smijes puno misliti na druge u ovoj situaciji i moras se boriti za sebe jer nitko drugi nece. Ako ti intuicija kaze da nesto pitas, trazis, i dobijes informacije, samo naprijed. Tako sam morala i ja. Sama sam pitala (i dobila odgovor i upute) doktora za baby aspirin i sama sam ga trazila dodatne pretrage koje su otkrile neke stvari za koje nismo znali. Kad nisam bila sigurna sto da mislim, razgovarala sam i s drugim doktorom. Na kraju sam imala osjecaj da je mom doktoru drago da radi s informiranom pacijenticom koja voli preuzeti inicijativu i nekako me vise postovao. Naravno, cure s ovog foruma su mi puno pomogle u izgradnji samopostovanja i svijesti o tome da imam svako pravo biti aktivna u svom MPO postupku. Sretno!

    Pinky ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za veliku betu sutra

  26. #26
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Draga Naomi hvala ti puno i znaš da ću ga pitat sve što mi padne na pamet ovaj put. Pošto nisam iz Zg, sve mi to teško pada, ali mi je lakše jer sam još 8. mj. na godišnjem pa se nikom ne moram opravdavati što radim i gdje idem. Tu se radi o mojoj sudbini i naravno da niko o tome neće vodit računa ako neću ja.

    Recite mi molim vas kakva je situacija sa gonalima, jer je moj dr. rekao da se ne dobivaju na recept nego ih sama moram kupit .

  27. #27
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    hvala na vibrama cure moje!

    sutra idem vaditi betu... konacno! ne nadam se previse... ipak je prvi aih, al onda se sitim h2o i da mi nadu :D

    necu imati net do ponediljka, pa rezultate postam u pon.

    salji SMS

  28. #28
    Ordep avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    492

    Početno

    draga pinky nadam se da ćeš nas obradovati u ponedjeljak s velikom betom, nadam se da će biti velllika, pa da ćemo se svi veseliti :D

  29. #29
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    puki ,
    šema protokola ,klomifen -gonali ti je kao neka polustimulacija ,pošto ti za taj postupak ne treba veliki broj ampula morat ćeš si kupiti nekoliko njih sama i poslije tražiti povrat poreza,zato obavezno čuvaj račune na kojima mora biti tvoj mb ,
    a za besplatna 3 stimulirana postupka(dobivaš tada 30 ampula,gonala ili menopura)koja tebi neće trebati jer ~~~~~~~~~~~~~~~~~~iz petnih žila da ovaj postupak bude sa pozitivnom betom

  30. #30
    H2O avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Gdje Neretva hladna teče
    Postovi
    312

    Početno

    Pinky obavezno javi SMS-om Laky,nestrpljive smo.Moj prvi AIH je radio dr.Š. i pogodak iz prve,možeš zamisliti koja sreća.To želim draga i tebi , da bude bingo,najljepši poklon za rođendan.Pusa i puno sreće ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  31. #31
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Draga Lambi i ostle cure,

    Evo ti se zahvaljujem od srca na ovim informacijama. Zanima me samo da li tih gonala općenito ima u ljekarnama ili se to nešto treba naručivati? Kolika im je cijena? To oko mog mb-a da li ga ja moram reć u ljekarni da mi ga napišu na račun? To mi stvarno nije jasno. Inače sam jučer dobila glupu menstruaciju i pala u takav očaj da sam mužu priredila živo sranje. Pukla sam da se on tako prestrašio i dao mi tabletu za smirenje. Sve mi to teško pada, putovanje u Zg, financije, bolest u obitelji sve mi se skupilo pa sam plakala cilu večer. Inače nisam neki cmoljo al nemam pojma šta mi se dogodilo. Inače ova menga me rastura i toči ko iz kabla, skroz čudno. Da mi cure nema vas stvarno bi poludila jer me ovdje niko ne razumije tako da i pokušam nekom objašnjavat nemaju pojma o čemu govorim. Hvala ti i vama curama na dobrim vibrama i vama sve najbolje od srca želim.

  32. #32
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga puki, zao mi je sto je M tako bolna To ti je normalno nakon utrica i ostalih hormona, nemoj nista brinuti. Lezi, odmaraj i cuvaj se. Meni uvijek pomaze toplina, pa osim tablete protiv bolova, jos i zamotam trbuh u toplu deku ili uskljucim onaj elektricni jastuk sto grije. To mi je uvijek super pomagalo kod grceva.
    Nek ti se sto prije smiri ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    A sto se tice drugih stvari, mogu samo reci da potpuno razumijem. Svima na ovom podforumu dodju teski dani i tome se ne moze pobjeci. Ali hvala bogu, to uvijek brzo prodje, najvise zahvaljujuci potpori koju pruzamo jedna drugoj.
    A pogledaj u moj potpis...to je uspjeh iz drugog AIH-a. I tebi zelim istu takvu srecu i radost i to sto prije.
    A i H2O koja je uspjela iz prvog AIH-a svima moze pruziti puno nade i razloga za vjeru u uspjeh.

    Pinky, sto ima kod tebe novo?
    Nadamo se samo dobrim vijestima~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Za MB u ljekarni obavezno moraš naglasiti da ti ga napišu. I to daj svoj MB jer samo ga za sebe možeš pravdati da ti je trebao taj lijek.

    Okolini je najbolje i ne pokušavat objasnit. Definitivno. Daj kratke odgovore, najbolje je pravit se blesava i zbunit s odgovorom. Jer na dane imam osjećaj da me žele povrijediti pa pitaju još više.

    Makni se od svih, koncentriraj se samo na sebe i TM. Psihičko stanje, barem tako kažu, ima jako puno utjecaja na uspjeh

  34. #34
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno inseminacija

    Puki draga drži se, ma mora jednog dana doći i sunce u naše živote. Samo čvrsto vjeruj u to draga, misli na sebe i TM, koji je sigurno kao i većini nas cura u ovim teškim trenutcima života velika potpora. Držite se skupa jednog dana ćete sigurno imati svog malog u naručju.

  35. #35
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Drage cure,

    Evo depresija i sve je prošlo uz vašu veliku pomoć i podršku. Hvala na svemu i svima želim što prije puno malih bebica!!!!!!!!

    Krenula s klomifenima, a sutra idem kupit te gonale pa mi je sljedeći problem kako ću ih dobivati. Je li neka od vas to dobivala?
    Je li sama sebi davala? (meni to izgleda prestrašno jer se užasavam igli)

    Curke pozdrav i pišemo se!

  36. #36
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Naomi prvotno napisa
    Pinky, sto ima kod tebe novo?
    Nadamo se samo dobrim vijestima~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    novo je da sam imala biolemijsku t. - beta je bila u petak 15.9, danas 9.3. upravo samu sebe ufuravam da je i to pozitivan pomak - barem mogu reci sama sebi - pa bila sam trudna ne znam dal da se smijem ili da placem lol


  37. #37
    Sunflower98 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    54

    Početno

    Pinky, iskreno mi je žao

  38. #38
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Pinky, zao mi je
    Za sljedeci put i za uspjesnu i zdravu trudnocu ~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  39. #39
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Pinky

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    29

    Početno

    Zdravo cure.

    Evo da se i i ja javim, mozda sam malo zakasnila ali sam tek sada vidjela vase e- mailove.
    I ja sam prije mjesec dana radila inseminaciju i nista od toga, nisam ostala trudna. Imala sam neku infekciju i po meni, nisam trebala tada raditi inseminaciju vec kasnije kad se to izljeci. Međutim doktor je rekao svoje i eto rezultata. Sada pijem tablete bromergon posto mi je prolaktin povecan, pa bi valjda poslije toga trebala raditi inseminaciju. Postupak nije bolan, malo je bilo nervoze prvi put, ali drugi put ce biti drugacije, jer znam kako sta ide.
    Zelim vam srecu svima koje su radile postupak i one koje ce tek raditi.

  41. #41
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Pinky žao mi je

  42. #42
    puki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    46

    Početno

    Draga Pinki žao mi je što ovsj put nije išlo!
    To ipak znači da možeš i sljedeći put neki kažu da je veća šansa. Ja sam i sto imala biokemijsku ali mi je dr. rekao da 3 mjeseca ništa.

    Što ti je dr. savjetovao?

  43. #43
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ma svi su na godisnjima... ja sam mislila da mogu odmah ovaj mjesec ponovo na aih, sad si mi dala za misliti... morat cu sutra zvrcnit cito, vidit ima li tko od dr. tamo i pitat za savjet. ja bih volila odmah, dok sam jos u speedu hehe

    hvala vam cure moje

  44. #44
    Ordep avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    492

    Početno

    meni je dr š rekao tek sljedeći mj.ne odmah, a beta 0 :?

  45. #45
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ma ordep, to je zato sto je dr.r. na godisnjem od jucer, pa nista ovaj misec ni meni. malo sam ljuta sto mi dr.a nije to spomenila kad sam je pitala mogu li i ovaj ciklus u akciju, pa sam popila dozu klomifena i ONDA saznala da nema embriologa. tako da si sad moram dati stopericu i doma probati old school way.... mos mislit sta cu bit uspjesna

  46. #46
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno inseminacija

    Pinky nikada se ne zna, zato sada u akciju.
    Sretno

  47. #47
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Stvarno Pinky možda je to TO.
    Evo malo vibri za bebu iz kućne radinosti
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  48. #48
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Pinky, ja navijam za dobru domaćicu!

  49. #49
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ma hvala vam cure moje

  50. #50
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    No hard feelings cure, ali pravila su PRAVILA i ključam u skladu s njima.

Stranica 1 od 65 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •