Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 110 od 110

Tema: prijevremeni porod-produženi porodiljni?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da li će me otpiliti ako sam zakasnila 2 dana?

  2. #102
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    predaj čim prije

  3. #103

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    hvala, predajem odmah sutra pa javim...

  4. #104
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Malo podižem temu, ima li što novoga na ovom terenu, meni jučer javili da su mi odbili produljenje porodiljnog!
    Mali je rođen 37+2, jel ima smisla da se žalim?
    Vidim da ima svakakvih iskustava, nekome odobrili, nekome ne...
    Tako sam žalosna, ako je rođen u terminu, zašto je onda prve dane proveo u inkubatoru?

  5. #105
    marta23 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Podizem temu ..nemam vremena traziti sad pa se nadam da ce mi neko pomoci..
    pitam za frendicu ona je rodila u 37 tj.
    zaboravila je predati papire za produljeni porodiljni. porodiljni joj istice krajem 7 mj. znaci djete ima preko 6 mj.
    da li ima sanse da joj produze ili je vec gotovo?
    nazalost niko joj nije rekao da ima pravo traziti produljenje..

    hvala

  6. #106
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    nitko joj i nije trebao reći za produljenje. sama mora voditi brigu o tome.

    no, prema izmjenama Zakona o rodiljnom i roditeljskom dopustu, zaposlena majka može tražiti produljenje rodiljnog dopusta samo zbog prerano rođenog djeteta.
    U smislu "prerano rođenog djeteta" smatra se dijete rođeno PRIJE navršenog 37. tjedna odnosno 259 dana trudnoće a što se dokazuje medicinskom dokumentacijom

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    Evo, i ja podižem temu - rodila sam mjesec i pol ranije. Koliko sam shvatila, prvih 6 mjeseci rodiljnog dopusta će mi se produžiti za mjesec i pol (dobivam delimitiranu naknadu dok dijete ne napuni 7.5 mjeseci), jel'tako?

    Ključno pitanje, tj. ono što mene sad zanima, jest - sljedećih 6 mjeseci roditeljskog dopusta - može li moj muž uzeti 3 mjeseca i dobivamo li onda još ona dva dodatna mjeseca (gratis ) roditeljskog? Isto tako mogu li umjesto 6 mjeseci roditeljskog uzeti, npr., 3 mjeseca roditeljskog i 6 mjeseci na pola radnog vremena?
    Hoću reći, ima li taj zahtjev za produljenjem rodiljnog dopusta kakve restrikcije na roditeljski dopust ili njime manipuliram bez obzira na sve?

    Hvala

  8. #108
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj upitnik? prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, i ja podižem temu - rodila sam mjesec i pol ranije. Koliko sam shvatila, prvih 6 mjeseci rodiljnog dopusta će mi se produžiti za mjesec i pol (dobivam delimitiranu naknadu dok dijete ne napuni 7.5 mjeseci), jel'tako?

    Ključno pitanje, tj. ono što mene sad zanima, jest - sljedećih 6 mjeseci roditeljskog dopusta - može li moj muž uzeti 3 mjeseca i dobivamo li onda još ona dva dodatna mjeseca (gratis ) roditeljskog? Isto tako mogu li umjesto 6 mjeseci roditeljskog uzeti, npr., 3 mjeseca roditeljskog i 6 mjeseci na pola radnog vremena?
    Hoću reći, ima li taj zahtjev za produljenjem rodiljnog dopusta kakve restrikcije na roditeljski dopust ili njime manipuliram bez obzira na sve?

    Hvala
    kada ti beba bude imala 5 mj ideš na HZZO i u isto vrijeme rješavaš stvari:
    1.produženje rodiljnog...treba ti: papiri iz bolnice od tebe i bebu, potvrda tvog soc.ginekologa da je bio raniji porod, rodni list djeteta i na HZZO pišeš zamolbu da ti odobre tih 1,5 mjesec zbog ranijeg poroda
    2.korištenje roditeljskog: naprije tražiš za sebe onako kako ćeš ga u početku koristiti (u tvom slučaju normalni roditeljski), a kasnije mijenjaš kako ti treba (za neke stvari se treba javiti mjesec dana unaprijed, za neke je dovoljno 15 dana)

    prva i druga stvar nisu međusobno ovisne tj. produženje rodiljnog ti ništa ne ograničava po pitanju roditeljskog

    ako ti muž uzme 3 mj dobiva 2 mjesca gratis koja on koristi
    možeš napraviti i ovo drugo što pišeš: 3mj normalni roditeljski +6mj pola radnog vremena

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    pUNO, PUNO, PUNO HVALA oVO JE SJAJNA VIJEST ZA NAS!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    Ups, nisam skužila Caps Lock Sori...

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •