Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Berlitz škola stranih jezika

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno Berlitz škola stranih jezika

    Kako stoji u samom naslovu, da li netko ima iskustva sa tom školom?

    Naime oni su jedini koje sam pronašla da imaju program za francuski jezik za četverogodišnjake za koji je naš sin izrazio još prošle godine želju da bi ga učio.

    Male su grupe i dosta su skupi, ali mi se sviđa njihova metoda ali please molim iskustva

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Nitko!?!
    Ok a kakva su iskustva sa drugim jezicima i školama?
    Šta vam je bilo bitno pri odabiru škole?

  3. #3
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Ja sam isla u Berlitz i svidjelo mi se kako rade. Grupe su male, govornici su izvorni. Cijelo vrijeme od pocetka do kraja sata se prica na jeziku zbog kojeg si dosla na tecaj. Gramatika se ne uci na klasican nacin vec sve ide kroz razgovor.
    U par rijeci skupo, ali se isplati.

    Isla sam i u Varsavsku i u jos neku privatnu skolu (zaboravih vec kako se zove). U obje klasicna metoda ucenja - ucis dosta gramatiku i onda tekstove iz knjige. Ne mogu reci da je bilo lose i da ucitelji nisu imali dobar izgovor, ali bilo je vise kao u klasicnoj skoli i vise sam razmisljala u kojem cu vremenu nesto reci. Grupe jesu vece ali ucitelj/ica pazi da svi za vrijeme sata dodju na red i da barem nesto kazu.

    Vjerujem da za tako malecko dijete u obje skole imaju vrlo slican program i da rade kroz igru pa razmisli/raspitaj se i o tome jer ako je tako onda je svejedno u koju skolu ide, ali nije svejedno koliko patis uslugu. 8)

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj mia prvotno napisa
    Vjerujem da za tako malecko dijete u obje skole imaju vrlo slican program i da rade kroz igru pa razmisli/raspitaj se i o tome jer ako je tako onda je svejedno u koju skolu ide, ali nije svejedno koliko patis uslugu. 8)
    i ja tako mislim.
    pitaj i u alliance francaise šta nude

  5. #5
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Fran je prošlu godinu išao u Berlitz na njemački.
    Ispunili su sva moja očekivanja. Jako mi je važna metoda rada.
    Moja jedina zamjerka je (ustvari franova) da tečaj nije dva puta tjedno po 45 minuta, već jednom. Imaju oba sata sa pauzom od deset minuta između.
    To je jedini razlog zbog kojeg sam pomislila da bi ga ove godine upisala u SUVAG.
    U među vremenu je Fran izjavio da je prespavao i izmislio se (predomislio) i da bi ipak išao tamo na njemački .
    Tako da smo mi tamo sljedeće godine također
    Žao mi je što Goethe Institut u Zagrebu nema tečajeve. U tu školu sam ja išla i išao bi i Fran.
    Moja sljedeća dva izbora su Berlitz i Eurocentar što se učenja jezika tiče. Kako samo B. postoji u Zagrebu, odluka je bila laka (osim ovog malog kolebanja oko dužine trajanja sata, ali evo kao što sam rekla izglead da mi je Fran skratio i tu muku).

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    zar nema francuska alijansa nešto za klince?

    moje iskustvo s berlitzom baš i nije bog-zna-kaj... testirali su me, i rekli da spadam na neki deveti stupanj - a onda su mi ponudili da idem na sedmi :? ... devetog nije bilo, a osmi je bio popunjen...

    inače, moje iskustvo s francuskim: imala sam hrvatsku učiteljicu - i naučila strahovito puno. na šestom stupnju sam dobila izvornu govornicu - i to je bio totalni kaos.

  7. #7
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Meni su odličan pokazatelj i tinejđeri preko puta naše učionice koji veselo dolaze i živahno diskutiraju sa svojim predavačem.
    Nema namušenih fačica, koje se spuštenih ramena jedva dovlače u učionicu, ljuti na cijeli svijet što ih je netko upisao na strani jezik.

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    e, ali da mi se dogodilo ovo što i tebi-isto bi bila ljuta.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Thanx svima na odgovorima.

    U AF postoji francuski vrtić, ali traje samo 4 sata dnevno što nam je neprihvatljivo vremenski i financijski.

    Druge škole po Zagrebu nemaju francuski za tako male, gotovo sve sam ih kontaktirala :/

    Odlučili smo se definitivno za berlitz i samo se nadam da će biti dovoljno zainteresiranih da se oformi grupa.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Anne, imam djevojčicu od 3,5 godine i na istim sam mukama zadnjih dana. Želim je u 9. mjesecu upisati na tečaj francuskog, a još uvijek nisam odlučila gdje ćemo. Zasad mi se najizglednije činilo da ćemo završiti u školi Lingua plus junior u Vončininoj, ali oni su dosta skupi (450 kn mjesečno :/ ). Inače sam čula sve najbolje o njima! Idem sad pogledati kolika je cijena u Berlitzu. Možda će nam djeca zajedno ići na francuski!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    valek nije ti berlitz niš' jeftiniji :/

    Poučena vlastitim iskustvom nakon dugogodišnjeg učenja stranih jezika po školama,
    visina cijene ima svoj razlog (broj polaznika, metoda, profesori, fond sati)
    i sve to treba proučiti pa onda odlučiti.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Berlitz nema cjenik na internetu, a gđa. koja se javila na telefon kaže da mi ne može dati informaciju o cijeni, nego da nazovem u ponedjeljak i tražim profesoricu koja će voditi najmlađu grupu francuza, pa će mi ona sve znati reći.

    Jesi li ti bila u ovoj školi koju sam spominjala? Zašto si se odlučila za Berlitz, a ne za njih? Znaš li možda za neka negativna iskustva?

  13. #13
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    oprostite, ali ne mogu odolit; samo zbog ovog su pobrali moje simpatije:

    Berlitz Ad

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    13

    Početno


  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    khaa

    valek kad sam razgovarala sa voditeljicom za dječji program način na koji mi je pojasnila i dala odgovore na sva moja pitanja ( ja kad propitkujem "rešetam" i zahtjevna sam kao kupac ) me i više nego zadovoljio i metoda koju oni zastupaju mi se odmah svidjela.
    Osobno kod njih nisam učila niti jedan jezik, ali ne znači da neće mama i sin zajedno u "klupu" 8)

  16. #16
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ovako je bilo prošle godine:
    cijena poduke 4200,00 kn
    upisnina 230,00 kn
    ukupno 4430,00 kn
    PDV 974,60 kn
    -------------------------
    UKUPNO 5404,60kn

    multimedija (materijali) 500,00 kn
    SVE UKUPNO 5904,60 kn



    P.S.Imaju hrpu ovakvih za odvaliti reklama na jubitou

  17. #17
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Šmrc, a baš sam se potrudila potpisivati znamenke.

  18. #18
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj anne prvotno napisa
    Osobno kod njih nisam učila niti jedan jezik, ali ne znači da neće mama i sin zajedno u "klupu" 8)
    O ovome ja razmišljam.
    Dok je on na svom, ja uzmem konverzacijski za sebe jedan na jedan.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Nisam znala da li smije objaviti javno cijene, ali sad kad je to učinilo osoblje foruma

    Evo ga

    VRSTA PROGRAMA Poduka u maloj grupi 4-8 polaznika
    JEZIK Engleski, njemački, talijanski, francuski, kineski,
    TRAJANJE TEČAJA rujan 2008. do lipanj 2009.
    BROJ LEKCIJA 60 nastavnih jedinica
    POČETAK TEČAJA prema dogovoru
    MJESTO ODRŽAVANJA Berlitz jezični centar Zagreb
    UČESTALOST POHAĐANJA 1x2
    CIJENA PODUKE po polazniku 4.200,00
    UPISNINA 300,00
    MULTIMEDIJA 500,00
    UKUPNO 5.000,00
    PDV 990,00
    UKUPNO S PDV-om 5.990,00
    1.po prihvatu ponude potrebno je sklopiti ugovor o pružanju usluge poduke ciljanog jezika
    2. naziv materijala:
    2a materijali uključuju:
    3.nudimo mogućnost plaćanja u jednakim obrocima do isteka poduke
    4.omogućujemo kreditiranje putem kreditnih kartica od 2-36 rata
    5.plaćanje materijala, prva rata i upisnina se plaćaju prije početka poduke



    tweety tak' si i ja nekako zamišljam i još se družimo u pauzi

  20. #20
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj anne prvotno napisa
    tweety tak' si i ja nekako zamišljam i još se družimo u pauzi
    Ovo bi bilo fantastiš, samo ja još uvijek važem.
    Obično ovo kad je on tamo ja koristim za odjuriti na vježbanje.

  21. #21
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ane, na koji će Ljubavić jezik?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    tweety izrazio je želju za francuskim, mislim mogao bi i na njemački kako veli ali zato engleski niti čut' jer kaže njega svi znaju pa nije fora

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Anne, ako nije problem, možeš li malo pobliže o tome što ti je rekla učiteljica dok si ju rešetala. Meni je važno grupa bude manja (od 4 do 8 djece čini se u redu), da djeca uče kroz igru (drugog načina ni nema kad su tako maleni) i da rade po nekoj inačici AVGS metode (pretpostavljam da se to podrazumijeva, ako plaćaju 500 kn multimediju). Što je još važno?

    Inače, svaka čast tvom Franu koji s četiri godine već zna koji jezik želi učiti i zašto baš francuski, a ne engleski! Moja Z. ni u peti nema što je to hrvatski, a što francuski ili engleski. Dodouše, pjevuši neke dječje pjesmice na engleskom, ali ne kuži da se tu radi o nekom drugom jeziku

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Ispričavam se što sam malom Franu zamijenila mame. Mislila sam na Ljubavića!

  25. #25
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Lako što si mu zamijenila ime, ali što si rekla da je mali...e to ti nikad ne bi oprostio

    P.S. Ni Fran nema pojma tko koji jezik zna, a tko što ne zna. Njemački je moj izbor.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    valek niš' nisi pomiješala imena
    Dečki su imenjaci i generacija

    Od kad je ljubavić bio beba pjevušila sam mu pjesmice na francuskom, engleskom, njemačkom i nekako je na francuski uvijek reagirao najbolje.
    To mi je potvrdio i crtić juhuhu kojeg obožava gledati na francuskom.
    I tu je odluka pala.
    Super mi je što osim jezika pita i za arhitekturu, klopu ma samu kulturu življenja.

    Samo se nadam da neće "prebrzo" kao mama krenuti sa svim jezicima i brdom obaveza već sad!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Uz Francusku školu u Zagrebu postoji i DV za djecu od 3. godine nadalje:

    http://www.ecolefrancaisedezagreb.hr/


    [

  28. #28
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj anne prvotno napisa
    Dečki su imenjaci i generacija
    ma daaaaiiiiii 8)

  29. #29
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    Uz Francusku školu u Zagrebu postoji i DV za djecu od 3. godine nadalje:

    http://www.ecolefrancaisedezagreb.hr/


    [
    bila tamo zbog njemačkog vrtića. nisam oduševljena.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Da ali vrtić je samo četri sata dnevno, znači moraš pokupiti malca prije ručka i organizirati ručak i čuvanje u popodnevnim satima.
    Nama je to financijski i vremenski neizvedivo s obzirom da oboje radimo puno radno vrijeme :/

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    OK. skopčala sam da je moguć program do 17h, ali to se izgleda odnosi samo na školu

  32. #32
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Put do mjesta gdje je smještna zgrada, je "trnovit".
    Kad sam se ja došla gore raspitati, nije mi se svidjeo niti prizor koji sam zatekla.

    Kolega i ja smo dolazili s terena pa smo u autu započeli jesti sendviče. Parkirali smo pored škole i ja sam desetak minuta završavala taj sendvič, a za to vrijeme gledala što rade tete u dvorištu.
    Ništa, sjedile su i čevrljale, ne obraćajući previše pažnju na djecu (ne mislim da bi ih one trebale cijelo vrijeme boravka tamo moderirati, ali nešto mi je falilo), oni su se pak bez imalo, cike, graje, veselja povlačili po dvije oronule sprave.
    U nekom trenutku su krenuli u zgradu, a ja nekako izgubila onu veliku volju koju sam imala da mi dijete ide u njemački vrtić.

    Mislim da je MC bila i na razgovoru (ako sam dobro skužila njen post na nekom topicu) i da isto nije bila nešto posebno imresionirana.

    E sad...francuzi su u istoj zgradi, istom dvorištu......za njih se nisam interesirala pa ni ne znam.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Kolegica s drugog foruma ima dvoje djece u vrtiću u francuskoj alijansi http://www.alliance-francaise.hr/ i oduševljena je s tetama i vrtićem u cjelini. Kaže da djeca obožavaju ići tamo, a puno su i naučili. I ovdje program traje samo 4 sata, tako da bi trebalo imati nekoga tko će djecu pokupiti i odvesti kući na spavanje. Plus, cijena je otprilike kao u drugim privatnim vrtićima koji imaju radno vrijeme usklađeno s državnim vrtićima.

  34. #34
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    af, je u centru negdje jel' da?

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    13

    Početno

    U ulici Ante Kovačića. Mislim da je to ona ulica iz Gajeve lijevo prije Hebrangove.

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Anne, jučer je bio prvi sat francuskog. Jesmo se vidjeli tamo?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •