Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 162 od 162

Tema: Jednokratne naknade gradova za opremenje novorođečadi

  1. #151
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    dobit ćeš samo za drugo dete, jer si sve za prvo ispucala

  2. #152
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Elluna prvotno napisa Vidi poruku



    Naša prva beba rodila se 08.10.2010 kada je Novčana pomoć za opremu novorođenog djeteta u Zagrebu kroz 3 godine iznosila 3000 kn.
    Sada čitam da je na snagu stupio novi zakon, pa je donešena Odluka o izmjeni i dopunama, pa onda Odluka o izmjeni Odluke i sad sam se više izgubila
    i ne razumijem da li će taj zakon zahvatit i nas otprije ili samo nove bebače?
    Tj. da li će nam biti isplaćeno 3000 kn kroz 3 god kako je prvotno trebalo biti ili 1800 kn kroz dvije kako je po novom zakonu?
    dobit ces onoliko koliko se dobijalo kad je rodjena tvoja beba, dakle isplaceno ce ti biti 3000 kn kroz tri godine.

  3. #153
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    dobit ćeš samo za drugo dete, jer si sve za prvo ispucala
    da, naravno, kužim to, nismo se razumjele, bit je u tome jel' ima kakve veze to što je 1. rođen u Vž? Jer naime, ima dotičnih "pametnih" osoba koje me uvjeravaju da mi oba djeteta trebaju biti rođena u Zg, a po meni to baš i nema logike i nigdje na službenim str. to ni ne piše kao uvjet...

  4. #154
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nazovi ured u vodnikovoj pa pitaj, ili se prosetaj tamo. znam da postoje neki uvijeti koliko moraju roditelji/ili jedna od njih biti prijavljen u ZGB.

  5. #155
    Elluna avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    dobit ces onoliko koliko se dobijalo kad je rodjena tvoja beba, dakle isplaceno ce ti biti 3000 kn kroz tri godine.
    Iz onog teksta smo se i dragi i ja dogovorili da možemo izvući svakojaka značenja
    i nismo uspjeli odgonetnuti dali će biti retroaktivno ili ne.
    Znači, neće. Super, HVALA!

  6. #156
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Elluna prvotno napisa Vidi poruku
    Iz onog teksta smo se i dragi i ja dogovorili da možemo izvući svakojaka značenja
    i nismo uspjeli odgonetnuti dali će biti retroaktivno ili ne.
    Znači, neće. Super, HVALA!
    osim toga, mislim da nije bilo 3000kn nego 3600kn, na 3 rate, tj 1200kn godišnje kroz 3 godine. zar ne?

    trebalo je biti retroaktivno, i počeli su to provoditi od 1.7.2011. ali su se predomislili pa su sve vratili na staro. znači 3600kn za 2. dijete ako je rođeno prije stupanja na snagu nove odluke (1.7.11.)

  7. #157
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Tomy prvotno napisa Vidi poruku
    da, naravno, kužim to, nismo se razumjele, bit je u tome jel' ima kakve veze to što je 1. rođen u Vž? Jer naime, ima dotičnih "pametnih" osoba koje me uvjeravaju da mi oba djeteta trebaju biti rođena u Zg, a po meni to baš i nema logike i nigdje na službenim str. to ni ne piše kao uvjet...
    kakve ima veze di ti je dijete rođeno?
    kao što nema veze di ste ti i muž rođeni. jedini uvjet je da je netko od vas prijavljen u zg 10 godina, a druga osoba da je prijavljena sada (i cijelo vrijeme dok dobivate isplate od grada - ako se, npr. iduće godine netko od vas odjavi iz zg, gubite pravo na naknadu, jedino nisam sigurna dal morate vratiti ono što ćete do tada dobiti, ali znam da to piše u odluci pa pogledaj)
    vjeruj, briga njih di ti je prvo dijete rođeno, a bome ni drugo (mogla si roditi u drugo u varaždinu, samo da ste ti i tm prijavljeni u zg)

  8. #158
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Tomy prvotno napisa Vidi poruku
    da, naravno, kužim to, nismo se razumjele, bit je u tome jel' ima kakve veze to što je 1. rođen u Vž? Jer naime, ima dotičnih "pametnih" osoba koje me uvjeravaju da mi oba djeteta trebaju biti rođena u Zg, a po meni to baš i nema logike i nigdje na službenim str. to ni ne piše kao uvjet...
    ne važno je to novo dete, pa za njega tražišlovu,a i ovomože bit rođeno i u zanzibaru, ali ako ga prijaviš u Zagreb dobit će lovu, znači nije bitno gdi je rođeno,nego gdi bu prijavljeno i gdi ste vi prijavljeni

  9. #159
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Thanks cure, ma proučila sam ja to prilično detaljno, kažem da mi ne bi to imalo nikakve logike, al' šta ćete, uvijek se nađu "mudri" koji vam stave bubu u uho...

  10. #160
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Sisak trenutno ne daje nikakvu potporu.

  11. #161
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ston-0 kn

  12. #162

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Grad Opatija 3.000 kn jednokratna isplata

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •