Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Pomoć, krajnji rok za odvikavanje od dojenja?

  1. #1

    Početno Pomoć, krajnji rok za odvikavanje od dojenja?

    Pozdrav,
    moja supruga treba uskoro roditi, a imamo i starijeg sina od 4 godine i 10 mjeseci koji još doji. Kad rodi, ona ih planira dojiti "paralelno", međutim ja sam malo zabrinut: neće li veće dijete tako trošiti mlijeko koje je potrebnije ovom manjem? Na kraju krajeva, on se već jede i hranu za odrasle, dok će malenom to biti jedina hrana, budući da ne nemjeravamo nasjedati marketinškim kampanjama i hraniti ga nekakvim kašicama ili kravljim mlijekom.

    Doktori nam nisu od pomoći, ne znam je li to zbog neznanja ili utjecaja lobija proizvođača dječje hrane, ali često se ponašaju kao da je produženo dojenje bolest, a ne prirodan način othranjivanja djeteta.

    Nevezano s tim, kad je pravo vrijeme za prestanak dojenja, je li to polazak u školu, ulazak u pubertet ili ne postoji neka čvrsta granica? Postoji li razlika za mušku i žensku djecu?

  2. #2
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    zabrinuti oče, pozdrav

    za početak, dok ti se ne javi netko s iskustvom i stručniji, možeš malo prelistati postojeće topice na temu tandemsko dojenje, kao npr:

    koliko nas doji tandem?
    Kako prekinuti tandem?
    Tandem - trebam savjet
    Tandem kad je jedno dijete bolesno



    možda nađeš odgovore na svoja/vaša/ pitanja i nedoumice

  3. #3
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Dragi tata, ne brini ništa, nema šanse da starije dijete mlađem išta oduzima
    Sve ti je objašnjeno u tekstovima s Rodinog portala:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=240&Show=2121

    i topicima koje ti le linkala Tinkie winkie.

    I mi imamo curicu jednako staru kao što je tvoj sin koja još uvijek povremeno doji, ali mene to ni najmanje ne zabrinjava.
    Ona je totalno sretna kad joj kažem da "priprema teren" za malog bracu koji se neće morati mučiti nakon poroda i navlačiti cicu pet dana kao ona da mlijeko konačno poteče, nego će produkcija već biti uhodana

    Ti i ženica se možete opustiti, nema nikakvog razloga za brigu

  4. #4
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Dragi tata, granica je tamo gdje je postavite vi, odnosno vaše dijete, i u vašem međusobnom dogovoru (vidim da je dječak vršnjak moje curice, koja također još doji).
    Cure su linkale dovoljno da se možete uvjeriti da ništa neće nedostajati bebi. A ja ću samo čestitati na podršci koju vaša partnerica očito ima od vas, nema puno tata koji su bezrezervna podrška u tako dugom dojenju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •