Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 103 od 103

Tema: Makrobiotički rođendan....

  1. #101
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    imam ja jednu knjižicu JBP ali ne slastice nego žitarice. no, i tu ima par dobrih slatkiša...

    npr. "slatki amaranth"

    - 1 šalica amarantha
    - 2 šalice zobenog mlijeka
    - 1 šalica vode
    - 1 prstohvat soli
    - 10 suhih marelica
    - 2 žlice marmelade od bobičastog voća bez šećera
    - 1/2 žlice mirina
    - prženi sjeckani bademi

    *marelice namačite u zobenom mlijeku da omekšaju (30 min do sat vremena). narežite na sitne komadiće.
    *u lonac stavite amaranth, marelice, zobeno mlijeko i vodu pa ostavite da zakuha.
    *dodajte prstohvat soli i mirin
    *kuhajte poklopljeno na laganoj vatri 30 min uz povremeno miješanje, jer se amaranth lijepi za dno lonca i može izgorjeti.
    *na kraju umiješajte marmeladu

    napomena: možete koristiti različite vrste suhog voća, a i kuhati u npr sojinom mlijeku

  2. #102
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    zvuci fino - osim sto bas i ne volim amaranth...ipak hvala za recept, moze sigruno i sa prosom. a sta je mirin?

    ako ti nije stogod tesko, daj jos koji receptic. ne mora biti slatko. bas me zanima kako se zitarice jos mogu pripremati.

  3. #103
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    ni ja nisam stavljala mirin jer blagog pojma nemam kaj bi to bilo...
    našla sam ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Mirin

    u toj knjižici ima jaaako puno recepata sa žitaricama, dosta sam ih već isprobala... u biti, ništ revolucionarno, ali ima par recepata kako recimo, obogatiti ono kaj već pripremaš godinama... npr. ima jedan recept za "mirisnu palentu". u zagrijanu i posoljenu vodu dodaš kukuruznu krupicu, promiješaš, dodaš dimljeni tofu (ja to ne stavljam) i sitno sjeckanu svježu papriku. potom umiješaš bosiljak i origano i kuhaš poklopljeno desetak min na laganoj vatri uz povremena miješanje. na kraju umiješaš mladi luk (ja stavljam poriluk) i peršin (list). tako finnnoooo a jednostavno i brzo...

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •