Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 174 od 174

Tema: iscjelitelj MEKKI TORABI

  1. #151
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    AndrejaMa žao mi je zbog tvog tate, moja sućut.

    Ja te razumijem što si htjela reći... i muslimanski i katolički vjeroučitelji su protiv odlaska Mekkiu (ili samo izražavaju skepsu), to je činjenica i mislim da to svi već znaju (i ja sam čak i ovdje prenjela njihova mišljenja) i vjerojatno se mnogo njih s tobom slaže, ali neće ovdje komentirati.
    No svatko treba odabrati svoj put do izlječenja i to se treba svugdje poštivati. Ja poštujem tvoj izbor, a vjerujem i ti moj, ja bi crkla da znam da mi je netko bolestan, a da ne pokušam sve što mi se nudi, a vjerujem da ne šteti, to bi mi osobno bio najveći grijeh. Eto, uvreda kod mene nema. Svako ti dobro!

  2. #152
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    kao i kod ostalih oblika "alternativnih" metoda, svatko odlazi negdje na vlastitu odgovornost i onome sto osjeca prema svojoj savjesti.
    molim da se ne raspravlja dalje o (ne)grijehu - za to mozete otvoriti neki drugi topic na nekom drugom podforumu

    meni bi osobno bilo drago procitati vise konkretnih pozitivnih osobnih iskustava i primjera da to kod mekkija stvarno funkcionira ili negativnih gdje su se ljudi osjecali prevarenima, nego linkove iz novina koji su reklama ili vjerske rasprave. ako topic ne krene dalje u tom smjeru izgubit ce smisao i zavrsit pod kljucem

  3. #153
    mala morena

    Početno

    JA sebe ne smatram vjernikom, ja jesam vjernik i svoje sam dijete odvela Mekkiju i nije me sram toga.
    Moj sin je nakon prva dva tretmana tražio sam da ide iako nije teško bolestan,samo je alergičar koji je svake zime bar dva puta bio na antibiotiku.
    Ova zima je prošla bez antibiotika i stvarno ne vidim smisao u rečenici ako si vjernik bolje da tamo ne ideš??Zašto?
    Lijep pozdrav

  4. #154
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Slažem se pujica. I mene to zanima, ali bih najradije rezultate i nerezultate iz prve ruke, znači osobne.
    Ja ću svoje moći reći kroz neko vrijeme.

    Mekki će raditi i nedjeljom, ali ne i ponedjeljkom. Ostaje do 5.6.

  5. #155
    leekt avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    86

    Početno

    jeli dobio onda dozvolu za rad?
    radi li i sutra?

  6. #156
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    da

  7. #157
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Bila je moja kolegica s posla jucer sa mamom koja boluje od karcionoma i prolazi vec ne znam koju turu kemoterapije ... nakon seanse popela se na treci kat bez stanja, iako inace joj uglavnom treba puno zastajkivanja i odmaranja. Kazu da idu opet.

    Mene zanima koja je dobna granica za djecu?

  8. #158
    leekt avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    86

    Početno

    ja bila danas.
    na njihovom plakatu ne piše nikakva dobna granica za djecu tako da vjerujem da mogu djeca od 1mj pa na dalje jer bi sigurno upozorili da ne smiju.Samo se cijelo vrijeme naglašava da trudnice NE SMIJU!
    Bili su ljudi s djecom danas sve dobi.

  9. #159
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Kod mene NULA bodova, cista na jajniku i veća nego što je bila.

  10. #160
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ma, kak je to moguće?

  11. #161
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Kate. oprosti na ironiji.
    Pobjeglo mi je, a prespor sam za editiranje.
    U svakom slučaju, hvala što si iskreno iznijela rezultat odlazaka Mekkiju

  12. #162
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj leekt prvotno napisa Vidi poruku
    ja bila danas.
    na njihovom plakatu ne piše nikakva dobna granica za djecu tako da vjerujem da mogu djeca od 1mj pa na dalje jer bi sigurno upozorili da ne smiju.Samo se cijelo vrijeme naglašava da trudnice NE SMIJU!
    Bili su ljudi s djecom danas sve dobi.
    Zna li netko čime objašnjava to da trudnice ne smiju k njemu?

  13. #163
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ma to je vjerojatno neka pravna caka - ako se što dogodi u trudnoći, da ne bi slučajno njega okrivili...

    Inače, ja mislim da ima dosta ljudi kojima ovakva vrsta iscjeljivanja treba, čisto zato da bi mobilizirali SVE svoje snage u borbi protiv bolesti. Možemo to nazvati psihološkim ili bilo kakvim trikom. Nije to ni zamjena ni konkurencija konvencionalnoj medicini.

    S druge strane, ipak malo znamo o sebi. Možda ima nešto u tome (ne mislim na čudotvorne moći nego na npr. energetsko polje čovjeka koje se malo koristi u konvencionalnoj medicini... To je samo jedan primjer.)

    I stari Grci su mislili da znaju sve o ljudskom tijelu, pa ipak je i danas ostalo puno toga nepoznatog. I zato dopuštam da ovakvi iscjelitelji mogu nekome pomoći. Ako je i placebo, a nekom ipak pomogne, opet dobro!

  14. #164
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Kate. oprosti na ironiji.
    Pobjeglo mi je, a prespor sam za editiranje.
    U svakom slučaju, hvala što si iskreno iznijela rezultat odlazaka Mekkiju
    Sve OK, lijepo od tebe da si odmah reagirao s isprikom.
    Glede trudnica mislim da se radi o prevelikoj količini energije koja bi mogla biti štetna, npr. izazvati trudove.

    Kad sam prvi put došla..kad sam prošla Mekkia, bolila me je lijeva ruka, jako. Muz i svekrva su mi se smijali da umišljam i rekli da je to jer samo zato jer sam nosila vrećicu u njoj (by the way nju sam nosila u desnoj) i onda su na razglas (daleko od mene) rekli da oni koje boli lijeva ruka odmah dođu jer su primili previše energije. Više se nitko nije smijao.

    Inače, kad god sam prošla Mekkia područje desnog jajnika (na kojem imam gadnu cistu koja je tu godinama) je pulsirala toliko jako da je svatko to mogao osjetiti tko je stavio ruku.

    Ali nitko drugi od mojih nije osjećao ništa, ipak neki od njih imaju dobre rezultate

  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Kate. oprosti na ironiji.
    Pobjeglo mi je, a prespor sam za editiranje.
    U svakom slučaju, hvala što si iskreno iznijela rezultat odlazaka Mekkiju
    To što Kate nije pomogao, ne znači da nikome ne pomaže. Ja poznajem i ljude kojima je pomogao i kojima nije. Meni nije, ali isto nikad ne bih rekla da je šarlatan i slično. S bioenergijom je isto kao sa svim drugim vidovima liječenja, bila klasična ili alternativna medicina - rezultati liječenja su nepredvidivi.

  16. #166
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ne bih se složio da je s bioenergijom isto kao sa svim drugim vidovima liječenja.

    Bienergija je šarlatanstvo i nema apsolutno nikakvog dokaza da djeluje, za razliku od postupaka u terapijskoj medicini.

    Nije istina da su rezultati jednako nepredvidivi kod bioenergije i kod klasične medicine. Rezultati kod klasičnemedicine se mogu predvidjeti s prilično velikom preciznošću jer se djelotvornost postupaka može izraziti u mjerljivim postocima, a kod bioenergije nikako, jer nema nikakvih pokazatelja o djelotvorosti.

  17. #167
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    http://www.quackwatch.org/01Quackery...opics/tt2.html

    Jako mi je dobar ovaj dio:

    It was 1996 when Linda Rosa's daughter Emily was preparing her fourth-grade science fair entry. She was working on an exhibit with M&Ms that would illustrate the probability of picking out a certain color when one reached blindly into a bowl and plucked one. While she was working out the details, she noticed her mom watching a video on Therapeutic Touch. She said, "I wonder if they can really do that?" Suddenly her science fair project took a different form. After discussing several different possibilities with her mom, Emily decided that instead of having volunteers reach in and grab an M&M, she would invite Therapeutic Touch "healers" to reach through her screen and see whether they could detect which of their hands Emily was holding her hand over. She designed and constructed the screen herself, tested it out on a few school buddies, and then made further modifications to ensure the screen would insulate her from her subjects. She was ready.
    James Randi, the famous magician and skeptic, has a standing offer of over $1 million dollars to anyone who can prove they can accurately detect an energy field. Despite publicly offering the challenge to Dolores Krieger and the other 100,000 people who claim to have this ability, Randi has only had one person make the attempt -- and she failed. Unlike Randi, however, Emily was able to recruit 21 experienced TT practitioners for her experiment. The TTP's were allowed to "feel" Emily's hands prior to the test, and choose which one they felt the strongest energy radiating from. With the TTP seated behind the screen, Emily then placed her hand over one of the TTP's hands. After 20 trials, these experienced TTP's, some of whom had even published articles on TT, could only sense Emily's hand correctly 44% of the time. By chance alone, they should have guessed correctly 50% of the time [1]. Clearly, except in their own mind, they were not sensing an energy field.
    Posljednje uređivanje od mujica : 04.06.2010. at 10:44

  18. #168
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Kad bi barem klasična medicina svugdje surađivala s bioterapeutima.

    http://www.nada-bolic.com/video2.htm

  19. #169
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Bude. Kad klasična medicina prihvati da bioterapeuti doista imaju dokazani terapijski učinak.

    Sve dok se smatra bioenergetičare prevarantima, nije za očekivati nikakvu suradnju.

    A tako će ih se smatrati sve dok ne dokažu učinkovitost prema znanstveno prihvaćenim kriterijima.

    Izgleda da se sve svodi na ogroman jaz između medicine temeljene na dokazima i medicine temeljene na anegdotalnim opisima i vjerovanjima.
    A bojim se da se taj jaz samo povećava jer kolasična medicina se sve više orijentira na tražeje dokaza (tzv. "evidence based medicine"), a alternativa ne čini ništa da se pokrene u tom smjeru.
    Posljednje uređivanje od mujica : 04.06.2010. at 14:26

  20. #170

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    [QUOTE=kate;1638979]Kad bi barem klasična medicina svugdje surađivala s bioterapeutima.

    Surađuje onda kad se liječnici ne znaju sami izliječiti, pa i oni potraže pomoć "šarlatana".

  21. #171
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Je. Događa se. Ako zna da mu medicina ne može pomoći, poseže za alternativnim metodama koje također ne mogu pomoći.
    To je u ljudskoj prirodi.

  22. #172
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    [QUOTE=Neve;1640054]
    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Kad bi barem klasična medicina svugdje surađivala s bioterapeutima.

    Surađuje onda kad se liječnici ne znaju sami izliječiti, pa i oni potraže pomoć "šarlatana".

    m da
    tako je nama pedijatrica rekla da potražimo pomoć Travara mogla nas i je kod hodže u Visoko poslati !!!
    uz objašnjenje da medicina nemože tu pomoći ali da travari poznaju trave...

  23. #173

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Da li netko zna kada ce Meki doci u RH ili u okolne zemlje (Bosna, Srbija,Slovenija....)???

  24. #174

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    netko??

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •