Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: "pjevalica" u Vz

  1. #1
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno "pjevalica" u Vz

    eh...prica pocinje sa mojim razmisljanjem kad mi je Lutonjica rekla da ide u Vz - "ona stvarno nije normalna 8) "

    godinu dana kasnije i ja se odlucujem na istu nenormalnu stvar - roditi u Vz.
    kad smo odlucili da je vrijeme za novo cudo, trebalo nam je cijelih tjedan dana vjezbanja da ostanem trudna bilo je pravo vrijeme ocito

    dva tjedna pred porod su me opako prali lazni trudovi vec na samu pomisao da je termin tu blizu. kako sam izracunala sama termin drugaciji od doktorovog (zbog ciklusa) kad god bi me netko pitao rekla sam drugu stvar ovisno o raspolozenju - ili blizi termin jer mi je dosta ili dalji jer mi vec svi idu na zivce pa da me ne dave

    no dakle..
    PON
    cijeli dan copram da ne krene danas jer je dr.D-C u trudnickoj pa da ju nekako izbjegnem. navecer me zove moja majstorica Reikija i pita "jel moze sutra? si spremna?" spremna? hmm, za koju godinu mozda bi i bila..rekoh "koliko spremna mogu biti jesam " mislila sam da se sali..
    23.23 pocinju trudovi, ovaj put malo bolniji, ali stvarno malo pa si u glavi vrtim film - prodisat cu 1h pa idem corkati, nije to to, ali ne staju. za sat vremena odlucim se otusirati i u tusu mi toliko pase da sam uvjerena da su opet bili lazni. iskljucim tus, a voda jos curi. samo da mi je jos neki pravi znak da je to to, npr. da mi pukne vodenjak. (jesam rekla da mi voda jos curi po nogama?! ) ukljucim tus opet i jos malo se otusiram. isklucim, stanem na pod, sagnem se a ono jos curi..hmmm, pukao je
    ok. to je to.
    mm sam probudila prije tusa i iako mi ne vjeruje bas, digao se i otisao popusiti cigaretu, da se smiri, porbudi, sto li vec.
    UTO
    00.45 sjedamo u auto, neregistriran (ali necu misliti o tome) sin na zadnjem zicu spava i vozimo ga baki. baka je sva unezvjerena ko da cu roditi za 5min. istina, od kad je voda iscurila, trudovi su jaci i na svakih 3-5min, ali se ja pravim kul. disem sjedim u autu zafrkavam se sama sa sobom..nisam pametna jel da pricam ili da samo sutim. imam potrebu sutiti i koncentrirati se na trudove, ali mi se mm cini malo uspanicen pa objasnjavam sve i sva. nabrajam sto treba po doma pospremiti 8) gdje mu sto stoji od stvari o kojima se ja inace brinem...
    2.00 stizemo u Vz
    na prijemu dr.D-C :shock: :/ napad panike odmah. kud bas ona?! pa zar je moguce da je dezurna 24h?? sve nesto u tom stilu. ali kao i cijela trudnoca - prvo neka mozebitna komplikacija koja se na kraju super rijesi. na pregledu otvorena 3prsta, trudovi na 7min, sva pitanja opet ispocetka, a komentari "predivne" doktorice se redaju.
    dr: a zasto ste doslo ovamo?
    ja: jer sam cula da su bolji uvjeti nego u Zg
    dr: svugdje vam je sve isto, niste trebali tu dolaziti
    ..
    ja: evo, ovo je plan poroda. samo kao informacija sto bih zeljela. (diplomat, ha?)
    dr: plan poroda?!?! ka vi mislite da mozete planirati porod? aktivno vodjenje poroda i ono sto sam naucila na faxu ja najbolje sto cemo uciniti za vas..a ne ono sto RODE kazu (!!!???!!!)
    ..
    i tak...klisitr, brijanje sam obavila sama, cekam da prodje tih famoznih 1h dok dodje mm do mene. osjecam se izgubljeno, brojim sate do smjene jer onda dolaze dr.T. i dr.K. pa cu onda roditi (ne pada mi napamet da bi to moglo i prije)
    moja majstorica salje sms "sta se dogadja? stalo je, Anja je zbunjena, ocemo roditi ili ne?" u tom trenutku shvacam da su sa mnom 3 mjastora Reikija i da svi skupa radimo najbolje sto mozemo da sto prije i sto manje bolno Anja Vita dodje na svijet.
    3.30 mm dolazi u sobicu za radjanje
    vec sam prikopcana na ctg. jedva izdrzavam i grintam pri svakom trudu sto moram biti na boku jer imam osjecaj da kocim prolaz umjesto da stanem ili kleknem kako bi se lakse otvarala. jedini prigovor na primalju Biserku je sto je u tom trenutku, kad sam ju pitala da stojim za vrijeme CTG-a, rekla "rodila sam mrtvo dijete. morate lezati i izdrzati tih pola sata da vidimo zapis" a takt?! no dobro. zena je stprljivo kasnije stalno namjestala sondu dok sam ja klecala na sve 4 na stolu ili stajala prodisavajuci trudove
    05.00 gospodjo legnite..
    ..na desni ili lijevi bok. jaci su vam trudovi (ma da?!? ko da ne osjetim) tada vec disem ko zivotinja u teskom klincu. psece disanje, medvjedje disanje, dahtanje i rezanje su nista prema zvukovima koje ja proizvodim trazeci najbolji nacin da snagu usmjerim na otvaranje i pustanje zenske da si napravi put.stalno mi je u glavi "to su primitivni NORMALNI zvukovi...spusti ton, visokotonsko pistanje nikom ne koristi...dublji tonovi te prizemljuju..." i pogledavam na sat. sad vec toliko boli da si mislim da necu to izdzati. (sjecate se, cekam drugu smjenu koja dolazi u 7h)
    nakon 1 truda na boku placem "reci im da mi daju bilo sto, kemiju, epiduralnu, drip, bilo sto, ja ovo ne mogu" u istom dahu "pickica jedna, ne mogu ni malo trudova zdurati.."
    slijedeci trud "seeestrooo, ona je tuUuuuUUuuuUUUUUUU!" hmm..imaju li inace puno ovakvih "pjevalica" kao ja? 8)
    kasnije sam skontala da je to bila tranzicija.
    5.25 spustile su me na stolcic..
    sjecam se da je mm rekao "da, da, ona zeli roditi na stolcicu" i u 3 truda Anja je dosla na svijet mm je prerezao pupcanu vrcpu, kaze iz drugog puta jer su mu se rukle tresle.
    osjecaj duboke koncentracije i svijesti o prolasku dijeteta prema van je n sto neusporedivo sa totalnom osamucenoscu od bolova i kemije s prvog poroda. imala sam osjecaj da, iako nemam kontrolu, ipak tocno znam sto se dogadja.
    bez rezanja, bez sivanja..nisam docekala drugu smjenu, ali ni dr. D-C..zapravo nijednog doktora. samo mi je primalja Biserka rekla "super ste to odradili. dodjite nam opet :D"

    mm je bio sa nama stalno. i jos 1h nakon poroda, a onda ga je smlavilo. dao nam je puse nakon slikanja i otisao za Zg. vec je bilo jutro.
    curka je odmah dosla na prsa. dojila je cijelih 1,5h prije nego je zacorila.
    slijedeca 2 dana samo je bila na cici dok nije nadosla gomiletina mlijeka.
    zbog male porodjajne tezine, 2940g i 48cm, prije otpusta su nam rekli da ju odemo vagati za 4 dana - da se provjeri napredovanje.
    jucer je imala 3200g, 6 dan svog zivota :D koliko papa nije ni cudo mamina kci

    eto, oduzih malo
    da ne zaboravim - hvala MM na svoj podrsci cijelo vrijeme, primaljama Biserki i onoj drugoj kojoj zaboravih ime , mojoj majstorici i svim pomagacima koji su bili uz mene

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    bravo za mamu i za anju...

    :D

  3. #3
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    :D :D

    čestitam i bravo!

    mogu si zamisliti ono: jok, neću još, čekam drugu smjenu

  4. #4
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Super Saska, baš krasan porod, čestitam ti od srca i poljubi malu cicalicu od mene :D

  5. #5
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Cestitke!

  6. #6
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    iskrene čestitke od

  7. #7
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cestitam!

    zasto si bila na boku cijela dva sata, od 3:30 do izgona? :? ili sam nesto krivo skuzila.

  8. #8
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    čestitam od !
    cicalici!

  9. #9
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    cestitam

  10. #10
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    cestitam!

    zasto si bila na boku cijela dva sata, od 3:30 do izgona? :? ili sam nesto krivo skuzila.
    ma nisam..
    bila sam na boku od 3.30 do 4.10
    onda mi je bilo dosta i bez obzira na komentare babice "pogle ovaj ctg - ne vrijedi nis" sam svaki trud bila na sve 4 klimajuci naprijed nazad i disuci kako mi je pasalo. onda su me pustile da budem tako do pred izgon.

  11. #11
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    aha. ali imala si ctg cijelo vrijeme? da li ti je to odgovaralo?

  12. #12
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    jesam imala sam, nije mi odgovaralo, ali kako sam znala da mala ima pupcanu oko vrata nisam se usudila traziti da ga skinu, ovak sam bila sigurnija. ma, najveci problem je bio sto je bila jaako nisko pa su otkucaje hvatali skoro u mojoj preponi tako da se svaki moj pomak jako vidio na ctg-u - cesto je "pucao" signal, ali je ono vrijeme dok ga je hvatalo bio konstantan pa me to smirivalo. mm je veci dio vremena drzao sondu na pravom mjestu. da nije bilo njega, fakat ne znam kak bi....

  13. #13
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    čestitam

    ja sam bila na pilates lopti i prikopčana na CTG
    pa ima , fala bogu, duge žice

    najbolji mi je bio ulet neke bezobrazne dr. da šta je to! kakvi su to otkucaji (vidiš malo 75-85 i 135-140) ovi prvi su moji, drugi malene
    jerbo je bila svojom kičmom uz moju i njeno srce je bilo jako blizu moje glavne arterije koja ide uz kičnu
    pa su se čuli oba dva otkucaja

    i tako ona uleti, diže paniku, i fino vidiš idu meni otkucaji gore, idu i maloj , mene drži trud ne mogu odgovoriti ...

    5 min bi bilo dovoljno da joj objasnim položaj male
    ali ne! pobigla mi je prije kraja truda, pa joj nisam stigla odbrusiti
    a bome bi, i to sa takvim guštom 8)

    meni je na porodu bila sestra Erika

  14. #14
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    čestitam, prekrasam porod

  15. #15
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Čestitam! :D

  16. #16
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    čestitam na aktivnom porodu :D


  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ljubimo vas puuuno puuuuuuuno i jedva cekam da upoznamo anju vitu

    i mene najvise odusevljava ta potpuna svjesnost rađanja koju osjecas kod prirodnog poroda

  18. #18
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno Re: "pjevalica" u Vz

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    rekla "super ste to odradili. dodjite nam opet :D"
    e kako volim ovakve babice!

    saska cestitam od srca! drago mi je da si imala porod kakav si zeljela!

  19. #19
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno Re: "pjevalica" u Vz

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    rekla "super ste to odradili. dodjite nam opet :D"
    e kako volim ovakve babice!

    saska cestitam od srca! drago mi je da si imala porod kakav si zeljela!

  20. #20
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •