Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: Prehrana dojilje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Prehrana dojilje

    Drage dojilje, molim vas da mi napišete vaš prosječan dnevni jelovnik. Što pojedete i koliko u toku jednog prosječnog dana.

    Naime, mi zasad samo dojimo, ja jedem otprilike kao i na početku dojenja, ali počinju mi se vraćati kile i to naaaaglo. Vjerojatno jedem previše, ali kako mi na početku dojenja to nije imalo utjecaj na kilažu, mislila sam da mi baš toliko i treba. Sad izgleda da je previše. Postajem troma, brzo se umaram...

    Sad ne bih htjela baš na dijetu (zbog dojenja), ali koliko mi je dovoljno hrane dnevno a da bude dovoljno i za mene i za mog 4-mjesečnog sina?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    ca. 2500 calorija. Znaci 2000 kalorija za tebe i nekih 500 kalorija extra zbog toga sto dojis. Jako bitno je da su kalorije dobro izbalansirane (mislim raznovrsna ishrana i sl.) i da pijes dovoljno tecnosti!

    Ja se isto vise gojim nakon poroda nego tokom trudnoce. U neko vrijeme i to prodje (kod meme se ustabililo negdja nakon dvije godine). A svo vrijeme prije toga sam morala paziti da ne jedem cokoladu i kolace (imace to nikad' ne jedem ali nakon poroda sam koma). Valjda to ima veze sa hotmonima, sta li?!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Hvala, lejla, ali stvar je u tome da bih baš željela vidjeti što i koliko dojilje jedu - koliko za doručak, ručak, večeu, međuobroke, koliko voća, povrća...

    Nisam baš "doma" s kaloričnošću pojedinih namirnica tako da stvarno ne znam koliki mi je dnevni unos izražen u kalorijama.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Almathea, meni su kile počele dolaziti kad sam krenula s dohranom... i to jako brzo. Još ih se nisam riješila (mali ima preko 3 godine i ne dojimo već skoro 2).
    Ova kalorijska preporuka je samo okvirna, sve ovisi o tome koliko si visoka i teška i koliko si aktivna.
    A inače samo izbjegavaj slatko, masno (tipa majoneza, saftovi i sl. nezdrave stvari), ne ispijaj litre sokova ni mlijeka nego pij vodu (eventualno s malo soka bez šećera). Ne jedi kekse, lisnato i sl jer ima nezdrave masnoće.
    Dakle voće, povrće, meso, riba (plava, osobito) integralne žitarice...
    Sve znaš...zdrava hrana

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Znači, ova tek načeta čokolada i krafne pa-pa...

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Kod mene je bilo skroz obrnuto - kada sam dojila prvo dijete bila sam mršavija nego ikad u životu a jela sam ogromne količine hrane (jako zahtjevno dijete HA!HA!). Drugo dijete dojim još uvijek i još uvijek imam 3 kile viška i baš me briga.

    Moram priznati da mene to nije opterečivalo. Jela sam koliko sam bila gladna i šta mi se jelo. Jedino sam kod prvog djeteta bila bedak koji je poslušao patronažnu sestru i onda prvo vrijeme nisam jela puno namirnica "da ne smeta bebi". Srećom sam brzo uvidjela da je to glupost, naravno ak ne pretjeruješ npr. sa grahom

  7. #7
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    ja jedem sve što mi paše, zapravo jedem kolko i u trudnoći, ali mršavim grozno. već izgledam ko zombi sa sisama. svi me kritiziraju da je to jer slabo jedem, a nije, u to sam sigurna. jedem svega po malo, najmanje mesa, najviše povrća. oće to mršavljenje proć?

  8. #8
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hoće, kad počneš raditi i ne budeš cijeli dan angažirana oko bebe. opustiš se malo, nastaviš jesti isto ili više... i da vidiš...
    (ustanovila sam da broj podoja nema nikakave veze, mi smo izbacili samo jedan. nego psihofizičko opuštanje + papanje...)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    evo koliko ja jedem:
    1. doručak: kruh (raženi/sjemenkasti/crni/bučin)+ maslac+ med/marmelada, bianca;ili svj. sir+ kruh+ paradajz/mladi luk.
    2. međuobrok: voće (banana/jabuka/kiwi/jagode...) ili musli s mlijekom, ili voćni jogurt ili nešto slatko...
    3. ručak: ponekad juha, povrće+ riba/meso
    4. međuobrok: nešto...
    5. večera: griz ili musli ili kruh+ nešto(pate rio mare/miješana salata/jogurt/sir....)

    Pijem pretežno vodu, čaj za dojilje ili neki drugi nezaslađeni ili s medom, ponead napravim sok od mrkve, naranče i/ili jabuke, cedevitu, sok od borovnice....
    Inače ne jedem iza 18h - to ne vrijedi baš uvijek, koristim maje soli, ne jedem grickalice, koristim smeđi šećer, od slatkoga jedem čokoladu za kuhanje ili bitter, corny, frutabelu, zalome se palačinke (s integralnim brašnom + fila od jabuka/oraha/marmelade)...
    Nekad jedem češće od 5 puta dnevno, ali manje količine hrane.
    Eto, to bi uglavnom bilo to...
    a kile? sad sam na predtrudničkoj kilaži i tu stojim.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    zaboravila sam napisatijoš da je uz ručak uvijek salata začinjena maslinovim uljem i jabučnim octom i malo soli...
    Dojim na zahtjev, često svaka 2 sata (nekad 3), 3-4 puta po noći...
    voće i povrće jedem u većim količinama, dosta ribe, manje mesa, manje zdrave stvari nastojim pojesti u malim količinama (ako ih moram konzumirati - kao npr. čokolad... )

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    joooj, prehrana je ono šta me najviše pati...

    ja doručkujem i ručam, tako sam papapala i prije trudnoće i prijeporoda, jer ne volim večerati nešto. U pauzi ispijam litre i litre vode, te smažem koju bananu, jabuku, naranču...
    Za doručak si namažem fetu-dvije kruha sa nečime, a za ručak uglavnom jedem kuhano - i meso i povrće (koje obožavam i jedem u abnormalnim količinama), ali pazim da ne jedem grašak ili grah.

    No čuh da za bebi grčeve nije dobro jesti kelj, brokulu i šparoge, a to mi je među omiljenim namirnicama, pa sad ne znam jel to spada među one "babske" preporuke ili stvarno? :? Kakva su vaša iskustva?

    Inače sam u trudnoći dobila abnormalno puno kila (26 - ali to je od hormona! ), ali to polako silazi sad dole...
    Volim slatko, ali se trudim ograničiti...
    To su moja iskustva

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Ja jedem sve osim graha, to sam vidjela da mu ne paše. Kelj, brokulu, grašak... sve jedem. I nema problema.

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    No čuh da za bebi grčeve nije dobro jesti kelj, brokulu i šparoge, a to mi je među omiljenim namirnicama, pa sad ne znam jel to spada među one "babske" preporuke ili stvarno?
    bapske preporuke

  14. #14
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    da ne otvaram novi topik imam jedno pitanje vezano za prehranu dojilja. Upravo sam pojela umak od šampinjona (nije prvi puta, beba nema reakcije) ali imam dojam da šampinjoni nisu bili dovoljno kuhani, nekako su žilavi. Hoće li to smetat mojoj curki??

  15. #15
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    ma super, sad osjećam da me želudac boli...što da radim? Da joj dam danas AD??

  16. #16
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    molim vas ako netko ima savjet da mi kaže, hitno mi je...dijete će mi se uskoro probudit i prvo što radi - jede (doji)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno re

    slobodno doji

  18. #18
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Koliko ja imam iskustva sa šampinjonima, ako nisu probavljivi, izaći će bez probavljanja. I gotovo sam sigurna da ništa neće smetati tvojoj curkici, samo ti njoj daj da doji.

  19. #19
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Puno hvala!!!

  20. #20
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    eh opet ja...ono žilavo nisu bili šampinjoni već bukovače...ima li razloga panici??? :?

  21. #21
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Smije li doilja jesti kiselu salatu (kiseli kupus, šarenu salatu, krastavce i sl.) Da ne dojim garant ne bih postavljala ovako glupa pitanja

  22. #22
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    ha ne znam..zavisi kako se osjećaš..ja sam u samom početku morala strogo pazit kaj jedem, imunitet mi bio u komi a i djetetu bi smetalo ako sam pojela nešto jače (imala bi grčeve). Nakon nekih, ja mislim, 4-5 mjeseci sam počela jesti skoro pa sve i gledala bih kako reagira. Ako bi ju mučio želudac, izbacila bih to što sam recimo taj dan jela. Probaj pa vidi...

  23. #23
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    mislim da sve ovisi oddjeteta do djeteta. mom smeta mlijeko, gljive, maline, kiselo baš ne jedem pa ne znam. od mahunarki jako jako prdi i napuhuje se pa taj eksšeriment (2 puta) više ne ponavljam. ali zato nekoj djeci smeta ljuto a moj klopa i kad jedem prilično ljutu hranu i nema nikakvih reakcija. treba isprobati pa na svom djetetu vidjeti. svakako kad su skroz mali malo ipak paziti i blaže stvari jesti.

  24. #24
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja jedem apsolutno sve, evo, jos samo grah nisam probala. Ne primjetim nikakve reakcije kod bebe.

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sve, od prvoga dana.
    osim alkohola.

  26. #26
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ja vjerojatno ne unesem dovoljno kalorija, pocela sam malo gubiti na kilazi :/ jel to tako strasno? ne da mi se jesti.

  27. #27
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja od prvog dana jedem doslovce sve (iako nisam uopće jela grah, ali ne zato jer sam mislila da ne smijem nego eto jednostavno mi ova 3 mjeseca nije bio na meniju - ili je, jedanput još u rodilištu :? :/ ) i unatoč tome da je D. jedno vrijeme rasturala probava, nisam primijetila da ijednu namirnicu mogu s tim povezati.
    sad smo eto 3 mjeseca i probava se lagano smiruje, ja i dalje jedem sve, samo kile više ne idu onako rapidno dole ko u početku, pa mi je vrijeme da pripazim malo zbog toga, a tek mi se sad kad smo se svi skupa malo uhodali, otvorio apetit kak spada

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    sve, od prvoga dana.
    osim alkohola.
    Ovako i ja....S tim da ne pijem ni mlijeko (jer ga mrrrrrzim)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    42

    Početno

    Hello...

    Imam jedno pitanje....

    Ovo mi je prvo dijete i dojim ga od prvog dana......Sada smo vec mjesec dana ali mene jos uvijek muci ono pitanje sta smijem jesti a sta ne....
    Patronazna je rekla ni slucajno sirovo voce i povrce samo kuhano ( od salata jedino ciklu jer je ona kuhana ) cokoladi ni da prismrdim ( i toga se pridrzavam ali mi je to sve nekako glupo a opet ne bi htjela da malena ima probleme radi mene i moje ishrane ) . Luda sam jer ne znam sta da jedem a da malena nema grceve ili probelam sa probavom ( sto ih ima nije to jako strasno ali imamo popodneva da ne spavamo )
    Zbog svega toga nemam bas ni volje za jesti....
    Eto puno hvala na odgovoru i pomoci unaprijed......
    By

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mozes jesti sve. Ako primijetis da nesto bebi smeta, pa se uvjeris da joj bas ta neka namirnica smeta, onda ju mozes izbaciti. Patronazna ti je malo zaostala u proslosti sto se preporuka tice. Samo ti jedi sve sto inace jedes. I sirovo i kuhano. I cokoladu oku ju jedes i inace.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    42

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru...

  32. #32
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja jedem sve od samog početka i L nije imao nikakvih problema. Vodim računa da pojedem povrće i voće, no nije da fanatično pazim na sve što unesem. Izbjegavam jedino alkohol (jer ga nikad ne pijem) i nedovoljno pečeno meso (jer ga nikad ne jedem).

  33. #33
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    i ja jedem pretty much sve, ali se nekad kad vise stenje zapitam je li sad zbog necega u mojoj hrani... ali uglavnom uvijek isto jedem, pa ne znam. juce je nesto stenjao jako, pa sam posumnjala na masline, jer sam ih se juce nazderala :?

  34. #34
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    to sa sirovim voćem i povrćem su i meni govorili i totalna je glupost! isto tako ne piti prehladno iz frižidera. ok, u početku sam se tog pridržavala ali sam prestala posve nesvjesno i ništa se nije dogodilo. samo izbjegavam ono što sam primjetila da mom djetetu smeta. ostalo prilično. čak i kavu pijem što nije pohvlno, priznajem. i pila sam na svadbama na koje sam išla, ali tad nisam dojila do pola dana idući dan,m nego je pio izdojeno mlijeko. a sebe sam izdajala i pobacala to da ga ne trujem

  35. #35
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Ja isto jedem sve zivo, ukljucujuci i neke ekstreme, poput graha ili kulena (dobro, u manjim kolicinama). Popijem i jednu kavu na dan. Nisam primjetila da ista od toga ima nekog efekta na bebu. Jedino alkohol ne pijem.
    Sto se sirovog voca i povrca tice, moja teorija je da ga treba jesti. Jer kako ces inace doci do vitamina, koji su potrebni i bebi, i tebi za oporavak?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    42

    Početno

    To sto se tice sirovog voca i povrce je i meni bilo cudno ali ono kako se kaze oni su ipak " strucni " pa znaju valjda sta pricaju.....

  37. #37
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    oni su ipak " strucni " pa znaju valjda sta pricaju.....
    Ma, joj ... LB, nije da te napadam, samo govorim iz svog iskustva. Dobar dio vremena NEMAJU ONI POJMA sta pricaju. Jedan doktor ti kaze jedno, a drugi drugo. Ili su prije deset godina pricali jedno, a danas "se to vise ne radi". Samo u zadnjih godinu dana susrela sam se s tim oprecnim misljenjima u sljedecim situacijama:
    amnioskopija
    amalgamske plombe u trudnoci
    carski zbog dioptrije
    siroko povijanje
    lijek ergometrin uz dojenje
    operirati hemagiom ili ne prije djetetove 2. godine zivota
    To su samo bitnije stvari, ima jos i brdo sitnica. I na kraju ti kao laik moras sam donijeti odluku.
    I da, meni je moja patronazna rekla da mogu sve jesti.
    I oprostite na off topicu, ali nisam izdrzala

  38. #38
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    ide doktorima, dakako.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    42

    Početno

    Niti ne smatram da me napadas... sve pet

  40. #40
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    Sve sam jela od početka pa i grah! Nikakvih reakcija nije bilo! jeeee

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    a što je s kavom? Nescafeom?

  42. #42
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Kad je moja bila mala bebica, čini mi se da joj je smetalo, kao da je bila previše razbuđena. Ili se to meni učinilo, ne znam.

    Na jednom topiku je Davor napisao da kava u nekoj hrani (kolačima) ne djeluje tako pa me to malo zbunilo.
    Ja sam mislila da kava djeluje stimulirajuće i da potiče hiperaktivnost :/

    Jesi ti što primjetila?

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Meni se čini ok jest sve pa onda ukinut ako bebi nešto smeta. Jedino što je problem kako shvatiti što joj je smetalo. Zato je dobro znat koje namjernice mogu biti "kritične". Moja je dobila AD (atopijski dermatitis) na licu sa 3 mjeseca i onda sam ukinula sve šta mi je pedijatrica spomenula.
    A onda opet malo po malo vraćala. Sada još uvijek izbjegavam te namjernice u većoj količini.
    Npr. nisam primjetila nikakav utjecaj kave ali pijem manje nego prije trudnoće. Pijem maksimalno jednu do dvije dnevno.
    S grahom sam isto bila oprezna. Prvo sam jela ječam sa grahom - više ječma nego graha što se nije baš svidjelo MM-u Ali isto nisam primjetila ništa.
    Moja patronažna je imala neku po meni čudnu teoriju o prehrani: "Ne smijete sirovo voće ali smijete kompote. Ne smijete nikako voćne jogurte." Toga sam se držala otprilike sedmicu dana

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Kad je moja bila mala bebica, čini mi se da joj je smetalo, kao da je bila previše razbuđena. Ili se to meni učinilo, ne znam.

    Na jednom topiku je Davor napisao da kava u nekoj hrani (kolačima) ne djeluje tako pa me to malo zbunilo.
    Ja sam mislila da kava djeluje stimulirajuće i da potiče hiperaktivnost :/

    Jesi ti što primjetila?
    Pa meni se čini kao da je previše "razbuđena", odnosno da jadna pada s nogu od umora a nemra zaspat, pa joj se zacrvene okice...Mislila sam da je jednostavno takva i da je beba koja ne spava puno preko dana, ali palo mi je na pamet da bi kava mogla biti u pitanju.

    U principu popijem 2 bijele kave/nescafea dnevno. Ujutro/poslijepodne. Ujutro s kofeinom, popodne najčešće bez iako se zna zalomiti kofeinski nescafe..I popijem dost veliku šalicu ali stavim samo jednu žlićicu, puno vode i malčice mlijeka...

    Niš, mislim da ću prijeći skroz na bezkofeinsku ili Rooibos čaj (bez teina) s mlijekom..Jedino ne znam kako će to moj niski tlak podnijeti 8)

  45. #45
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Meni je isto dan bez kave koma.
    I ja pijem samo instant.
    Ne znam jesu li ti ok ona kapućina, tipa vanilija i sl.
    To sam ja znala piti dok sam često dojila, ima samo 10 % kofeina, taman malo zavara

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Meni je isto dan bez kave koma.
    I ja pijem samo instant.
    Ne znam jesu li ti ok ona kapućina, tipa vanilija i sl.
    To sam ja znala piti dok sam često dojila, ima samo 10 % kofeina, taman malo zavara
    jooj ti cappucini su mi koma :/ Jednostavno ne mogu pit...A jedva sam se privikla na Nes jer sam prije uvijek pila isključivo kavu iz Mokke, a ta bi i konja ubila kolko je jaka

  47. #47
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja isto ujutro obavezno popijem instant kavu s kofeinom s puno mlijeka i bez toga ne mogu - teži oblik ovisnosti, jer me popodne rasturi glavobolja
    kojiput sam i posmislila da D. to smeta dok je ko manji znao imati problema s probavom i kad se znao jako unervoziti baš kad bih ja popila kavu, ali s vremenom sam skužila da to uopće nema veze (ili se jadno dijete naviklo :/ ).............a na spavanje i po noći i po danu može utjecati i 100 drugih stvari.
    Da bi baš bila sigurna probaj se prisiliti da par dana ne popiješ kavu :shock: znam da zvuči koma , ali to ti je jedini način da budeš sigurna

  48. #48
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj emea prvotno napisa
    Meni se čini ok jest sve pa onda ukinut ako bebi nešto smeta. Jedino što je problem kako shvatiti što joj je smetalo. Zato je dobro znat koje namjernice mogu biti "kritične". Moja je dobila AD (atopijski dermatitis) na licu sa 3 mjeseca i onda sam ukinula sve šta mi je pedijatrica spomenula.
    A onda opet malo po malo vraćala. Sada još uvijek izbjegavam te namjernice u većoj količini.
    Npr. nisam primjetila nikakav utjecaj kave ali pijem manje nego prije trudnoće. Pijem maksimalno jednu do dvije dnevno.
    S grahom sam isto bila oprezna. Prvo sam jela ječam sa grahom - više ječma nego graha što se nije baš svidjelo MM-u Ali isto nisam primjetila ništa.
    Moja patronažna je imala neku po meni čudnu teoriju o prehrani: "Ne smijete sirovo voće ali smijete kompote. Ne smijete nikako voćne jogurte." Toga sam se držala otprilike sedmicu dana
    jesi mozda dobila savjet izbjeci mlijecne proizvode ?

  49. #49
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,703

    Početno

    joj, ja isto ne mogu bez kave :/
    probala sam par dana bez kave jer kao šteti bebi ali uz svo nespavanje noću, tako mi paše nesica ujutro da si ipak priuštim jednu kratku kavicu
    beba ionako spava jako puno a meni jako puno znači, puno se bolje i življe osjećam :D

    od hrane zasad jedem sve iako i mene bombardiraju: ne jedi agrume, ne jedi orahe, ne pij mlijeko
    a što ću onda
    promatrat ću bebača i prilagođavat se, to mi se čini najpametnije

  50. #50
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ni ja ne mogu bez kave. ali kao i većina od kavopije sam u trudnoći prestala na neko vrijeme kad mi je smetala pa me opet vukla i bila mi fina i potrebna da se ustanem na posao. tako da pijem 1 kavu dnevno i to je to.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •