Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Bole li vas leđa?

  1. #1

    Početno Bole li vas leđa?

    Prije 20-tak dana sam kupila maramu i od tada se stalno nosimo. Međutim, počela su me užasno boljeti leđa, ne znam da li od nošenja (beba ima samo 4 kg), možda od epiduralne, viška kilograma koje sam nakupila u trudnoći...?
    Bole li vas leđa? Vezujem maramu prema uputama koje smo s njom dobili (Kamaris). Je li moguće da je ne vežem dobro?
    Inače, beba se zaljubila u maramu "na prvo nošenje", evo i sad spava u njoj. Da se nju pita, i pelene bismo mijenjali dok je u marami.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Tar@,
    Moze li biti da si ti aktivnija odkako imas maramu?? Kod mene je to definitivno bio slucaj. A, cim sam krenula da se krecem previse isla su i ledja, bila sam umorma i sl. To sam rjesavala tako sto bi O stavila u maramu, poduprla njega i sebe jastucima i oboje isli spavat'. Nakon sto sam to pocela praktizirati, nisam imala problema!!

  3. #3

    Početno

    Ne bi rekla da sam baš puno aktivnija od kad imam maramu. I prije marame smo se stalno nosili. Jedino što sad uspijem i preko dana nešto napravit po kući što sam prije radila tek kasno navečer, nakon što bi ona zaspala, ali to nije puno više nego prije.
    Ako se ne nosimo, onda guram kolica po vani, a to smo radili i prije marame.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Jedino što sad uspijem i preko dana nešto napravit po kući što sam prije radila tek kasno navečer, nakon što bi ona zaspala, ali to nije puno više nego prije.
    Mozda nije vise na 24h, ali je vjerovatno vise u komadu. Pokusaj leci i odmoriti se kad beby spava, ako nakon toga ostane vremena za napravit' sto po kuci OK, ako ne ... koga briga!

    Dalje ne znam, osim da mozda tvoje drzanje nije optimalno. Da si neprimjetno u drugacijem polozaju zbog cega te bole ledja.

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    možda, od straha da ne stisneš bebu, maramu zavežeš prelabavo. onda beba "visi" pa se moraš lagano naginjati unatrag da kompenziraš, i od toga bole leđa!
    marama je dobro svezana kad ti uopće ne smeta, nosiš bebu i osjetiš da dobro "sjedi". e jesam opisala , ali to ti je osjećaj koji se stiče vježbom...
    a može biti i ovo što je lejla napisala, ubacila si u veću brzinu a ne kužiš. a dala ti je i dobar savjet - kad bebica u marami zaspi, ti u fotelju, digni noge, pijuckaj kavicu i čitaj! joooj što sam se ja tako naodmarala..!

  6. #6
    josipa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Tar@ osim ovog sto su cure navele mozda nisi dobro slozila maramu ako ti je zguzvana na ramenima i ledjima (rubovi nisu direktno na ramenu)mogu te boliti ramena i gornji dio ledja.

  7. #7
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj josipa prvotno napisa
    Tar@ osim ovog sto su cure navele mozda nisi dobro slozila maramu ako ti je zguzvana na ramenima i ledjima (rubovi nisu direktno na ramenu)mogu te boliti ramena i gornji dio ledja.
    upravo sam ovo htjela napisat

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Znaci li to da ako je marama dobro zavezana nista ne bi trebalo boljeti?
    Uf, ja sam od marame odustala. kupila sam je kad sam vec bila drugi put trudna pa ju nisam puno koristila, a Sankara sam odfurala u jednu setnju i tako su me jako boljela ledja (polozaj kolijevke) da sam odustala.

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    violet, glavna prednost marame je upravo u tome da do besvijesti možeš nosati bebu a da te ne bole leđa!
    možda si je prejako stisnula, a možda i preslabo... inače, ja nikad nisam naučila dobro vezati kolijevku. križni položaji su mi bili puno lakši!
    cure, može li vam netko pogledati da li dobro vežete maramu?
    mislim da bi svjetlana trebala organizirati tečajeve...

    brane, vidjela sam na slici da svog dečkića nosiš tako da samo prekrižiš krakove. ja sam tako probala i bilo mi je prelabavo, jesi možda probala dupli križni položaj? ono kao kad su bili malecki, samo mu gornji dio tijela ostaviš vani kao i na slici - meni se više sviđa.

    joooj što su mi slatke "velike" bebe u marami..!

  10. #10
    lidac2004

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    mislim da bi svjetlana trebala organizirati tečajeve...
    potpisujem,to bi bilo super :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •