Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: "krevet u ladici kreveta"

  1. #1
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno "krevet u ladici kreveta"

    Ne znam kako da naslovim temu...
    Mislim na onakve dj. krevete gdje je u ladici gornjeg kreveta- još jedan ležaj. Onda se izvuče pa su jedan do drugoga. Za dvoje djece.

    Ima li netko?

    Možda slikica?


  2. #2
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Imam ja tj. Lea .

    Ali u tom "donjem" krevetu nemamo još madrac, a i firma od koje smo kupili krevet više ne radi u hrvatskoj, nažalost.
    Pa neznam ima li smisla da ti fotkam.

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    imaš u prošlom katalogu od kike. prosurfaj malo, možda imaju na webu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno Re: "krevet u ladici kreveta"

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Mislim na onakve dj. krevete gdje je u ladici gornjeg kreveta- još jedan ležaj. Onda se izvuče pa su jedan do drugoga. Za dvoje djece.
    Mi imamo, ali kad se donja ladica izvuče ta dva ležaja imaju vrlo veliku razliku u visini. Gornji je ležaj nešto viši od standardnog pa nije za malo dijete, a donji je puno niži od standardnog pa imaš dojam da spavaš tek malo višlje od poda.
    Prednost je u svakom slučaju pred varijantom trosjeda na razvlačenje što je ugodnije spavati na madracu (barem u mom kućnom timu).

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno Re: "krevet u ladici kreveta"

    Pogledaj u Kiki Flexa krevete, imaju takve ladica-krevete tj podnice.

  6. #6
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Mi imamo ovakvu sobicu
    http://www.hespo.hr/sob_mla_funky.htm
    S tim da je visina ove ladice puno visa od "standardnih", jer joj i tockici jos daju na visini. Tako da nemas osjecaj da si na podu. A ako ti je dijete koje spava na gornjem jos malo, kupi onu metalnu ogradicu koja se samo zakaci na bocnu stranu kreveta.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    U Kiki imaju fantastično i to za neki jeftilen od 900 kuna s podnicom i madracem.
    A super je, stvarno.
    Mi smo htjeli kupiti, ali nama je trebalo taj dan, a trebalo se čekati 10 dana.
    Stvarno je lijep i praktičan.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    mi imamo rađenu po mjeri (mogu preporučiti), gornji nije previsok, niti je donji prenizak
    mogu fotkat pa stavit.

    uglavnom, naš je baš krevet, nije "samo" ladica kao kod nekih koje smo gledali, i koji se bi nakon dva izvlačenja raspali, naš ima "avionske kotače" (i to šest komada!), već je pravi krevet i nije fiksiran vodilicama za gornji viši, već ga nekad stavimo u L, nekad ga samo izvučem

    mi prezadovoljni

    sve što smo gledali po dućanima, je bilo klimavo do bola

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    I mi imamo.... Naš se može podignuti kada se izvuče pa su oba u ravnini. Dečki sada spavaju tako jer vole biti skupa.
    Kupljen u Emmezeti... I meni se činilo da je naš krevet visok, ali obojica spavaju na njemu od cca godine dana.

    http://bp0.blogger.com/_h0Vu9gQi0eM/...0/DSC09603.JPG

    http://bp2.blogger.com/_h0Vu9gQi0eM/...0/DSC08851.JPG

  10. #10
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Cure, brze ste
    Nama nije toliko hitno da baš moram sad kupiti.
    Vipmama, ajde please, kad uhvatiš vremena stavi i ti slikicu

  11. #11
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    A kak se kaže?


    Hvala

  12. #12
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Imaš u šoping centar MANDI jedan salon namještaja gdje imaju super krevet sa ladicom super kvaliteta.Možeš ako želiš podić pa napravit pravi krevet i istoj ravnini.jer ima nogeice koje se pvuku prema gore i zakon su.A još bolje što ti dodju prekrivači i četri jastuka jer kao nije klaasična spavaća soba u trenu se pretvori za sjedit i gledat tv npr.Ja sam kupila prije godinu dana i tad sam platila 2900 kuna al vidim da je sada jeftinije.I jedino je tad bilo u žutoj boji i ja sam ga kupila jer su mi se rodili blizanci pa eto to je bio jedan od rješenja.

  13. #13
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Vidi u Kiki je takav krevet s podnicama, ali bez bočne ograde 1 400 - 1 500 kuna. Meni se jako svidio.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Ja imam, i mojim curama je to super.
    Imamo "Novoles Mavrica" i extra je kvalitetna. Lako se izvlači i cure uživaju

  15. #15
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mi imamo Hespov i zadovoljni smo. Za sada smo Leon i ja na gornjem a Sven u ladici. Za cca godinu dana ja iseljavam, Sven ide na gornji a Leon u ladicu.
    Gornji je malo viši nego standardni kreveti ali ništa previsoko za tvoju stariju curku. A uvijek možeš staviti i zaštitnu ogradu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Ionako neće spasti na pod već na donji krevet, iako moje nikada nisu spale.

  17. #17
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mene je više strah da zvekne na brata nego na pod.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    25

    Početno

    koliko znam postoje kreveti sa pomoćnim ležajem(koji se nalazi ispod ) i kreveti sa kutijom koja može poslužiti ili za posteljinu ili kao ležaj, jer je kutija rađena u dimenziji madraca, tj oko 10 cm je manja (dužina i širina)od onog madraca koji se nalazi na gornjem dijelu kreveta.
    preporučam onu prvu varijantu, tj, krevete koji su rađeni sa namjenom da je i doljnji dio baš krevet zbog podnice koja je u tom doljnjem dijelu. kod kutija se zna desiti da se ti madraci zbog smanjenog protoka zraka upljesnive ili usmrde.a i uvjetovana si visinom samog madraca zbog toga što je standardna visina kreveta, bez madraca oko 40 -50 cm, a u kutiju stane onda maksimalno oko 22-25 cm(u najboljem slučaju).

    od proizvođača izdvajam već navedeni Hespo(domaće je domaće ) i njihov noviji program Funnky.čak mislim da mu je i cijena oko 1500,00 kn (bez gornjeg i doljnjeg madraca)

    što češ, profesionalna deformacija

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    25

    Početno

    aha, da....

    postoje za kupiti samo ogradice koje se montiraju na krevet kako nebi došlo do padova.
    vrlo jednostavno, a učinkovito.

  20. #20
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Mene je više strah da zvekne na brata nego na pod.
    I mene isto. Ona ima preko 4 godine i nije još nikad spavala u krevetu, a da nije bračni ili kinderbet. Možda da joj stavim ogradu?

  21. #21
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Mi jos nemamo problem pada na dijete koje spava dole, ali smo razmisljali da malog sa gornjeg sprata prebacimo. Medjutim, madrac nam ne moze stati u ladicu, tako da mu sad zasad ispod kreveta stavimo puuuuuno jastuka dok ne nabavimo ogradicu, a ponekad izvucemo tu ladicu u koju smo stavili madrac iz kinderbeta. Inace se puno vrti kad spava, ali za cudo, otkad je poceo na ovom krevetu da spava, to se svelo na minimum. :/

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mi imamo takav Flexin krevet i prezadovoljni smo. Ovaj drugi krevet (u ladici) ima pravu podnicu i ima noge koje se izvuku pa bude na istoj visini kao i prvi krevet. No mi ga ne podižemo jer mi je za sada sigurnije da Tin spava bliže podu radi eventualnih padova. Mia ima svoju ogradicu, a Tin svoju (plastične, sklopive, tj.rastavljive kupljene u Toys'r'Us). Taj drugi krevet nije na vodilicama pa se može i potpuno samostalno staviti na neko drugo mjesto.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Meni je isto bilo fascinantno kako su obojica, inače totalni mrdoguzi i mlatohvati u krevetu, u svom krevetu odmah dobili osjećaj za rub kreveta. Janu smo na početku izvlačili ladicu u kojoj je bio madrac za svaki slučaj, Ivoru ni to.

  24. #24
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Samo da velim da se to zove RIŠPET i nije neka moderna umotvorina nego nastala iz potrebe da se u jednu sobu smjesti tucet djece.

  25. #25
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Samo da velim da se to zove RIŠPET i nije neka moderna umotvorina nego nastala iz potrebe da se u jednu sobu smjesti tm ucet djece.
    Mislim da je djecu krajnje ružno stavljati u tucet, mislim halo svako dijete je za sebe i jako sam se iznenadila da još netko može koristit takve izraze pogotovo za djecu mislim da prizvodjači čine islugu i inovatori koji su došli do takve ideje,jer ima nas koje smo rodile blizance ,trojke i četvorke i takvi su nam kreveti super jer moji blizanci bi najradije u jednom spavali.I ovaj mi je krevet super jer zajedno su al opet svako ima svoj prostor.

  26. #26
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj andjeli prvotno napisa
    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Samo da velim da se to zove RIŠPET i nije neka moderna umotvorina nego nastala iz potrebe da se u jednu sobu smjesti tm ucet djece.
    Mislim da je djecu krajnje ružno stavljati u tucet, mislim halo svako dijete je za sebe i jako sam se iznenadila da još netko može koristit takve izraze pogotovo za djecu mislim da prizvodjači čine islugu i inovatori koji su došli do takve ideje,jer ima nas koje smo rodile blizance ,trojke i četvorke i takvi su nam kreveti super jer moji blizanci bi najradije u jednom spavali.I ovaj mi je krevet super jer zajedno su al opet svako ima svoj prostor.
    Poslid sigurno nije ništa loše mislila kad je napisala "tucet". Što je tu loše? Isto kao i da je rekla "12ero" djece. Na kraju krajeva, i Poslid ima četvrtinu tuceta djece , a ja dvanaestinu tuceta.
    Kod nas se, barem su mi tak pričali starci i bake, to zvalo "mestec". Stari zna pričati da je ponekad spaval "na mestecu".

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    ne vidim ovaj linkani krevet, ali evo našeg

    http://i142.photobucket.com/albums/r...6/100_1212.jpg

  28. #28
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj andjeli prvotno napisa
    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Samo da velim da se to zove RIŠPET i nije neka moderna umotvorina nego nastala iz potrebe da se u jednu sobu smjesti tm ucet djece.
    Mislim da je djecu krajnje ružno stavljati u tucet, mislim halo svako dijete je za sebe i jako sam se iznenadila da još netko može koristit takve izraze pogotovo za djecu mislim da prizvodjači čine islugu i inovatori koji su došli do takve ideje,jer ima nas koje smo rodile blizance ,trojke i četvorke i takvi su nam kreveti super jer moji blizanci bi najradije u jednom spavali.I ovaj mi je krevet super jer zajedno su al opet svako ima svoj prostor.
    Poslid sigurno nije ništa loše mislila kad je napisala "tucet". Što je tu loše? Isto kao i da je rekla "12ero" djece. Na kraju krajeva, i Poslid ima četvrtinu tuceta djece , a ja dvanaestinu tuceta.
    Kod nas se, barem su mi tak pričali starci i bake, to zvalo "mestec". Stari zna pričati da je ponekad spaval "na mestecu".
    Jedno je mestec a jedno je tucet djece.mislim da to dvoje nebu išlo.Drage moje cure djeca nisu tucet žigica,možda su prije i bila al to danas sigurno nisu.Prije su se djeca radjala kak bu ovaj naš svet povedal "DAO BOG" mislim da se djecu moglo primjera radije navest kao tko ima više djece a ne TUCET zvuči kao da ih taj netko nevoli.Ispričavam se ako sam nekog uvrijedila smatram da bi se složili svi oni koji su do tih malih slatki bića jako teško došli.I koji nisu imali sreće roditi TUCET DJECE.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Evo ovdje je naša crvena/javor http://www.novoles.si/media/katalogi/MAVRICA.pdf
    sa ladicom/krevetom ispod

  30. #30
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mi smo dali napraviti klincima svakom krevet i u svaki ladica sa po jednim izvlačnim krevetom. Za sad je u jednom madrac a u drugom držimo posteljinu. Mogu staviti sliku ako nekoga zanima.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj andjeli prvotno napisa
    Ispričavam se ako sam nekog uvrijedila smatram da bi se složili svi oni koji su do tih malih slatki bića jako teško došli.I koji nisu imali sreće roditi TUCET DJECE.
    Jako mi je žao što itko ima problema sa začećem ali mislim da si malo pretjerala. Ja ne znam kako je to, ali ne znam ni kako je imati dijete sa posebnim potrebama pa me to ne sprječava da pišem o razvoju svog djeteta. A možda je nekoj majci to teško čitati.... kao što je meni pretužno čitati topike na potpomognutoj ili nekim drugim temama pa ih izbjegavam.

  32. #32
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Suosjećam se sa svima, al teže mi je kad se danas susrećemo da djecu nazivaju kojekakvim pogrdnim imenima.Mislim da nikako nije uredu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •