Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 188 od 188

Tema: Biste li dozvolili drugoj ženi da doji vaše dijete?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Nije mi normalno da siku ponudi osoba koja uopće nije u laktaciji, takva ideja mi je skroz suluda, iako takva osoba može zaista postupiti u najboljoj namjeri, želeći utješiti dijete.
    potpisujem ...

    ja ne bi da mi druga osoba doji djete, ne mogu zamisliti da u tom intimnom cinu sudjeluje jos netko... svaka cast

  2. #152
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj anna01 prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    zašto bi kontrolirala zdravstvenu ispravnost? Mlijeko je mlijeko...
    može jedino biti rizik od mliječca ili nečeg takvog. Ne to misliš?
    HIV, Hepatitis...
    damn, to mi upoće nije palo na pamet :shock:
    moram sad malo razmišljati o tome
    znam da u bolnicama majkama pozitivnim na hepatitis b i c ne preporucuju dojenje zbog mogucnosti prjenosa uzrocnika ...
    moje se razmišljanje kreće više u smjeru da li žena koja je rodila i doji (dakle i prošla pretrage u trudnoći) zna da li ima takve bolesti. Ako je svjesna da ih ima, vjerujem da neće ni nuditi okolo cicu. (već sam napisala kako sam se dvoumila da li da podojim nećakinju - i nisam, jer sam sumnjala da možda imam mliječac, a sad je nećakinja na ad i ja se pitam da li sam napravila dobro jer mliječca se čovjek ipak riješi... :/ ma pojma nemam)

    i dojenje mi nije intimni čin. Dojenje je jelo, a seks je intimni čin bar u mom sustavu

  3. #153
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    O, dojenje je puno više od (samo) hrane

  4. #154
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    naravno...

  5. #155
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Citiraj anna01 prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    zašto bi kontrolirala zdravstvenu ispravnost? Mlijeko je mlijeko...
    može jedino biti rizik od mliječca ili nečeg takvog. Ne to misliš?
    HIV, Hepatitis...
    damn, to mi upoće nije palo na pamet :shock:
    moram sad malo razmišljati o tome
    znam da u bolnicama majkama pozitivnim na hepatitis b i c ne preporucuju dojenje zbog mogucnosti prjenosa uzrocnika ...
    moje se razmišljanje kreće više u smjeru da li žena koja je rodila i doji (dakle i prošla pretrage u trudnoći) zna da li ima takve bolesti. Ako je svjesna da ih ima, vjerujem da neće ni nuditi okolo cicu.
    Da, ali ima dosta zena koje ne znaju, a niti ne sumnaju da su potencijalni prenosnici neke bolesti.

  6. #156
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Deaedi, da znaš da je mlijeko zdravstveno ispravno, a nije život-smrt situacija, ti bi dala svoje dijete nekoj drugoj ženi da ga doji? ili bi ti dojila drugo dijete?

  7. #157
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Deaedi, da znaš da je mlijeko zdravstveno ispravno, a nije život-smrt situacija, ti bi dala svoje dijete nekoj drugoj ženi da ga doji? ili bi ti dojila drugo dijete?
    Da. Ako bi mlijeko bilo potpuno zdravstveno ispravno.

  8. #158
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a ja ne znam zašto je meni to nekako odbojno :?
    biće ona zoranina biološka uvjetovanost + kulturološki efekt. :/

  9. #159
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa recimo, da mozda bi se radije odlucila na izdojeno mlijeko druge dojilje, da se ispravim, ne bas na dojenje.

  10. #160
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    a ja ne znam zašto je meni to nekako odbojno :?
    biće ona zoranina biološka uvjetovanost + kulturološki efekt. :/
    Ne znam ni ja razlog kod sebe.
    To je ono: netko bi, netko ne bi, nije nitko više u pravu od drugoga... :/

    A zanima me jel nekome netko drugi dojio dijete, kako je dijete to prihvatilo.
    Posebno starije dijete.
    Ja sam jučer zezala nećakinju: hoda mala oko mame i hoće sisati, a mama sklanja suđe
    Pitam je ja: Hoćeš doći teti sisati?
    Kaže mala da je to J-ino, a da ona sisa mamu.

    Isti odgovor je moja J dala mojoj sestri tjedan dana ranije...

  11. #161

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    i dojenje mi nije intimni čin. Dojenje je jelo, a seks je intimni čin bar u mom sustavu[/quote]

    meni definitivno je, i ono mi je daleko vise od samo hranjenja... to je nesto rezervirano samo za mene i moju curicu...

  12. #162
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj anna01 prvotno napisa
    meni definitivno je, i ono mi je daleko vise od samo hranjenja... to je nesto rezervirano samo za mene i moju curicu...
    Ja mislim da NITKO ovdje na cijelom forumu i na "cijelom svijetu" sigurno ne misli drugacije. Pa naravno da je tako.

    Mi ne govorimo o tim situacijama. Sto bi pored sebe zive i zdrave davala drugoj da ga doji (osim ak se ne zelim malo odmoriti onak kak je to Marta rekla ). Govorimo o situacijama da ti NISI u mogucnosti dojiti svoje dijete. Da li onda radje mlijeko druge zene (moze i izdojeno) ili adaptirano?

  13. #163
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    A zanima me jel nekome netko drugi dojio dijete, kako je dijete to prihvatilo.
    Posebno starije dijete.
    Ja sam jednom podojila nećakinju kad je imala 9 mj. Inače ona i moj sin su svaga tri tjedna razlike, a ja sam bila puna mlijeka. Dogodilo se da je morala ostati na čuvanju, bilo je navečer, ona je bila nasisana i spremna za spavanje, jer uvijek u to vrijeme ide spavati i onda par sati ništa ne traži. Njezina mama je bila odsutna, a malena ipak nije zaspala. Bilo je sve ok, ali oko ponoći je postala cendrava, htjela je spavati, ali je bila i gladna. Kako je već bila na dohrani, ništa nije htjela ni jesti ni piti. Ja joj probala dati siku i to je bilo to što nedostaje. Bez ikakva oklijevanja zgrabila je ciku, napapala se i zaspala .
    Kao što rekoh, meni je to bilo predivno iskustvo. E sad, to je dijete koje volim kao svoje od prvog dana. Ne znam da li bih mogla podojiti svako dijete :/ .
    Isto tako bih i svojoj šogorici dala svoje dijete na podoj (kad bi baš bila potreba), ali svakome ne bih.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj anna01 prvotno napisa
    meni definitivno je, i ono mi je daleko vise od samo hranjenja... to je nesto rezervirano samo za mene i moju curicu...
    Ja mislim da NITKO ovdje na cijelom forumu i na "cijelom svijetu" sigurno ne misli drugacije. Pa naravno da je tako.

    Mi ne govorimo o tim situacijama. Sto bi pored sebe zive i zdrave davala drugoj da ga doji (osim ak se ne zelim malo odmoriti onak kak je to Marta rekla ). Govorimo o situacijama da ti NISI u mogucnosti dojiti svoje dijete. Da li onda radje mlijeko druge zene (moze i izdojeno) ili adaptirano?
    izdojeno bi i dala, ali da je doji ne bi mogla...mozda sam sebicna, i mozda ce netko reci da gledam samo sebe,ali ne bi mogla ....

  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    U trudnoći rade markere na hepatitis, ne na HIV.
    Rade i test na HIV. Svim trudnicama.

    Mi ne govorimo o tim situacijama. Sto bi pored sebe zive i zdrave davala drugoj da ga doji (osim ak se ne zelim malo odmoriti onak kak je to Marta rekla ). Govorimo o situacijama da ti NISI u mogucnosti dojiti svoje dijete. Da li onda radje mlijeko druge zene (moze i izdojeno) ili adaptirano?
    Kad bi bio slučaj za sebe, tj. momentalno me nema ili sam bolesna ili nešto treće pa nemogu tog momenta podojiti, dala bi drugoj ženi da doji, ali kad uopće nebi dojila onda bi radije izdojeno pa na bocu jer bi mi bilo teško gledati svaki dan, nekoliko puta, kako moje dijete doji drugu ženu. Bila bi ljubomorna.
    Dojiti drugo dijete mi nebi bio nikakav problem.

  16. #166
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    U trudnoći rade markere na hepatitis, ne na HIV.
    Rade i test na HIV. Svim trudnicama.
    Ja mislim da je Anci u pravu.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Pogledaj mi potpis, nedavno sam bila trudna i kažem ti da automatski rade i na HIV. Sve trudnice koje znam su isto napravile i taj test, barem u Istri.

  18. #168
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam trenutno trudna i bila 2x u Petrovoj (Zg) i nisu me niti jedamput testirali na HIV.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Zar te nije poslao gin.napraviti nalaze krvi za razne bolesti? Među njima je i HIV. Ako si na početku trudnoće, možda te kasnije pošalje.
    Nije da ti gin kaže "sada ćemo vas testirati na HIV nego te pošalje vaditi krv i nakon mjesec dana dobiješ hrpu nalaza među kojima je i taj.

  20. #170
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pliska, niti ja nisam radila test na hiv. u rijeci se radi jedino ako želiš roditi u kadi.

  21. #171
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Pogledaj mi potpis, nedavno sam bila trudna i kažem ti da automatski rade i na HIV. Sve trudnice koje znam su isto napravile i taj test, barem u Istri.
    ja imam mamneziju ali čini mi se da su i meni to radili, tako da bih rekla da nemam tih gadnijih bolesti

    mislim da se kod većine odbijatelja zamjenskih dojilja radi o odbojnosti prema tuđim cicama. Rizik od zaraze ipak bih rekla da nije ono što je majkama prvo na pameti - većinom.

    Nije stvar u tome da bih davala dijete bilo kome na cicu radi štosa ili radi kumstva po mlijeku, nego mislim o situaciji kad je dijete tek rođeno i majci još nije nadošlo mlijeko, a kraj nje sjedi rodilja (friško testirana na hiv ) koja se izdaja, kao što je bio moj slučaj u rodilištu. Ja sam recimo dva dana slušala plač iz susjedne sobe, da bih tek na kraju shvatila da tamo obje cure ne mogu navući mlijeko i hrane bebače adaptiranim. A istovremeno sam ja imala prepune cice i slabo prohodne kanaliće, baš mi je falilo malo dodatnog sisanja. Bilo mi je žao da nas nisu sestre spojile. Sad ne znam kako bi reagirale te žene, da li bi pristale da im podojim dijete, ali ja ne bih imala ništa protiv. Sestre su vjerojatno smatrale da imaju dosta posla bez da se s nama zafrkavaju.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    pliska, niti ja nisam radila test na hiv. u rijeci se radi jedino ako želiš roditi u kadi.
    Onda valjda ovisi o gin.koji piše uputnice. Kod nas sve testiraju što mi je super jer neki ni neznaju da imaju HIV ili hepatitis ili šta drugo, nevezano za dojenje.

    Nije stvar u tome da bih davala dijete bilo kome na cicu radi štosa ili radi kumstva po mlijeku, nego mislim o situaciji kad je dijete tek rođeno i majci još nije nadošlo mlijeko, a kraj nje sjedi rodilja (friško testirana na hiv ) koja se izdaja, kao što je bio moj slučaj u rodilištu. Ja sam recimo dva dana slušala plač iz susjedne sobe, da bih tek na kraju shvatila da tamo obje cure ne mogu navući mlijeko i hrane bebače adaptiranim. A istovremeno sam ja imala prepune cice i slabo prohodne kanaliće, baš mi je falilo malo dodatnog sisanja. Bilo mi je žao da nas nisu sestre spojile. Sad ne znam kako bi reagirale te žene, da li bi pristale da im podojim dijete, ali ja ne bih imala ništa protiv. Sestre su vjerojatno smatrale da imaju dosta posla bez da se s nama zafrkavaju.
    Baš tako Mene iskreno čudi što u rodilištima gdje toliko propagiraju dojenje, nitko ne nudi i tu opciju. Ja bi bila platila nekome da mi da djete na podoj. Ovaj moj je samo spavao a ja po cijele dane i noći se izdajala

  23. #173
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    također mi je sasvim logična ova situacija koju opisuje slava, i nekad sigurno nije bila nimalo neuobičajena, da žena iz bliže rodbine podoji dijete kad majke nema u blizini... I čak mi u toj situaciji nije nelogično da žena koja svaki dan gleda sestru ili šogoricu koja doji, i to je za nju prirodan čin (kojem se nitko iz okoline ne čudi ), kad mora smiriti to dijete ako majke trenutno nema, da mu da cicu bez mlijeka kao etno verziju dude varalice

    istina, dojenje je više od hrane, ali za mene (otkad sam rodila) je nešto potpuno prirodno. Djetetu to sigurno ne može štetiti. Jedino ostaje pitanje smeta li majci.

  24. #174
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Išla sam napokon pročitati diskutabilan tekst i ova mi se rečenica najviše sviđa:
    "No nakon dvomjesečnog druženja s brojnim čudesnim ženama iz Europe i Sjedinjenih Država, sigurna je da taj prijedlog sada ne bi odbila."

    Da sam tekst pročitala prije 1999 godine postala bi znatiželjna, ali prije toga bi bila :shock: ili .

    Startala sam sa svim problemima dojenja bolne pune grudi, zastoji mlijeka, krastave bradavice i doila sve u kompletu zbrojeno bez prekida dvoje djece sedam godina. Dojenje me je uputilo što da radim i instinktivno ili ne ne znam, dojenje mi je šapatalo kako dalje...Preko dojenja sam puno naučila, a da sam se skoncentrirala na krvave bradavice propustila bi ohoho za mene značajnih stvari životu...

    Dobro je da postoji ovaj forum da se razbiju vlastite zablude oko dojenja.
    Da je dojenje danas tako spontano u ovom više manje neprirodnom načinu života ne bi poznavali riječ PODRŠKA dojenja....bila bi suvišna...

  25. #175
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a vidiš, meni je isto dojenje i prije ovog foruma bilo, unatoč problemima s kojima sam se suočila, prirodno i znala sam instinktivno da moram imati dovoljno mlijeka (priroda mog problema s dojenjem ), iako sam u forumu, s drugim djetetom, dobila i potvrdu tog mog razmišljanja.
    ali, instinktivno, me odbija pomisao tuđeg djeteta na mojim cicama. ili moga djeteta na tuđim cicama.
    pa čak sam još uvijek skeptična kod onog pitanja - da li bi radije dala ad ili izdojeno mlijeko druge dojilje, naravno, zdravstveno ispravno. :/

  26. #176
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    pa čak sam još uvijek skeptična kod onog pitanja - da li bi radije dala ad ili izdojeno mlijeko druge dojilje, naravno, zdravstveno ispravno
    Pa da, ne znam zašto je tomu tako.
    Da je lakše dati djetetu mlijeko od krave, nego od prijateljice... :/

  27. #177
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    pa čak sam još uvijek skeptična kod onog pitanja - da li bi radije dala ad ili izdojeno mlijeko druge dojilje, naravno, zdravstveno ispravno
    Pa da, ne znam zašto je tomu tako.
    Da je lakše dati djetetu mlijeko od krave, nego od prijateljice... :/
    pa kad je kulturoloski prihvatljivije piti mlijeko, dapace pozeljno, kravlje naravno, djeci se daje, da im jacaju kosti, radi zdravlja, to je prihvatljivo i normalno ali majcino?

    koje majcino mlijeko? kad zivimo u drustvima u kojem majcinog mlijeka nema naravno da je cudno.

    i jos se opteretimo mislima o bolestima koje mama moze prenijet na dijete, to nikome nije palo na pamet da pomisli za adaptirano. :/

  28. #178
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    za adaptirano. :/
    edit: za kravlje

  29. #179
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Da je lakše dati djetetu mlijeko od krave, nego od prijateljice... :/
    pa kad je kulturoloski prihvatljivije piti mlijeko, dapace pozeljno, kravlje naravno, djeci se daje, da im jacaju kosti, radi zdravlja, to je prihvatljivo i normalno ali majcino?

    koje majcino mlijeko? kad zivimo u drustvima u kojem majcinog mlijeka nema naravno da je cudno.

    i jos se opteretimo mislima o bolestima koje mama moze prenijet na dijete, to nikome nije palo na pamet da pomisli za adaptirano. :/
    Eh, da, rekla bih da se cijelo vrijeme oko ovoga vrtimo.

  30. #180
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ja nisam provjeravala ako sam odgovorila na ovo pitanje već ali redovito čitam ove odgovore ovdje i svakodnevno razmišljam o toj temi. počela sam od mišljenja da nema šanse da bih nekoj drugoj dala da doji moje dijete pa preko tog da mooožda, nekome koga osobno poznam ali sad kad razmišljam uistinu bih jedino dala da jede izdojeno mlijeko neke kome zna da je zdrava, da ne puši, pije, drogira se, jede koliko toliko zdravo. a opet, da me netko pita i u nudi bih sigurno podojila tuđe dijete, ali ne bez pitanja.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Ne bih rekla. Postoji sva sila drustava na ovoj zemlji u kojima je normalno da sve zene u prosirenim obiteljima doje svu djecu u tim istim obiteljima, ukoliko majka nije prisutna.
    Mislis, između ostalog na mormonske zajednice i poligamne obitelji? Tamo je to normalno, iz razloga jer je normalna i pologamija.
    to je i u cro na selima bila normalna pojava. moja mama ni dan danas nije sigurna cija su djeca njena dva rodaka. imaju isto prezime a mame su ih dojile skupa. koja se prva vrati iz polja podoji obojicu, iducu rundu casti druga i tako stalno

  32. #182

  33. #183
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    i onda sam ja počela gledati i rasplakala se k'o kišna godina na prvo dijete u prilogu. obojica mojih dečkih su me gledali u čudu...

  34. #184
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj tropical prvotno napisa
    i onda sam ja počela gledati i rasplakala se k'o kišna godina na prvo dijete u prilogu. obojica mojih dečkih su me gledali u čudu...
    I meni je bila knedla u grlu cijelo vrijeme...
    I zar su baš morali pokazati bebicu kako umre!

  35. #185
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Svaka čast Selmi...

  36. #186
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    da, evo odgovora na pitanje iz naslova 8)

  37. #187
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    u slucajevima nuzde... naravno. A inace, dojila bih sestrinu ili bratovu djecu, a ne bi mi smetalo ni da seka ili snaha doje moju... Naravno, ne iz fore, vec opet recimo ako bih ih čuvala isl.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    dojenje je za mene intiman čin, čin hranjenja i ljubavi.

    iako osjećam blagu odbojnost unaprijed razmišljajući o tome da mi druga žena doji dijete, mislim da, kad bih znala da je zdrava i upoznala je, bilo bi mi sigurno draže da mi dijete pije pravo ljudsko mlijeko, a ne neke zamjene

    e, sad, najiskrenije, mislim da mi se emotivno to ne bi svidjelo - moje dijete i druga žena, duboko u sebi osjećam natruhu ljubomore razmišljajući o tome
    al kako su rijetke stvari u kojima je 100÷ po mom, zadovoljila bih se s time da sam se odlučila za ono što je najbolje za dijete

    hm, nije da mi treba, al gdje bi u ovoj hipotetskoj raspravi danas pronašle dojilju za dijete, i da li bi to skrivale, ili vam ne bi bilo bed pričati o tome :?

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •