Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 174 od 174

Tema: Crni (mokri) kolač - brzinskiji ne može bit!

  1. #151
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Recimo, onaj brzi i fini od jabuka (Anek) mi nije po tom pitanju problematičan. J eventualno pojede jedna komad, ostalo ja
    Mollim link, .

  2. #152
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Recimo, onaj brzi i fini od jabuka (Anek) mi nije po tom pitanju problematičan. J eventualno pojede jedna komad, ostalo ja
    Mollim link, .
    Za ovaj od jabuka mislim .

  3. #153
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=57341

    Ja obožavam cimet, jabuke... i ovaj kolač mi je savršen.

  4. #154
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    pa imaš ovu moju tortu od sira (vidi: sv. gral ). istu kao što bi u slastičarnici "torte i to" platila 18 kn komad.
    moz ga frigati ali meni nikada ne ispade tako fini kao u TiT, radila i sa obicnim sirom i sa philadelfiom, fin je jako ali nije takoooo fin.
    Bubice, puno je bolja torta ako umjesto običnih petit keksa staviš onaj bio petit ili bilo koje druge integralne kekse, a umjesto kravljeg sira ili philadelfije staviš mascarpone sir (po mogućnosti ne Vidijin jer je prerijedak). Ta kombinacija hrskavije inegralne podloge i svileno kremastog nadjeva bude savršen.
    Ja još na vrh stavim preljev od borovnica ili šumskog voća i bude savršena.

  5. #155
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja sam radila od cajnih kolutica, philadelphie i preljeva od kupina. Super, super - ali fali jos samo malo nesto da bi biloo kao u TiT

  6. #156
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=57341

    Ja obožavam cimet, jabuke... i ovaj kolač mi je savršen.
    Hvala! :D

  7. #157
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Napravila sam kolač i baš se jako lako pravi, ali sam naletila na probleme:
    1. Umanjila sam šećer za 1 žlicu, ali mi je bilo premalo slatko.
    2. Kolač se malo digao, nije baš ništa posebno...baš malo onako
    3. Prelila sam kolač prema uputama i dobila sam slijedeće: biskvit, znači donji dio kolača je previše mokar. Čokolada se stvrdnula i ona pravi gornji sloj kolača, ali nije ušla u kolač (da li treba?)
    Znači, ono što se meni ne sviđa je to da je kolač premokar. DA li je neko probao ga praviti, ali bez preljeva mlijeka, nego samo čokolade? Da li bi to nešto značilo i šta?

  8. #158
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    I da... SLATKO VRHNJE ... da li je to
    a.) Vrhnje za kuhanje
    b.) Vrhnje za šlag
    Hmmmm???

    (ja sam nova u kolačima i kako sada ne radim, tražim samo da kolače pravim...)

  9. #159
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ako si otvorena za prijedloge (s malim zakašnjenjem ) predlažem ti da pečeš onu Sandraficinu Crnu tortu.
    Nije mokra, isto je čokoladna i nemoš pogriješiti. Meni je stvarno fina i imam je namjeru peći za vikend, ali uduplo i kao kolač, ne tortu.

    Ovaj mokri kolač je meni na uši izašao i ne osjećam više oduševljenje njime kao u prvom postu. Ne samo zbog toga što mi je prisjeo koliko sam ga puta pravila (sin ga voli) već mi ne zadovoljava neke moje kriterije (a nisu baš visoki) dobrog kolača.
    Eto.
    A što se ovog mokrog tiče, mokar mora biti, takav je i takvo mu je ime. Čokolada ne uđe nužno u tijesto, možda dijelom, i da, stvrdne se gore kao glazura.

    Vidim da pitaš za slatko vrhnje, to si onda pomiješala recepte, na ovaj ne ide ništa sem te čokolade.

  10. #160
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Eh da... pomiješala sam recepte... pravila sam jučer još nešto... ali možete mi odgovoriti - šta je slatko vrhnje? Kako se kupi u trgovini, jer pod tim imenom ga nema.


    Crni kolač? Vidjet ću taj... hvala!

  11. #161
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    I da... SLATKO VRHNJE ... da li je to
    a.) Vrhnje za kuhanje
    b.) Vrhnje za šlag
    Hmmmm???

    (ja sam nova u kolačima i kako sada ne radim, tražim samo da kolače pravim...)
    Da.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Ja slatkim vrhnjem zovem vrhnje za slag (ono od kojeg se moze napraviti slag, imas biljno tipa Hola i ono drugo (Dukat, Zbregov). Vrhnje za kuhanje, kad ga koristim, stavljam u slana jela. Ne znam moze li se od vrhnja za kuhanje napraviti slag, a preskupo mi za eksperiment.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Zapravo sam htjela komentirati mokri kolac koji sam radila, imao je jako dobre reakcije ukucana, pogotovo djeteta. Dok sam ga radila nisam mogla vjerovati da ce od toga nesto ispasti, ali na kraju je bio super - tekstura me na momente podsjetila na pjenicu, unutarnji dio iz Munchmallowsa ili bijeli dio snenokli (paradizeta). Jel to tako treba izgledati?

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    Slatko vrhnje - ili ti pise tocno tako na casici koja izgleda kao jogurt casica ili u tetrapaku Vrhnje za slag. Imas od par proizvodjaca.

    Ja recimo uzimam litru slatkoga vrhnja na Kvatricu iz jedne zagorske mljekare (Veronika Desinic). Em je fino, em je litra 20 kn pa si doma rasporedim u casice koje zatvorim i zamrznem i po potrebi odmrzavam.

    Imas i biljno vrhnje tipa Hole, Hulala i ostala, al meni ne odgovara njihov okus, previse mi je "umjetnicki" pa ga ne koristim.

    Vrhnje za kuhanje ne nesto sasvim drugo.

  15. #165
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    hitno
    zapekla mi se korica ali unutra je juha
    sto ciniti?
    stavila sam peci na jos 10 minuta i pojacala na 190

  16. #166
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pokri pek papirom da ti ne izgori gore

  17. #167
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    bas sam nesretna
    izvadila sam ga nakon tih 10 minuta, prelila onim mlijekom, a u tepsiji ko u grotlu krakataua

    stoti put citam sastojke, nista nisam zezla, ali mi je pecnica mala pa zato smjesa bila duboka bar nekih 4 cm
    jel to?

  18. #168

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Zato se i zove mokri kolac, i meni je cudno bilo. Nije bilo bas kao juha, vise kao varivo s komadicima 8) , ali na kraju je sve bilo u najboljem redu, tj. pojelo se u slast sto zelim i tebi!
    Uostalom, tko kaze da se kolac ne moze jesti sa jusnom zlicom?

  19. #169
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kako se onda vadi, servira, jede?
    spremila sam ga u frizider pa cu vidjet sutra, mozda da ga vadim s onim za kugle od sladoleda, uz malo slaga i umak od brusnica?

    mislim, jel to opasno jesti? tekuce brasno? znam da meni nije, ja svake smjese pola pojedem sirove, ali....

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno Re: Crni (mokri) kolač - brzinskiji ne može bit!

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    I, da... jučer sam ga skoro stresla u WC školjku misleći da je promašen recept: bio je tako rijedak, da nisam vjerovala da će se u pečenju stisnuti. Ali je.
    Evo samo da podsjetim sto je AdioMare napisala u prvom postu.

    Meni se isto stvrdnuo u pecenju, pa opet razrijedio nakon preljeva, pa onda opet stisnuo u frizideru.

    Hmmm, mozda ipak nije bio tako rijedak kao tvoj. (ne zelim ti preporuciti da ga jedes ako je i dalje prejuhast, ne zelim preuzeti tu odgovornost da me spominjes na wc-u )

  21. #171
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ooooh, draga moja , pa gdje sam ti bila prije?!
    Još večeras sam završavala neke kolače, pa bila bih ti ga ja ispekla da sam znala na kakvim si mukama.

    Sada ti mogu samo čestitati Božić!

    Inače:
    Rijedak dok se lijeva u kalup za poludit. Dok se peče, uzdiže se iznad tepsije kao ždrijebac. Ja ignoriram sve dok ne prođe makar 20, 25 minuta. Pa mora se ispeći, k vragu!
    Kada se zalijeva, po drugi puta poludi i pokida mu se korica odozgor, ma Apri ga ne bi udostojila ni pogledom!
    Ali i to izignoriram, pa ga samo zalijem drugim preljevom od čokolade i stavim u frižider, kad se malo hladne.
    Sutradan se jako lijepo reže, zaista bez problema. Meni je ukusan dok je skroz hladan. Mislim da nije za stajat na stolu kao pracne od oraha, npr. Narežeš par, kad se pojede - opet i sve tako.

    Znači, za te dvije žlice brašna u sastavu, dovoljno si dugo pekla. A griz će i tako popiti onu vodurinu pride.
    Možda se bude što i jelo, sutra, haaa?

  22. #172
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sa slagom i umakom od brusnica je dobar
    ali ne mogu vjerovati vama koje kazete da ga pojedete u par sati, moj se jede vec 4. dan i eto ga jos ima pola :shock:
    jako je zasitan

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    ja sam radila od cajnih kolutica, philadelphie i preljeva od kupina. Super, super - ali fali jos samo malo nesto da bi biloo kao u TiT
    ja tortu od sira radim po tom "sveti gral - torte i to" receptu, ali koristim sir ricotta i speculaas kekse i moram reći da mi torta ispadne puno finije nego u "torte i to", ali stvarno

  24. #174

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    hop...

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •