Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: a kad grudi ne rastu?...

  1. #1
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno a kad grudi ne rastu?...

    slobodno mi se smijte, ali evo ja sam opet trudna i opet "luda" zbog dojenja u strahu da opet necemo uspjeti.
    mada mislim da znam gdje smo grijesili prvi puta, opet mi se motaju glupava pitanja po glavi, pa tako i ovo: sta kad grudi u trudnoci ne narastu? kao kod mene *tkobirekao* kad malene grudi ostanu malene grudi. jeli to ima ikakve veze s dojenjem, kolicinom mlijeka kasnije?....znate na sta mislim.
    pomagajte i smirite me, please! dajte koja iskustva, neka se jave mame dojilice malih cika!

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni grudi nisu uopče rasle. E sad, nemoj se izbedirati, s dojenjem sam doživjela neuspjeh nakon 2 mjeseca, ali iz sasvim drugih razloga. Znam da tu na forumu ima puno dugodojilica s malim grudima. To nije nikakva prepreka. Samo hrabro i želim vam duuuugi staž u dojenju (kao i sebi kad dobijem drugu priliku)

  3. #3
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    evo dojilica malih grudi, koje su nakon poroda narasle do broja 4 :shock: i bile takve skoro citavu godinu i sad se naglo smanjile i vratile na skoro istu velicinu. vec skoro godinu dana dojim.

    velicina i oblik grudi i bradavica nisu prepreka dojenju!

    ako dojenje nije uspjelo prvi put to nista ne znaci!

    ovaj put cete uspjet, pcoitaj ove tekstove:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=239

    ima SOS telefon ako naidjes na probeme, imas forum, hrpu cura sa iskustvom, savjetnice koje ce ti rado pomoc.

    ne boj se!



    najvaznije je da se dobro informiras (procitaj one tekstove gore) i oboruzas podrskom!

    pitaj sve sta te zanima! ni jedno pitanje nije glupo

    samo hrabro i gustaj u trudnoci!

    sretno!

  4. #4
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Evo i mene, jedva dvojke.
    Dojim već skoro dvije godine + dojenje starije kćeri (nju sam dojila 15 mj.).

    Mala je teška kategorija.

  5. #5
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    evo još jedne jedvadvojke. Narasle mi za broj u trudnoći, nakon poroda još jedan broj gore i sad mi manje nego ikad Desnu skoro pa i nemam, a lijeva je još tu- zbog dojenja

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    moja mama je isto sa minicicama mene i brata dojila. sve skupa 3 godine dojenja. imam i rodicu koja doji za sada 18mj sa dvojcicom.
    ja nisam te srece, meni su narasle. jako. zato ja kazem da je jedini problem kod malih cica dojilja taj sta ih ja nemam

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni ništ nije naraslo ni u trudnoći ni za vrijeme dojenja, i nikakvih problema zbog toga nisam imala

  8. #8
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Evo jedne sa veeeelikim grudima. :/ Ni nama nije uspjelo prvi put, i sve se nešto mislim da bi, da su grudi bile manje .

  9. #9
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Evo jedne sa veeeelikim grudima. :/ Ni nama nije uspjelo prvi put, i sve se nešto mislim da bi, da su grudi bile manje .
    I moje su veeelike plus ravne bradavice pa malecki nije uspio izvući pa izdajam evo već 2 ipo mjeseca. I ja mislim da bi išlo lakše da su manje, zato, ne posustaj, ići će to.
    BTW u bolnici je bila kad sam ja rodila jena mama s malim cicicama i njoj je išlo fantastično

  10. #10
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    hvala vam puno za potporu! to mi zbilja treba.
    evo i ja sam se malo smirila: zadnjih dana me uzasno bole cike na dodir, pa sam se sva cudila sta se zbiva, ali sam ubrzo skuzila-pocelo se stvarati kolostrum!
    eto, pokusat cu ostati optimisticna....

    i nove price i podrske su dobrodosle!

  11. #11
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ma ne brigaj.

    bit ce dobro.

    samo se pripremi psihicki da pocetak moze bit jako naporan, oboruzaj se tocnim informacijama i podrskom - daj tm da procita tekstove da te moze ispravno savjetovat i da ti bude podrska, mami ili sveki, ili kome vec tko ce u pocetku bit s tobom, isto daj da procitaju, pripremi si broj SOS-a, da mozes zvat ako bude kakav problem.

    dojenje je prirodno ali je i tehnika koja se uci, ako nemas nekog tko ce ti pokazat i pomoc da dijete pravilno namjestis, a ne uspijes sama, mogu se u pocetku stvorit ragade i dojenje posatne bolno.

    moze doci i do pocene prepunjenosti koja, ako ju ne tretiras na vrijeme, moze prerasti u mastitis, plus krivi savjeti koje mozes dobit, jos hrpa stvari se moze zadesit.

    zato je u vecini slucajeva vazno imat dobru podrsku, znanja, strpljenja i hrabrosti da sve te moguce probleme rijesis i da dojenje postane ugodno.

    s druge strane nista od ovoga ne mora bit, moze sve ic glatko i bez ikakvih problema!

    to ti od srca zelim!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    tetka mi ima jako male grudi jedinice i dojila obije sestrićne preko godinu dana.tako da velićina nema veze

  13. #13
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    2ojka za 3,7 god ...nikad problema.

    ne zabrinjavaj se oko veličine dojki. bitna je tehnika dojenja. ništa drugo.

  14. #14
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    i mi cicamo još uvijek puno, puno.

    cice mi se nisu promijenile ni u trudnoći, niti nakon poroda.

    moram priznati da sam i ja bila malo sumnjičava kako će sve to izgledati, ali eto može i dvojka prehraniti malog sisavca!

    sretno i bit će sve super!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •