Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Došao je kraj....

  1. #1
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno Došao je kraj....

    Danas sam odlučila prestati dojiti Davida.
    Nekako mi je već "prevelik", budi se 100x po noći, o komentarima okoline neću ni govoriti i sve me to polako umara
    Namazala sam cice sa lupocet sirupom i svaki put kad se prišteka se makne, za sada nema plača i niti se ne buni.
    Ali ja sam jaaaaako tužna

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    163

    Početno

    svaka ti čast.... ja još uvijek nemam doovoljno hrabrosti....


  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kad si se vec i odlucila za ovakvu, najblaze receno, nasilnu metodu, kud si bas izabrala lijek? :/

  4. #4
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Pa jer taj lijek ne voli :/ , i lakše mi je to napraviti nego mu jednostavno ne dati sisu :/
    A zašto nasilna metoda?

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa kako mozes bilo koji lijek davati bez stvarne potrebe za njim? pa nisu lijekovi bomboni da se tako olako s njima igra. (btw, vidjeh i ono s amoxilom, ostala sam iskreno šokirana da nekom može pasti na pamet mazati bradavice antibiotikom u svrhu prestanka dojenja :shock: )

    mogu shvatiti da zelis prestati dojiti, ali to se radi njezno, postepeno. ovakav nagli prestanak ne samo da je šokantan za dijete, nego nije dobar ni za tebe - vrlo lako ti se moze desiti zastoj i upala dojki.

  6. #6
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Meni je to i pedica preporučila kada sam je bila prije par mjeseci pitala, rekla je da je to najbezbolniji način i meni se tako čini pa Davidovoj reakciji.
    Prvi put je licnuo i odmaknuo se, sada samo pomiriše i neće

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nadam se da ce ti ovaj tekst pomoci:

    Prestanak dojenja za bebe starije od 12 mjeseci

    sretno!

  8. #8
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Hvala ti puno

    Tek sam sada skužila da ovo sa Lupocetom nije dobra ideja :/
    Uopće nisam razmišljala o tome na "takav način" u smislu da je to ipak lijek :/

    Hvala još jednom

  9. #9
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Ana,

    mi smo nedavno prestali, već dva tjedna ne dojimo, a nismo ništa koristili, prošli smo krizu jedno par noći, ali sad je sve super. Ona tuga početna me je lagano prošla...sad se mazimo drugačije
    Vidim da su nam djeca mjesec dana razlike, pa ti zato ovo pišem.
    Samo se ti oboružaj strpljenjem, bolje nego lupocetom

  10. #10
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Layla a kako ste prestajali?

  11. #11
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Sorry na sporom reagiranju...pa, evo:
    Uspavljivala sam ga iskljucivo dojenjem, a obavezno smo dojili nakon mog povratka s posla i kad bi se nocu budio.
    Jedan dan sam mu odvratila paznju popodne drugim stvarima, a navecer mu nisam dala, nego smo pjevali, pricali pricu...u pocetku je burno reagirao. Par noci zaredom se budio i bjezao baki u placu i vristanju,jer mu nisam dala cike. Ali kriza nije dugo trajala...par dana i noci.
    Sad je sve ok, navikli smo se...kako kod vas ide?

  12. #12
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Svakako moram dodati da mi je puno pomogao Rodin tekst o prestanku dojenja za bebe starije od 12 mjeseci :D
    Iščitavala sam ga dugo, pripremala se za prestanak, primijenila sam metode iz teksta, i sve je prošlo više nego dobro.
    Znam da je lako sad govoriti kad je prestanak iza nas, ne, nije nam bilo lako, meni je bilo teško, puno sam plakala, a on me gledao razočaranim pogledom..i sad mi se čini kao da je preko noći on "veliki dečko"

  13. #13
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    mi još dojimo (ujutro i navečer i možda još jednom tijekom dana)!
    probala sam razgovorom i jednom čak i papar (užas za mene, njemu nije smetao ).
    krenuo u jaslice, pa sada traži sve manje i manje...
    Ana & David

  14. #14
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    zašto tako nasilnim metodama prekidati nešto djetetu najdraže i najmilije?

    to je kao da vama neko u nešto vama najdraže stavi papar ili lupocet ili detergent za suđe ili malo pronta. samo si probajte zamisliti situaciju da ste vi na mjestu djeteta.
    ne samo da bi se uvrijedili i ražalostili, nego bi se i naljutili na nekoga ko bi vama to napravio.

    dijete nije igračka. postoje drugi načini.

  15. #15
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Ja se isto ne slažem s nasilnim metodama, ali mamita, zar misliš da je i moja metoda nasilna?? Ja mislim da nije.

  16. #16
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    n emislim da je tvoja metoda nasilna. postepeno odvikavanje, skraćivanje podoja, smanjenje broja podoja i izbacivanje rutine neki su od načina.

  17. #17
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    sorry,mamita,krivo sam te shvatila

  18. #18
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    sve ok

  19. #19
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    ja pokušavam tu nenasilnu metodu i pošto to duže traje uvijek se desi nešto zbog čeg se vratimo dojenju, pa smo s jednog večernjeg i jednog jutarnjeg dojenja ( tak je bilo do prije 2 mj. ) došli do hrpu noćnih. Sve češće većinu noći provede s cicom u zubima što mene konjski boli jer nakon nekog vremena vuće na prazno i u snu ju počne držat zubima ( valjda za svaki slučaj da joj ne uzmem ). S obzirom na bol mislim da neću još dugo izdržat s takvom metodom. Frendica je cicu namazala sa hrenom, tad mi je to bilo :shock: al danas mi se čini sve realnijim, jedino kaj moja sve voli pa bi ju to moglo još dodatno potaknut .Iskreno po danu ju mogu zmutit s bilo čim, ali po noći zna jedino za cicu, čak i masu put ne zove mene nego CICI.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    ali po noći zna jedino za cicu, čak i masu put ne zove mene nego CICI.
    ista stvar i kod nas. već se danima smišljam kako ćemo mi to, jer ne da polako prestajemo, već je ona počela češće cicati. počinje me to jako iscrpljivati, i sad mi je već lagano dosta. uskoro će nam 2 godine, mislim da smo odradile pristojan staž, i želim svoje cice opet za sebe, pošteno su zaslužile svoju mirovinu.

  21. #21
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    ali po noći zna jedino za cicu, čak i masu put ne zove mene nego CICI.
    ista stvar i kod nas. već se danima smišljam kako ćemo mi to, jer ne da polako prestajemo, već je ona počela češće cicati. počinje me to jako iscrpljivati, i sad mi je već lagano dosta. uskoro će nam 2 godine, mislim da smo odradile pristojan staž, i želim svoje cice opet za sebe, pošteno su zaslužile svoju mirovinu.

    X

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •