Stranica 2 od 14 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 663

Tema: Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Ja sam 38+4 i ne mogu se baš puno požaliti.
    Što se tiče spavanja, spavam na boku, pomoću jastuka i samo jednom idem na wc, tako da je spavanje ok.
    Jedino su mi već 3 dana gležnjevi na nogama tako natekli, da me malo strah.....izgleda preesmiješno....Čak sam i slikala da imam uspomenu....
    Dosta sam se usporila, ne mogu puno šetati, i kad šetam hodam sporije od penzića....
    Na wc idem skoro svakih sat vremena i sve malo po malo....

    Malo me počeo trbuh boljet dolje, ispod pupka, ali nije strašno, prođe čim malo počem disati duboko...Tako je već 2 dana, možda su to one lažne kontrakcije? Ne znam, ovo mi je prvi put....

    Eto, nije baš tako strašno.... Zasada....
    Ali, jedva čekam da se porodim i ugledam tog malog što me bocka svo ovo vrijeme.... :D

  2. #52
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa
    Ajmo friške terminuše
    JA sam sad 38+2, sva sam troma, jedva se namjestim za spavat, gegam se ko patka i tak... Kako je kod vas?
    Ajde, priznaj da možeš i potrčati (za svojim dvogodišnjakom)! 8)

  3. #53
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa
    Citiraj tomita prvotno napisa
    Ajmo friške terminuše
    JA sam sad 38+2, sva sam troma, jedva se namjestim za spavat, gegam se ko patka i tak... Kako je kod vas?
    Ajde, priznaj da možeš i potrčati (za svojim dvogodišnjakom)! 8)
    Priznajem!
    Budući da sam zacementirana totalno (kaže ginićka ko prvorotka) mogu ga i dalje mirne duše ganjati!

  4. #54
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    ja sam 36tj i još uvijek dižem malu od 14kg. Neželim to ali moram. I onda mislim jadno dijete u trbuhu.

    Po noći taman zaspem kad moram na wc il me muči žgaravica ili se mala budi, tako da sam totalno neispavana.
    Bolove nekakve nemam jedino slabije osjećam bebicu. Što me zabrinjava.
    Trbuh mi je tvrd. Najgore mi je kad se po noći premještam s jednog boka na drugi poslije me sve boli.
    Apetit sam totalno izgubila, jedem jer moram.
    Baš me zanima kako će biti na kontroli za tjedan dana, jesam li išta otvorena ili ne.

    Strah me tog neotvaranja.

  5. #55
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    Strah me tog neotvaranja
    neotvaranja kad krene porod?

  6. #56
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    ma da, najviše bih voljela da dođem u bolnicu već napola otvorena

  7. #57
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    ma da, najviše bih voljela da dođem u bolnicu već napola otvorena
    To bi i ja voljela, al nekako nisam od tipova koji se napola otvore a da ni ne znaju.
    Uglavnom ja danas 39 + 1, sve je mirno. Iako se to nikad ne zna, čini mi se da ću i ovu bebu prenijeti.
    No vidjet ćemo, samo se nadam da ću ovaj put pametnije tempirati odlazak u bolnicu, i skratiti si vrijeme provedeno u rađaoni.

  8. #58
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Ja sam s danasnjim danom punih 38 tjedana. Prije 2 dana sam bila na pregledu i dr. je odusevljena jer sam 2 prsta otvorena, samo da se nastavi to otvaranje....

  9. #59
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    A sada da se pozalim i ja...kada hodam onda mi super idem, ali kada sjednem ili legnem nema sanse da se ustanem, toliko me sve boli da mi dodje da puzem. Zgaravica me naravno i dalje ubija u pojam, hormoni mi divljaju, nemam volje ni za cim, ali ne mislim da sam u depri vec mi je sve tesko tako da sve ostavljam za zadnji dan, nisam ni lijena vec mi je jednostavno tesko ista raditi. Stalno mi se spava i ne znam odakle mi snaga da za koji dan rodim.

    Medjutim, svi gore navedeni problemi su podnosljivi, ono sto me najvise brine je moje psihicko stanje tj. strah od potroda, puno vise me strah nego prvi puta, a prvi porod mi je trajao samo sat i pol, nikakva trauma, ali sada me jako strah, ne mogu se ni opustiti, ni veseliti bebi kada znam sto prethodi tom veselju....klistir, drip, tiskanje do iznemoglosti, moguca epiziotomija....u biti znam sto me ceka pa sam opterecena, u prvoj trudnoci nije bilo tako, tada je samo postojao strah od nepoznatog.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa
    Citiraj Adi prvotno napisa
    ma da, najviše bih voljela da dođem u bolnicu već napola otvorena
    To bi i ja voljela, al nekako nisam od tipova koji se napola otvore a da ni ne znaju.
    Uglavnom ja danas 39 + 1, sve je mirno. Iako se to nikad ne zna, čini mi se da ću i ovu bebu prenijeti.
    No vidjet ćemo, samo se nadam da ću ovaj put pametnije tempirati odlazak u bolnicu, i skratiti si vrijeme provedeno u rađaoni.
    x
    Tomita

  11. #61
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    I ja stavljam potpis na ovo Tomitino.
    Huh, sad mi je lakše kad vidim da nam je svima slično. Ja sam danas punih 37. Preksinoć sam već mislila da ću krenuti u rodilište, držali su me baš jaki trudovi od ponoći do pola 2 i onda se sve smirilo, a jučer i danas više ništa :? . Možda su to oni trudovi spuštanja jer sada osjećam ritanje bebe niže nego inače?

    Uglavnom, nekad mi dođe da bih iskočila iz kože - imam straaaašne bolove u preponama i uopće ne mogu hodati, a kada legnem onda imam ona trzanja u nogama koja me dovode do ruba živaca. I inače sam imala problema s "nemirnim nogama" ali sada je to u tolikoj mjeri da samo otresam nogama i poskakujem, ne mogu uopće podnijeti čarape na nogama niti pokrivene noge!

  12. #62
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Ja sam danas 38+3 i nema nikakvih zbivanja. Nisam ni umorna niti me šta boli, ma osjećam se tako da i zaboravim da sam trudna. Osim spavanja. To mi je pokora. Sve isto kako je Lima napisala.
    A ja sam se tako nadala da će moje dijete krenuti malo ranije da neće baš čekati termin ali sada se trebam početi brinuti da ne prenesem.

  13. #63
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    evo ja prenjela tri dana ,koliko sam morala mirovat eto sad nikako da rodim.samo se osluskujem i cekam ,vec sam luda.u biti mi nije nista tesko jedino se malo teze dizem iz kreveta i ubija me okretanje s boka na bok,to mi je uff.recimo jucer mi se lezalo cijeli dan i nista mi se nije dalo reko to je to ,sigurno ce krenut po noci a kad ono nista ja jos uvijek u komadu,ne znam ni sama samo bi voljela da krenu moji trudovi i eto tako cekam...

  14. #64
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    Rency lijepo ti malo u šetnju, opusti se, nabavi pilates loptu i skakući.

    Jesi li išla na preglede? Jel si još zatvorena?

    Dajte mi cure recite kako se uspijete dolje izdepilirati. Meni je toliki trbuh da ja stvarno više nemogu naći pozu da se dobro depiliram. A MM-a je strah. Mislila sam možda će mi biti lakše sa trakama za depilaciju, ali me strah da sad neoštetim kožu pred porod.

  15. #65
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    Dajte mi cure recite kako se uspijete dolje izdepilirati. Meni je toliki trbuh da ja stvarno više nemogu naći pozu da se dobro depiliram. A MM-a je strah. Mislila sam možda će mi biti lakše sa trakama za depilaciju, ali me strah da sad neoštetim kožu pred porod.
    Jedva
    Ja se redovito podšišavam ali sada mi je to postala nemoguća misija. Stojim u kadi i ispred sebe stavim ogledalo (ono što može samo stajati) i nabadam, više napamet nego što vidim, MM samo na kraju prekontrolira.
    (Nego, baš kad sam to zadnji put radila gledam se na to ogledalo, a u ogledalu samo sise, trbuh i bedra, sve se preklapa jedno preko drugog, baš kao onaj prethistorijski kipić Venere )

  16. #66
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Joj depilacija :shock: Ma pipkam sa prstima, gledam u ogledalo ( iako ni tamo više ništa ne vidim ) MM nije od neke koristi. Kada sebe brije obično izađe iz kupaone sav zamotan pa si mislim kako god ja to napravila ne mogu gore od njega

    Ja se moram malo potužiti. Uhvatila me neka nervoza i grizem sve oko sebe. Sve mi ide na živce. Nekako me ubija to išćekivanje.

  17. #67
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ja samo napamet pokosim britvicom i prekontroliram prstima, nema šanse da išta vidim. Već će t osrediti u rodilištu ak bude trebalo, meni to brijanje i klistir na prvom porodu nisu predstavljali nikakav problem.
    Noćas sam imala fine, laganini bolove u pravilnim razmacima koji su počeli čim sam legla. Taman sam fino prebrojala koliko traju i na kojem su razmaku i zaspala. Dok sam se usred noći probudila sve je stalo. Dakle ipak stižem na najfiniji nedjeljni ručak moje mame.

  18. #68
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    ja sam isto dosta nervozna jer nemam mira od moje L. Rekla sam otići ću u hotel samo da jedan dan budem u psihičkom i fizičkom miru.

    Sjećam se u prvoj trudnoći bilo mi je dosadno pred kraj, a sad daj me pustite. Najgore je to što moja L ima skoro 2 g i dosta ovisi o meni. A najviše se igra samnom. I još spava s nama u krevetu.

    Usput je dosta aktivna i nemože biti 5 min mirna. Angažirala sam i babe ali neželim ju previše odvajati da se neosjeti zapostavljenom. Ionako mi je počela cuclat dudu oko Božića, a do tad nikad.

    Svaki dan me toliko naživcira da poludim. Ono cijeli dan se trudim biti smirena i sve u nekom miru obaviti s njom i onda ona dijete ko dijete postane nemoguća i ja izgubim živce.

    Već sam od 7 mj trudnoće vikala da ću radi njih L i MMa rodit ranije. A ono neću se ni otvorit ranije.


  19. #69
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Adi znam kako ti je.

  20. #70
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    tomita gdje ćeš roditi? Ja da imam uvjete u kući išla bih roditi u Vukovar. Sve koje znam zadovoljni su tamo.

  21. #71
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ja ću u Osijeku. Nisam ni razmišljala o opciji rađanja negdje drugdje. Iskustva s prvog poroda su mi većinom pozitivna, barem ona iz rađaone. Smještaj na odjelu je bio malo, hm...ružniji, da se tako izrazim, ali sam sad spremnija na boravak u bolnici i odnos s osobljem.

  22. #72
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    ma otvorena sam nekih 3-4 cm al eto malac nece van,imam curicu od 2,5 god tak da sam dosta i aktivna.prvo sam morala mirovat jel sam se rano otvorila i eto na kraju sad se nasetavam da sto prije krene.
    kaj se tice depilacije ja to britvicom kak sad idem cesto na preglede sam par puta prodem opipam rukom jel je ok,muz virne da vidi jel okej i to je to
    su vam malci aktivni sad pred kraj?
    moj se malo smirio ovih dana pa sam se sva uspanicarila,el evo sad stuca pa sam odmah bolje :/
    sutra opet imam pregled u bolnici,i zivo me zanima kaj ce reci
    ja vec drugi put odbijam indukciju,jel su me htjeli i prije termina porodit al ja se nedam,cekat cu koliko mogu...

  23. #73
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Joj Rency moja cura je preaktivna. Toliko da ja ne mogu spavati od njenog prevrtanja. Ma ja sam se nekako nadala da će krenuti ranije jer sam već prije 4 tjedna se počela otvarati, prije dva mi je cervik. ušće bilo skraćeno na 1/3 ali eto i dalje sam u komadu. Sutra isto idem na pregled. A imam dojam da me sada kontrakcije peru non stop. Stalno osjećam kako mi se trbuh stišće. A tvrd je ko kamen skoro cijelo vrijeme. Tek tu i tamo malo opusti.
    Evo malo za tvoj sutrašnji pregled~~~~~~~~~~~~~~~~~ i da krene

  24. #74
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    moja se nekad prek dana rita non stop, a nekad ništa.
    Meni su danas kao gačice malo mokre, al mislim da to nije plodna voda.

    Sretno sutra na pregledu Rency.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Sutra mi je punih 37 tjedana i imam toliko energije da je to prestrašno. Osjećam se bolje nego na početku trudnoće.

  26. #76
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    tako je i meni bilo u prvoj trudnoći, samo nemoj pretjerat

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Citiraj Adi prvotno napisa
    Dajte mi cure recite kako se uspijete dolje izdepilirati. Meni je toliki trbuh da ja stvarno više nemogu naći pozu da se dobro depiliram. A MM-a je strah. Mislila sam možda će mi biti lakše sa trakama za depilaciju, ali me strah da sad neoštetim kožu pred porod.
    Jedva
    Ja se redovito podšišavam ali sada mi je to postala nemoguća misija. Stojim u kadi i ispred sebe stavim ogledalo (ono što može samo stajati) i nabadam, više napamet nego što vidim, MM samo na kraju prekontrolira.
    (Nego, baš kad sam to zadnji put radila gledam se na to ogledalo, a u ogledalu samo sise, trbuh i bedra, sve se preklapa jedno preko drugog, baš kao onaj prethistorijski kipić Venere )
    Potpis ko kuća.
    I još da dodam da sam se izvinila mom doktoru na prošlom pregledu što sam mu došla sveže iskasapljena i što mi nije išlo od ruke to bričenje, jer nije bio mm kući da me prekontroliše

  28. #78
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    meni isto budu mokre,a i vidim da mi ide ona sluz da oprostite na izrazu.onak bas je ima,jel to taj cep il kaj?od kad sam vam napislala da je mali miran,mali leti po meni da je to prestrasno,joj odma sam bolje...

  29. #79
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Moj mali isto divlja, okrece se...u biti pisem ovo jer me zanima kako je moguce da se on toliko krece, okrece, mrdam skaklja me po bubrezima , a dr. kaze da se okrenuo i da je glavom dolje?! Istina je da to nije vidjela na UZV vec je napipala na zadnjem pregledu prije 4 dana, kaze glava dolje, dakle zanima me da li i vi imate osjecaj da vam se bebaci prekobacuju u stomaku ili?!

  30. #80
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Bas mi post i nema nekog smisla...htjela sam vas pitati da li je i vama beba okrenuta, spremna za izlazak, a vi imate osjecaj da npr. lezi poprecno tj. malo ovako, malo onako jer ja imam upravo taj osjecaj da je on okrenut svakako, ovisno o raspolozenju i dobu dana .

  31. #81
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    Strah me tog neotvaranja.
    Adi, sama si ovdje napisala što ti može pomoći:

    Citiraj Adi prvotno napisa
    Rency lijepo ti malo u šetnju, opusti se, nabavi pilates loptu i skakući.

  32. #82
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Moj mali isto divlja, okrece se...u biti pisem ovo jer me zanima kako je moguce da se on toliko krece, okrece, mrdam skaklja me po bubrezima , a dr. kaze da se okrenuo i da je glavom dolje?! Istina je da to nije vidjela na UZV vec je napipala na zadnjem pregledu prije 4 dana, kaze glava dolje, dakle zanima me da li i vi imate osjecaj da vam se bebaci prekobacuju u stomaku ili?!
    Pa ako se glavica spustila, onda bebica ima malo više mjesta za guranje nožicama.

  33. #83
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    joj, ja sam ti stalno imala osjecaj da se mala okrenula popreko na kraju trudnoce naravno, nije, bila je okrenuta na glavu. ali skuzila sam kad se rodila, a i danas kuzim zasto sam imala takav osjecaj--to dijete je toliko zivahno i borbeno da je to nesto nevjerojatno cak se i na porodu borila, izmedu trudova se boksala sama sa sobom valjda

  34. #84
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Evo mene sa ctg-a, sve je mirno, trudova nema, otkucaji u redu. Pita me dr kad ću rodit kažem joj ja sljedeći tjedan. Kad me onako zbunjeno pogledala, rekoh ma da, u petak mi je termin, al neću ja još do sljedećeg tjedna. Budući da mi je ona bila i na prvom porodu, malo smo o tom razgovarale i tako. U srijedu idem opet ne pregled, tek onda će me pregledati vaginalno, al ne nadam se baš nekoj otvorenosti.

  35. #85
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    evo prezivjela i danasnji pregled u bolnici,nalaz onak dosta slican predhodnom 4 cm otvorena,glavica dolje,voda mlijecna.kaze doca da je to okej,jedino sam napomenula da zelim pricekati koliko mogu do spontanog poroda i slozla se.
    tomita jesi i prvi porod rodila u terminu il prije?
    ja sam bila uvjerena da cu prije a vidi me sad...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Rency, još si tu
    Tvoj nalaz obećava skori porod

    Tomita, kod mene situacija slična kao kod tebe.
    Na današnjem pregledu ctg ok, nije mi niko zrikao dole što me je jako obradovalo.
    Stomak i dalje visoko gore, pita dr jel osetim nešto, ono, da se beba spušta, da me nešto stišće, bolucka... Meni ništa od svega toga.

    A sve to sam osećala pre 2 meseca

  37. #87
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    vanesax, Tomita, bebe visoko, baš ih briga, lijepo im kod mame...

  38. #88
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    cure jel vama trnu šake dok spavate? meni već dvije večeri.
    Jedva čekam kontrolu prekosutra. Mada mislim da nisam niš otvorena. A aktivna sam cijeli dan.

    U prvoj trudnoći sam imala grčeve u preponama, a u ovoj ništa. Jedino nekad osjetim kako me beba ritne pa me guza zaboli. Mislim da je to beba.

    Jel vama bebači pred kraj češće štucaju? Moja mala dosta štuca.

  39. #89
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Moj mali dosta stuca. Ne trne mi nista osim na sekundu koljeno, kada se naglo dignem ili kihnem. Danas imam pregled pa cemo vidjeti da li sam se otvorila jos sta od zadnjeg pregleda kada sam bila otvorena 2 prsta. Stalno hodam uz stepenice u nadi da ce se sve to sto prije i sto bolje "razraditi"...i da, i dalje umirem od straha, koliko god jedva cekam da to sve zavrsi toliko me i strah.

  40. #90
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    šta ja znam ne razmišljam o strahu. Mislim strah od čega? Mene je jedino strah nekih komplikacija, ali da mora bolit mora.
    Baš sam gledala porod na internetu i žena je bila u ležečkom položaju. Baš se je vidjelo kako se muči. Al nije to ništa kad sam vidjela kako joj babica pri izlasku okreće bebu te ju zareže. :shock:
    A od svega najgore tik pored bebe škare. Pa mislim znam da beba nije toliko pokretna i da ju babica pridržava, ali makni te škare od bebe.

    Bolje bi mi bilo da to nisam gledala jer mislim da ću sad imati te slike na porodu.

    E da pred kraj prvog poroda imala sam iscjedak iz rodnice, ne čep. A sad ništa znači da ja još neću.

    Evo svima koje ćete ovih dana rodit želim da vam Bog podari milostiv i sretan porod!

  41. #91
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Ja sam u 36. tjednu, apsolutno nikakva naznaka otvaranja niti bilo čega tipa spuštanje i slično. Bojim se da ću ko moja sestra i šogorica radi velike bebe, potpunog izostanka trudova i otvaranja, morati na CR, ali to je ujedno i jedini strah koji imam...samo čekam da se moje dijete rodi i da ga uzmem u ruke.

    I da...osjećam se bolje nego npr. prije 3 tjedna, pa mi se čini da bi mogla ovako guslat još neko vrijeme )

  42. #92
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Upravo sam dosla s pregleda, i dalje otvorena 2 prsta, ctg pokazuje blaaaaage trudice, nista efikasno, kontrola za dva dana.

  43. #93
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    super za nalaz,jel osjecas te trudove?

  44. #94
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Bas ih i ne osjecam, na trenutke imam dolje pritisak kao da ce mi beba doslovno ispasti i to je to, a znamo da to nisu trudovi, pretpostavljam da se to spusta.

  45. #95
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Kakvo je danas stanje?
    Kod mene ništa, jučer sam bila na pregledu, još uvijek sam konzervirana.
    Sutra idem na ctg i asc, a tek u ponedjeljak opet kod svoje dr. Ni njoj, ni meni se ne čini da će krenuti prije sljedećeg tjedna.
    Danas ću popodne ako se nastavi ovo lijepo vrijeme sa sinom u park, pa ako ta avantura ne potakne akciju, ne znam šta će.
    Al nekako sam cool skroz, uopće me ne hvata nervoza. Nekako ko da i nisam svjesna da sad koji dan trebam rodit. 8)

  46. #96
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Ja se trenutno osjećam predobro. Spavam ko beba, ništa ne boli jučer sam trčala ( bježala sam od nevremena) sve u svemu osjećam se sve bolje i bolje i imam dojam da nikad neću roditi. U ponedjeljak idem na ASC pa ćemo vidjeti šta kaže plodna voda ima li nade za mene

  47. #97
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Dundo, potpisujem, kao da sam prošla neku točku do koje sam mislila da ću poludit, a sad se sve bolje osjećam..(36. tjedan), niš me ne boli, mogu čučnuti, sve u svemu...mogla bi ovak još mjesecima

  48. #98
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    cure kako ste? jeste rodile?
    evo meni dijagnosticiran manjak plodove vode pa ćemo vidjeti kako će ići porod.

    Od jučer osjećam neke bolove u trtici i dole nisko kod mjehura i ne znam jesu li to bolovi širenja, spuštanja ili sam se prehladila.
    Vi koje ste imale carski jel ste u drugoj trudnoći osjetile ožiljak?

    Sve u svemu osjećam se ok osim tih bolova.

  49. #99
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    Dundo, potpisujem, kao da sam prošla neku točku do koje sam mislila da ću poludit, a sad se sve bolje osjećam..(36. tjedan), niš me ne boli, mogu čučnuti, sve u svemu...mogla bi ovak još mjesecima
    I ja isto! (danas punih 38 tjedana)
    Završila sam generalno spremanje stana, skuhala ručak, ispekla kolač i da me ne bole stopala od stajanja - mogla bih još! Baš imam energije!
    Ja sam bila na zadnjem pregledu kod svoje gin, kaže da je sve ok, nisam se počela otvarati iako sam bila sigurna da jesam, a od ponedjeljka krećem na ctg.
    Jedino me zna nekada zaboljeti kao da ću dobiti mengu, ne znam je li to normalno?
    P.S. Kao što Adi napisa, je li koja rodila?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Rodila je Dundo (juče) i Tomita (danas). Meni je danas termin. Ali, kao što vidite, tu sam.
    Lima, normalno ti je da osećaš kao da ćeš dobiti. To znači da ti se stvari pokreću.
    Ja baš i ne osećam nešto. Samo ponekad, nešto sitno
    :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •