Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Pitanje

  1. #1

    Početno Pitanje

    Prijateljica mi je došla danas doma s novorođenim sinom, kaže da je sve ok ali mi je poslala SMS popodne da su joj sise 'skamenjene', da to masira ali je boli i ne pomaže baš...šta da radi??

    Ja sam joj rekla da pomalo izdaja kad se napuhne da ne dobije mastitis, i da je to prvih dana normalno jer još nije uspostavljena ravnomjerna ponuda/potražnja, ali ajd mi recite ako ima još nešto što joj mogu svajetovat, broj SOS telefona sam joj poslala...

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    normalno je da su skamenjene kada mlijeko navre, obicno izmedu 2. i 5. dana.

    najbolji lijek: dojiti, dojiti i samo dojiti.

    ako treba pomoc otpustanju mlijeka, neka tusira dojke pod toplom (ne vrucom) vodom, opusti se (legne i odmara).

  3. #3
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    mozda bi joj bilo dobro staviti na dojke tople obloge prije dojenja, to je meni pomagalo.

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    dorena, dobro si to rekla, ja skroz zaboravila. Ja bih isto tako namocila mali rucnik u toplu vodu pa si nabrekle dojke njime prekrila i super je funkcioniralo za opustanje.

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Opustanje, i dojiti, dojiti, dojiti :D

    S vremenom ce se uspostaviti ponuda i potraznja :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Cure su sve rekle. Ako osjeti dasu grudi napete i bolne a nema sanse da se beba probudi i doji onda je bolje da izdajanje obavi prije podoja i to minimalno samo da otkloni napetost. Ako krene na dosta cesto savjetovanje o izdajanju nakon podoja brzo ce upast u zamku hiperprodukcije.

    Osim toplih obloga prije ako je boli nakon podoja neka stavlja kupus na bolna mjesta kako bi sto ranije otklonila bol i pteknuce koje vjerojatno sprecava refleks otpustanja i mlijeko tesko odlazi iz kanalica.
    Masirati se moze i dok beba doji da pokrene refleks otpustanja.

    Sto vise odmora je isto jako vazno. I SOS radi i preko praznika pa slobodno neka zove

  7. #7

    Početno

    No dobro, onda sam joj dobro rekla...kaže da joj za sad ne treba daljnja pomoć ali ako bude javit će vam se...

    Thanks

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Super javi da li je sve proslo dobro

  9. #9
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    tople obloge samo PRIJE dojenja. znam da su cure to vec napisale, samo naglasavam, jer izmedju (nakon) dojenja bi samo pogorsali stvar. kupus je vec alamama napisala za iza dojenja.

    ovo malo izdajanja prije dojenja je pogotovo dobro ako su zbog prepunjenja dojke, bradavica i areola cvrste i prevelike, pa beba ne moze dobro uhvatiti. kad se malo izdoji, omeksaju tako da ih beba moze pravilno uhvatiti.

  10. #10
    ivarica

    Početno

    ovaj topli oblog prije dojenja, moze ici i - ZA VRIJEME PODOJA, mama moze staviti na radijator neki vuneni predmet, carapu i sl, i za vrijeme podoja je nastaviti drzati na dojci, pazeci da ne dotakne bebu

  11. #11
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ivka, ovo ti je super ideja, to mi nikad nije palo na pamet, zagrijati nesto na radijatoru za topli oblog...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •