Vidi rezultate ankete: da li zaista mislite ono što postate

Glasači
137. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • da, naravno

    113 82.48%
  • uglavnom

    21 15.33%
  • rijetko, ali se bolje uklapam u grupu

    2 1.46%
  • ne, nikad ne otkrivam svoje mišljenje, uvijek potpisujem mišljenje mase

    1 0.73%
Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 283

Tema: jednoumlje

  1. #101
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cvijeta, necemo sigurno imati isto misljenje da li je djetetu potreban vrtic ili ne, oce l se cijepiti ili ne, oce li dati antibiotik li homeopatski pripavak itd itd.
    dok da li je npr. potrebna AS ili ne, hocemo.

  2. #102
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pisem ono sto i mislim. Ponekad i ne iznesem svoje misljenje skroz otvoreno, nego ga ublazim, jer ipak je ovo pisana komunikacija i kad sam bila preotvorena, onda se netko odmah uvrijedio.
    I stvarno mi je nevjerojatno da uvijek ista skupina ima isto misljenje i da se uvijek isti sloze protiv nekog drugog. Mislim, pa ni u braku ljudi nisu toliko slozni, kako je onda moguce da je ovdje takav sklad?

    I znam neke osobe koje na forumima (ne nuzno samo na ovom) pisu jedno, a u stvarnosti rade sasvim drugo. Tako da se onda samo smijem kada citam kako je lako u anonimnosti biti velika osoba.

    Ono sto mi se ne svidja je npr. ovo:

    ne znam za druge, mogu pisati o sebi...
    skroz sam protiv dijeljenja antibiotika šakom i kapom, ali ih je moje dijete popilo 15 komada. mislim, u 15 navrata.
    jer sam se bojala.
    propagirat ću porod kod kuće, ali se sama nikada ne bih usudila.
    jer se bojim.
    Recimo, ja nikad ne bi propagirala drugima kao nesto dobro ono sto se ja bojim napraviti. To mi je neshvatljivo. Imala bi osjecaj da pametujem. Jer lako je biti deklarativan, najteze je sebe mijenjati.

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    a vidim da fritulica spocitava djelovanje u grupi.
    Ne, nisi me razumjela, mene ponekad zasmeta grupno mišljenje u diskusijama, čuvanje leđa, automatsko potpisivanje zato što neki nick garantira mudrost ili zato što je taj isti nick npr. mene potpisao na prethodnom topicu ili zato što smo forumska ekipa... I nisu to uvijek tematike Rodine vizije, ima tu svega...


    I sad jedan OT, je li i porod kod kuće dio Rodine vizije?(sorry, ne pratim baš te teme (dojenje, porod), ali nadam se da ću uskoro )

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Jednom se dogodilo da je jedna "stara" forumašica, u nekoj diskusiji izbacila totalno budalast post, ali ga je zamaskirala duljinom i formom tj. "krasopisom". Odmah je doletila nekolicina isto tako poznatih forumskih prija da je ispotpisuju, a glavu dajem da nisu niti pročitale što je dotična napisala. A to su sve žene koje mi je inače drago čitati. Baš mi je to ostalo u sjećanju kao primjer jednoumlja. Meni se ne sviđa ta potreba pripadnosti i djelovanja u grupi. Volim individualce, ima ih nekoliko na forumu i super su mi.
    sad bih napisala daj link, ali hebi ga možda sam ja ta koja je pisala budalasti post, a možda sam ga i potpisala

  5. #105
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a možda si i među ovim individualcima, nikad se ne zna kako to fritulica ocjenjuje

  6. #106
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Jednom se dogodilo da je jedna "stara" forumašica, u nekoj diskusiji izbacila totalno budalast post, ali ga je zamaskirala duljinom i formom tj. "krasopisom". Odmah je doletila nekolicina isto tako poznatih forumskih prija da je ispotpisuju, a glavu dajem da nisu niti pročitale što je dotična napisala. A to su sve žene koje mi je inače drago čitati. Baš mi je to ostalo u sjećanju kao primjer jednoumlja. Meni se ne sviđa ta potreba pripadnosti i djelovanja u grupi. Volim individualce, ima ih nekoliko na forumu i super su mi.
    sad bih napisala daj link, ali hebi ga možda sam ja ta koja je pisala budalasti post, a možda sam ga i potpisala

    Ne znam šta bi bilo gore... ali u Bosnaskom duhu obadvoje je ispravno!

    Recimo, ja nikad ne bi propagirala drugima kao nesto dobro ono sto se ja bojim napraviti. To mi je neshvatljivo. Imala bi osjecaj da pametujem. Jer lako je biti deklarativan, najteze je sebe mijenjati.
    X

  7. #107
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa

    sad bih napisala daj link, ali hebi ga možda sam ja ta koja je pisala budalasti post, a možda sam ga i potpisala

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj marija71 prvotno napisa
    sad bih napisala daj link, ali hebi ga možda sam ja ta koja je pisala budalasti post, a možda sam ga i potpisala
    Ma nebitno tko je pisao, potpisao. Fascinantno je da potreba pripadnosti grupi i kretanjem u grupi postoji čak i u virtualnom svijetu, i to ne samo među adolescentima nego i među odraslim, pametnim ženama koje bi, vjerujem, da nema te pojave, i više toga imale za reći.

  9. #109
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Fascinantno je da potreba pripadnosti grupi i kretanjem u grupi postoji čak i u virtualnom svijetu, i to ne samo među adolescentima nego i među odraslim, pametnim ženama koje bi, vjerujem, da nema te pojave, i više toga imale za reći.
    ja sam recimo, neki dan, jedva odoljela da se ne ukljucim u raspravu s Tatom!, iako nisam imala nis pametno za reci. Ali kad sam vidjela koja se ekipa skupila (ukljucujuci i tebe fritulice ), bas mi je doslo da se prikrpam i ja 8)

  10. #110
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni je to sasvim normalna pojava

  11. #111
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    e sad, s ovom anketom imam jedan problem - htjela sam biti iskrena, pa odgovoriti c) rijetko, ali se bolje uklapam u grupu; ali grupa ovdje je 88% odgovorila a); tako da moram odgovoriti a), kako bih se bolje uklopila u grupu.

    Definitivno najbolji odgovor

  12. #112
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    meni je fascinantno da imate tako dobro pamcenje, da pamtite, tko je koga kada potpisao, koju temu otvorio i sve ostalo.
    pa onda, kad je tko promjenio misljenje (mili boze, tko zna sta sam pisala prije par godina )

    jest da me nije bilo neko vrijeme na forumu, ali ni prije se bas ne sjecam, da sam takve stvari zamjecivala.
    i meni se ovaj forum uopce ne cini jednouman.

  13. #113
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    pisem iskljucivo ono sto mislim, ne vidim kako bih mogla drukcije, a ni svrhu toga...

    ne znam zasto ljude buni podrzavanje (mogucnosti) nekog izbora, cak i ako se ne prakticira - da to na primjeru pojasnim: ne prakticiram jos dojenje, nisam jos bila trudna, pa samim time niti radjala, ali svim srcem vjerujem da je dobro imati sto manje UZV kontrola u trudnoci, da je prirodni porod najbolji, a onaj asistirani u kuci lijep izbor, da je dojenje najbolje, da dudice i flasice i jednokratne pelene nisu najbolja opcija. takodjer vjerujem da su antibiotici kad se olako prepisuju i koriste stetni, bojim se cijepljenja.

    i da, ja zaista nisam primijetila sindrom jata koji mnogi spocitavaju forumasi(ca)ma - primijetila sam jedan broj "super-zena", "super-mama", ali s njima niti ne pozelim komunicirati...

  14. #114
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj marival prvotno napisa
    - najviše me smeta promjena mišljenja i stavova nekih forumaša
    Ma da, to te smeta? Najviše? Zašto?

    Meni je to baš super - kad pročitam stav koji je suprotan mome i koji me potakne da razmislim o svemu, informiram se, pročitam koju knjigu, malo temeljitije prosurfam, popričam s ljudima oko sebe... I ponekad promijenim svoj izvorni stav, ponekad ga dodatno učvrstim, kako kad, ali uopće mi ne smeta da bilo tko (drugi ili ja) mijenja stavove. To zovem osobnom intelektualnom evolucijom.

    Ne mogu si zamisliti da s x godina oblikujem određene stavove i kruto ih zadržim do kraja života. :/
    I meni je to stvarno super. Ali da se ne vrijedjamo, nego onako lijepo kulturno raspravljamo o suprotnom. To fakat covjeka najvise potjera na razmisljanje i preispitivanje

  15. #115
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pisem ono sto i mislim. Ponekad i ne iznesem svoje misljenje skroz otvoreno, nego ga ublazim, jer ipak je ovo pisana komunikacija i kad sam bila preotvorena, onda se netko odmah uvrijedio.
    Ovo mogu u potpunosti potpisati. Uvijek pisem ono sto zaista mislim, samo sto nekad moram hodati po jajima s tim kako cu nesto napisati

  16. #116
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    meni je fascinantno da imate tako dobro pamcenje, da pamtite, tko je koga kada potpisao, koju temu otvorio i sve ostalo.
    pa onda, kad je tko promjenio misljenje (mili boze, tko zna sta sam pisala prije par godina )
    I meni je to totalno fascinantno. Ja se fakat ne sjecam puno toga. X puta mi se desilo da mi je netko rekao "ja i ti smo se posvadjale" a ja kontam "ma nemoguce, kad, pojma nemam :? " I ono kontam kak mi je osoba simpa sto pise, a ona meni kaze "ti mene ne volis jer smo se tad i tad zakacile" a ja majke mi rodjene pojma nemam o cemu osoba prica Precesto mi se to desava....

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    a zakaj, imaš pravo, bez veze sam se bila uvukla u diskusiju, ali tata! i ja smo uglavnom bili 1 na 1, ili sam ja to samo tako doživjela?!

    osim toga diskusije s tatom! su izvan svih standarda ovog foruma.

  18. #118
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    osim toga diskusije s tatom! su izvan svih standarda ovog foruma.
    Ajde nemojte sad opet poceti

  19. #119
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    uvijek pišem što mislim.
    mišljenja mijenjam zato što čitam (ne mislim na forum), pitam, informiram se i 'rastem'. ne vjerujem ljudima koji se slijepo drže svoga mišljenja i nisu spremni saslušati tuđe argumente. nitko ne traži da ti ljudi promijene mišljenje, samo da saslušaju i drugu stranu i promisle.
    koristim sling, platnene pelene, miniMe spava s nama u krevetu, dojim. istina je da ponekad opsujem sve po spisku jadnom nedužnom djetetu jer se npr. prikačila na sisu i ne pušta sat vremena a ja moram na wc, gladna sam, spava mi se, žuri mi se, gori mi ručak, upaljena mi je pegla...Znam da dijete nije krivo ali ponekad valjda mogu biti umorna i neuračunjljiva? a dojenje ipak obožavam...
    OT
    Citiraj apricot prvotno napisa
    (osim kad napišem da urlam na svoje dijete: tu mi možeš 100% vjerovati jer se cijela Dubrava trese, ne mogu se sakriti)l
    daklem...to si ti? a ja sam se pitala...

  20. #120
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pisem ono sto i mislim. Ponekad i ne iznesem svoje misljenje skroz otvoreno, nego ga ublazim, jer ipak je ovo pisana komunikacija i kad sam bila preotvorena, onda se netko odmah uvrijedio.
    Ovo mogu u potpunosti potpisati. Uvijek pisem ono sto zaista mislim, samo sto nekad moram hodati po jajima s tim kako cu nesto napisati
    I ja. S tim da se i moje misljenje s vremenom mijenja. I znam neke osobe i u rl, da se hocu praviti nesto sto nisam, ne bi mi uspjelo
    Ispocetka sam se i skanjivala pisati, kao, ma nije moj doprinos vrijedan da ostane zapisan, kao da zadirem u vec uigranu ekipu. Onda nisam imala vremena pa sam najcesce potpisivala pametne postove drugih forumasica s kojima sam se slagala.
    Sad nemam vremena, ali ipak napisem koju, bez obzira na vrijednost doprinosa
    Ponekad se ne zelim ozbiljnije ukljuciti, jer potrosim vremena i zivaca u tome, da bi tema, ne znam, nestala jer je na KSO, ili se vrti u krug sa 25 stranica a da nitko u biti nije promijenio misljenje. Pa onda nesto napisem, ali se ne uvlacim preduboko. A najgore mi je kad me se krivo shvati pa se preznojim objasnjavajuci a imam dojam da upadam dublje u zivo blato svakom novom rijeci.

    Imam omiljene forumasice (vecinom i znaju koje su), ni sa jednom se mislim, ne slazem na svim temama, ali tako ih i ne biram, biram ih po tome sto za sve mislim da su pametne, jake, duhovite zene, i sve bih ih voljela imati za prijateljice i uzivo.
    Rijetki su oni koji mi dizu zivce, to su proplamsaji na nekoj temi, na nekoj drugoj su mi super i tako uokrug.
    Ima jedan konstantan, al evo, anchie ne da

    I cesto sam se pitala, s obzirom na to da nekad nemam vremena napisati stvarno sve sto mislim, ili se dobro i jasno izraziti, pa ostane nekako krnje i nedoreceno, kakav uopce dojam ta neka summer ostavlja, je li uopce blizu pravoj meni. Takodjer, koliko su dojmovi koje imam o drugima, uopce blizu stvarnim osobama.

    A za one koji na forumu lazu da nesto ne rade, a u stvari rade, pa ne lazu time mene, sto ja znam o njima, samo sebe lazu.

  21. #121
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    A za one koji na forumu lazu da nesto ne rade, a u stvari rade, pa ne lazu time mene, sto ja znam o njima, samo sebe lazu.
    ajme, jednoumno ću te debelo potpisati!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Ne volim ankete pa nisam odgovorila. Mislim...trebam li uopće odgovoriti na postavljeno pitanje??

  23. #123
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Ne volim ankete pa nisam odgovorila. Mislim...trebam li uopće odgovoriti na postavljeno pitanje??
    A) da, naravno!

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Ne volim ankete pa nisam odgovorila. Mislim...trebam li uopće odgovoriti na postavljeno pitanje??
    A) da, naravno!
    Ok, onda odgovaram: O, da, uvijek, naravno!

    Ne bi vjerovala...čak i meni ponekad ostane koja dlaka na jeziku, ali se nastojim temeljito "depilirati"

  25. #125
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj summer prvotno napisa
    A za one koji na forumu lazu da nesto ne rade, a u stvari rade, pa ne lazu time mene, sto ja znam o njima, samo sebe lazu.
    ajme, jednoumno ću te debelo potpisati!
    Apsolutno se slazem i ja (jel ovo sad jednoumlje? )

    Sta ja imam od toga sto netko govori da ne daje djetetu antibiotike a u stvari daje? Laze sebe (i dijete )

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    A za one koji na forumu lazu da nesto ne rade, a u stvari rade, pa ne lazu time mene, sto ja znam o njima, samo sebe lazu.
    I ja moram potpisati.

    Rijetki su oni koji mi dizu zivce, to su proplamsaji na nekoj temi, na nekoj drugoj su mi super i tako uokrug.
    Mislim da je ovo baš zdrav, forumski stav.

  27. #127
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja mislim da magriz nije mislila na takve situacije

    ali ako gradis sliku o nekom s foruma, nije uvijek sve u toj osobi i njenim postovima, puno je toga i u tome kako i koliko doslovno je citas, i, ako je i sretnes, kao sto je magriz, u kakvoj situaciji je sretnes

    ja nikad necu zaboravit kako je tviti imala dojam o meni da sam ja hladna kucka koju nitko ne moze razvlacit 8a ja ko zvaka) i koja je pred svoje dijete postavila hrpu ogranicenja, ona je mislila valjda da ja ivaru ne kupujem slatkise zato jer sam bila stroga adminica foruma. a nemos to oboje.

    hocu reci cesto mislimo o osobama da rade/ne rade stvari koje nikad nisu napisali. na osnovu ne znam cega drugog.

    emsa se ustrucavala mom sinu dati cokoladu.
    gdje je to mogla procitat na forumu?
    jedino ono da ce se putem prema njemu broj kockica utopit za 80%

  28. #128
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nije, dakle, sve u onome tko piše, nego i u onome tko čita

  29. #129
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da li to meni fali maste, ili nisam tip za forume, facebookove i slicno, jer mi pada na pamet, da uopce ne gradim nikakve slike, ni o kome iz virtualnog svijeta.
    mozda je poanta u tome da ne gradis nikakve slike.

    + svida mi se ovo od summer (nisam potpisala da ne budemo tako jednoumni)

  30. #130
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    nije, dakle, sve u onome tko piše, nego i u onome tko čita
    Pa veliki dio komunikacije se zasniva i na pretpostavkama. Jednostavno neke stvari htjeli ne htjeli nas mozak dopuni (ako mu je negdje u toj prici rupa) pretpostavkom. Nismo ih ni svjesni.

  31. #131
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ono što pišem, mislim.
    Ne pišem uvijek, nešto mi je preosobno da bih napisala, pa se neću niti uključiti. Lagati pogotovo. Ne vidim smisla tomu.

    Pišem i pozitivne i negativne stvari, ne težim tomu da se prikažem u neznamkakvom svijetlu.

    Čokolada je mojoj djeci uvijek dobrodošla. Pa nek se i mama malo osladi

  32. #132
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Pišem ono što mislim i što sama činim.

    Dojila sam (i u javnosti ) usprkos problemima na početku, koristimo platene jer vjerujem da su "zdravije", ne jede slatkiše jer smatram da joj štete, nosim je u mei hipu (maramu posudili ) ...

    Ne osuđujem one koji rade drukčije, družim se s različitim ljudima i poštujem njihove izbore. Ne smatram nekog lošim roditeljem jer dijete jede čokoladu ili monte. Vrtić smatram dobrim, iako moje dijete (još) ne ide u vrtić. Općenito u životu poštujem različitosti, a svoje odluke nazivam informiranim izborom. Jedino ne razumijem one koji jedno govore, a drugo rade, jer ne vidim kakve to ima veze s drugim ljudima i nisu li svjesni da zapravo samo sebe varaju?

    Iskrena sam na forumu, što često bude :shock:

  33. #133
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    E, al da ne zaboravim, ako joj netko ponudi čokoladu, a dijete uzme, nema šanse da joj uzmem iz ruke.

  34. #134
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Kako već neki rekoše, ne pišem uvijek baš sve, ali ono što napišem i mislim.

    malo OT:
    Netko je pitao da li porod kod kuće spada u Rodinu viziju.
    U Rodinu viziju spada pravo žene na izbor mjesta i načina skrbi tokom trudnoće, poroda i babinja, a u to spada i pravo na asistirani porod kod kuće. U Rodinu viziju spada i zagovaranje da se to legalno i na siguran način (uz odgovarajuću med. podršku i logistiku) ostvari i u Hrvatskoj.
    Pa jednog dana- ko voli nek izvoli.

    I malo u vezi vjerodostojnosti:
    većina nas u barem nekom segmentu života zagovara ponekad i ono što sami ne bi napravili ili iz očiglednih razloga ne možemo napraviti .
    Npr., pravo na legalni pobačaj.
    Pravo na zaštitu prava manjina , i da dalje ne nabrajam....

    Pri čemu moram odmah reći da, ako ne bude izričitih med. indikacija za suprotno, ako jednog dana ponovo budem rađala, voljela bih da to bude kod kuće.
    Isto tako, ne cijepim svoju djecu od kad se mlađa rodila iz cijelog niza razloga.
    I ne mislim da je licemjeran netko tko iz svojih razloga cijepi svoje dijete, a da pritom podržava moje pravo izbora,
    isto kao što bih ja podržala njegovo u nekoj drugoj, obrnutoj situaciji.
    I ponekad baš imam potrebu podržati neke marginalizirane skupine, baš zato što ih se ili diskreditira, ili im se oduzimaju neka prava, ili ih društvo na neki način segregira.
    Evo recimo vegane, mada sama nisam.
    Zašto?
    Zato što znam da uravnotežena veg. prehrana je sasvim ok, (ako ne i zdravija), a imam i živi primjer sestre i njene obitelji koji se tako hrane već 10ak godina i poreko 20 godina vegetarijanski.
    A sama ne prakticiram veganstvo i iz komocije i iz prehrambenih navika koje je teško mijenjati i zato što mi je tako lakše, itd itd...

  35. #135
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    I još da dodam, sasvim mi je ok i prirodno da se mišljenje oko neke teme s vremenom može promijeniti.
    Zapravo mi je pomalo infantilno očekivati da se ljudi uopće s vremenom ne nado/iz/-građuju ili mijenjau svoje stavove.
    Dapače, ljudi koji su skroz isti s 20 i s 40...hmmmm ....

  36. #136
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    I ne mislim da je licemjeran netko tko iz svojih razloga cijepi svoje dijete, a da pritom podržava moje pravo izbora,
    isto kao što bih ja podržala njegovo u nekoj drugoj, obrnutoj situaciji.
    Ali jedno je podržavati, a jedno zagovarati nešto, a ne pridžavati se toga i ne usuditi se to napraviti - evo npr. zagovaraš necijepljenje i propagiraš ga, tj. zagovaraš ga je li, ali svoje dijete cijepiš...

  37. #137
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    meni postoji razlika izmedju zagovaranja za nesto i zagovaranja za pravo na izbor. ja nikad necu zagovarati porod kod kuce, ali cu zagovarati pravo zena da ga ako zele mogu imati.

  38. #138
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ali jedno je podržavati, a jedno zagovarati nešto, a ne pridžavati se toga i ne usuditi se to napraviti - evo npr. zagovaraš necijepljenje i propagiraš ga, tj. zagovaraš ga je li, ali svoje dijete cijepiš...
    Nije točno, ja svoju djecu ne cjepim.
    I zapravo i pričam o podržavanju.

  39. #139
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    meni postoji razlika izmedju zagovaranja za nesto i zagovaranja za pravo na izbor. ja nikad necu zagovarati porod kod kuce, ali cu zagovarati pravo zena da ga ako zele mogu imati.
    Eto, u tome je point.

  40. #140
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Ali jedno je podržavati, a jedno zagovarati nešto, a ne pridžavati se toga i ne usuditi se to napraviti - evo npr. zagovaraš necijepljenje i propagiraš ga, tj. zagovaraš ga je li, ali svoje dijete cijepiš...
    Nije točno, ja svoju djecu ne cjepim.
    I zapravo i pričam o podržavanju.
    Nisam rekla TI nego znaš u priči... neko....
    Objašnjavala sam razliku podržavanja i zagovaranja...

    koje je Flower opisala i lijepo rekla kada ja ne znam... ali to je baš ono što sam htjela reći....

  41. #141
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Aha, onda smo se lijepo složile
    Neko bi rekao -opet jednoumlje

  42. #142
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    ali cu zagovarati pravo zena da ga ako zele mogu imati.
    da, da... to je ono što na početku htjedoh reći

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja sam uvijek i vjerojatno pretjerano iskrena. Nemam problema sa time, jer sam već naučila živjeti sa tim problemom.

    Ne stvaram mišljenja o ljudima putem foruma, znam da je dojam uživo od 5 minuta vjerojatno vjerodostojniji da doživiš mnoge aspekte neke osobe koje putem postova ne možemo. No, ipak postovima pristupam kao da su pisani zaista iskreno, tako da razumijem magriz.

    No, misli kao misli, duboko vrednujem i iako je ovo internet ja ovu komunikaciju zaista cijenim i mislim da si ovdje dijelimo jedne od najvećih darova - podršku, poticaj, entuzijazam ka roditeljstvu, te visoko vrijedne informacije. Meni je ovaj odnos, sa vama, važan i cijenim ga toliko da sugovorniku želim dati ono što i sama očekujem - istinu. I zahvalna sam kad osjetim (a tko ima intuiciju, ima je i na internetu) da je tako.

  44. #144
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Pročitala sam sve napisano (ne, nije sve sređeno, kad malo odmorim ću )
    i radi apsolutno konfora se slažem sa Flower. Npr. smatram da pravo na AB mora postojati ali nikad ne bih nikome sugerirala da je to pravi put.

    Nisam odgovorila na anketu. Do zaključavanja teme ću oformiti mišljenje koje se da sročiti u jednu rečenicu.

    Forum gledam kao mjesto za debatu, za razmjenu mišljenja, iskustva i osjećaja. Ako netko raspravalja, znači da ipak postoje suprotna mišljenja. Netko je naveo ribički forum. Pa, vjerojatno i oni imaju svoje trzavice.

    A sada odoh ugasiti kompjuter jer ovdje počinje neverin.

  45. #145
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj flower prvotno napisa
    meni postoji razlika izmedju zagovaranja za nesto i zagovaranja za pravo na izbor. ja nikad necu zagovarati porod kod kuce, ali cu zagovarati pravo zena da ga ako zele mogu imati.
    Eto, u tome je point.
    :/ a zašto nećeš zagovarati porod kod kuće ? smatraš svoje argumente protiv poroda bezvrijednima i netočnima ? "lošijim" od pro-argumenata ? ako su lošiji, onda bi trebala zagovarati porod kod kuće.

    sve vi koje u biti ne zagovarate porod kod kuće ste mi nedostajale na onom topicu gdje se o tome raspravljalo... :/ argumentirana rasprava o pro i contra nema veze o našoj tolerantnosti spram tim izborom na koje su se neke žene odlučile.

    no, možda bi se to moglo shvatiti kao "jednoumlje" (neka vrsta "/rodine/ kolegijalnosti") koju neke od forumašica (među njima i moja malenkost) isčitavaju iz vasih postova, tj. iz nepostojanja istih.

  46. #146
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    MC, pretpostavljam da si se obratila Flower, bez obzira što si i mene citirala .
    Zagovaranje da postoji pravo na izbor(kojeg za sada u vezi mjesta rađanja u HR baš i nema, bar ne na onaj način na koji bi to mi željeli, a to je-legalno asistirano) nije jednoumlje.
    A to što neke forumašice nisu htjele ulazit u raspravu (možda u neku budućnosti i uđu), ima te pravo zanimati zašto nisu, ali to je ipak njihova osobna stvar, a ne neka nepisana stranačka stega.

  47. #147
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    :/ a zašto nećeš zagovarati porod kod kuće ?
    zato što prihvaća da su ljudi različiti i da ne postoji jedna prava istina, već samo ono što nekome paše ili ne paše?

    mc, ti si za jednoumlje a da to i ne znaš!

  48. #148

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    sve vi koje u biti ne zagovarate porod kod kuće ste mi nedostajale na onom topicu gdje se o tome raspravljalo... :/ argumentirana rasprava o pro i contra nema veze o našoj tolerantnosti spram tim izborom na koje su se neke žene odlučile.

    no, možda bi se to moglo shvatiti kao "jednoumlje" (neka vrsta "/rodine/ kolegijalnosti") koju neke od forumašica (među njima i moja malenkost) isčitavaju iz vasih postova, tj. iz nepostojanja istih.
    Nemoj tako ja sam bila tamo kao i u onom o HE, i o cjepljenju i vegetarijanstvu, svugdje po malo ali sam se, kao što sam i rekla, malo i umorila :/

  49. #149
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    ali to je ipak njihova osobna stvar, a ne neka nepisana stranačka stega.
    ma, kužim skroz... ne sjede one pored kompa 24/7 pa da mogu učestvovati na svakom topicu

    zato što prihvaća da su ljudi različiti i da ne postoji jedna prava istina, već samo ono što nekome paše ili ne paše?
    e jesi paaametnaaa (u biti se uopće ne slažem s tim, al nevermind)... pa eto, ja sam na tom topicu napisala ono što meni paše (yaya također), felix i ostalo jato ono što njima paše, pa sad kad vidim koliko ima coming-outa na ovom topicu, šteta što nisam čula i ono što paše onima koji načelno ne zagovaraju taj način poroda.

    kuzis, stara moja ?

    Nemoj tako ja sam bila tamo kao i u onom o HE, i o cjepljenju i vegetarijanstvu, svugdje po malo ali sam se, kao što sam i rekla, malo i umorila
    preciziram. mislila sam na one koje sad ovdje otvoreno vele da misle da je to bezveze, al nekako to pokušavaju upakirati u pink-narandzasti celofan. nisam ja na tebe zaboravila, dapače... nedostaješ mi na forumu.

  50. #150
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    e jesi paaametnaaa
    ako se ne slažeš lijepo reci. ako misliš da sam fulala poantu lijepo reci. ovakva "retorika" me vrijeđa.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •