Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 257 od 257

Tema: Porodiljne naknade po novom zakonu

  1. #251

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    39

    Početno

    Komplikacije sam otvorila 11. 2. tako da ovaj mjesec trebam dobiti prvu nkanadu s HZZo-a. Ne znam kako to funkcionira, jel trebam dobiti neko rješenje? Papire je na HZZO predao knjigovodstveni servis, ne ja, pa nemam pojma šta su tamo rekli

  2. #252

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    9

    Početno

    mene zanima konkretan odgovor u vezi moje situacije. u neprekinutom radnom odnosu sam od 02.05.2008. Na bolovanje uslijed kompl u trudnići sam otišla 10.12.08.Jasno mi je da nemem pravo na naknadu u iznosu od 4250 kn jer nemam 12 mj staža, nego samo 831 kn. al me zanima dali imam pravo na isplatu delimitirane rodiljne naknade kad otvorim rodiljni dopust koji bi trebala otvoriti u 6-om mjesecu budući da ću imati do tada 13 mj neprekinutog staža ( ako bolovanje ulazi u staž ). I ako imam dali mi se uzima prosjek plaća 6 mj prije nego su mi otvorene komplikacije.
    Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

  3. #253

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    39

    Početno

    Bolovanje ti ulazi u staž, Luce
    Trebala bi dobivati delimitiranu naknadu

  4. #254

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    39

    Početno

    I da dodam, u pravu si i kod prosjeka, ukoliko ne prekidaš komplikacije, gleda ti se šest mjeseci prije njih jer one ne ulaze u prosjek

  5. #255

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala Bessie ! nadam se da će biti tako, a ne da ću spasti na minimalac od 1660 kn kako mi je prvotno rečeno na HZZO-u kad sam ih kontaktirala telefonskim putem :?

  6. #256
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj luce27 prvotno napisa
    mene zanima konkretan odgovor u vezi moje situacije. u neprekinutom radnom odnosu sam od 02.05.2008. Na bolovanje uslijed kompl u trudnići sam otišla 10.12.08.Jasno mi je da nemem pravo na naknadu u iznosu od 4250 kn jer nemam 12 mj staža, nego samo 831 kn. al me zanima dali imam pravo na isplatu delimitirane rodiljne naknade kad otvorim rodiljni dopust koji bi trebala otvoriti u 6-om mjesecu budući da ću imati do tada 13 mj neprekinutog staža ( ako bolovanje ulazi u staž ). I ako imam dali mi se uzima prosjek plaća 6 mj prije nego su mi otvorene komplikacije.
    Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

    Luce27, ovo ti je odgovor vesne72.

    Citiraj vesna72 prvotno napisa
    Citiraj luce27 prvotno napisa
    mene zanima konkretan odgovor u vezi moje situacije. u neprekinutom radnom odnosu sam od 02.05.2008. Na bolovanje uslijed kompl u trudnići sam otišla 10.12.08.Jasno mi je da nemem pravo na naknadu u iznosu od 4250 kn jer nemam 12 mj staža, nego samo 831 kn. al me zanima dali imam pravo na isplatu delimitirane rodiljne naknade kad otvorim rodiljni dopust koji bi trebala otvoriti u 6-om mjesecu budući da ću imati do tada 13 mj neprekinutog staža ( ako bolovanje ulazi u staž ).
    da. bolovanje ulazi u staž i ispunjavat ćeš uvjet prethodnog staža osiguranja od 12 mjeeci.

    Citiraj luce27 prvotno napisa
    I ako imam dali mi se uzima prosjek plaća 6 mj prije nego su mi otvorene komplikacije.
    ukoliko se radi o rodiljnom dopustu koji se nastavlja direktno na komplikacije (ili je prekid manji od 30 dana) uzima se prosjek koji je povoljniji (bilo onaj izračunat prije otvaranja komplikacija - s tim da se s njega skida limit i priznaje satna osnovica navedana u R-1, bilo novi. ako je novi prosjek povoljniji, tada sama trebaš tražiti novi izračun jer ga hzzo ne traži po defaultu kad ide jedna naknada direktno na drugu)

    ako je prekid između bolovanja i rodiljnog veći od 30 dana, računa se novi prosjek.

    napominjem - to važi danas. da li će tako biti i za 6 mjeseci, ne mogu reći.

  7. #257
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ovaj topic zaključavam, jer se svi polako već gube na njemu.

    Novi topic je ovdje: http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=74944

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •