Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Prijelaz iz jedne škole u drugu

  1. #1
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno Prijelaz iz jedne škole u drugu

    Molila bih mame ili tate sa iskustvom da mi pomognu savjetom. Imam sina koji će slijedeće godine krenuti u prvi razred osnovne škole. Kako mi ne živimo na onoj adresi koja je prijavljena kao adresa prebivališta, trebala bih F. prebaciti u školu koja se nalazi pored moje firme. Može li mi netko savjetovati kako se to radi, trebam li se obratiti ravnatelju ili tajništvu i kakav je to uopće proces. Trenutno smo podstanari i ja planiram kupiti stan ,uskoro, upravo u blizini škole u koju bih ga htjela upisati. Lijep pozdrav.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ne bi trebalo biti nikakvih problema oko toga.

    Mi imamo četiri škole u kvartu i ima dosta djece koja ne idu u najbližu već u odabranu (npr. roditeljima više odgovara lokacija, strani jezik, raspored smjena i sl.). To se sve može dogovoriti, pogotovo ako se ne radi o nekoj školi s prevelikim brojem učenika.

    Upravo s ovim obrazloženjem treba otići stručnoj službi (pedagog, ravnatelj - tko bude dostupan) i reći da bi iz tih i tih razloga dijete trebalo ići baš u njihovu školu.

    Dovoljno je nazvati tajništvo škole i pitati za detalje. Još imate dovoljno vremena. Te informacije su važne pri liječničkom pregledu za školu, jer svaka škola ima svog školskog liječnika koji obavlja pregled djece školskih obveznika. Obavijest o upisima i liječničkom pregledu objavljuje se obično u travnju, pregledi se obavljaju u svibnju, a upis u školu u lipnju.

    U Zagrebu te obavijesti vise na svim domovima zdravlja, školama i vrtićima. U nekim dijelovima Hrvatske obavijesti stižu poštom roditeljima.

    Sretno!

  3. #3
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ovakav tip informacije mi je zbilja bio potreban. Puno hvala na odgovoru.

  4. #4
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Da, samo trebaš otić u školu u koju će ti dijete ići i to im reći tj. pitati..I ne zaboravi:moraš ga "odjavit" iz škole u koju pripada sad, da ne bi bilo neugodnih iznenađenja tipa "zašto niste upisali dijete u školu"..

  5. #5
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Pričala sam sa pedagogicom iz škole u koju ga namjeravam upisti pa mi je rekla da joj se opet javim pred kraj 3. mjeseca kada će imati dane otvorenih vrata i da ću ga onda moći bez problema upisati. Navodno se po zakonu dijete može upisati u bilo koju školu, neovisno o mjestu prebivališta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •