Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: ..."prepuštena sama sebi"....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno ..."prepuštena sama sebi"....

    ....znam da naslov čudno zvući, ali nemam bolje ideje


    ...Krenule smo na adaptaciju.
    24 djece sa jednom tetom! :shock: (druga dolazi za vrijeme ručka). Klinci su starosti od 13 mj do 2,5 godine.
    U tih sat vremena koliko sam provela tamo, vidjela sam da su djeca "bez nadzora" :shock: , tata zabavlja njih 5-7, ostali rade ko kaj hoće! (kad izađe van nekoga presvući, ostali ostaju sami).
    Pola njih plače, ona ih ni nepogleda!
    Moja curica ima 15 mj. Prohodala je sa 10,5, dosta je spretna što se hodanja tiće, ali....penje se na tobogan, gura bojice u usta, žvače maramice (ne samo ona-drugi si nađu drugu vrstu "zabave"), klinci se naguravaju....Jedna mala GRIZE !!! (dosta njih ima otiske njenih zubića na licu )..
    Bojim se da se moja curica negdje ne lupi sa glavom, da njoj netko /ili ona nekome ne "iskopa" oči sa tim bojicama (kojih je posvuda)...općenito imam osjećaj da se na tu djecu ne pazi dovoljno!!!!


    Ima li netko slićnog iskustav, savjet???

  2. #2
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sto je zakonom dopusteno da grupe do 3 godine budu tako velike?

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mislim da ne možeš dobiti bolji savjet nego da promjeniš vrtić ako ikako možeš... :/

    bilo bi dobro i žaliti se nekom tko je za to nadležan kako bi se to popravilo

  4. #4
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Uh grdo..

    Ja sam danas bila prvi put s Patrikom i mogu reći da zahvaljujem sama sebi što je tek sad krenuo. I isto je u miješanoj grupi, koliko sam primjetila on i još 2 su stari 2 i pol godine. Sve ostalo većinom pikaći, malene bebice od cca godinu i koji mjesec. Suza, balavljenja i dreke sveudilj. Ja sam bila tamo sat i pol i igrala sam se s njima, tješila neke uplakane, čekala da vidim kak to zgleda. Nisam baš zadovoljna s tim što sam vidjela ali me ne brine jako jer moj nije tako mali, neće se unedogled plakati i zna mi reći ako nešto nije u redu (pa ga stignem ispisati ako ne bude dobro).

    Mislim da je izuzetno teško imati te male jasličare s većima, kako su mi obećali - kod nas uskoro odvajaju ove od 12 do 18 mjeseci u posebnu grupu i bit će svima lakše. Jer te male treba maziti, tješiti, drugačije se igrati s njima. A i većima treba pažnja, samo drugačija.

    Meni je oooogromna utjeha što je moj sin čim smo došli doma rekao MMu "Lepo mi je bilo u vltiću!"

  5. #5
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nije dopusteno, definitivno je van svih standarda...ali ne postoji nadzor, ni kazna, ni ista...

  6. #6
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno


  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    nije dopusteno, definitivno je van svih standarda...ali ne postoji nadzor, ni kazna, ni ista...
    da i to je ono što me jako ljuti....
    Nism u mogućnosti promjeniti vrtić (na žalost)

    Rekla sam danas teti (barem 5 puta) da je ona još mala i da ne može sama na tobogan...a ona meni na to "mora pasti par puta-da bi se naučila!" :shock: .

    Uglavnom, hvala curke

  8. #8
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    i ja sam se razočarala kad sam vidjela da ih ove godine ima 25 :shock: u grupi starija jaslička (2-3 god)
    mislim, većina te djece još nosi pelene, brdo je posla oko njih, 5-ero novih je sad na adaptaciji... kaos.
    naše tete su krasne ali one nisu svemoguće i to je previše djece da bi jedna teta ujutro i jedna popodne ( skupa su samo u vrijeme ručka i priprema za spavanje) mogla iole kvalitetno skrbiti za njih toliko!!!
    koliko je propisano da je max. broj djece za tu dob?

  9. #9

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    Ajme, grozno... Nekako se grozim tog vrtica i kako god ostat cu doma s njima dokle god budem mogla. A mozda mi upadne i koji honorarac, pa nam bude nesto lakse financijski.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    :D samo da se nadovežem....
    nije samo meni smetalo "nepaženje djece" i nisam samo ja bila zabrinuta. Javilo se nekoliko roditella sa istim mišljenjem, održali smo roditeljski i sad su neke stvari sjele na svoje mjesto.
    Tobogan je nedostupan-osim kad tete paze na djecu
    Bojice su im oduzete
    I obje tete su s njima od 9-14 :D :D !!!

    ...i još par sitnica je promjenjeno....

    sad sam puno mirnija a i vidim da je Mrvica puno veselija kad ide/odlazi iz jaslica.


    hvala svima na odgovorima.

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    U grupi mog malca ih ima 16 i 2 tete a opet ne stignu sve, pogotovo sad dok traju adaptacije. Jedna mama mi je rekla da mozemo traziti i 3. tetu koja se posebno placa oko 350 kn. I mislim da je to ok ideja ako se svi roditelji slozimo, to bi nam bilo jos 30-tak kn vise mjesecno a klinci bi imali vise paznje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •