Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 415 od 415

Tema: Neće obuć jaknu, a vani zima

  1. #401
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    oce netko ispricati pricu o bakterijama ili uputiti na flm/crtc/knjgu jer....ja se grozim bakterija pa ne znam detalje. znam samo- tu su bakterije, fuj!
    pa mi smo gledali onu jednu epizodu "c'est la vie" (jer tako bijase francuski naslov ili sam se zeznula ?!) (naravno na njemačkom) o bijelim krvnim zrncima i kako se oni bore protiv bakterija koji napadaju tijelo. i od tada bijela krvna zrnca rješavaju sve. jednom smo u priču ubacili i dobre bakterije, al o tome nismo više razglabali.

    a inače smo dosli i do zakljucka da je najgore kad se čovjek ubije ili kad mu se iskopaju oči, jer oči su najosjetljiviji dio tijela (možda je ovo uticaj csi kojeg ima prilike u prolazu škicnuti).

    moja je danas otisla s dvije jakne u vrtić. jer se JA nisam mogla odlučiti jel joj treba deblja ili tanja sad je najnoviji fazon da ona odluči koju ćemo majicu obući (uglavnom se jos uvijek radi o kratkim rukavima), a ja jos dodam passend hlačice i jos majicu dugih rukava ispod. ujedno joj pokazujem koje boje pašu jedan uz drugu i kako se može sve fino upariti (nastojim očev genetski kod sto se tiče sparivanja boja unistiti u startu)

  2. #402
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    kompetentnost da se odluci koliko ti je toplo ili hladno... mi klimatiziramo dnevni na 21-22, normalno obuceni (ali da malcu ne bude neugodno kad ga presvlacimo) a ona paradira u gacama i igra se takva u sobi, s otvorenim prozorom i kuka da je prevruce

  3. #403
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    oce netko ispricati pricu o bakterijama ili uputiti na flm/crtc/knjgu jer....ja se grozim bakterija pa ne znam detalje. znam samo- tu su bakterije, fuj!
    nabavi slikovnicu GRIC I GREC
    i neku TIJELO slikovnicu - ima ona Larousse ili kako se vec pise, i neka nasa (ova druga je bolja, ima dijelove koji se otvaraju (bum pogledala koji izdavac)
    i onda kad skuzite bakterije, nek vidi onu reklamu za domestos
    ako pocne odusevljeno vikati "gle mama to su baktereeerije", misija ispunjena

  4. #404

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    oce netko ispricati pricu o bakterijama ili uputiti na flm/crtc/knjgu jer....ja se grozim bakterija pa ne znam detalje. znam samo- tu su bakterije, fuj!
    pa mi smo gledali onu jednu epizodu "c'est la vie"
    I mi smo to gledali + gric i grec slikovnica. Inače moja je gadljiva do boli i veli da ne voli bakterije jer su joj ružne. Ja :? a kak znaš da su ružne. Sonja: pa vidjela sam ih na reklami za domestos Pa nek neko veli da su reklame ispiranje mozga 8)

  5. #405

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Podižem ovu temu premda ovo iz naslova baš i nije naš problem , ali ne znam kako bih točno nazvala naš problem.Naime D. u zadnje vrijeme ( dobrih tjedan dana i postalo je neizdrživo ) odbija obući gaće ( pod broj 1, a ponekad odbija i potkušulju i čarape )...Nikako mi nije jasno kako je do toga došlo, ma zapravo po noći nosi piđamu bez gaća i tako se mangup dosjetio da ih nebi nosio ni po danu jer ga kao "žuljaju ", ali sve do jednih a ima ih poveći broj. Ne želi ih on niti probati, ona ZNA da ga žuljaju. Nikakva objašnjenja da SVi nose gaće, da mu se može pišo razboljeti, da će mu se ljudi rugati zbog toga( više ni sama ne znam koje smo sve argumente upotrijebili) ne pomažu...Ajde još po kući, ali vani je temperatura ispod 0, ne mogu ga pustiti van samo u trenirci( duge gaće ga isto žuljaju ), tako da uopće nejdemo van( što njemu ne smeta, doma je s bakom i sretan je u kući ). Probali smo sa zabranama tipa nema tv i kompjutora, i poštuje on to ali je vidno nesretan i plače i ponavlja oprosti,oprosti, ali gaće ne oblači.Svi odreda smo totalno isfrustrirani , muči me zašto je do toga došlo, brijem da se radi o nekakvom njegovom unutarnjem nezadovoljstvu koje tako ispoljava a ja ne znam kako mu pomoći, ne znam , ili ja razmaženo derište koje više ne zna šta bi od objesti( u što ne vjerujem ali mi prolazi glavom... )Naime on tako počne plakati i izgleda mi kao da je i sam nesretan zbog toga a ne zna si pomoći...

  6. #406

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Možda ga stvarno nešto fizički smeta? Da je postao osjetljiviji na deterđent koji se do sad koristio ili na neku vrstu tkanina. Vrijedilo bi otići do doktora, da nije kakva upala ili slično.
    Ako nije - je li imao neko neugodno iskustvo, oblačenje, svlačenje, primjedbe u obitelji ili izvan? Ili se boji da će mu ostati frka i neće stić na zahod, pa bolje da ima jednu stvar manje za skidanje?

  7. #407

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Gle, mislim da nije deterđent u pitanju niti išta slično, jer npr.ne želi obući ni potkušulju, pa ju nakon nekog vremena obuće i nosi pola dana, a onda opet skine jer ga "žulja", ma sve me nekako upućuje na nešto drugo, a ne mogu dokučiti što. Iz dana u dan razbijam glavu a opet ništa ne smislim, mislila sam da je možda netko imao neko slično iskustvo pa mi možda sine kakva ideja...

  8. #408

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ne znam što bi moglo biti. Očigledno mu smeta nešto što mu je uz tijelo, sve druge stvari - pidžama, trenirka, majice - su malo šire. Vjerojatno ga nekako zatežu, pa kaže da ga "žulja".
    Ne znam, ali javljam se zbog ideje da trenirku oblači preko donjeg dijela pidžame kada ide van. Tako ipak neće biti "gologuzan" pa se možete maknuti od kuće.

  9. #409

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ma po novom ni trenirka na piđamu ne paše.Sinoć nakon kupanja nije htio baš ništa obući, legao je gol u krevet,pokrila ga dekom i tako je ležao dok nije zaspao, a bilo mu je dosta rano za spavanje.Kad je zaspao ja ga obukla, a jutros ja odem u kupaonu se spremat za posao , vratim se u sobu, a on gol !Sve je skinuo sa sebe.Ovo me fakat brine.

  10. #410
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Cappy... imala sam sličnu situaciju nedavno... nije bila ni približna ista radnja kao kod tvog mališana ali sam osjetila nezadovoljstvo...
    radio je "to nešto" (duga priča)... trajalo je dosta dugo, predugo za mene (oko mjesec i pol dana) i onda je ta nazovimo ju, faza, prestala... samo jedan dan... kao rukom odnešeno.
    Preispitivala sam se, što se dogodilo, došla do zaključka da sam ja bila izrazito nervozna posljednjih dana, da me ta situacija doslovno ubijala, da sam se ja morala srediti...
    Isto je bio izrazito tužan, htio se riješiti toga što radi, zadovoljiti i sebe i mamu i tatu... a nije jednostavno mogao... užasno teško!

    Tebe je to sada glavna preokupacija... makni malo fokus s njegovih gaćica i oblačenja, probaj pustiti kao da te to ne smeta.. i onda, nakon nekog vremena pitaj želi li obući, hoće li obući...
    možda na taj način revoltira zbog nečega... ili izražava svoje nezadovoljstvo... probao je jedanput, možda mu se svidjelo i sada si ne zna pomoći ( a vidi da to vama smeta pa želi i da vi budete sretni i zadovoljni a i on).
    ne znam... mislim, nagađam, da nije stvar u žuljanju nego nešto možda malo dublje...

  11. #411

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    U pravu si Shiny.Eto i on sam mi je priznao da nije da ga žulja, nego ga "nekako smeta, ne zna reći... " I u pravu si, jesmo frustrirani zbog toga, svi skupa.Pokušavam se ja praviti da me ne smeta, i kao neću tome pridavati pažnju, ali evo npr.danas , prekrasan dan, ali je puhao vjetar i bojala sam se da se ne prehladi samo u trenirci( donji dio ) pa sam inzistirala da budemo u kući, a tako je već par dana i ta zatvorenost me ubija.I ne prestajem razbijati glavu što je "okidač" takvog ponašanja i od kud je to sve krenulo.

  12. #412

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ovo je jedna od situacija(+ jelo i spavanje) gdje nema kompromisa
    naprosto JOŠ nisu kompetentni da sami procijene koliko se toplo treba obući

    Suri Cruise se rodila kompetentna,naravno,moji bogami nisu

  13. #413
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    U pravu si Shiny.Eto i on sam mi je priznao da nije da ga žulja, nego ga "nekako smeta, ne zna reći... " I u pravu si, jesmo frustrirani zbog toga, svi skupa.Pokušavam se ja praviti da me ne smeta, i kao neću tome pridavati pažnju, ali evo npr.danas , prekrasan dan, ali je puhao vjetar i bojala sam se da se ne prehladi samo u trenirci( donji dio ) pa sam inzistirala da budemo u kući, a tako je već par dana i ta zatvorenost me ubija.I ne prestajem razbijati glavu što je "okidač" takvog ponašanja i od kud je to sve krenulo.
    Možda da malo ignoriraš, idiote van bez gaćica... odite na zrak, ponašajte se normalno.
    Kada smo mi imali tu situaciju, ja sam bila luuudaaa i onda je MM preuzeo stvar u svoje ruke, i super da je jer je on smireniji i "skuliraniji" i odradio je to super. Čak smo se i maknuli malo od svakodnevice u Zagrebu, otišli na more za viken kako bi se opustili...
    Mene je mali pitao "mama kada će to prestati" i onda sam znala da to i njega jako muči.
    I znam da je užaaaasno teško praviti se da te ne smeta a u sebi pucaš. Možda da isto malo više tvoj partner handla situaciju a ti malo odmoriš.
    Ja sam isto pokušavala dokučiti koji je okidač... mislim da otprilike znam... ali najveći okidač bio je stres kod mog mališe (a sklon je brigama i stresu) i nezadovoljstvo.
    Razgovarala sam i sa psihologicom i mogu reći da mi je puno pomogla. Barem da se ja sredim ako ništa drugo.

  14. #414
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    idiote=idite... kakav ludi tipić

  15. #415
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    moja djeca uvijek ako mogu birati su bez odjece, i pogotovo sin cesto zna/voli zaboraviti gacice... i spavaju bez odjece... ja se ne bih uzrujavala, pa sto ako je bez gaca jedno vrijeme?!

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •