Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 412

Tema: Trnovit je put od rasipnice do stedljivice...

  1. #101
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ako me sjećanje ne vara Iridana 2666 se bavi turizmom osim što su oboje u radnom odnosu, tako da meni nije čudno što može dati tisuću eura za cipele.
    I nek bar netko može.
    Mene od Versace odijela više muči kad razmišljam zašto nam za osnovne stvari često fali. :/

  2. #102
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Evo ja prerezala Amex..............

  3. #103
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Pročitala sam cijeli topic i sada više ni sama ne znam gdje spadam.
    Obavljamo jedan veliki mjesečni shoping, a ako nešto usfali dokupim u dućanu. Obično je to voće, povrće, mljeveno meso...
    Definitivno mi je tako jeftinije.
    Ali daleko od toga da ne prezam uzeti si neku slatku sitnicu, sladoled i sl.
    Luki kupimo neku igračku vrlo rijetko, obično u tom mjesečnom.
    Robicu mu kupujem samo ako mu nešto baš fali ili treba.
    Tu nisam "manijak".
    Od kozmetike koristim jedino kvalitetnu (barem se nadam da je) kremu za lice, koja mi traje 6 mj. Ne znam kako, ali svaku imam toliko :/ .
    Ne šminkam se, nemam niti ruža, niti maskare niti išta slično.
    Imam jedne japanke, jedne ljetne cipele, jedne zimske, jedne tenisice i jedne "svečane". I s tim sam zadovoljna i uopće mi ne treba više.
    Od odjeće zadnje što sam si kupila su dvoje kaprice (kom/ 30 kn) a prije toga trudničke hlače i majice. :/
    Dobro bi mi došla koja nova krpica, a sve mi žao kuna kad imam i staro.
    MM je isto tu negdje. Radi 2 kuće dalje, na gablecu je doma, ne izlazi nikud van (eventualno nogomet i cuga 1-2 puta tjedno).
    Tak da i nema gdje, pa ustvari mu niti ne znam kak bi bilo da radi negdje dalje i luta po gradu.
    Ali nije mu npr. problem izbrojati veću svotu za neke stvari, tipa kompa, laptopa, mojih naočala.
    Da nije njega nebi nikad dala 2000 kn za naočale (+ sunčane ), on me nagovorio. A meni žao, kad mi je i stari okvir još dobar :/
    Nebi imala niti laptop. Kad god mi ga je htio kupiti ja sam vikala - neee, to mi je preskupo.
    Hvala mu - jer da nije - nebi me bilo na Rodi i puno toga bi propustila. Svima vama

    Aliiii slaba sam na pelene, tu si ne mogu pomoći. i uopće mi nije žao.
    Uplaćujemo stambenu, životno. I nešto smo uspjeli staviti na stranu.

    A opet si uvijek mislim da smo mogli i više.

    E sad u koju skupinu spadam, ne znam. :/

  4. #104
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    eh da , neak me netko prosvijetli kako se na pošten način može steći imetak ?

    ja znam par privatnika koji rade kao konji i u kreditima su do grla ......ne zavidim im na takvom imetku
    Upravo tako kako si navela u drugoj rečenici.
    Može se, ali samo s radom, radom i radom.

    Ali od jedne ili dvije mjesečne plaće :/ i to još da su prosječne
    ....ne znam....

  5. #105
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj roby prvotno napisa
    Evo ja prerezala Amex..............
    da kad ti ga na Paypalu neće primiti

    Sorry, morala sam

  6. #106

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    mm i ja smo oboje totalni hedonisti u svakom pitanju, tako da dok imamo, trošimo bez grižnje savjesti na sve i svašta, od obleke (tu sam ja posebno bolesna na odjeću za cure), cipela, igračaka, kozmetike, klope, a kad je frka, stisnemo zube i čekamo prvi. Nema šanse da išta uštedimo, jednostavno nismo takve osobe.
    Ovo moram potpisati...
    I MM i ja smo isti,koma,trosimo ko blesavi i sta treba i sta ne treba.
    Par dana sam samo gledala ovu temu,strah me bilo uopce je otvorit,ali evo,skupila sam hrabrosti.
    Ali dobro je,nista nam ne fali,imamo i starce koji nam uskacu stalno.
    A da nam nesto fali vjerojatno bi stali na loptu.
    Do tad, i uzivamo

  7. #107
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Citiraj roby prvotno napisa
    Evo ja prerezala Amex..............
    da kad ti ga na Paypalu neće primiti

    Sorry, morala sam
    Kad dobijem drugu (za 6 mjeseci-ne prije)

  8. #108
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Christy prvotno napisa
    I MM i ja smo isti,koma,trosimo ko blesavi i sta treba i sta ne treba.
    Ali dobro je,nista nam ne fali,imamo i starce koji nam uskacu stalno.
    E, vidiš, rasipništvo na teret kako ti kažeš "staraca" ja ne mogu razumjeti...

  9. #109

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Sta nisi razumjela da ti pojasnim...?
    Ne rasipamo se na teret staraca,imamo svoj poseo i zaradu,a oni kao i svaki starci gledaju djeci "dat nesto"...hoce to biti voce,povrce,hrana kojekakva,svejedno...Moji nam daju novce jer se ne bave poljoprivredom.
    Sto znaci daju...Pa mjesecno uplate nasem sinu na racun,tak da se ne razbacivamo s njihovom lovom.
    Ne ovisimo o njima,hvala Bogu,ne trosim kreditne kartice niti dizemo kredite...
    Ispruzimo se onoliko koliko smo dugacki i siroki.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Kao sto rekoh,moji se ne bave poljoprivredom,a sveki da,pa uskacu sa hranom jer imaju sve domace...
    I nama super,

  11. #111
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj roby prvotno napisa
    Evo ja prerezala Amex..............
    :shock:

    ja ne bi znala živjeti bez amexa... gotovina mi procuri kroz prste... ovako znam gdje, koliko, i na što sam trošila...

    gotovina za mene nije novac... nemam osjećaj koliko sam potrošila - pa zato imam samo "sitniš" za gablec i pljugu... :/

  12. #112
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ght=tro%9Akovi

    a zašto ne "ponovite" gradivo odavde?

  13. #113
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    gotovina mi procuri kroz prste... ovako znam gdje, koliko, i na što sam trošila...
    Kod mene skroz obrnuto. Gotovinu čuuuuuvam, ali zato na karticu - totalni raspašoj.

  14. #114
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj roby prvotno napisa
    Evo ja prerezala Amex..............
    MM, kad je dobio još jednu ponudu od neznamvišekoga i poslanu karticu već u ponudi, napravio je na zidu malu instalaciju :
    izrezao karticu na komadiće, polijepio to po pločicama u kuhinji i napisao markerom "BOLJE OVAKVA KARTICA NEGO OVAKVA GLAVA"
    Bilo je to par dana nakon što je stigao račun od Amexa ...

  15. #115
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Mene ove teme stvarno ubiju u pojam :/ Kad čitam ove postove o bjesomučnom trošenju, Versace odijelima i 30 pari cipela stvarno se moram zapitati koliko vi ljudi zarađujete ??!?!? Jer, recimo, kad je bila tema o zaradi mi (MM i ja) zarađujemo definitivno više nego drugi, po statistikama sa našim plaćama upadamo u neke male postotke -- a ja si nikako ne mogu priuštiti takvo trošenje. Jesam li ja onda rasipnica kojoj novci cure na neku drugu stranu, ili je siva ekonomija u igri, što, što :?
    ja bi samo pojasnila kak doći do 30 pari cipela (tu računam i ljetne i zimske i jesenske i proljetne)... moje je** ga, nisu versace, niti bilo koje druge s potpisom... ja vam lijepo odem kad su rasprodaje u roberto ili morandi i tam si kupim npr. cipelice za cca 49 kn, a kupovala sam si bome i one za 25 kn. čizmice sam si već dvije zime našla po 99 kn i tak sam si kroz jedno 2 godine nakupila tolko... nisu kožne ofkors i ne traju dulje od dvije sezone, ali to mi je ok. kolko para tolko muzike. ja sam onaj bedasti tip žena koja si radije za 300 kn kupi 6 pari cipela pa uz svaku haljinicu spašem druge cipse, nego one koje razmišljaju dugoročnije i kupe si jedne ali vrijedne... mm je takav i mi se jedan drugom nebremo načuditi...

    evo, ja sam tak došla do svojih tridesetak pari

    sad razmišljam, možda nisam smjela napisati nazive ovih dućana... :?
    ispričavam se ako je tak... obrišite...

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Ako me sjećanje ne vara Iridana 2666 se bavi turizmom osim što su oboje u radnom odnosu, tako da meni nije čudno što može dati tisuću eura za cipele.
    I nek bar netko može.
    Mene od Versace odijela više muči kad razmišljam zašto nam za osnovne stvari često fali. :/
    aha
    i ja se bavim turizmom
    i radimo oboje ( privatnici )
    i isto ne mogu dati tisuću ojra za cipele

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ti jedna Imelda

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Ako me sjećanje ne vara Iridana 2666 se bavi turizmom osim što su oboje u radnom odnosu, tako da meni nije čudno što može dati tisuću eura za cipele.
    I nek bar netko može.
    Mene od Versace odijela više muči kad razmišljam zašto nam za osnovne stvari često fali. :/
    aha
    i ja se bavim turizmom
    i radimo oboje ( privatnici )
    i isto ne mogu dati tisuću ojra za cipele

  19. #119
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Eto, opet ja na tapetu . Ne karikiram i tko me pozna i tko je bio kod mene vidio je što nosim i kako se nosim. Ima forumašica koje me znaju pa eto...na meni je da znam, a na vama da mi vjerujete ili ne....
    Dok ovo pišem, cupkam po podu u mojim Bruno Magli cipelama i Armani odijelu od sirove svile jer kasnimo na večeru , a MM još uvijek u kupatilu

  20. #120
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Ivany prvotno napisa
    .
    Mima, mene isto zanima kolika vi primanja imate kad si možete prijuštiti to bjeseomučno trošenje!!!??? :?
    ne troši Mima
    krivo sam se izrazila
    mima je prije mene postavila to pitanje pa sam zato njeno ime napisala, lapsus
    sorry Mima

  21. #121
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    ... jednom jako davno bijaše neki topic o dobrom ukusu (ne u oblačenju i obuvanju) ...

  22. #122
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Ja sam više u kategoriji rasipnica ,iako imam puuuuuuuuuuno cipela (ja sam stvarno totalni bolesnik što se tiče toga) od kad sam postala mama kupila sam samo jedne (OK, curka ima 4 mjeseca ali da me znate od prije mislili bi da ležim sa strganim nogama vezana u bolnici ) i svaki put kad krenem s frendicama u neki shopping centar ja se vratim sa dječjim stvarima

    Raspinica sam ali su mi se promijenili prioriteti.

  23. #123

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    pa zato imam samo "sitniš" za gablec i pljugu...
    E mene su baš te pljuge zeznule. Otkad sam prestala puštiti (prije nekoliko godinica) često neplaniranu kupovinu opravdam nagradom za nepušenje. Još uvijek.



    ... jednom jako davno bijaše neki topic o dobrom ukusu
    A di toga ima za kupiti? I pošto je?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    armani odijelo od sirove svile kažeš...

    ma koje li je samo boje?

  25. #125
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ja bih se bojala u njemu večerati

  26. #126
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    adio mare, kapneš ga malo maslinovim uljem i naručiš dostavu novog 8)

  27. #127
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    mi se nemamo bas s cim rasipat i mislim da jako dobro zivimo unutar svojih mogucnosti.

    negdje smo na tragu vjesticice, jos kad bi znala rukama sve sta ona zna ne bi ni kupovala na rasprodajama ovo sta kupujem, a i to je ono sta nam je stvarno potrebno.

    podstanari smo, laptop mi kupila mama, auto svekiji, opremu za dite svi pomalo, mi samo uzeli pelene, svu robicu dobili, do sad samo jedan shoping robice obavili, igracke prakticki ne kupujemo osim dvi, sve ostalo dobio, povrce imamo od nasih, meso vecinom isto tako, jednom mjesecno napravim shopping spize, dojim, ne kupujem kasice, kuham, malo trosim na kozmetiku i na srecu, za sada nam uspije ostat na racunu na kraju mjeseca ali sve manje mislim da je to zato jer je sve poskupilo jer ne trosimo nista vise nego inace.

    najvise nam novca ode na rezije, gorivo, hranu, kucanske potrepstine, znaci ono sta nam je stvarno potrebno za zivot.

    buduci da generalno racionalno pristupam/o trosenju novca s vremena na vrijeme se znam pocastit necim skupljim sto si stvarno zelim npr. parfemom, no to su stvari u rangu jednomgodisnjeamozdanitada.

    jos uvijek se divim ljudima koji uspiju prezivjet sa malim placama i cini mi se da i uz svu stedljivost mozemo i mi jos pristedit.

  28. #128
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    E mene su baš te pljuge zeznule. Otkad sam prestala puštiti (prije nekoliko godinica) često neplaniranu kupovinu opravdam nagradom za nepušenje. Još uvijek.

    Ha, ha, ovo mi je poznato. Samo sto u nasoj porodici mm pusi, pa ja, kadgod kupim nesto neplanirano kazem mu: "Pa ,eto, ja ne trosim na cigarete, pa zato kupim xyz..."

    Ali, moram se pohvaliti, otkako sam pokrenula ovaj topic, bas sam ponosna na sebe - vec sam vise puta doobro porazmislila pre nego sto sam potrosila novce...

    A propos dobrog ukusa - cekam dalji rasplet, i mene zanima...

  29. #129
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    cekam dalji rasplet, i mene zanima...
    Šta, jel pao batak u krilo?

  30. #130
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Nama se kao dobro pokazalo on line kupovanje, Mercator konkretno.
    Poklikćem samo ono što mi treba, ne šećem među policama i trpam

    Kozmetiku ne trošim neku skupu i šminkam se jedva vidljivo.
    Ono, krema za 50 kuna, korektor ili puder do 100 kuna koji imam 100 godina (dok se ne počnem osipati )

    Curama od robe kupim ono što im treba- ni najjeftinije, ni najskuplje.
    Najskuplje nam je vikendom otići u grad, i MM i ja smo ko djeca- pa palačinke, pa kava, ...
    Al ne možeš štedjet na svemu

  31. #131
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    svi kojima lova curi kroz prste, a svjesni su toga i nikako se ne mogu odlučiti na preokret;
    Nadam se da ste svjesni činjenice
    da nijedan posao nije 100% siguran,
    da svaka vreća ima dno,
    da nijedan privatnik koji pošteno radi, unutar svih pravnih i moralnih okvira, (plaća poreze, zaposlenike, dobavljače i sl. ) ne zarađuje baš toliko da u toku dana može slupati nekoliko tisuća €.



    svaki put kada kupujete nešto što vam stvarno nije potrebno pomislite kako bi ti novci mogli kasnije (u nedajBožesituaciji) značiti mjesečnu ratu kredita za stan ili auto, hranu ili lijek.

    Živimo u doba surovog kapitalizma gdje baš nema puno milosti, a biti će i gore!!!!!!!!!!

    Inače mm i ja smo privatnici, ne oskudjevamo u ničemu (osim u slobodnom vremenu).

    Imala sma priliku vidjeti kako završavaju osobe koje troše novce na gluposti, i kada se dižu krediti da bi se zatvorili oni prethodni, u tren oka (5 god.) se dođe do duga od 70 000€, bez da se kupuje stan ili auto, samo na piz....

    Znam, SRETNI SU ONI KOJI MALO TREBAJU, ali i to se tokom vremena nauči.

  32. #132
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Jao, Mirta, stresla si mene, bojim se koje bi sankcije nakon tvog posta uveo i inače moj poslovično štedljivi i zloguki muž, sva sreća da ne čita forum. :shock:
    Na ovom topicu svako malo promijenim mišljenje, od: "život je jedan" do "ima Mirta pravo"

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    svaki put kada kupujete nešto što vam stvarno nije potrebno pomislite kako bi ti novci mogli kasnije (u nedajBožesituaciji) značiti mjesečnu ratu kredita za stan ili auto, hranu ili lijek.
    Ovo ću zalijepiti u novčanik.

  34. #134
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Uh ..di sam ja...

    Volim trošiti. S obzirom na urođeni shopingholicizam, trebala sam biti rođena kao bezobrazno razmažena bogatašica. A to nisam. Čak niti približno.

    No, s druge strane, dati lovu za Armani odijelo, no, to nije za mene. Ne volim ih. A ne voli niti MM. I definitivno me voli vidjeti u raspadnutim trapericama i bosu. I badave onda sva trošenja...

    No, ja sa ovim svojim topicom u stvari off topičarim i definitivno vodim topic tamo gdje mu nije mjesto.

    Stoga, zahvaljujući Sorcie, imamo i link na topic gdje se obrađuje ova tema:

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ght=tro%9Akovi

    a zašto ne "ponovite" gradivo odavde?

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj "AdioMare prvotno napisa
    Na ovom topicu svako malo promijenim mišljenje, od: "život je jedan" do "ima Mirta pravo"

  36. #136
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Poceh ja da iscitavam gradivo na topicu kod Sorcie, al kad videh 7 strana, ostavih to za sutra...

  37. #137
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    svaki put kada kupujete nešto što vam stvarno nije potrebno pomislite kako bi ti novci mogli kasnije (u nedajBožesituaciji) značiti mjesečnu ratu kredita za stan ili auto, hranu ili lijek.
    Mirta30, posve se slažem s tobom.

    Moji roditelji su uvijek pronalazili balans između toga da nam ništa ne fali i toga da se štedi. Nismo živjeli kao pijani bogataši, ali ni preskromno, zaista mogu reći da su savršeno pogodili zlatnu sredinu.

    Kad su došle devedesete i kad su se plaće drastično snizile, pa je došla privatizacija, pa su firme počele propadati... Da nije bilo ušteđevine iz prošlosti, nemam pojma kako bi se živjelo.

    Meni je uvijek u glavi njihova rečenica: štedi se kad se ima - kad se nema, bude prekasno. I još nešto: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino - ili kupi pravu stvar ili ništa.

    Ja obožavam kupovati. Obožavam. No, u glavi imam glas koji me sasvim uspješno obuzdava. Kupujem dosta oprezno i planski, iako mi se povremeno dogodi i neka promašena kupovina. Kad malo bolje razmislim, u zadnjih desetak godina sam jedino tijekom trudnoće, vjerojatno pod utjecajem hormona kupila neke skupe stvari koje mi nikad nisu trebale. Inače sam normalna.

  38. #138
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja nisam ni rasipna ni stedljiva, a ni izmedju
    volim kad me dopamin obuzme nakon ubodene neke savrsene stvari, ali ne cinim to cesto. sebi svake godine kupim jednu ili max dvije nove stvari. i te nisu jeftine, ali rijetko su preko 1000 kuna (iridiana, ne citaj)
    zato jos uvijek nosim robu koju sam kupila prije deset godina. jer mi se tad kad sam je kupila jako svidjala i jednako mi se svidja i sad
    kupnje tipa idem se u italiju ili austriju ili avenue mall obuci nikad nisu zavrsile dobro, uvijek sam kupovala na silu i muka mi je kasnije bilo od pogleda na tu bezlicnu hrpu. a od dopamina ni d.

    ivaru kopujem robu u dva sezonska sopinga u h&m, nemamo je od koga naslijediti, a ta dva sopinga me ispadnu puno jeftinije nego setnje po gradu. na igracke i knjige mu trosimo puno, ali nije mi zao jer nam se to svakodnevno vraca. ne kupujemo sitnice, to isto pomaze. radije ce se strpiti za konkretno.

    kad razmisljam o ugovaranju neceg na redovnoj bazi, tipa dodatne usluge banke ili telekompanije, pretplate na neki casopis, uvijek zbrojim koliko je to novaca kad se zbroji u buducih 30 GODINA i onda odustanem od kupnje, evo neki dan se mislim da zato jer ne koristim prikaz broja pozivatelja u tri zadnje godine ustedila sam za jedne marte. a koja bezvezna usluga, nije mi nijednom u tri godine zatrebala.
    i inace mi je logika kod kupovine ta da zbrajam koliko mi je to novaca koje nosim na sebi. zamisljam zalijepljene kune na tijelu umjesto odjece
    pa ako suknja kosta 980 kuna i nosit cu je 5 puta u zivotu, ona stvarno mora biti posebna ili mora biti takva da je mogu nositi najmanje 50 puta u zivotu. tako zbrajajuci dosla sam do tog da su jeftinije stvari najcesce bile i one koje su jako malo nosive, em iz razloga niske kvalitete pa kosulja izgleda ko krpa nakon 20 pranja, em dosade pa ti je muka gledat ih, a kamoli obuc. stvarno nemam puno stvari, imam tri para cipela ukupno, a po sezoni imam ukupno dva tri para hlaca (ispravak, zimskih hlaca komada jedan), dvije suknje, nekoliko kosulja i sest sedam majica i ne mislim da je to malo. grozim se prepunjenih ormara samo zato jer je odjeca danas tako dostupna.
    znam zene koje imaju 20 pari cipela po 80 kuna. u svim bojama. meni draze imati dva para marta po 800. a marte nosis 5 godina bez beda, ekoloskije u svakom slucaju.

    sto se mirtine price tice, mi smo bili u takvoj situaciji, a vjerujem i dosta drugih forumasa, bez ustedjevine, a rat krenuo, sestra i ja na studiju, mama nije dobivala placu 8-9 mjeseci, a tata nije mogao na brod.
    ali snadje se covjek ako je skroman i normalan, a i svatko od nas ima prijatelje kakve je zasluzio.

  39. #139
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    [quote="Vishnja"]
    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    E mene su baš te pljuge zeznule. Otkad sam prestala puštiti (prije nekoliko godinica) često neplaniranu kupovinu opravdam nagradom za nepušenje. Još uvijek.
    Odmah sljedeći mjesec sam počela uplaćivati životno osiguranje u približnom iznosu koliko sam trošila na cigarete.

    Al zato MM zna nekada - e to je za to što bi potrošio na cigarete.

  40. #140
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Imam jedan živi primjer štednje
    Prestao čovijek pušiti i skuplja te novce od cigara
    za bundu.
    Kad je skupio dovoljno, kupio bundu,
    ostavio je pored peći di se jadna zapalila.
    Kad je vidio da je bunda izgorila; samo je rekao:
    eh, šta je trebalo izgoriti, izgorjelo je
    Eto, pričala mi baka, sad jel istina :/

  41. #141
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    ne kupujemo sitnice, to isto pomaze. radije ce se strpiti za konkretno
    Tako i mi: sad imamo praksu da joj u kasicu prasicu ubacimo novac koji bi možda potrošili na gluposti. Znaš ono, šećeš i vidiš novu Barbie časopis , ona bi to jer se dobije super sjajilo , pa je onda nagovorim da radije tih 17 kuna ubacimo u kasicu i mic po mic, imat će za nešto veliko.
    Tako si je u subotu kupila neku super kućicu

    stvarno nemam puno stvari, imam tri para cipela ukupno, a po sezoni imam ukupno dva tri para hlaca (ispravak, zimskih hlaca komada jedan), dvije suknje, nekoliko kosulja i sest sedam majica i ne mislim da je to malo. grozim se prepunjenih ormara samo zato jer je odjeca danas tako dostupna.
    znam zene koje imaju 20 pari cipela po 80 kuna. u svim bojama. meni draze imati dva para marta po 800. a marte nosis 5 godina bez beda, ekoloskije u svakom slucaju.
    Ovako i ja mislim.
    Sve ono najjeftinije se pokazalo ko bezveze pa sam opet morala u shoping i potrošila više.
    Nemam puno robe, dvoje, troje hlače koje nosim i jedne cipele po sezoni.

  42. #142
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    E sad nakon Mirte i još nekih topića, ja ostajem zadovoljna sa svojm x hlača i x ciipela. Neću tražiti novi Amex .
    Mogu reći da sam se zamislila i usr.....

  43. #143
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    edit: topića=postova

  44. #144
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ajme kakvih rasipnika na forumu, zbilja sam u čudu... dobro da je uletila Mirta inače kamo bi ovo otišlo

  45. #145
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mirta je u pravu (klasa pesimist), ali opet, samo jednom se zivi...Ali zar da uvijek zivimo u konstantnom strahu od neke nevolje i da ta pomisao "biti će gore" uništava svako malo veselje kad si želimo priuštiti neki "luksuz"...(klasa optimist)

  46. #146

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    dok platim moj dio režija - kredit, vrtić, mobitel, engleski, školska marenda, te izleti, kazališta itd., kupim veliku spizu, dici trenerku, majicu, bičve ili šta je već potrebno, pa šk. pribor i sebi marendu taman mi ostane
    za papar...

    trošim točno koliko imam...

  47. #147
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni to "samo jednom se zivi" nikako ne spada u klasu optimist, nego vise u klasu "ne vidim dalje od svog nosa". Upoznala sam i previse optimista koji banka odbije za kredit od "samo" xy tisuca kuna, jer su eto, sveukupno duzni valjda milijun tih istih novaca. Ja bih na to "samo jednom se zivi" dodala jos i da "kad umres, vise te nema", pa tako nema ni tko otplacivat tvoje dugove, osim tvoje djece. A ja nekako ne bih zeljela da se iznenada, prije stote, izvrnem i ostavim djeci milijunski dug unatoc zivotnom osiguranju, samo zato jer sam za zivota veselo i sretno trosila tudje novce pod motom "samo jednom se zivi"...

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Moj vjenčani kum je predsjednik uprave jednog mirovinskog fonda i sasvim lijpo živi. Skijanja, brodić, Božić u New Yorku, vozi službeni auto i koristi službeni mobitel. Eto samo svojim radom.

    MM ima knjigovodstveni ured i dosta mu dobro ide i mogli bi si priuštiti i više i on isplaćivati veću plaću, ali je još na minimalcu. Za svaki slučaj. Bili smo pola godine samo na jednoj plaći i iako se sada lakše diše, nikako da se financijski oporavim (mislim na minus na tekućem).

    I ja nosim cipele i majice po nekoliko sezona. Uvijek planski idem u kupovinu. Mihovilu kupimo što mu treba,osim igračaka i knjiga kojih ima previše, ali i tu polako počinjemo paziti.

    Koliko god pazili i štedili, uvijek nam odu obj plaće, pa čak i više. Mastercard već nism provukla nekoliko mjeseci i na to sam ponosna, ali mislim da ću ga ponovo aktivirati. Najviše me boli kada ne znam na što mi je otišlo 200 kn (gablec, neki sok ili sladić za Mihovila). Znam koliko mogu i pazim da ne pređem granicu.

  49. #149
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Na ovoj temi poslije svakog posta mijenjam mišljenje.... Ali razum kaže, ispravno je samo jedno (dobro da si prerezala karticu,........mmmmmmmmmm................. prereži još i mužev revolving....).

  50. #150
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ima u Murinoj prodavnici u Sa jedan savršeni mantil (dobro nije baš savršen, ima veliku dugmad, koju ja ne volim) koji snižem košta 740KM (370 EUR). I kad mi je mama rekla za njega, rekla sam joj da sam suviše mlada da kupim tako skup komad odječe, jer bi se tad teško odlučila da ga zamjenim, ikad. Kad sam ga vidjela, odlučila sam da skupljam pare, pa kad skupim da ga kupim. Srerćom, trudna sam, idem uskoro na porodiljno i kreće kredit za auto Nadam se da će se prodat

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •