Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 222 od 222

Tema: Bolovi u drugom tromjesjecju..

  1. #201
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Možda te boli od te kombinacije hrane haha
    Šalu na stranu, nemoj se naprezati. Diži se iz pozicija koje si spomenula polako,malo više više se odmaraj . Proći će za dan dva
    Posljednje uređivanje od lulu-mama : 02.08.2013. at 22:10

  2. #202
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    E cao svima. Sve sam procitala oko bolova u II tromjesecju, ali nisam skuzila zna li iko o cemu se radi kad su prisutna ziganja u rodici i u predjelu anusa . Frka mi da se ne bi desilo nesto, kao otvaranje, jeste da sam prije 5 dana bila na pregledu, cervix 3,8 cm...ali kako je cervix dinamicna struktura, tripujem da se moze brzo promijeniti nesto.Probava je ok, zadnja 3 dana. A imala sam faze 7 dana -nista, da mi se desni dio malog stomaka znao tako napuhati da se zbog tog sav stomak deformise. Dok kaze da nije uterus da je u pitanju kolon. Sad isto to se javlja i sa lijeve strane...Procitah negdje neko napisao kad prdneda mu je lakse...i meni je...znaci sva arija se gomila i vrsi pritisak u okolna tkiva. Ostaju ti povremeni zigovi,i bol u "analno-vaginalnom" dijelu. O da, i da napomenem da me prije 2 sedmice dok ustinuo spekulumom, mislila sam ga nogom odvaliti, mater mu j. Inace pijem Mg. Dva puta dnevno, po 250. Kaze dok treba redovno da se pije bar 10 dana da bi se odrazio efekat. . 'ajde jubac svima

  3. #203
    mini vila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    7

    Početno

    twister, osim onog što napisala: " kad su prisutna ziganja u rodici i u predjelu anusa "
    da li imaš možda i neke od ovih simptoma: svrbež, krvarenje ili bar malo krvi u tragovima - na toaletnom papiru,
    osjećaj pritiska u predjelu anusa, pojačano vlaženje na anusu?

    ako da, onda se radi o hemoroidima (koji su unutra smješteni cca 4 cm od anusa)...
    ako pak nisi sigurna - nije loše napraviti proktološki pregled (za svaki slučaj).
    evo da te utješim, bila je moja kolegica, i kaže da je sam taj pregled ok, uopće ne boli,
    a traje svega 7-8 minutica...ma sve ok bez brige pozz

  4. #204
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    E hvala vilo, nije frka pregled, posumnjala sam ja i na tu varijantu, mada nemam niti jedan od tih simptoma, osim ziganja....ako se pojaca javicu se doku...ako su i hemeroidi bolje ih je na vrijeme sanirati. Ljubac i

  5. #205
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ne brini, ziganja u anusu su normalna, ja ih imam većinu trudnoće, rekla mi je dok. da su najvjerojatnije unutarnji hemeroidi,da nije ništa opasno i samo da pazim da imam redovitu stolicu, mekšu. Prilično su tvrdoglavi tako da ih se teško riješiti, a mene nikad nisu boljeli toliko ( osim nakon nekog naprezanja) da bi trčala doktorima i sl. a posebno ne sad u trudnoći kad se javljaju bez obzira jel ih trudnica imala prije ili ne.

  6. #206
    mini vila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    7

    Početno

    ma nema na čemu twister ja volim pomoć, pogotovo ako neš dobro znam...

    istina nanimira... ("ziganja u anusu su normalna")...
    evo meni je od 5 kolegica (koje su rodile prošle i ove godine) čak njih tri imalo hemoroide tokom trudnoće...
    sjećam se da je jednoj od njih ginićka spomenula kako oko 70% trudnica dobije hemoroide, kojima pak prethodi konstipacija (zatvor).
    konstipacija je naravno neugodna jer trudnica mora uložiti određeni napor prilikom pražnjenja crijeva - te na taj način i dolazi do stvaranja h.

    a twister, drugi razlog (stvaranja h.) je maternica - koja pritišće i stišće sve te vene u našoj zdjelici...te one nateknu i šire se..

    nanimira , ("Prilično su tvrdoglavi tako da ih se teško riješiti"), evo par dobronamjernih savjetića :
    1) ulje od pšeničnih klica + vitamin E u tekućem obliku = zajedno pomiješati i zatim namazati to bolno područje(oko anusa) cca 3x na dan.
    2) kupka u kadi (osim što opušta/smiruje, topla voda je odlična za cirkulaciju krvi!)...a kad se legne u kadu treba samo savinuti koljena = jer tako topla vodica može lakše doći do bolnog područja anusa..
    3) nikako dizati bilokakve teške stvari (zbog napora), i svakako prileći/odmoriti min.2 do 3x na dan (da se smanji onaj konstantni pritisak na zdjelicu i vene).
    4) šetati, i ako je to moguće izvoditi neke lagane vježbice (da se potakne cirkulacija)
    5) jedna znanica mi je govorila i o tome kako joj je dokt. rekao da je najbolje koristiti "obični" toaletni papir, znači onaj bez boja&mirisa...jer sve te kemikalije samo iziritiraju područje oko anusa....
    pozz cure

  7. #207
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    mozda bi trebalo istaknuti post...pa neka vide sve koje imaju problema. Meni se "anus" smirio, danas je na redu ziganje u rodnici...sijevne kao munja...o 'bem ti Hvala vam, lijepe moje

  8. #208
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    To te moguće i beba udari, mene moja zvizne sam tak, ali ne u rodnicu nego u neki okolni živac pa neurončeki doputuju do rodnice Ništa strašno, evo i sad neka zna al se više ne bojim.

    Hvala na savjetima za hemeroide, inače ih nemam niti problema s zatvorom i to cijelu trudnoću tako da pretpostavljam da su nastali upravo zbog pritiska. Ponekad bole i to ako idem češće od 1 na wc, al nije strašno. A od kad sam trudna idem i po 2-3 puta dnevno što je

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima! Molim vas za malu pomoc, u 22. tjednu sam i danas citav dan isjecam neku napetost u rodnici, kao da je natecena... Imam osjecaj kao nakon vaginalnog pregleda. Nema neke boli, ni ovo vjerojatno ne bih osjetila da nisam usredotocena na svako strecanje bebu osjetim, na proslotjednom pregledu je bilo sve u redu, osim sto doktorica nije radila vaginalni pregled pa ne znam jel vidjela dal sam otvorena... Molim vas za savjet jer sam u panici hvala!

  10. #210
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Cao draga, da se nisi prehladila? Pojacan iscjedak iz rodnice? Mislim da se i na abdominalnom uzv vidi stanje grlica...ali da se mjeri samo transvaginalnim tako da budes mirna. A i svi kazu da se to "otvaranje" u sustini uopste ne osjeti. Pokusaj da se malo umiris, legnes, utoplis ..

  11. #211
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    hej,pa koliko znam osjećaj otečenosti rodnice je normalan u trudnoći, onako kao da nabubri ali to je sve zbog pojačane cirkulacije dolje pa mislim da nemaš mjesta za paniku. Sjećam se kad sam ja prvi put osjetila da je ponešto "veća" al za par sati mi se više nije činila,vjerojatno sam se navikla. Samo se opusti.

    Vezano uz cervikometriju- ako ti nije radila do sad, vjerojatno ni neće jer se nakon 24tt od mijenja što je normalno i prirodno. A to ti znači da je 99% sve u redu. Ja sam se bojala jako jer mi je s 20.tt izmjereno svega 34mm, što je bilo malo ( iako u gr.normale),pa sam se naručila za drugu i pogodi- krasnih 38mm ( i to 3 tjedna nakon). Prije tjedan dana bila na pregledu, pitam dok. što sa cerviksom, kaže mi da zaboravim to,da je normalno da se on s napredovanjem trudnoće smanjuje i da oni pri vaginalnim pregledima ( bilo prstima,bilo UZVom) mogu u ranim tjednima trudnoće-do 16tt-vidjeti kako on napreduje sa zatvaranjem,omekšavanjem. U prošloj t. sam bila diletirana pa sam mislila da je taj agresivni postupak učinio to da je cerviks prirodno skraćen,ali me dok. razuvjerila i rekla da se najčešće kod žena koje su diletirane ( barem uz njezina isksutva) cerviks doslovce zabetonira u drugoj trudnoći,da nam je to priroda dala i tako. E to ti sve vrijedi u slučaju da nemaš neku drugu indikacju, poput infekcije ili drugih anomalnija cerviksa.

    I da, otvaranje ne boli, a na štrecanja u rodnici se navikni, eno ima nas hrpetina koje se žalimo na to, pa je sve u najboljem redu.


  12. #212

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala vam puno cure, malo mi je lakše kad ovo pročitam!
    Štrecanje je recimo prestalo, još uvijek imam bh kontrakcije (uzimam magnezij), pa me bilo strah da su one prouzročile to štrecanje i otvaranje.
    Vidjet ću na slijedećem pregledu šta će reć, nadam se da će biti sve ok!

  13. #213
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Srećom ne tiče se bebe, al da ne otvaram novu temu.. ako netko ima iskustva sa rastom umnjaka u trudnoći , počela me boljeti gornja čeljust jučer po podne, da bi cijelu noć probdjela jer me ubija meso ako legnem, a kad se dignem dobro je .. počela me boljeti i donja strana pa sam ujutro otišla zubaru koji mi je rekao da mi raste donji umnjak i da nema pomoći jer sam trudna, ne može slikati, ne može vaditi, antibiotik ne želim.. na pitanje kojim biljnim preparatom si mogu ublažiti bol slijegnuo je ramenima.. dakle, što mogu/ smijem namazati po mesu da se malo smiri? .. i jel ima itko ideju zašto me slabo boli kad sam u uspravnom, a nepodnošljivo kad sam u ležećem položaju?

  14. #214
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Srećom ne tiče se bebe, al da ne otvaram novu temu.. ako netko ima iskustva sa rastom umnjaka u trudnoći , počela me boljeti gornja čeljust jučer po podne, da bi cijelu noć probdjela jer me ubija meso ako legnem, a kad se dignem dobro je .. počela me boljeti i donja strana pa sam ujutro otišla zubaru koji mi je rekao da mi raste donji umnjak i da nema pomoći jer sam trudna, ne može slikati, ne može vaditi, antibiotik ne želim.. na pitanje kojim biljnim preparatom si mogu ublažiti bol slijegnuo je ramenima.. dakle, što mogu/ smijem namazati po mesu da se malo smiri? .. i jel ima itko ideju zašto me slabo boli kad sam u uspravnom, a nepodnošljivo kad sam u ležećem položaju?
    hej,
    gle, meni su se tokom trudnoće često puta upalile desni, i ovo mi je pomoglo:
    http://farmex.hr/linija-aftamed/

    dosta brzo smanji bol i osjetljivost,moja mama je koristila za paradontozu a sad hoće li djelovati i na rastući umnjak-fakat ne znam...al smirit će okolno meso, možda da probaš. ni jedna od nas nije imala baš afte, pa je djelovalo. pogledaj koji proizvod ti najbolje paše. drugi savjet je grgljanje kadulje u ustima i znam da vanjski topli oblozi nekim ljudima djeluju kad ih boli zub. smiješ piti paracetamol (lupocet) pa nešto kombiniraj s tim svim....

    p.s. kud baš sad zub? tako se i meni oko upalilo i ugnojilo,samo od sebe...nikad nije do sad, nego u trudnoći...jedan dan se probudim,sva krmeljiva i gnojna, koma....i ništa, oblozi od kamilice i trpit
    SretnO!

  15. #215
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Vrijedi mi probati, hvala .. ne znam kuda baš sada, prvo sam mislila da me boli meso kao to je normalno u trudnoći , kad ono ovaj odlučio baš sad van i to pod drugi zub, u krivo

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Probaj namazati Gengi gelom, imas ga u apoteci, mislim da se radi o hijaluronskoj kiselini, uglavnom, dopusten je u trudnoci. Meni je dosta smirio stvar kad su mi se upalile desni i kada je umnjak rastao i ukopao se u meso. Par puta dnevno operi zube i dobro izmasiraj meso iznad umnjaka tim gelom. Za 2-3 dana bi trebala vidjeti poboljsanje

  17. #217
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijedi mi probati, hvala .. ne znam kuda baš sada, prvo sam mislila da me boli meso kao to je normalno u trudnoći , kad ono ovaj odlučio baš sad van i to pod drugi zub, u krivo
    Ijooooj meni su na svu sreću narasli još prije 20, a popratne pojave su bile visoka temperatura i otečenost lica na toj strani. nadam se da nećeš tak proći,al eto da znaš ako te slučajno odere temp.da je najvjerojatnije od zuba. moj neki univerzalni lijek je sok od cikle, možda je čudotvoran samo meni,al mi do sada sve popravio-od krvne slike, do spuštanja temperature,probave.. ali taj aftamed je divan za bolove desni.

  18. #218
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    14+5 sam,imam nekakav pritisak na trbuh,čudno se osječam...koliko je to normalno??

  19. #219
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    anđeo, normalni su pritisci u trbuhu, maternica se širi, mišići i ligamenti.

  20. #220
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    hvala,već je prošlo 2tj i ok je sada,navodno veli dr da je maternica izlazila iz zdjelične kosti u trbušnu šupljinu,ako sam je dobro shvatila,da me je to boljelo....ma u prošloj me nije niš boljelo pa sam sad iznenađena

  21. #221
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam tek danas uočila ovu temu, i to nakon što sam vidjela da postoje bolovi u trećem tromjesečju. U kojem ja nisam

    Drago mi je da je gotovo.

  22. #222

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Pozz cure, sad sam 13 tt i koji dan. Prije 2 tjedna su počeli bolovi u jednoj točki u leđima u području rebra, koji se sada šire po cijeloj desnoj strani. Ali me u zadnja 2 dana na dodir boli i želudac, onako između prsa, malo niže...
    iskustva??

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •