Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 394

Tema: permisivan odgoj?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    baš si slatka, ovako nabrijana

    no , tvoj mi naćin komunikacije ne paše, stoga ,odjav

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ispričavam se, način

  3. #53
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    diplomatski bih napisala da se vidimo na ovom topicu za 20 godina.
    meni to bas nije diplomatski.
    naprotiv, takva prepucavanja, tipa kako ce cije dijete 'ispasti', mi se cine preko granica dobrog ukusa.

    inace, mog baby-brothera je mama prilicno permisivno odgojila, uvijek je bio princ, u centru paznje, dobivao sto je htio.
    Ispao fin i pristojan, miroljubiv, a tek pametan... eno ga brucos na fer-u

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    eto, odjavih se ali da odgovorim,

    svatko ima svoje viđenje dobrog ukusa.

    i drago mi je zbog tvog brata.

    a moj Marko, ne znam kakav će biti za 20 godina, nadam se da ću poživjeti i saznati....

    možda bude super ,a možda bude i u KPD-u

  5. #55
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    diplomatski bih napisala da se vidimo na ovom topicu za 20 godina.
    maria, sad kad si započela temu, nema više diplomacije

    većina nas ima još malu djecu i normalno da razmišljamo o odgoju, o granicama - gdje ih i kako postaviti, o kaznama i sl. mislim da mi s malom djecom još i nemamo neko formirano mišljenje o tome, pa je svaka tema (barem meni) s ovim dilemama itekako korisna.

    a najkorisnije je čitati argumentaciju različitih stavova.

  6. #56
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja ne mislim da su prinčevi i princeze ako ih ne kažnjavam.
    bitno je da ih ne zanemarujem i prepuštam slučaju i da ih volim ali ne samo riječima već djelima i prije svega da ih poštujem.
    vjerujem da u tim uvjetima, kada znaju da su voljeni i poštovani, da se vodi računa o njihovom mišljenju (ne nužno i uvažava ali razmatra) ne mogu postati delikventi.

  7. #57
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa

    inace, mog baby-brothera je mama prilicno permisivno odgojila, uvijek je bio princ, u centru paznje, dobivao sto je htio.
    Ispao fin i pristojan, miroljubiv, a tek pametan... eno ga brucos na fer-u
    Ovo potpisujem, doduse ne radi se o mom nego o muzevom bratu i nije vise brucos. U pocetku mi se cinilo da to dijete uopce ne "odgajaju". Danas, nakon 10 godina sam im puno sklonija. I dalje imam raznih primjedbi, ali rezultate nikako ne mogu osporiti, niti zelim. Mislim da se permisivni odgoj nikako ne moze gledati izvan konteksta obitelji i okoline i izjednacavati pri tome slucajeve za CZSR i obitelj punu ljubavi i ispravnih modela ponasanja koja svoje dijete odgaja dozvoljavajuci mu vise nego drugi.

  8. #58
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    i meni su poznati slični primjeri, ali i obrnuti.
    Ovakvo poopćavanje nema nikakvu svrhu.
    Uostalom, s nekom se djecom može apsolutno permisivno. S mojim se lukavcem ne može

  9. #59
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    i meni su poznati slični primjeri, ali i obrnuti.
    Ovakvo poopćavanje nema nikakvu svrhu.
    Uostalom, s nekom se djecom može apsolutno permisivno. S mojim se lukavcem ne može
    da se pojasnim-nije mi jasan niti jedan marijin post, od početka. Pitanje je di prestaje "permisivan odgoj" i počinje "nedostatak odgoja". Treba znati razliku.

  10. #60
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    i ja se nadam da ce ti marko biti super, a da ces ti pozivjeti i uzivati

    ne mislim se ja svadjati, znas da te simpatiziram

    samo sam skuzila da cesto pises o permisivnom odgoju kao o najvecem zlu, a da ocito postoji neki kurcslus u poimanju tog pojma izmedju tebe i dobrog dijela 'nas'.

    i onda, umjesto da nam objasnis sto tocno mislis (pogotovo jer se i pozivas na iskustvo i strucnost), ti se odjavis.

  11. #61
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mislim da se permisivni odgoj nikako ne moze gledati izvan konteksta obitelji i okoline i izjednacavati pri tome slucajeve za CZSR i obitelj punu ljubavi i ispravnih modela ponasanja koja svoje dijete odgaja dozvoljavajuci mu vise nego drugi.
    Slažem se. Permisivan odgoj i zanemarivanje nisu isto.

  12. #62
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    dok ja odgovorim mariji, hrpa postova izmedju.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    moram na posao...pripremati pokuse

    ako tema bude još živa, napisat ću neke svoje stavove

  14. #64
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    eto, odjavih se ali da odgovorim,

    svatko ima svoje viđenje dobrog ukusa.

    i drago mi je zbog tvog brata.

    a moj Marko, ne znam kakav će biti za 20 godina, nadam se da ću poživjeti i saznati....

    možda bude super ,a možda bude i u KPD-u
    maria, mislim da se po pitanju odgoja ne možeš baš svrstati u neku tzv. opoziciju foruma - spava s tobom u krevetu, nisam pročitala ama baš nigdje da dobije po guzi za nestašluke, možda sam previdjela, ali ne sjećam se niti da je bio u nekoj žešćoj kazni. :/
    ne kužim gdje je ta razlika koju naglašavaš :/

  15. #65
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Mislim da se permisivni odgoj nikako ne moze gledati izvan konteksta obitelji i okoline i izjednacavati pri tome slucajeve za CZSR i obitelj punu ljubavii i ispravnih modela ponasanja koja svoje dijete odgaja dozvoljavajuci mu vise nego drugi.
    to je po meni bit - tamo gdje ima ljubavi i poštovanja nema permisivnog odgoja.

  16. #66
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj a zakaj prvotno napisa

    inace, mog baby-brothera je mama prilicno permisivno odgojila, uvijek je bio princ, u centru paznje, dobivao sto je htio.
    Ispao fin i pristojan, miroljubiv, a tek pametan... eno ga brucos na fer-u
    Ovo potpisujem, doduse ne radi se o mom nego o muzevom bratu i nije vise brucos. U pocetku mi se cinilo da to dijete uopce ne "odgajaju". Danas, nakon 10 godina sam im puno sklonija. I dalje imam raznih primjedbi, ali rezultate nikako ne mogu osporiti, niti zelim. Mislim da se permisivni odgoj nikako ne moze gledati izvan konteksta obitelji i okoline i izjednacavati pri tome slucajeve za CZSR i obitelj punu ljubavi i ispravnih modela ponasanja koja svoje dijete odgaja dozvoljavajuci mu vise nego drugi.
    sto je najbolje, ja sam se uvijek strasno zgrazala nad time sto moja mama radi, i u pocetku sam se svim silama trudila antuna odgajati drukcije (strogo, naravno!).
    Prvo sto sam skuzila je da mi ne ide i da kod njega to bas ne pali.
    Drugo sto sam skuzila, je da unatoc drukcijem (koliko je uopce moguce biti drukciji od svoje mame ) pristupu, mali ispada gotovo identican svom ujaku

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    a zakaj - u talmudu ti piše -

    kad se ženiš dobro pogledaj braću svoje žene jer će ti takvi bit sinovi

    i kod mene ovo isto vridi 8)

  18. #68
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    a zakaj - u talmudu ti piše -

    kad se ženiš dobro pogledaj braću svoje žene jer će ti takvi bit sinovi

    i kod mene ovo isto vridi 8)
    Nema mi tu baš logike.
    Znam barem 2 slučaja di to nije istina.

  19. #69
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    kod mene isti, ujac, buraz i Marin.Nažalost

  20. #70
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    a jel pise stogod mudro i o kcerima, strigice?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    OT samo sam citirala napis iz knjige... nekome vridi, nekome ne vridi... meni bome je totalna istina...

    on topic - obitelj koja dozvoljava više nego neka druga, voli i topla je prema svome djetetu ne znači nužno da ta obitelj ne postavlja nikakve granice...
    permisivan odgoj je po meni ne postojanje riječi NE a ako djetetu nikad nitko nije rekao NE mislim da tu osobu baš i nije briga za dijete...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    a jel pise stogod mudro i o kcerima, strigice?
    nemam pojma... ovo sam baš zapamtila jer sam znala da nosim sina a mama mi je vadila taj citat i rekla - moli boga da ne bude tako... (bratac mi nije loš, dapače, ali je naaaporan od znatiželje)...

  23. #73
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nastala je totalna pomutnja oko definicije permisivnog odgoja?
    Blag odgoj prepun suosjećanja?
    Totalno prepuštanje?

  24. #74
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Zbilja mislim da puno ovisi o tome kakvo smo dijete dobili. Nema jedinstvenog recepta za svako dijete. Netko će i uz permisivan odgoj izrasti u kvalitetnog čovjeka, no osjećam da se to definitvno na moju djecu ne odnosi. Kako znam? Jednostavno slušam svoj instinkt i odgoj prilagođavam situaciji na terenu.
    Ne bih se voljela dovesti u situaciju koju sam nedavno čula od jedne osobe koja odgaja bez ikakvog kažnjavanja, isključivo na lijepi način (čak surađuje i sa stručnjakom), a dođe u takvo stanje da ide plakati u park koliko joj je teško koliko je "ne sluša" - citiram. A ima dijete koje bi po dobi već trebalo surađivati i razumjeti.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    prije nego što odjurim u školu, klia je napisala sve što ja mislim

  26. #76
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Gdje ima dovoljno ljubavi i pažnje prema djetetu - tu ne izostaje odgoj - kakav god da je, ima ga.
    Samim odnosom prema djetetu moramo izgraditi povjerenje, odanost, a i autoritet i poštivanje samog djeteta prema nama.
    Još nema iskustva sa vlastitim, ali zato imam debelog sa sekom koju sam dobrom večinom odgojila ja/još odgajam.
    U nekim slućajevima/situacijama mora postojati kazna, i tu se u potpunosti slažem.
    Jer nekada treba djetetu pokazati da njegovi loši postupci nose i određene posljedice.


    Ovog dečka iz linkanog teksta iskreno žalim i mišljenja sam da mu definitivno treba terapija i liječenje.
    Samo drugi par cipela je što to kod nas neće dobiti

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    permisivno = dopuštajuće

    ja negdi pročitala da takva vrsta odgoja ne poznaje riječ NE... i to mi je glupo...

    razlikujem ljubav, razumijevanje i maženje od toga, permisivnog... ovo prvo mi je divno ovo drugo mi je koma...

  28. #78
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    I potpis na kliu.
    Nisu sva djeca ista, samim time niti odgoj ne može biti sa svima isti niti jednako učinkovit.
    Mislim da najbolje prolazi mix svega pomalo, a prilagođeno djetetovoj osobnosti.

  29. #79
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    maria, vidis kako je istina u ocima onog tko cita - meni je odmah u oci iskocilo da je tata psih. bolesnik, i da ga kaznjavaju s neodlascima na utakmice...nikad ne bi rekla za njih da su permisivni, dapace, bojim se puno gorih situacija koje je ta obitelj prozivljela. a i inace grozim se tih ladica i rijeci - mi smo ap, permisivni, tradicionalni...svako od nas daje drugi potpis pod taj nazivnik i zapravo nas to raspravljanje o permisivnom/autoritarnom ili kako god odgoju odvodi daleko od onog o cemu bi trebali razgovarati, o sebi i svojem roditeljstvu.
    inace ovakvi topici bi trebali ici u rubriku - zgrazajmo se...
    a pretnje vidimo se za 20 god. su sve samo ne pretnje, lijepe zelje - kakvi ce nam tad biti naslovi tema

  30. #80
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    da se pojasnim-nije mi jasan niti jedan marijin post, od početka. .
    ni meni osim ako je to da je njen odgoj najbolji
    al sad ce doc emsa da nam pojasni da je njen jos bolji

  31. #81
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    a zakaj - u talmudu ti piše -

    kad se ženiš dobro pogledaj braću svoje žene jer će ti takvi bit sinovi

    i kod mene ovo isto vridi 8)
    a ako zena nema brace?
    onda nek pogleda sestre?

    da je moj moj gledao moju sestru, mislim da nikad ne bi djecu pozelio

    mozda za sestre vrijedi ono pogledaj sestre od zene, u to ce ti se zena jednog dana pretvorit

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    mene stvarno živo zanima kakav odgoj je imao ovaj klinac i onaj đak koji je ubio najmanje 10 osoba u svojoj školi u finskoj...
    jesu li ga mlatili ili su ga samo pustili da radi što ga je volja... to puštanje da radi što je koga volja je moja prija iskusila na vlastitom autu kad joj se dvojac čiji roditelji ne vode računa o njima motorom popeo na haubu...

  33. #83
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ako ćemo pričat o ovom dečku, slučaju, pričajmo
    ali da pričamo o njegovom odgoju- ma šta mi znamo
    dovoljno je da su napisali da mu tata boluje od teške psihičke bolesti i evo ti etikete obitelji sumnjivog morala i nikakvog odgoja
    halooo? koliko ljudi dnevno puni ambulante psihijatrije, da ne kažem odjele, ptsp i sl., alkoholizam, i to su tate, braća, nonoti
    ne kažem da bih volila imati takav problem u kući, ali i to je život
    imam prijateljicu kojoj je tata cijeli život psih. bolestan, mama je vukla i vuče sve koliko može, ona i brat su ljudi prva liga, uspješni, normalni, nimalo nasilni
    da je cijela ova priča ista, a da je mali sin doktora, pravnika ili inih moćnika, cijela ova priča bi krenula drugim tokom
    jesam li samo ja pročitala da su malog pretukli pankeri prije par godina, i to do bolnice, po meni tu leži uzrok njegovog nasilja i ogorčenosti
    a dio pripisujem i nesigurnosti u sebe( možda isto izazvanoj tom traumom) pa se malo pravi važan pred curama
    što je s tim curama kojima je to fora?
    čija su to djeca, da mi je znat?
    jel i njima netko doma psihički zastranio?

  34. #84
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Evo da i ja dam svoj mali doprinos temi. Neću govoriti kako odgajam,jer odgajam svakako, zapravo najbolje kako znam i umijem i molim se da kad odraste buda na MM a na mene ne .
    Ispričat ću nešto što se dogodilo u Belom pred par tjedana.
    Sin, 16 g. sjeo sa ekipom u ćaćin auto i idu na bazene (kod njih to tako pod normalno (valjda) bez vozačke skoknut do bazena (kao i na selu voziti traktor s njive)). Otac izašao i govori sinu da ne može jer da njemu nešto treba auto. Ovaj izletio van (jer što će on njemu pred ekipom sad uskraćivati...) i nasrne na oca (hoće ga tući). Otac mu opali šamar (vele u obrani-nisam prisustvovala događaju), mali nazove policiju, oca privedu i dobije kaznu od 16 000 kn koju danas ne zna kako platiti.
    E sad kakav je odgoj bio kod jih-ne znam, permisivan ili autritaran.... ali činjenica je da oni znaju da mogu kako hoće i što hoće i da im nitko ne može ništa. I onda kad pojedinci ispadnu takvi-nevaljali nemaš sredstva za sankcioniranje.
    Nije ni to rješenje.

  35. #85
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    a jel pise stogod mudro i o kcerima, strigice?
    Za kćeri vrijedi - gledaj joj mati, takva će i ona biti....

  36. #86
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    da se pojasnim-nije mi jasan niti jedan marijin post, od početka. .
    ni meni osim ako je to da je njen odgoj najbolji
    al sad ce doc emsa da nam pojasni da je njen jos bolji
    ovo je bilo nisko

  37. #87
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    permisivan odgoj je po meni ne postojanje riječi NE a ako djetetu nikad nitko nije rekao NE mislim da tu osobu baš i nije briga za dijete...
    a ja mislim da je i ovo velika predrasuda, jer itekako postoje slučajevi, čak bih rekla da su u većini da roditelji iz prevelike ljubavi zaribaju u permisivan odgoj. jer on je još tako mali, jer on je (vremenom) kompetentan i sl.

    i u ovom primjeru ja ne znam točno kako se dijete odgajalo (možda ga se i tuklo), al po napisanom baš mogu zaključiti da majku nije da nije briga. da se ona sekira, i da ga (pretpostavljam) voli - al da ju je prerastao. negdje u jednom trenutku - oteo joj se iz ruke i gotovo je.

    to puštanje da radi što je koga volja je moja prija iskusila na vlastitom autu kad joj se dvojac čiji roditelji ne vode računa o njima motorom popeo na haubu
    ovo je i meni poznato. al, oni se to samoooo igraju.

  38. #88
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    da se pojasnim-nije mi jasan niti jedan marijin post, od početka. .
    ni meni osim ako je to da je njen odgoj najbolji
    al sad ce doc emsa da nam pojasni da je njen jos bolji
    ovo je bilo nisko
    da, i meni se ne sviđa ovo :/
    ni što je mene kvotala, ja sam SAMO REKLA da nisam skužila na koji točno oblik (ne)odgoja mare misli.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj roby prvotno napisa
    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    a jel pise stogod mudro i o kcerima, strigice?
    Za kćeri vrijedi - gledaj joj mati, takva će i ona biti....

    ali ja se bojim da je ovo istina... šta iden starija sve više sličim njoj :shock:

  40. #90
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj štrigica prvotno napisa
    permisivan odgoj je po meni ne postojanje riječi NE a ako djetetu nikad nitko nije rekao NE mislim da tu osobu baš i nije briga za dijete...
    a ja mislim da je i ovo velika predrasuda, jer itekako postoje slučajevi, čak bih rekla da su u većini da roditelji iz prevelike ljubavi zaribaju u permisivan odgoj. jer on je još tako mali, jer on je (vremenom) kompetentan i sl.

    i u ovom primjeru ja ne znam točno kako se dijete odgajalo (možda ga se i tuklo), al po napisanom baš mogu zaključiti da majku nije da nije briga. da se ona sekira, i da ga (pretpostavljam) voli - al da ju je prerastao. negdje u jednom trenutku - oteo joj se iz ruke i gotovo je.

    to puštanje da radi što je koga volja je moja prija iskusila na vlastitom autu kad joj se dvojac čiji roditelji ne vode računa o njima motorom popeo na haubu
    ovo je i meni poznato. al, oni se to samoooo igraju.
    meni su mater i otac tako zamalo poginuli :shock:
    Skretali u ambulantu i u njih se mali od 16 zabio brzinom munje, SVA SREĆA auto je bilo malo zakrenuto i zabio se u gumu...inače bi u tatu ravno.
    NIsu dobili ni kune, ni štete, ni isprike, strašni roditelji se nisu ni ispričali, NAPROTIV.
    Osiguranje nisu dobili, jer motor nije registriran i jer mali nema vozačku.

  41. #91
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    da se pojasnim-nije mi jasan niti jedan marijin post, od početka. .
    ni meni osim ako je to da je njen odgoj najbolji
    al sad ce doc emsa da nam pojasni da je njen jos bolji
    ovo je bilo nisko
    sto ces, prepermisivan odgoj

  42. #92
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    Citiraj roby prvotno napisa
    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    a jel pise stogod mudro i o kcerima, strigice?
    Za kćeri vrijedi - gledaj joj mati, takva će i ona biti....

    ali ja se bojim da je ovo istina... šta iden starija sve više sličim njoj :shock:
    I ja isto tako...I svaki dan si govorim mjenjaj se, mjenjaj se....dok je vrijeme.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    mc - i previše ljubavi može biti kobno...

  44. #94
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    mc - i previše ljubavi može biti kobno...
    a da li je to onda ljubav ili nešto drugo zapakirano u celofan ljubavi?

  45. #95
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    mc - i previše ljubavi može biti kobno...
    zaista tako misliš?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    Citiraj štrigica prvotno napisa
    mc - i previše ljubavi može biti kobno...
    a da li je to onda ljubav ili nešto drugo zapakirano u celofan ljubavi?
    o tome bi mogli 6 dana...
    imaš npr. opciju da je npr. mama posesivno opsjednuta čedom pa ga pod krinkom onoga - ja njega štitim - uništi
    imaš opciju da mama misli ako ga viknem ili mu ne kupim ili mu ne dam 100 miljona kuna - ne volim ga...
    imaš opciju da se pravi ispred susjeda kako veoma brine za svoje čedo (pogotovo ono koje je oženjeno )
    i tako dalje

  47. #97
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    o tome bi mogli 6 dana...
    imaš npr. opciju da je npr. mama posesivno opsjednuta čedom pa ga pod krinkom onoga - ja njega štitim - uništi
    imaš opciju da mama misli ako ga viknem ili mu ne kupim ili mu ne dam 100 miljona kuna - ne volim ga...
    imaš opciju da se pravi ispred susjeda kako veoma brine za svoje čedo (pogotovo ono koje je oženjeno )
    i tako dalje
    ja to i dalje ne povezujem s ljubavi

  48. #98
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    pa to ti je taj celofan a ne ljubav

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    AM to ti je stvar gledanja... nije bitno što ti misliš da je ljubav...

    jer ono što ja mislim da je bolesna opsjednutost, ta osoba doživljava kao obožavanje i voljenje svog djeteta neovisno o mom doživljaju....
    prevelika ˝ljubav˝ ponekad vodi u psihijatrijske klinike jednako kao i nedostatak iste...

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Osiguranje nisu dobili, jer motor nije registriran i jer mali nema vozačku.
    OT krumpirić ako se radi o motoru koji se po zakonu mora registrirati - odšteta se može dobiti iako je bio neregistriran, za to postoji Garancijski fond

    on topic

    ne sjećam se da je itko na forumu napisao da bi tolerirao da mu dijete sudjeluje u tučnjavama, vozi auto bez vozačke, divlja s motorom?? ne kužim baš poveznicu takvih slučajeva sa bilo čim što doživljavam kao popularno na forumu

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •