Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Reklamne kampanje na tečaju za trudnice

  1. #1
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno Reklamne kampanje na tečaju za trudnice

    Moram se požaliti na pojavu koja me jako iritira.

    Naime, idem na tečaj za trudnice i očeve i u državnu bolnicu danas je bila tema dojenje, prehrana i briga o novorođenčadi. Pola termina oduzela je jedna teta koja je došla promovirati proizvode jednog proizvođača ad i kozmetike koja je pričala oko 45 min . U prvih 2 minute je rekla da je dojenje svakako najbolja opcija, da svakako treba pokušati, no nakon toga je uslijedila hrpa informacija tipa da većina žena ne može dojiti, da se dohrana može bez problema uvoditi kod bebe starosti više od dva mjeseca (kao kod nas su preporuke 4 ili 6 mjeseci pa tako mora pisati i na proizvodima ali svugdje drugdje u svijetu je to 2mj.)... i još mnogo toga.

    Dobili smo i gomilu reklamnih letaka i besplatne proizvode za njegu koji nemaju deklaraciju na našem jeziku. Ja ih svakako ne mislim koristiti, ali i da mislim, ne znam dobro njemački pa ne mogu pročitati za što oni uopće služe.

    Na kraju se tečaj odužio na 2h i meni su otpala leđa sjedeći toliko u 34. tjednu trudnoće i boli me glava od bezobraznih gluposti koje sam čula... a na kraju su dijelili potvrde pa sam morala ostati.

    I ovo nije prvi put, i prošli tjedan je bio jedan proizvođač ali je puno kraće trajalo.

    Pitam se kako si to može dopustiti jedna državna ustanova!!!

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ništa nije sveto sve je brutto i netto ...

    da li je ta gđa. bila od određenog proizvođača adaptiranog mljeka, a koji sad ima i kreme za njegu i ostale sitnice?
    ako je
    to je bilo kršenje Koda (zabrana reklamiranja se odnosi i na reklamiranje samog logotipa proizvođača)

  3. #3
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Je, oba puta.

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    oni su dobro platili prisustvo na tom tečaju

    a situacija je u zdravstvu takva da ako bolnice probije zadani maksimum novaca, ravnatelj dobiva otkaz
    prisiljeni su otkazivati skupe operacije, i prodavati se

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ima li bolnica titulu prijatelja djece, mozes mi reci o kojoj je bolnici rijec?

  6. #6
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    ... a ovako dvostruko zarađuju. Naplate tečaj po paru 400kn i tko zna koliko proizvođaču

  7. #7
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Je, piše na vratima da je prijatelj djece , Osječka bolnica.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    121

    Početno

    I mi smo na tečaju slušali besplatno reklamiranje i dobivali reklame proizvođača
    Grozno, pa zar nije moguće makar u zdravstvu zadržati jednu finu razinu gdje će biti predočene istinite činjenice bez marketinških fora i fazona

  9. #9
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    danas sam bila kod prijateljice i vidim da ima hrpu reklamnih uzoraka. kaže d i je dobila od patronažne sestre na tečaju za trudnice. :shock: Ja sam bila na istom tečaju, kod iste patronažne prije nešto malo više od godinu daa i ništa nismo dobili :shock:

    poklon paketa nivea- neki uzorci krema, maramica, knjižica i cd
    poklon paket h... - krema protiv strija (ne uzorak nego prava pravcata bočica), abecedu dojenja (brošura), uzorak kreme nekake...

    i sad ono još najgore i nedopustivo:

    (kršitelj koda) bočicu i dudu :shock:



    zar se to smije samo tako djeliti????

  10. #10
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    I ja sam na trudničkom tečaju u siječnju u ZG domu zdravlja dobila dosta promotivnih darova tipa bočica, dudica, kreme, kupke, neseser, žličice za bebe...različitih proizvođača. Spremila ih sve u taj jedan neseser i mnoge su mi od tih stvari dobro došle. Iako isključivo dojim već skoro 4 mjeseca.
    Patronažna koja je držala tečaj posvetila je pola tečaja dojenju i po meni je bila skroz ok. Naglasila je da ne kupujemo adaptirano za svaki slučaj jer to obično mame kupe "nek se nađe" pa na prvu prepreku i nesigurnost u dojenju naprave grešku dajući bočicu. Na sve moguće načine je objašnjavala koliko dojenje znači za mamu i bebu i da nije uvijek lako ali je to najveći dar koji možemo dati djetetu, a naše tijelo ima sve što je za uspješno dojenje potrebno. A što se tih "darova" tiče, vidi se da su patronažne obasute promo materijalima, a na njima je da ih prezentiraju adekvatno svojoj savjesti. Nama je patronažna rekla da tu ima svega, a da ona ne misli nikoga preporučivati. Meni su tu mnoge stvari dobro došle, a par dudica i bočica uopće ne doživljavam kao protutežu dojenju. Samo edukacija i svijest društva, majki i osoblja u rodilištima može ozbiljno utjecati na povećanje ili smanjenje broja dojene djece.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •