Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 209 od 209

Tema: "zločinke i zločinci" (čitaj: obitelji sa jednim d

  1. #201
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    meni previse zar se ne mozemo suzdrzati takvih komentara.

  2. #202
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    evo je priznajem da sam zločinka, fakat jesam - imam jedno dijete i ne namjeravam imati više. A tek što sam sebična - do krajnjih granica - jer tko ne bi poželio da mu se gđa toliko raširi da u nju stanu veći kućanski predmeti, da prognozira vremensku prognozu bolje od Vakule jer je boli rana od epi, da svakih mjesec dana posjećuje ginekologa sa kojim je sada na bok, a prije trudnoće nije niti znala tko joj je ginekolog, da je u zadnjih 16 mjeseci popila 21 različiti lijek (a prije trudnoće i poroda je možda popila jedan antibiotik na godinu, i to sam sad previše rekla), da nema seksualnog života jer se NJM gadi njezina gđa, da se stalno svađa sa M jer su oboje umorni i napeti, da svaki put kada mjeri temperaturu izmjeri preko 37 (36 znam da postoji jer postoji na toplomjeru, ali moje tijelo ne zna). Eto, ispovijesti jedne grozne, sebične osobe koja će i, ako autor predmetnog komentara članka u Večernjem dopusti, ostati sebična, jer baš ne želi ljutiti mišiće međice koji su totalno popucali kod prvog poroda, ali sad su napokon (nakon 16 mjeseci) koliko toliko došli k sebi tako da joj je mjehur i maternica, hvala bogu, još uvijek koliko toliko na mjestu.

    I još nešto autoru dragi ovaj tvoj komentar
    Lakše nam je krivicu bacati na druge, a sebi udovoljavati laganim neopterećujućim životom peglajući kreditne kartice i uživajući u materijalnim blagodatima, koje jednostavno ne želimo dijeliti ni s kim, pa ni sa svojom djecom. TO je prava istina!

    Ti možeš spoznati u ovom slučaju istinu jedino kad staviš k...c na panj, onda ti ga netko razreže, na živo naravno (nema love za anesteziju, sorry) i onda ti ga na brzinu zašiju, tak da bježi na lijevo i malo je eto nakaradan, a ima i veliku rupu u sredini jer nisam, eto, baš pogodila prilikom šivanja - niti me bilo briga.

  3. #203
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Elin

  4. #204
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Elin !

  5. #205
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Vidim da se ova tema zahuktala. Ne vidim razloga zašto si dizati tlak zbog nekog anonimusa. Prozvati nekoga zločincem po svojim nekim mjerilima zato što ima jedno djete , isto je zločin.
    Sama riječ zločinac je preteška i valda joj je mjesto za one što kradu i ubijaju. Pošto te ne pronalaze i ne procesuiraju , sada treba pronaći neke nove zločince da nam država ne bi bila iznimka.
    Da li će netko imati djecu, kada i koliko svačija je čisto privatna stvar.
    U tome se svi jako razlikujemo kao i u mnogim drugim stvarima.

  6. #206
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Joj meni ovaj komentar od elin nije ni malo smiješan, od nekih pročitanih rečenica se ježim ...to, isto tako, dodaje još jednu (često zanemarenu) dimenziju na odluku o broju djece:
    neke žene su jednostavno previše istraumatizirane prethodnim porodom.
    I to je nešto što bi trebali uzeti u obzir i razmisliti o tome svi oni koji se bave populacijskom politikom.

    Vrlo je kompleksno pričati o tome zašto se netko odluči za jedno, netko za više, a netko za ni jedno dijete.
    Na stranu što je danas i sve veći problem neplodnih parova.
    U svakom slučaju, zanimljive su mi sociološko-antropološke rasprave zašto je to tako, kako je bilo nekad a kako danas, ali je stvarno odbojno okrivljavati ljude za njihove izbore ili izbore_silom_prilika.

    I jedno malo ohrabrenje za žene koje bi rado imale još koje dijete, ali se boje da se nikada više ne bi mogle jednako kvalitetno posvetiti starijem djetetu, a isto tako da mlađe ne bi imalo nikada onu pažnju koje je imalo prvo:
    da, skroz je drugačije kad se rodi drugo dijete.
    Nešto se izgubi (taj intenzivni fokus na samo jedno dijete i njega na vas-roditelje), ali vjerujte, s druge strane se tako puno novoga dobije!
    Kad sam bila zatrudna s drugom kćeri, bila sam malo u dilemi jel to pametno, jer starija kćer mi je tada bila u fazi da se činilo da ću s njom morati baš dosta raditi 1 na 1, u to doba je dosta bila u zaostatku sa svojim socijalnim i govornim vještinama.
    Al eto, nadali se da će ipak sve nekako dobro sjesti.
    Ne da je sjelo, nego je ispalo da, osim što je to bila i naša velika želja, nova beba je starijoj došla upravo kao najveći dar.
    Upravo u toj novoj interakciji, s još jednim malim članom obitelji oko kojeg smo se svi po malo zavrtili, pa i moja starija kći, izrasle su neke skroz nove i dragocjene situacije kojih vjerojatno ne bi nikad bilo baš takvih.
    Fokus se nekako razvodnio s jednog djetea i to je zapravo, tako to sada vidim, bilo baš jako dobrodošlo.
    Teško mi je to skroz ovako u par rečenica objasniti, niti sama znam što je sve tome doprinijelo, ali u kratko:sve moje bojazni su se pokazale neosnovanima i stvarno, nakon kratkog uhodavanja, nama je život postao i bogatiji, ali i lakši s još jednim djetetom.

    Jedno ili više djece-nema tu generalno" bolje ili gore".Jednostavno je drugačije.
    To je za svaku situaciju, obitelj u određenom vremenu i prostoru i kontekstu- individualno.

  7. #207
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Joj meni ovaj komentar od elin nije ni malo smiješan, od nekih pročitanih rečenica se ježim ...to, isto tako, dodaje još jednu (često zanemarenu) dimenziju na odluku o broju djece:
    neke žene su jednostavno previše istraumatizirane prethodnim porodom.
    I to je nešto što bi trebali uzeti u obzir i razmisliti o tome svi oni koji se bave populacijskom politikom.
    i meni, ne da nije smiješan, niti žalostan, niti mislim da se je trebala suzdržati
    jako mi je žao što si tako prošla elin

    bilo gdje drugdje na tijelu se pazi na estetiku kad se šiva, samo "dolje" nije važno
    znam čovjeka koji ima 45, da točno 45 šavova na licu nakon što je pao s bicikla i odrao lice o asfalt
    i ne vidi mu se ništa, apsolutno ništa, da nisam vidjela med. dokumentaciju ne bi vjerovala
    normalno da će se paziti na licu, ali zašto rijetko tko pazi kada šiva ženu iza poroda?
    ljuta sam
    puno ljuća nego radi toga što neka budala naziva žene s jednim djetetom
    zločincem, to mi je glupo i uopće ne zahtijeva nikakav komentar i čudim se da se to razvuklo na toliko stranica
    ali ovakve stvari, kao s elin to me ljuti i rastužuje

  8. #208
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    elin,
    znam o čemu pričaš, potpuno te kužim, sve mi je jasno.
    ja sam se ipak odlučila za drugo dijete, strah je bio neizreciv, no eto, želja za još jednim djetetom je bila ogromna. i pobjedila je.

  9. #209
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    cure, lijepo vas molim da me ne žalite, znam da je sve u dobroj namjeri napisano i stvarno ste super što se tiče podrške i uvjek ste mi bile pri ruci kada mi je bilo potrebno, ali jednostavno ovdje sada nema za to potrebe, niti ja volim da me se žali.
    Moj je porod bio takav kakav je bio- težak. Nisu krivi liječnici, jednostavno neke žene imaju lagane, neke superlagane, neke teške, neke superteške porode. To je priroda, valjda. Ja sam jako zadovoljna sa svime inače, obožavam moju malenu, najbolja je, najljepša i najpametnija beba koju sam ja vidjela i da trebam sve ponovno proći opet bi to prošla. Jedino ova epi mi je totalna idiotarija, ali neću o tome. Sve kaj sam napisala je istina, iako sam napisala malo u afektu, jer tko je autor komentara da mene određuje na način da sam ja osoba koja prolazi kroz život lagano, neopterećujući, udovoljavajući sebi i peglajući kartice jer eto ne želim još jedno dijete.
    A drugi dio priče je i taj da je dijete stvarno opterećenje za kućni budžet posebice kad je taj budžet ovako i onako nategnut do krajnjih granica (kako za račune, jer je sada jedan član više, pa su i računi veći, tako i za sve ostalo). Ne bunim se ja, 90% plaće potrošim na nju i opet bi potrošila i nije mi žao niti jedne igračkice koju sam joj kupila jer joj se tako zasjaje okice kad je vidi (jest da se igra sa njome cca 5 minuta, ali taj sjaj u očima me dovodi do stravične sreće), ali iskreno mislim da nije samo roditi dijete već dijete treba i odgojiti i odškolovati i pružiti mu kakvu-takvu šansu u budućnosti. Prema djetetu se treba ponašati odgovorno, nije poanta da ti rađaš jedno za drugim dijete radi poboljšanja nataliteta a nemaš za to uvjeta (prvenstveno ekonomskih, stmbenih i sl.).

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •