Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Afte u ustima - ne moze dojiti - 20mj

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno Afte u ustima - ne moze dojiti - 20mj

    Trebam savjet, dojimo vec 20 mjeseci i Megan je dobila afte u ustima (nesto kao u topicu "bolest ruku, nogu i usta") i vec ne moze dojiti 2 dana - izdajem se malo, ne pretjerujem i pije mlijeko na salicu.

    Inace dojimo ujutro, popodne kada se vratimo iz jaslica/posla i po noci odnosno uvijek kada ona to zeli.

    Imate li kakve savjete jer ovo mi je prvo iskustvo da ne dojimo toliko dugo?

    Malo me je strah da se nesto ne dogodi-kao da mi se dojke upale ili nesto slicno.[/url]

  2. #2
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mislim da je ok to da se izdojiš i tako održavaš količinu mlijeka dok ona ne sisa.
    Kako joj olakšavaš te afte?
    Jeste bili kod stomatologa?
    Postoji krema Afloderm (ako se dobro sjećam naziva) ali ne znam od koje dobi se može mazati s njom. Pitaj u ljekarni.
    Mojoj seki su prošle, pa valjda za 1 dan.
    Čaj od žalfije je isto dobar za ispiranje usta, obzirom na dob možeš joj malo na gazu ili vaticu pa "prebrisati" usta i aftice.
    Ali i tu je upitna dob.
    Eto nisam toliko kompetentna dali se može s tim ili ne.
    Pitaj nekog stručnog.
    I ~~~~~~~~~~~ da prije prođe i da možete nastaviti cickati.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Bili smo kod pedijatrice i za sve je kriv virus. Za olaksavanje boli rekla je paracetamol, za afte dobili preporuku za sprey Tantum Verde za djecu a za gljivice koje su se krenule raditi u ustima Rojazol gel.

    Za plikice na rukama i nogama te guzi nista proci ce sami od sebe.

    Najbolje je da konzumira sve stvari na sobnoj temperaturi jer sve vruce i slano je vrijeda.

    Za olaksavanje bolova se puno mazimo i grlimo jer sve je dobro dok ne ide spavati a onda zaspe doslovce na meni.

    Nadam se da ce to uskoro proci jer je stvarno jadna moja mala hrabrica.

  4. #4
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Tatjanae prvotno napisa
    Bili smo kod pedijatrice i za sve je kriv virus. Za olaksavanje boli rekla je paracetamol, za afte dobili preporuku za sprey Tantum Verde za djecu a za gljivice koje su se krenule raditi u ustima Rojazol gel.

    Za plikice na rukama i nogama te guzi nista proci ce sami od sebe. ..
    Simptomi zvuče slično kao i Sunčicini otprije 10 dana, možda je ista stvar, možda nije. Ona je obrnuto - dobila Elocom mast za pikice po tijelu i guzi, a ništa za usta.
    Isto nije mogla dojiti, uzela bi ciku u usta i odustala. Ja sam čak pomislila da ćemo prestati, što mi ne bi teško palo s obzirom na 22 mjeseca "staža". Ali nakon 2 dana su je valjda afte prestale smetati toliko da ne bi mogla dojiti i nastavila je kao da ništa nije ni bilo. Ja se nisam izdajala niti radila bilo što u vezi dojenja.
    Inače, sad više nema ništa u ustima, a na tijelu se još malo poznaju točkice ali i to nestaje. Nismo spavali dvije noći, no to je prošlo i zaboravljeno.

    Tatjanae

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Draga klara,

    nemamo nista po tijelu samo na guzi i to izgleda kao dio koji nasjeda na kahlicu ili rub pelena.

    Jos uvijek ne doji - ima veliku aftu ispod jezika i jednu na vrhu lijevo. I da, danas sam vec pomalo depresivna jer mi izdajanje nije nikada islo, i cini mi se da ce doci kraj nasem dojenju. Nisam ni slutila da ce to imati ovakav dojam na mene.

    Kolje me sto ne znam da li da idem raditi sutra i da pozovem baku, ili da otvorim ponovno bolovanje mada smo bile obje bolesne prije nepuna dva tjedna. Ludilo eto sto je!! :?

  6. #6
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Tatjanae što si odlučila u vezi posla?
    Mi smo se "izvukle" s jednim popodnevom bakinog čuvanja jer sam srećom tih dana imala manje obaveza na poslu.
    Izgleda da je tvoja djevojčica prošla obrnuto od Sunčice - manje osipa po tijelu a više u ustima.
    Nadam se da ćete nastaviti s dojenjem kada malenoj bude bolje.
    Držite se

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Ostajem doma, baka nam dobro kaslje i meni je nekako milije biti doma kada Megan nije dobro.

    Da izgleda da je ona gore prosla jos ne moze dojiti ali zato je danas puno bolje jela nego jucer.

    Vidjet cemo sto nam nosi novi dan, hvala puno na podrsci

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Pomalo se pribojavam da je dosao kraj nasem cicanju. Ne trazi ciku vec 2 dana, ali ujutro ceka da se izdojim i popije mlijeko na casu.

    Cini mi se da je mozda dosao kraj. Pedica kaze da se mozda boji da je jezik jos uvijek boli i da ce sama traziti.

    Ali niti pokazuje zelju niti hoce kada je pitam

  9. #9
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Tatjanae
    Nemoj žaliti i žalostiti se prestankom.
    Radije se veseli da je ona sam odlučila prestati (nažalost takvim spletom okolnosti), pa je to manje bolno za nju
    A možda će i tražiti još

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Hvala, kahna.

    Nisam vjerovala da cu se ovako osjecati, izgleda da je stvar o tome tko je odlucio prestati dojiti. Ima nesto i u tome sto mi se ne svida da su afte krive za sve i izgleda mi da je ona mozda zakljucila da sam ja kriva za sve to i da je bolje ne cikati vise.

    Sve u svemu cini mi se da cu ja vise osjetiti ovaj prestanak

  11. #11
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Tatjanae nadam se da je Megan ozdravila.

    Žao mi je što si tužna zbog prestanka dojenja, razumijem te, znam da ću se i ja tako osjećati kada dođe kraj.
    Iako, malo ti i zavidim zbog laganog prestanka. Mi ćemo morati prestati za nekoliko mjeseci (zbog priprema za novi pokušaj potpomognute oplodnje). I bojim se da će nam biti teško, voljela bih da i Sunčica sama odluči prestati, kao Megan.

    Ne vjerujem da je Megan zaključila da si ti kriva za nešto, možda je jednostavno zaključila da joj dojenje više nije potrebno. Imaš veliku djevojčicu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Megan je ozdravila ali jos se vide ostaci afti u ustima i mali tragovi na kozi od mjehurica, izgledaju kao crveni oziljci kod opekotina.

    Odlucila sam zamoliti mamu da je cuva sljedeci tjedan da ozdravi u potpunosti i da se moze cijepiti protiv vodenih kozica sto pokusavam od kada je krenula u jaslice. A izmedu ostalog nije mi se svidjelo sto je pedica rekla da su sada neki crijevni virusi i da su mali zarazili i svoje kod kuce.

    Ne bih zeljela da Megica poslije sumameda na pocetku mjeseca zbog bronhitisa i onda ovog virusa i curenja nosa dobije proljev.

    Tako da cemo se morati snalaziti.

    Ja sam za sada dobro ne izdajem se sve dok ne osjetim napetost nadam se da ce sve dobro proci. I pomalo dolazim sebi

    Toliko od nas dvije za sada, pusa svima

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno Sto raditi kada SAMA IZNENADA prestane dojiti nakon 20 mj

    Imam par piitanja u vezi IZNENADNOG prestanka dojenja

    Sto moram raditi a da ne bih imala problema s grudima?

    Mlijeka jos uvijek ima - prestala dojiti prije 1.5 tjedan, masiram se svaki drugi dan i malo izdojim - rucno, ali se jos uvijek bojim da mozda nije dovoljno.

    Koliko dugo mogu imati mlijeka?

    Moram reci da se ja jos nisam pomirila s prestankom ali ne izgleda da ce ponovno poceti.

    Idemo se cjepiti u petak, pa me zanima (a potiho se nadam) da ce utjehu potraziti na cikama. Znam da je ovo super sto je sama prestala i nije moglo biti bolje>

  14. #14
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mislim da sve radiš dobro.
    Masirati, malo izdojiti i to je to.
    Ako nemaš kvrga mislim da nemaš brige.

    Evo jedan za bezbolni prestanak.
    I jedan tebi da ne budeš žalosna

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Evo i tebi jer me zaista malo ljudi razumije sto ovakav prestanak znaci za mene.

    I jos malo za prekrasne rijeci podrske

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    116

    Početno

    trazila sam info za afte i nasla sam tvoju pricu o prestanku dojenja. mislim da bih i ja tako osjecala. i na zalost moram reci da u vezi dojenja inace, u svojoj okolini osjecam kao neki veeeeeeeeeliki izuzetak. od 5 beba koje su se rodile nedavno, skoro sve su zavrsile na boci, jer boli cice ......

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Zeljela bih samo zaokruziti ovu temicu i odgovoriti na svoje pitanje. Naime interesiralo me je da li cu imati problema sa grudima nakon tako iznenadnog prestanka dojenja.

    Problema nisam imala, ali jos uvijek ide malo mlijeka ako stisnem dojke - obicno prilikom tusiranja - iako je proslo skoro 8 mjeseci. U meduvremenu nisam radila nista posebno samo se vrlo malo izmasirala i izdojila malo na kolicinski i papirnata maramica mi je bila dovoljna i to je bilo to.

    Hvala svima jos jednom na podrsci


  18. #18
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •