Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 103

Tema: Molim pomoć-rođendan u vrtiću bez grickalica i slatkiša.

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    , jagode i šlag - od toga su tete napravile tortu, znaju one od svačega napraviti čudo. dakle, ništa ja sama nisam slagala, samo sam donijela namirnice.
    navodno je najveća fora bio taj šlag.
    čisto organske jagode u trećem

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    53

    Početno

    mi isto ne smijemo donositi torte i slatkiše, ja sam svom klincu za proslavu 2. rođendan kupila brdo montića i dukatinića, uzela jednu tacnu posložila u krug red montea, pa red dukatina, i tako dok nisam sve potrošila, poslala sam dvije sviječice koje su tete upiknule na vrh torte
    djeca su bila oduševljena, častili su se dva dana i tete su rekle da je super ideja pošto u grupi ima i 1. godišnjaka koji još nemogu jesti orašaste polodove i sa suhim voćem se još muče! a moj klinac je bio tolko uzbuđen da ni sviječice nije mogao puhnuti ))

  3. #53
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    pitat ću jeli smijem...nisam sigurna

  4. #54
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    je, onaj u boci šlag.
    marge je htjela puhalice, meni stvarno ne smeta što se higijene tiče, ali u grupi ih je 28, a jedno pakiranje puhalica po 6 komada je oko 20 kuna i jednostavno nisam htjela dati 100 kuna samo za puhalice.
    ista stvar i s kapicama.
    uglavnom, nije da im je to falilo
    a balone i genijalnu tortu ( http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._8238775_n.jpg ) sam kupila za kućni rođendan, taj je ionako najvažniji
    predivna je-smiješ li reć gdje si ju kupila?

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa Vidi poruku
    mi imamo rođendan u lipnju, pa već tradicionalno nosimo kokice i lubenicu (one prve sezonske, skupe užasno, ali su klincima veliko iznenađenje)
    kokice su home-made??? kad lubenice nisu

  6. #56
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    čisto organske jagode u trećem

    a čuj, dozvolila sam margiti da sama bira voće za svoju tortu, a kad je vidjela jagode u voćarni, pobenavila je

    i isto ne smijemo donositi torte i slatkiše, ja sam svom klincu za proslavu 2. rođendan kupila brdo montića i dukatinića
    mislim, to je toliko suludo i kontradiktorno da me izludjuje. ne smije se nositi slatkiše, ali smije monte i dukatino koji su podjednako isto smeće ako ne i gore...

    ivana zg, ako si na fejsu : http://www.facebook.com/pages/La-dol...7536637?ref=ts

  7. #57
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ne smije se nositi slatkiše, ali smije monte i dukatino koji su podjednako isto smeće ako ne i gore..
    slažem se u potpunosti
    kod mene u grupi se rođendani slave s svježim voćem, sušenim voćem, sokom od jabuke i kockica čokolade po djetetu

    rođendani su fenomenalni pogotovu kad ima dosta voća pa se napravi voćna salata koju djeca obožavaju....u još ne razrezano voće složeno u tortu piknem svjećicu, odpjevamo, odplešemo, popapamo voće,,,,PREDIVNO!!!!!

    nije bitno što djeca jedu na tim rođendanima, ako mi u vrtić dođemo sa stavom "djeca to ne vole" djeca to neće ni jesti....moji obožavaju listiće banane...stalno nam stoje na raspolaganju pa ih djeca svako malo papaju....a svježe voće...toga im nikad dosta

    mi smo oformili centar gdje je djeci uvijek dostupno svježe i sušeno voće pa ga svako malo nadopunjavamo što s roditeljima što u suradnji s kuhinjom...funkcionira odlično....

  8. #58
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo oformili centar gdje je djeci uvijek dostupno svježe i sušeno voće pa ga svako malo nadopunjavamo što s roditeljima što u suradnji s kuhinjom...funkcionira odlično....
    To suho voće mora biti u original vrećici ili može ono iz rinfuze?

    Ja sam se bacila na sušenje voća pa bih najradije donijela svoje jer je ono u dućanu izloženo svačijim prljavim rukama (ljudi grabe i jedu....fuj) i kojekakvim kukcima.

    Inače, moj sin dobije proljev od Monte pripravka (ne znam niti šta je to točno u njemu) pa se živo nadam da će tete odbiti takve pripravke (nema to veze s mlijekom). Morat ću im napomenuti. Nisam znala da se to smije donositi u jaslice.

  9. #59
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    jesam na fejsu ali ga se odrekla za korizmu....muž je od neki dan isto...pa nek on škicne,ha,ha...ustvari vidim da se i ovako sve lijepo vidi kad kliknem na link...hvala

  10. #60
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Lutonjice tek sam sad skužila da su na tvojoj torti Winksice-moja ih mala obožava!
    Jel možeš birati od čega da bude torta-jesu li fine?

  11. #61
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Mi isto nosimo voce, onda tete to sloze u tortu i klincima super!
    Jedino me muce ta dvostruka mjerila jer kao ne smiju se nositi slatkisi i slicno, ali ima roditelja koji to nose bez obzira onda tete vracuju, bas neugodna situacija jednom sam prisustvovala jednoj takvoj primopredaji gdje je teta rekla da nece uzeti napolitanke zbog alergicara u grupi, a roditelj je ono bas inzistirao ...

    Meni se cini super sloziti i tortu od kartona pa recimo unutra ubaciti suho voce ili nesto slicno. Kao ovo npr. http://www.njuskalo.hr/image-w450/dj...ka-4676699.jpg ili ovo http://www.skrabalica.com/wp-content...0329_0002a.jpg

  12. #62
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja zapravo ne kužim čemu ta strka oko torte u vrtiću.
    pa torta je važna za onaj dan kad baš imamo proslavu rođendana (kod nas je to doma, kod nekog u igraonici). ta proslava je najvažnija, tamo djeca zovu svoje najdraže. tamo se mora imati super torta i puhati svjećice i primati poklone....
    zašto bi i u vrtiću morali imati tortu?
    pa u i školu se ne nosi torta, niti mi na posao ne nosimo tortu (osim ak ne nosimo ostatke od vikenda ), nisu to mjesta za torte. malo počastiš ekipu, a slavlje i tortu i poklone imaš gdje već imaš.

  13. #63
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ima li netko ideja? Moja inicijalna je bila samo da napunim vreću bombonima, al je sad trend ne nositi slatkiše pa onda ne znam, ...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    a što se nosi?

    smije li se donijeti kakav kolač s deklaracijom? neki panetonne, pinca ili sl.

  15. #65
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Nezz vjrv da mogu pitat a opet ostali su imali one papirnate kriške u kojima bi bili standardni slatkiši koje mogu i u vrećku ubacit kaj ima veze... Osim kaj mi se ne troši na deset vrsti bombona, ...

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko ideja? Moja inicijalna je bila samo da napunim vreću bombonima, al je sad trend ne nositi slatkiše pa onda ne znam, ...
    Kupi mandarine ili klementine - nama je to u vrtiću prolazilo odlično (iako smo mi imali svoje voće, jer je mlađi sin rođen usred ljeta, a stariji taman kad su jagode ). Kako god - konzultiraj se s odgajateljicama. Vrećica voća bila bi dobra fora, a ne čini mi se da je jako skupo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.02.2024. at 15:22

  17. #67
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko ideja? Moja inicijalna je bila samo da napunim vreću bombonima, al je sad trend ne nositi slatkiše pa onda ne znam, ...
    U nas su, srecom, jos trend bomboni

  18. #68
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nase tete su rekle da donesemo malo bombona/neke grickalice i tetrapak soka. Nikakve torte i ostale stvari

    Tipa napolitanke i sok od narance, oni su sretni

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod nas se mogao donijeti pladanj s voćem, moji dečki su nosili lubenice 6-7 mjesec, cura jabuke i suho voće 1-2 mjesec,

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Veliki je jednom imao Ledo tortu

  21. #71
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    48

    Početno

    Kod nas smiju bombončići, čokoladice i sl. s tim da se smiju samo ponijeti kući, a slavljenik ostavi svakome kao paketić tih slatkiša u ormarić.
    U biti smije se sve samo pod uvjetom da se nosi jesti kući, u vrtiću jedino ostaje stajati dok se ne krene kući.
    Pakuje sve svakako, netko kupi u trgovini one kao kartonske kutijice pa unutra stavi slatkiše po izboru, a netko sam napravi od kartona kutijice...netko kupi onu malušnu vrećicu prozirnu pa tako upakira i sl.


    U samom vrtiću dozvoljene su slane grickalice i sokovi, po izboru.

    Sve ostalo kako tko želi i u dogovoru s tetama.

    Usput .... meni je totalno bezveze i pretjerivanje ideja koja je šutnula rođendansku tortu u zaborav haha Nikakvo voće ne može zamijeniti kraljicu rođendana, možemo se mi pres...vati koliko želimo

  22. #72
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Poše ja samo uzela vrećicu s bombonima ništa nisam pakirala ko da sam s Marsa pala u kaj da to metnem, đizs, ...

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zakaj pala s Marsa, da ste htjeli mogli ste omotati par komada u neki celofan ili papir staviti malo vune i ok


    Usput idući utorak je fašnik

  24. #74
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Zakaj kad moreju uzet 2-3 i metnut u džep?

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mogu ali tete očito to ne žele

  26. #76
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Uprskala sam. Kaže teta je zvala drugu da pita za bombone, nisu podijelile. Jer su bomboni. A u papirnatim tortama su isto bili bomboni, ali kaj, ... Ne vide se???

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Pa trebala si donijeti voće. Za bombone su u našem vrtiću uvijek govorili da predstavljaju opasnost od gušenja kad klinci navale svi istovremeno.

  28. #78
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Rekla je da voće dobiju svaki dan u vrtiću.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja sam mojima radila kartonske torte i unutra istresla bombone, čokoladice i lizaljke. I klinci su si sami uzimali kad su digli poklopac torte. Uz to donijela neke gricke i sokiće. Tortu nisu smjeli imati u vrtiću.

  30. #80
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa trebala si donijeti voće. Za bombone su u našem vrtiću uvijek govorili da predstavljaju opasnost od gušenja kad klinci navale svi istovremeno.
    Pa gušenje može izazvati i voće, hrana općenito…bobice grožda, suhog voća …
    Nije li se i Snjeguljica gušila jabukom? Šala mala
    Posljednje uređivanje od littlemom : 08.02.2024. at 21:50

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj littlemom prvotno napisa Vidi poruku
    Pa gušenje može izazvati i voće, hrana općenito…bobice grožda, suhog voća …
    Nije li se i Snjeguljica gušila jabukom? Šala mala
    Eh, pošto kupila - po to prodala... Bombon je tvrd i lako može izazvati značajniji problem ako uleti u dušnik.

    A Snjeguljičine patuljke trebalo je poučiti Heimlichovom zahvatu, jer je sirota morala čekati princa da obavi oživljavanje. Šala mala

  32. #82
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Sve je opasnost, osim ako nije zapakirano u hrpu plastike i najlona onda je ok. Plastični omot je stvorio neku iluziju sigurnosti. Jer ovak tri bombona u ruku bez zaštitnog neotvorenog sloja tvornički slijepljenog ostavlja prostora da je neko već otvorijo bombon poliznuo ga i ponovo zapakirao u košuljicu od bombona.

    Nisam spavala pa nisam sva svoja, ...

  33. #83
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, pošto kupila - po to prodala... Bombon je tvrd i lako može izazvati značajniji problem ako uleti u dušnik.

    A Snjeguljičine patuljke trebalo je poučiti Heimlichovom zahvatu, jer je sirota morala čekati princa da obavi oživljavanje. Šala mala
    haha može to izazvati i lješnjak

  34. #84
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    A sad ozbiljno - ako ne prolaze bomboni, možda prolaze čokolade... Ja bih se snašla ovako: Uzela bih neku kutiju od cipela ili slično i ukrasila izvana kao tortu (ovako nešto http://probajovako.blogspot.com/2012...oendana-u.html )

    Stave se unutra čokoladice Životinjsko carstvo ili kinderice ili Lidlovi čokoladni prutići (ovako nešto https://images-katalozi.njuskalo.hr/...l-28321045.jpg) u dovoljnoj količini za sve... Kraj priče.

    Ont. moja djeca su doma uživala u pripremi proslava svojih rođendana. Obično smo nosili košaru ili zdjelu s voćem, ali često bi bila i tombola za sitne darove (ništa posebno maštovito - platnena vreća s brojevima koje djeca izvlače, a u drugoj kutiji darovi označeni brojevima (uglavnom krama koje smo se htjeli riješiti - figurice iz kinder jaja, male gumene igračke, autići, anti stres loptice, duplikati slikovnica, šablone za crtanje, sklopive plastične čaše za put, male lutke, nakit, igraće karte...)

    Ponekad mi bude žao što su djeca tako brzo narasla i odrasla. Meni je bilo baš krasno....

    Offt (zapravo, trebalo bi otvoriti novi topic ili naći stari) u vezi aktivnosti za vrtić: sad dolazi vrijeme maškara.
    Kad se samo sjetim koje kostime smo sve radili, hehehe.... Žaba, pas, vrabac, sibirski tigar (žrtvovala sam jednu svijetlu pidžamu da na njoj nacrtam pruge), robot, mađioničar, pa onda likovi iz filmova - Darth Vader, Yoda, Vortgyn (u vrijeme kad ih je opsjedao film Posljednja legija), Zorro, obični kauboji (imali smo šešire, a konja smo napravili od metle). Kupili smo jednom nekakvog Spidermana (samo masku za glavu) a ja sam isto napravila odjeću doma. Krasno smo se zabavljali. Više je vrijedila ta priprema doma nego par sati u vrtiću. Sudjelovala sam i u izradi grupnih maski. Jednom su bili cijela šuma gljiva - radili smo šešire u obliku klobuka muhara. Ako kome bude trebalo opisat ću kako ide, jer bilo je jako atraktivno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.02.2024. at 09:50

  35. #85
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ne bi patuljak mogao izvesti Heimlicha jer je mali i nemre uhvatiti ispod ošita.

    Nego, to se sad kostimi svi kupuju, i djeca su frknula nosom na ideju da rade, a nisam ni ja spretna, i nisam pravo imala vremena, .. a za slatkiše u vrtiću sam htjela čisto da se zaslade, ne sad ne znam što, al prošo voz. Ne mogu reć idući put ću pametnije kad više neće u vrtić.

  36. #86
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bi patuljak mogao izvesti Heimlicha jer je mali i nemre uhvatiti ispod ošita.

    Nego, to se sad kostimi svi kupuju, i djeca su frknula nosom na ideju da rade, a nisam ni ja spretna, i nisam pravo imala vremena, .. a za slatkiše u vrtiću sam htjela čisto da se zaslade, ne sad ne znam što, al prošo voz. Ne mogu reć idući put ću pametnije kad više neće u vrtić.
    Ovo nije opravdanje. NAĐI vremena, a s trudom dođe i spretnost. Ne radi se o tome da im ti to napraviš, nego da ZAJEDNO radite. Moj L. je rezao kolute za klobuke gljiva muhara i to mu je valjda bilo prvi put da koristi prave škare. Sreći nikad kraja... Kulturu da se cijeni vlastiti (i tvoj) rad moraš izgraditi doma ako ne želiš podleći konzumerizmu.

    Ne moraš znati šivati, treba malo snalažljivosti i mašte, ali ključ je da se to radi doma. Razvoj fine motorike, razvoj osjećaja da rade nešto sa svrhom i spretnost doći će kao posljedica.

    Neš ti mašte za napraviti npr. krinku https://www.sve.hr/images/detailed/3...6006884956.jpg Izrežeš od papira (ili nacrtaš, pa neka djeca režu), ukrasite po želji, pričvrstiš gumicu i gotovo. Gumicu kupiš na kalemu u Nami na pozamanteriji.

    Još ideja: vilinski šešir od papira - običan stožac. Treba ti papir i ljepilo ili klamerica. A kad to napraviš, pustiš dječurliju da ga namažu ljepilom za papir i posipaju šljokicama ako im se ne da farbati... Od vune se napravi onaj cof ili resice. Za ispod brade tanka gumica i voila. Mogu se na taj šešir pričvrstiti i pletenice od vune i druge koještarije. Mogu se zalijepiti točkice od kolaž papira ili folije. Ma reci mi da za to treba neka ekstra spretnosti...

  37. #87
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Msm da ću tak za iduću g jer ovo kaj nude po trg je užasno, 30 eura za malo plastične tkanine, strava... a i znam šivat nije da ne znam, osim kaj nemam aparat, al dobro sad. Al to treba krenut mjesec dana ranije, al sam bila u drugim obrvama, potpuno zab na neke tam maškare.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.02.2024. at 10:58

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    složi asortiman odjeće za fašnik, vještićinu kapu, neki plašt, crni crveni, košaricu,. par različitih čarapa, i smisli nekaj od tog,

    kad sam išla s nećacima prvi put u maškare, navukla jednom pelenu ko gusarsku kapu, stavila povez prek oka, drugom navukla šos pa je izgledalo ko gorni dio klauna.....



    moji nikad nisu imali kupljene kostime, uvijek se nekaj kombiniralo,s nešto odjeće, masku.

    kad je <veliki bio klinac volio je ići u Kulturnu dvoranu, pa bi napravil masku, bilo je tu svega Petar Pan, Vještica s papigom , mačkom, metlom , Džafar ( biciklistička kaciga omotana u crnu vreću, malo nacrtane brade, crveni plašt) , Radnik, Vrtlar, planinar, mašti daj volju. Klinka je bila indijanka, Leptir ( karton od kutije zrežeš ko lkrila, ofarbate, zemeš lastiku i napraviš s malo tkanine gornji dio), uvijek mogu zeti i koji tvoj dio odjeće.......


    mašti daj volju

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    da te utješim moji imaju maškare i u osnovnoj, srednjoj, veliki i na faksu, a kod nas u firmi jedan dečko se svaki put maskira, otiđem s klincima ak im treba pomoć u maškare

  40. #90
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    48

    Početno

    Kad smo kod maškara majko mila gnjavaže, cirkusa i bezveznosti i kada sam bila mala i sada. Meni je to nametnuta idiotarija bilo i ostalo haha

  41. #91
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    U timu "mrzim maškare i maskiranja"
    Kupil gotove kostime, pasu im nekad dvije-tri godine i mir

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Uvijek se mogu maskirati u neke stare babe, obučeš im svoju robu, staviš maramu ili šal oko glave
    Ninju napraviš od crne majice, crnih tajica i komada crvene tkanine.
    Slikar - tvoja bijela košulja, školska paleta i veliki kist u rukama
    Indijanac - kupi pola metra smeđe tkanine i špagu. Od špage napravi pletenicu koja će služiti kao remen, napravi ogrlicu (privjesak neko pero ili sl.), isto tako povez za glavu. Platno preko glave kao poncho, donji dio izreckaj da budu rese.

    Moja je dobila nagradu za morsku vilu. Gore bijela majica, dolje suknja koju smo napravile od rezanih komada tila bijelih i plavih (pasica je napravljena od obične bijele gume za gaće). Školjke smo imalindoma,ali ima paketa u svakom kineskom dućanu ili tediju. Polijepili na obični rajf i po suknji. Jednu stranu lica oslikali plavom bojom...

    Za svaki od kostima nisam potrošila više od 50-maks 100kn. Vremena treba vrlo malo.
    Znam da je nekad naporno,ali uključi i djecu. Nisu više mali.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Također, niti jedan kostim nije šivan. Potraži na webu DIY kids costume no sew

  44. #94
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    I meni izrada kostima za maškare uvijek bila ajme meni, nesto malo i jesmo radili, al vecinom su imali kompletne kostime (ili neke dijelove iz ducana) i trajali su godinama od Supermana, Spidermana, princeza, Indijanki, astronauta i sl.

    A ovo ručno bi se brzo raspalo i više su im se svidjali ovi gotovi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.02.2024. at 09:20

  45. #95
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj littlemom prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo kod maškara majko mila gnjavaže, cirkusa i bezveznosti i kada sam bila mala i sada. Meni je to nametnuta idiotarija bilo i ostalo haha
    Čuj, ta idiotarija može biti i te kako poticajno i korisno sredstvo za razvoj motorike, mašte, GOVORA i komunikacijskih vještina, pogotovo kod djece koja imaju teškoće s tim. Moj stariji nije razumio metafore i preneseno značenje, a upravo su nam maškare i maskiranje pomogli da shvate kako ne treba sve shvaćati doslovno. Ako si se preobukao u psa, nisi postao pas nego igraš ulogu. Mojoj djeci je bilo zabavno i višestruko korisno.

  46. #96
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    48

    Početno

    Naravno da može kao tek jedan od! načina kreativnog izražavanja. Meni je to bio cirkus u kojem nisam nikada vidjela smisao i tako je ostalo i kasnije, a moj mali ih voli isto koliko voli i svaki drugi kreativni izražaj. Ni manje ni više.
    Posljednje uređivanje od littlemom : 12.02.2024. at 22:52

  47. #97
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Mi prošle g jesmo radili ali nisu bile uspješne i ove g su djeca vapila da uzmemo gotove. Međutim danas je u školi zabava, starija nije bila zahtjevna, sin je isto prihvatio da sve od kupovnog budu vampirski zubi, a najmanja je imala u vrtiću nekaj gdje su apsolutno svi imali kupovno. Bilo mi je žal da ona bude jedina crna ovca osim toga tako ju je to učinilo sretnom. A da je napraviti svoj kostim bolje, dakako, ali treba onda tome biti predan mjesec dana ranije... i tad bi bilo ofrlje jer nemam šivaču mašinu.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    moja je jutros otišla u pidžami i ogrtaču, vrpca za kosu na glavi (neka pufasta što se koristi pri umivanju, ne ukrasna traka)
    i to je to

  49. #99
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja sam svom E. jedne godine naheklala zelenu kapicu s ušima, ovako nešto: https://i.etsystatic.com/28815802/r/...82966_eic6.jpg

    Kad su bili stariji, također su se sami maskirali pljačkajući naše ormare... Omiljene su im bile crne tajice, crna marama (koja je mogla biti i plašt i svašta), a umjesto šivanja koristili su klamericu. Mlađi je jedne godine bio kuhar i imao kapu od papira - samo obruč od hamera i gore onaj klobuk se napravi od raširene salvete koja se isto klamericom prihefta. Gotovo je u minuti. Izgleda ovako nekako https://www.promopoint.hr/proizvod/r...a-kapa-nilson/ Pregače su moji imali doma, ali da nisu, to se lako napravi od kuhinjske krpe.

    Kad su bili stariji, sami su si slagali maske dok su išli u srednju školu:
    Cezar = treba samo jedna plahta i granje lovor višnje ispred kuće od kojeg se splete vijenac. Eventualno još neki šal oko ramena i eto... (to je stariji bio u srednjoj školi, ostatak razreda je bio obučen u legionare)
    Gusari = treba samo povez na oko, neka široka košulja i šarena marama za glavu. Imali smo i plišane papige koje su poslužile za ovo... Kome se hoće, može se i tetovirati kemijskom olovkom
    Radnik ili Bob Graditelj - moja stara odora od civilne zaštite (hlače tregerice onak plave) i neka karirana košulja + šilterica
    Dimnjačar - crne hlače, crna majica ili košulja na koju se zalijepe žuti gumbi od samoljepive folije, kapica bilo kakva crna, a sajla za odštopavanje odvoda ili komad malo čvršćeg kabela može glumiti kefu, samo treba dodati cof ili neku lopticu na vrh. Evo, ovog klinca su savršeno obukli u dimnjačara uz minimalno ulaganje - kostim je od crne vreće za smeće, a kapica od papira https://www.magicus.info/container/i.../dimnjacar.jpg

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Dakle kod cure su cure glumile razrednika, dečki su glumili kaj je ko stigao

    Imali su skraćene sate danas

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •