Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 134 od 134

Tema: Laringitis, iskustva i preventiva

  1. #101
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Koji vam je redoslijed postupaka kod laringitisa...
    Negdje sam pročitala da pomaže hladno,a negdje para u kupaonici.
    Prvi put smo završili kod pedijatra,a slijedećih nekoliko puta bi izašli na balkon jer je bila zima.
    Sada nam se ponovilo nakon 10 mjeseci...a već sam mislila da smo se toga riješili.
    Uglavnom stavila sam mu Rectodelt,ali ne znam jel uz njega trebam još šta radit ili je on dosta.

  2. #102
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    upravo slusam kako zvizdi i nemam nikakav kortikosteroid osim flixotida doma. pred 2 mj je prvi put imao laringiticni napad nakon mnogih bronhitisa i upala pluca. i imao je nuspojave od lijekova, teske promjene u ponasanju koje su trajale oko 3 tj, grozim se i napada i lijeka..

  3. #103
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Pitaj kod pedijatra Rectodelt čepiće, uvijek ih je dobro imat doma.

  4. #104
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Nas je Rectodelt čepič spasio
    Helena je prije jedno 10-ak dana imala laringitis, srećom s nikakvim dramatičnim napadajima, ali 2 noći nismo spavale, ja uopće, a ona se jadna budila svakih 15-20 minuta
    daviteljski i uporan kašalj
    čepić i inhalacije Flixotide aerosola 2 x dnevno, dva dana odnjele su laringitis samo tako.
    Prvi laringitis (sa 9 mj. starosti) se vukao i vukao, valjda je 3 tjedna povraćala od kašlja, svakodnevno
    tako da mislim da nas je ovaj put spasila kombinacija čepića i inhalacije
    I koliko god se tu brujalo protiv kortikosteroida, mislim da na ovako kratko, skoro pa jednokratno, imaju debelo više koristi nego štete :/

  5. #105
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Da, na hitnoj, ovaj put (01.11) nam je pedica dana Rinolan sirup
    a prvi put kad ga je imala naša predica joj je dala Fenistil kapi, 2x dnevno po čini mi se 6 ili 8 kapi
    ja sam joj dala samo jednu dozu, ujutro i bila je katastrofa pospana, užas jedan na što je izgledala, ko najbolje pijana
    tako da, tropical, pitaj za drugu terapiju, uvijek ima izbora

  6. #106
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    jedna doza solu-medrola sadrži kortikosteroida koliko 400 ampulica pulmicorta, mislim da dalje uopće ne moram objašnjavati.

    kad jednom iskusiš krup (laringitični napad) već ti je svega dosta, nakon par puta daješ što ti je pri ruci samo da to više nikada ne gledaš i ne slušaš.

  7. #107
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Evo i mi smo imali laringitis prije tri tjedna.
    I od prije par dana je počeo opet curiti nos. Budući me sad strah tih napadaja kašlja, kupili smo Omron inhalator i mogu reći da djeluje. Inhaliram ga s fiziološkom par puta na dan, čak mi i zaspi tokom inhalacije. I par puta na dan mu s aspiratorom izvučem sluz iz nosa. Curi mu baš vodeno. I noćas je puno bolje spavao, zasad nema kašlja, nadam se da niti ne bude.
    Baš me uplašio s tim kašljanjem, stvarno grozno za slušati i gledati...
    Znači taj Pulmicort se može nabaviti za doma, pa mu dati ako treba?
    Hodali smo u ordinaciju na injekcije i inhalacije, i šta god to može spriječiti, super.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    53

    Početno

    nama se od onda nije pojavio, da ne hvalim previše! ovo vrijeme je inače najgore za laringitis tako je nama ped rekla, magla je katastrofa zato mi uvijek imamo šal preko usta i nosa kad smo vani!

  9. #109
    Aliana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    50

    Početno

    Pozdrav svima
    Moja malena inače je sklona laringitisu, do sada je uvjek dobivala antibiotik i nakon nekoliko dana bilo bi joj bolje. Jučer mi je počela jako kašljati ali čini mi se da to nije onaj suhi kašalj tipičan za laringitis već kao da ima sekreta ali ga ne može iskašljati. Ona jadničak počne kašljati pa je krene gušiti, hropće i jako je promukla, nisam sigurna dali da je vodim na hitnu ili da je sutra vodim pedijatrici.
    Kod nas na pedijatriji te gledaju ko da si im ne znam što napravio i jako su neljubazni (neki doktori) ako dođeš s nečim što je po njima moglo čekati ali meni se baš i ne čeka do sutra popodne

  10. #110
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Aliana prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima
    Moja malena inače je sklona laringitisu, do sada je uvjek dobivala antibiotik i nakon nekoliko dana bilo bi joj bolje.
    i bez antibiotika bi joj za par dana bilo bolje, tj. nama je drugi dan bolje nakon svih lijekova koje primi.
    za laringitis nije potreban antibiotik, jer ima veze sa virusima a ne bakterijama.

    imate li hitnu otorinu?

  11. #111
    Aliana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    50

    Početno

    Njoj zna trajati i po 10 dana ako ne dobije neku terapiju.
    Vjerovatno ima hitna otorina budući da smo u Puli, svakako ću otići na hitnu pa ću vidjeti, ako me i pošalju na pedijatriju briga me, ne mogu je više slušati kako hropće.
    Sinoć sam cijelu noć bila budna i samo je slušala kako diše

  12. #112
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Aliana prvotno napisa Vidi poruku
    Njoj zna trajati i po 10 dana ako ne dobije neku terapiju.
    pa o tome se i radi, ako dobije antibiotik, neće joj ništa posebno pomoći, a ako dobije pravilnu terapiju inhalacije lijekovima i injekciju (ako je stanje stvarno takvo da zahtijeva sve to skupa) onda će proći na brzinu.
    mi smo znali u sred noći doći na hitnu sa teškim krupom da je jedva disao, dobio bi injekciju i inhalacije, drugi dan još jednom inhalacije i to popodne se na njemu više ne bi reklo da mu je išta bilo.

    tu u zg ako dođeš recimo u klaićevu sa laringitisom (pritom mislim na napad laringitisa ne samo na promuklost) šalju te na otorinu u vinogradsku jer oni jednostavno nisu opremljeni za hitne slučajeve, eventualne komplikacije s laringitisom.
    ako misliš da je potrebno, radije odi na hitnu otorinu, oni će djetetu pogledati glasnice i odrediti treba li terapija ili ne.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 20.11.2011. at 13:26

  13. #113
    Aliana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    50

    Početno

    Inhalacije nikada nije dobila, dva puta je dobila injekciju i odmah joj je pomogla a ostalo sve antibiotik, sada je stvarno jako promukla, uopće ne može govoriti a napadi su redovno kad zaspi, kao i uvijek, samo što nije suhi kašalj već produktivni

  14. #114
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Mi smo dobili injekciju i par dana inhalacija.
    Meni se čini da antibiotik daju preventivno da ne "nešto ne zakomplicira", ili reda radi.
    Nema smisla ako nije bakterija u pitanju. Nama je inhalacija pomogla trenutno. Nakon druge je već bio ko nov.

  15. #115
    Aliana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    50

    Početno

    Mi smo jučer popodne ipak otišli na hitnu nakon pokušaja popodnevnog spavanja.
    Dobila je inhalaciju i medrol tablete od 8 mg za dva dana, također nam je dala i antibiotik preventivno ali nisam sigurna dali da joj ga dajem jer sada joj je dobro a odmah nakon prve doze dobila je proljev
    Dobili smo i Fenistil kapi
    Posljednje uređivanje od Aliana : 21.11.2011. at 14:13

  16. #116

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Može li se napad laringitisa dobiti u dobi od 7 godina?
    A. nije nikad dosad imao s tim problema, ali noćas me sav unezvjeren probudio hvatajući zrak, grozno promukao, s kašljem sličnim lavežu (točno kako opisuju laringitični kašalj). Nekako se smirio (disao je malo uz otvoren prozor, popio je vode), spavao do jutra (doduše, škripeći pri disanju), ujutro je djelovao posve zdravo, osim što mu je nos lagano zaštopan i još uvijek je promukao.
    Nismo išli doktoru, bismo li trebali uopće? Kolika je vjerojatnost da se to uskoro opet ponovi?
    Do noćas nije imao nikakvih znakova prehlade, ni najmanjih.

  17. #117
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    tanja_b ja bi na tvom mjestu svakako otišla doktoru
    i promuklost je jedan od simptoma laringitisa

  18. #118
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    tanja, jest da nije uobičajeno da prvi puta dobije napad sa sedam godina, ali to što opisuješ zvuči točno kao napad laringitisa. Od odlaska doktoru sada nije prevelika korist, kritično je kad dođe do napada - jedino ako bi htjela imati kakav lijek kod kuće za slučaj da se napad nekad ponovi. Lei se nikad nije ponovilo dve noći za redom nego nakon te neke kulminacije ili se bolest zakomplicira dalje u bronhitis, ili prođe kao da ništa nije bilo.

  19. #119
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno

    Dijete moje kume je 1. napad laringitisa imalo s 10 godina, ali su završili na hitnoj jer se jako gušila. Ovo vaše je možda bila blaga verzija?
    Kažu svi da se napad može predvidjeti (pa dati antihistamnik) jer glas navečer bude zvonkiji i drugačiji, ali meni to nije uspjelo čuti ni predvidjeti.
    I nije uopće bila nimalo prehlađena dan prije.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Oba sina su mi imali laringitis.To prolazi u 3. do 4. god i roditelji se jednostavno moraju nauciti nositi s tim.Kad nestane,nestane ko rukom odneseno,a ni doktori nemaju objasnjenja zasto.Sve tablete i antialergijski sirupi su glupost jer sve sam prosla i nista nije dalo ucinka.S mladjim sinom sad u sred noci hodam u Klaicevu,a drugi dan ponavljam inhalacije u Vinogradskoj i nije mi tesko,a mama ti se drzi i izdrzi to jer ima i vecih zala na ovom svijetu.

  21. #121
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Laringitis uglavnom prestaje oko 7. godine života. bez obzira što Andrej ima 7 to ne znači da ne može imati laringitis.
    Ja bih mu preventivno dala neki antihistaminik još večeras, ako je još uvijek promukao dolazi u obzir i kortikosteroid.
    Tanja noćas mu budi u blizini, ako počne ponovno promuklo kašljati odvedi ga na pedijatriju ( vinogradska ?).

    Terapija laringitisa u tijeku napadaja je inhalacije racemičnim epinefrinom +kortikosteroid.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Nije više promukao, samo mu je nos začepljen. Tu postupamo kao i dosad u takvim situacijama - preko dana ispiranje sterimarom i inhaliranje fiziološkom, navečer operil.
    Ako ide antihistaminik, znači da je podloga laringitisa alergijske prirode? Andrej nema dokazanu nikakvu alergiju, ali mi je već par godina "sumnjiv" (a i MM je alergičar, ne jaki, ali dovoljno da proljeće provede pod terapijom).
    Nadam se da se ono od noćas neće ponoviti.

  23. #123
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    tanja_b ne mora značiti da je alergijski, kod velikog broja djece se nikada ne otkrije alergija.

  24. #124
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj renchy prvotno napisa Vidi poruku
    Oba sina su mi imali laringitis.To prolazi u 3. do 4. god i roditelji se jednostavno moraju nauciti nositi s tim.Kad nestane,nestane ko rukom odneseno,a ni doktori nemaju objasnjenja zasto.Sve tablete i antialergijski sirupi su glupost jer sve sam prosla i nista nije dalo ucinka.S mladjim sinom sad u sred noci hodam u Klaicevu,a drugi dan ponavljam inhalacije u Vinogradskoj i nije mi tesko,a mama ti se drzi i izdrzi to jer ima i vecih zala na ovom svijetu.
    moj ima 5 i još uvijek se bakćemo s laringitisom.
    a učinka ima i to od pulmicorta, samo ga treba nabaviti izvana ili preko ljekarne na dolcu na privat recept.

    kod nas je okidač viroza.
    imaš puno odgovora o laring. na cybermedu, richter - malo grub, ali uglavnom nađeš sve što te zanima.
    on kaže da je 95 posto laring. od viroze.

  25. #125
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    nama pedijatrica uvijek davala i antihistaminik
    richter rekao da ne treba
    ivan ima skoro 7 godina i prije mjesec dana je bio dva dana na pulmikortu
    inače bi svaki put jurili na hitnu
    a tamo bi dobio adrenalin na inhalator i injekciju deksa
    sad barem izbjegnemo te deksiće jer oni mu sami tako i ne pomognu
    samo inhalacija odradi posao

  26. #126
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa Vidi poruku
    sad barem izbjegnemo te deksiće jer oni mu sami tako i ne pomognu
    samo inhalacija odradi posao
    kod nas je obrnuto (u hitnoj), inhalacije skoro da ništa ne naprave,
    ali zato kad dobije injekciju (solumedrol) za par minuta mu je vidno bolje.
    jednom je dobio napad nedjeljom popodne i dr. se činilo da nije tako strašan
    pa je dobio samo inhalacije.
    istu noć smo se vratili, jer se napad ponovio i nakon injekcije puno bolje.

    jedna doza solumedrola = 400 ampulica pulmicorta
    pa je u svakom slučaju bolje i sigurnije rješavati pulmicortom,
    makar i nekoliko dana za redom.

  27. #127
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    podizem.....isprepadali su me ovi postovi sa 1ve stranice,sad mi je krivo sto nisam to vidila prije,cim sam kod N. cula promuklost u glasu...

    Jucer popodne sam N odvela na pregled u bolnicu radi tezeg disanja i hroptanja.
    Dan prije je popodne bila promukla,nit joj je nos curio nit je kasljala,bez temperature,jednom se u noci probudila i teze disala....
    Jucer nakon popodnevnog spavanja joj je bilo gore,nije imala taj kasalj ali kad bi dublje udahnula zvuk je bio grozan,kao da ima nesto u plucima....

    Dr. je nakon pregleda rekla da su pluca cista,zakljucila da je to laringitis i propisala inhalaciju ventolinom i fizioloskom,idemo po 2gi put veceras opet....
    Zar nije za laringitis karakteristican taj suhi kasalj? Ona ne kaslje,nego kad krene plakat isl postane joj tesko disat i zvuci kao da ima nesto u plucima pa joj smeta...
    A i nitko ne spominje ventolin kao terapiju,cak citam da se on ni ne dava...

    Jutros joj je bolje,nije vise promukla ali i dalje se cuje to hroptanje kad krene ˝cvilit˝,protestirat isl....nemoze se glasat visokim zvukovima npr....
    Spravila sam joj caj od korjena sljeza ali nece da pije,uspjela sam joj uvalit mozda 50ml da popije...

    Nos ne curi,ma nikakve znakove prehlade nema....vidim da uzroci mogu biti alergije,virusi.....stalno vrtim film s kim je bila u kontaktu ovih dana,da nije nesto skupila....
    Ili je moguce da je to npr. ako je bila vani na vjetru? MM ju je vodio setat prekjucer,pretoplo ju je obukao rekao je,a dosta je puhalo vani....

  28. #128
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Nemoj se zamarat kako je to i na koji način zaradila nego je mazi ,pazi i liječi.
    Moja curica ima često laringitis ja već u startu skužim pa je odmah počnem inhalirat sa fiziološkom u koju dodam 3-4 kapi Garasone kapi ( u sebi ima kortikosteroide) i tako 4 dana , 3 puta na dan i zatim poslije nešto za iskašljavat i to obično TRputac(sirup).
    Od
    početka je dobila obavezno injekciju Medrol i inhalacije. Sad kad skužim onako "lajav"kašalj odmah inhalacije.
    Nama je to jako pomoglo već nakon prvog inhaliranja!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    samo me čudi čemu ventolin za laringitis. Očito ima više načina liječenja, ko će ga znati, ali ventolin mi baš ne ide s laringitisom. No, to je larigitis, definitivno, promuklost, otežano disanje. Mi se odjavljujemo, I hope so, puj, puj larinitis. Prije skoro godine zadnji odlazak na injekcije solu medrola i adrenalina, nešto malo prije trećeg rođendana .
    Posljednje uređivanje od ***MARETA : 15.11.2012. at 22:56

  30. #130
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    mi cesto dobijemo ventolin kod tog skriputanja i pucketanja u plucima

  31. #131
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Citiraj emanina prvotno napisa Vidi poruku
    mi cesto dobijemo ventolin kod tog skriputanja i pucketanja u plucima
    Pa ventolin i jest za to. On širi plućne mjehuriće. Nije za trajnu upotrebu (za to je Flixotide ili SIngulair - lijekovi za kontrolu astme, ali to je druga tema).

    Za laringitis, nama su najbolji sprejevi na bazi morske vode s propolisom (propol salt) sa slamčicom kojom se može pošpricati direktno grlo. To je preventiva. AKo baš zaboli, onda Tantum Verde: http://www.csc-pharma.hr/index.php?id=229
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.11.2012. at 08:51

  32. #132
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Posla sam jucer u njene pedijatrice,ona ju je pak inhalirala Pulmicortom....
    Navodno se ventolin dava jer je bezopasniji,sa manje nuspojava za razliku od Pulmicorta (kortikosteroid)....
    N. je danas ko nova,samo sam jednom cula da je malo zaskripala i to kad je pocela bas vikat....

    I sto bi joj sad trebala davat sirup za iskasljavanje?Da li uvijek nakon inhalacija slijedi faza produktivnog kaslja,odnosno sazrijevanja sekreta kojeg joj se mora razrijedit? Nos joj ne curi,ne kaslje..... ne izgleda ni najmanje bolesna a ja imam feeling da je i dalje moram lijecit da to zaljecimo....

  33. #133
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi smo nocas imali show
    laringitivni kasalj od kojeg se doslovce gusio, pa rasplakao, pa jos teze disao
    pokusali sa inhalacijom, bili malo na hladnijem zraku na balkonu, a kad je postalo fakat grdo dala mu onaj cepic

  34. #134
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Imam bebicu staru mjesec i pol i prije dva dana sam primijetila da je promukao. Nema temp, kaka, piški normalno, malo je razdražljiv i stalno želi biti na cici.
    Išli smo kod dežurne pedijatrice koja je rekla da su mu lukovi u grlu malo crveni, a pluća čista. Je li netko imao ovakav slučaj s tako malim djetetom?
    Kupili smo inhalator pa ga inhaliram fiziološkom, a nosić špricam Sterimarom. Inače mu nos ne curi, samo se preko noći malo začepi od suhoga zraka.
    Bojim se napada kašlja, da mu neću moći i znati pomoći jer je tako malen. Jako sam u brizi jer mi ga je užasno čuti kada plače onako promukao.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •