Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: "prehlada" ne prolazi

  1. #1
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno "prehlada" ne prolazi

    naš slučaj je ovakav..
    curka 2 god.(od ove godine u vrtiću),danima curi nos,krenulo žuto i gusto. kako nije prolazilo par dana a dobila visoku temp.(do 40) otišli kod pedijatrice koja nam je propisala antibiotik jer vidi infekciju nosa. u četvrtak počinjemo piti antibiotik,žuto iz nosa lagano prestaje i nastavlja se prozirnim..u subotu opet temperatura usprkos antibioticima (39),samo taj dan..od ponedjeljka sve bolje i bolje,da bi danas opet krenulo jako žuto i gusto iz nosa a zadnji dan antibiotika i naša pretpostavka da smo izliječeni..al nikako
    šta vi mislite?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    149

    Početno

    pa ako niste napravili bris nosa i doktorica vam je odrapila na svoju ruku antibiotik, vjerojatno nije "pogodila"...
    stoga na bris, pričekati antibiogram i onda uzeti antibiogram!
    dobro došla u klub prve godine u vrtiću....ovako će ti biti u većim ili manjim intervalima cijelu godinu, no ne brini gotovo svi to prođu, to je tako kad dijete uđe u kolektiv

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    149

    Početno

    antibiotik sam mislila nakon antibiograma

  4. #4
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    ma bila je ona meni i prije bolesna,mislim prije vrtića,jer smo i tada non stop bili sa djecom,ali nikada ovako dugo da traje. istina da su mi pričali da su vrtićke bolesti posebne bolesti (razni -koki,i ini..) ali si opet nekako mislim zašto ne prolazi od antibiotika ili ako je već viroza,pa kakva je to kad toliko traje!? :?

  5. #5
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..a što davati djeci preventivno dok odlaze u vrtić-karlo je imao aspastični bronhitis pa bio 2 tjedna doma na antibioticima i ventolinu pa se vratio,bio 2 dana ok i opet šmrca i kiše i kašlje..davam mu sirupić protiv kašlja na bazi propolisa-neznam što im davati preventivno dok pohađaju vrtić?-neke multivitamine ili?... :?

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Možeš probati sa nekakvim vitaminima (ja sam svojima davala Multivitamol od Dr Theissa) ali sve ti je to ništa. Teško se oduprijeti svim tim virusima što haraju vrtićima. Treba se strpiti neko vrijeme da steknu imunitet i bit će puno lakše

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    LeeLoo, možeš mu davati Petrovićev med za jačanje prirodnog imuniteta, a možeš i nazvati njihovo savjetovalište s pitanjem koji bi ti oni pripravak preporučili.

    http://www.radovanpetrovic.com/

  8. #8
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    nely evo pogledaj malo niže ima par topica o tim dugotrajnim bolestima. Meni je dijete šmrkalo 2 tjedna bez prestana, doduše ne žuto nego prozirno, ali opet nije bio zdrav. I evo opet smo puni balaca.

    Kažu neki stručnjaci da se imunitet ne može podići i da onaj koji osmisli takav preparat će dobiti Nobelovu nagradu Jedino efikasno stvaranje imuniteta na neku bolest postiže se cjepivom. Svi ovi vitaminčići i propoliščići više smiruju nas mame da nešto poduzimamo. Na žalost, tako pročitah od ljudi kojima vjerujem i koji su stručni, ali svejedno nešto dam jer grozno je kada ti dijete ide iz prehlade u prehladu. Mogu reći samo puj puj boleštine.

  9. #9
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    evo, javljam da je nama prošla prehlada prije par dana i da je za sad ok!
    krećemo sutra u vrtić pa ćemo vidjeti do kad će izdržati zdrava.. :/
    što se tiče pripravaka za "dizanje" imuniteta nekako sam skroz skeptična prema sirupima i tableticama, pa ću za početak probati jun šopati voćem.
    a po savjetu naše pedijatrice paziti i na unos željeza, jer ako ono padne evo i boleština.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •