Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 273 od 273

Tema: Kako god odlučili, pogriješit ćemo!

  1. #251
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    u 2. osnovne smo se cura iz razreda i ja potukle ispred škole. tata joj se pojavio u školi isti dan i opalio mi šamarčinu da sam se zaljepila za ploču i onda tresnula na pod. tako da, možda ne znam kako izgleda kad ti istuku dijete, ali znam kako je dijetetu kad tuđi otac liječi frustracije na njemu.
    nema niti jednog razloga koji bi mogao opravdati dizanje ruke na dijete, ni na vlastito a bome ni na tuđe. samo tako
    AdioMare, kako znaš da roditelj neće doći idući dan u školu pa ti se osveti tako da tvoje dijete ošamari. ili da dođe u školu s pištoljem. ili da taj problematičan učenik neće još više gnjaviti tvoje dijete?
    nije lako reagirati u ovim situacijama, i nekad roditelj ne može napraviti skoro pa ništa. zato je tu škola koja bi MORALA reagirati, a očito to ne radi. ja svoje dijete ne bih poslala u tu školu.
    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    I ne brini se da će jednom deranu od 14, 15 koji se tuče po kvartu
    6 razred, čini mi se da to nije 14, 15 nego 12, 13 godina, zar ne?

  2. #252
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Puntica, ne razumijemo se nas dvije.
    Ovaj tvoj osobni slučaj sam kao primjer obrazložila u svom zadnjem postu na prethodnoj stranici. Nešto je posve drugo kada ni iz trećeg pokušaja ne uspijevaš zaštititi svoje dijete od maltretiranja (batina) drugog djeteta i žao mi je zbog vlastite bešćutnosti jer se nisam sablaznila nad reakcijom tog roditelja. Eto - nisam. :/
    Iako, ono što se dogodilo tebi s tvojih osam godina me zgranulo, ali poneka djeca već u 6, 7. razredu znaju nalikovati divljim zvijerima koje se slobodno kreću. I nisu nimalo bezazlena iako im je 12, 13 godina.
    No, ne bih ovdje dalje, nije tema.

  3. #253
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Samo da dodam, druga je stvar kada se zakači s vršnjakom, pa u nedostatku verbalnog poravnaju travu. Ali presretanja u cilju premlaćivanja i bilo kakvog drugog maltretiranja iz čista mira (?!?!?!?) nisu u toj kategoriji "razmirica" sa vršnjakom.

    Sad me stvarno dosta, sori apri.
    nemaš se što ispričavati: "reputacija" škole je upravo u skladu s napisanim.
    pa izgledalo i kao diskriminaicja!

  4. #254

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    imaš li izbor ?

  5. #255
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    a da nades neku skolu koja nije tako daleko, al je usput tebi ili tm-u do psola, a za vracanje iz skole uzmes neku tetu tipa cuvalicu da doveze dijete doma i ostane s njim nekoliko sati, da joj jesti, napravi zadacu s njom, odvede u park

  6. #256
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    AdioMare, ma razumijemo se, bar ja tebe razumijem.
    nisam se još našla u situaciji da netko maltretira moje dijete pa stvarno ne znam kako bih reagirala (ipak ne vjerujem da bih tuđu djecu tukla). znam da se roditelji ponekad osjećaju vrlo nemocno i jadno jer ne znaju kako zaštititi svoju djecu, a za to bi se, u konkretnom slučaju trebala pobrinuti škola. s obzirom da se ne brine, roditeljima ne preostaje ništa drugo nego da se pobrinu sami, kako god mogu i znaju. to je koma i tako ne bi trebalo biti. ne mogu ni zamisliti što bi se dogodilo da svatko uzme pravdu u svoje ruke...ima svakakvih ljudi. ima roditelja koji prijete nožem jer im dijete ima loše ocjene ili dobije upomenu, ukor ili što već...
    i stvarno se pitam: što zapravo roditelj može napraviti? ja ne znam

  7. #257

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja poznanica je morala uzeti stvar u svoje ruke i verbalno zaprijetiti zlostavljaču,
    sina su joj maltretirali, i nakon sto nitko nije mogao ili zelio nista podzeti, ona je presrela zlostavljača i rekla mu je, vidis koliki je moj sin (rastom je jak i velik), e otac mu je tri puta veci i jaci i ako on sazna za ovo (rastavljeni su) smrknut ce mu se pred ocima, a onda si nastradao
    nakon toga su je pozvali kod ravnatelja zbog prijetnji, no dijete joj vise nisu dirali

  8. #258
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    nakon toga su je pozvali kod ravnatelja zbog prijetnji, no dijete joj vise nisu dirali
    ništa nisu poduzeli dok su joj dijete maltretirali ali kad je ona zaprijetila pozvali su je kod ravnatelja?! sve naopako
    barem joj je dijete sad na miru...

  9. #259
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

  10. #260
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    hoće li?! :/
    Hoće.
    Da, hoce - sljedeci put kad budu isli nekog mlatiti sigurno hoce malo bolje razmisliti. Pa ce to napraviti u nekom tamnom hodniku gdje ih se nece moci prepoznati, ili nesto slicno. Moram se sloziti s punticom da to nije nacin da se problem rijesi, osim prividno. Ali, ne, uopce se ne zgrazam nad reakcijom doticnog roditelja, dapace, potpuno ga razumijem i suosjecam s njim.

    Jedna je moja prijateljica slican problem rijesila premjestanjem svog djeteta (radilo se o petasu) u drugu skolu. Jedina pomoc koju je u rjesavanju tog problema uspjela iskamciti od bivse skole bila je da se pobrinu da ne procuri informacija o identitetu skole u koju je premjestila svoje dijete (da sprijeci da ga nasilnici i tamo pronadu)

  11. #261
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    Pa ce to napraviti u nekom tamnom hodniku gdje ih se nece moci prepoznati, ili nesto slicno.
    Ma, dobro, ne možemo mi znati sve moguće scenarije koji će se pri tome 100 posto i odigrati.

    Ne volim razglabati na temu šbbkbb i jedino nad čim se zgražam je kompletan slučaj, u cjelini.

  12. #262

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Meni u ovom slucaju nedostaje karika roditelja djeteta koje je zlostavljalo ovog sina. Zastrasujuce mi je da neki roditelj dodje u skolu i tuce tudje dijete (ili ovo da omogucava situaciju vlastitom djetetu da ga tuce kao sto pise u clanku), i toga se kao roditelj takodjer bojim, ko mi garantira da moje dijete nece doci u sukob s nekim, potuci se ili tako nesto??? pa da drugi dan dobije batinjanje na podu od bijesnog roditelja? Dal je ovaj bijesan otac kontaktirao roditelje malog zlostavljaca? Nista se ne spominje ovdje.
    Kroz sve svoje parkicke godine, dozivljavala sam povremeno vrlo neugodne reakcije roditelja, zabrinjavajuce. Rekli bismo - nista strasno u datoj situaciji, ali za razmisliti kako ce biti dalje. Tipa - M se igra, i u igri se neki klinac i on zakace, tata tog drugog klinca reagira brze od mene na nacin: mali, gubi se odavde inace cu te odalamit i sl. Tuzno i zabrinjavajuce. Taj ce kroz par godina dolazit u skolu i sorat druge klince. Hoce hoce.

    Prije godinu i pol imala sam situaciju u Profilu sa svojom S koja je dakle imala godinu i pol, mozda 20 mjeseci. Prisla je djetetu evidentno vecem od sebe, djevojcici, koju su roditelji vozali u kolicima (obicnim kolicima) i izbeljila joj se. Nepristojno, znam. Drugi put je dosla do nje i primila za ruku, tu sam ja bila kraj nje (jer sam skuzila da se zapikirala na curu pa sam pazila). Treci put je krenula da ce ju lupit, ja sam stajal kraj nje i htjela sam ju sprijeciti ali nisam stigla, jer ju je otac djevojcice GURNUO NA POD i zaderao se na nju da ce ju smlatit ako samo jos jednom pogleda njegovu kcer. Stajao je napominjem KRAJ mene. Ja sam u soku zanijemila, onda sam mu pocela govoriti da nema pravo gurati moje dijete itd. i da sam ja kraj nje i sprijecila bih ju da ju lupi (stvarno ne znam sta ju je ulovilo, nije ugodno al zato sam ko strazar hodala za njom da ne bi lupila koga), na sto se on poceo meni unositi u lice da ce i mene ako treba, i da se vidi kakva sam majka i kakvo je deriste jer se valjala po podu prije (u Profilu, gore na djecjem odjelu) itd itd.
    Zena iz Profila je poludila, htjela je zvat policiju tj . nudila mi da zove policiju, ja sam se tresla od soka i uzasa i pokupila se... trebalo mi je par dana da dodjem k sebi. Covjek je grubo odgurnuo dijete od godinu i pol, prijetio joj verbalno, prijetio meni verbalno...
    Da, sve je ovo of topik, sorry, al ocu reci - pravda u rukama roditelja na taj nacin nije opravdana i u meni izaziva veliki strah.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ja tek sada vidim ovu temu....
    Apri, imaš moju podršku.
    Vaša škola je opcija koju su meni ponudili u mom (susjednom) naselju - imate boravak .... odbijam iz istih razloga ...
    I Travno mi je neka opcija (isto zbog mojih roditelja)...

    Nisam niti ja pametna ... No, na nekom sam putu - dobrom ili lošem - da dijete upišem u najbližu školu (koja je za nijansu bolja od vaše) ...

    Nastojat ću dati sve od sebe u praćenju djetetovog školovanja i "kućnom" radu te razviti suradnju roditelj-škola, i pod cijenu samostalnog organiziranja dodatnih aktivnosti, prikupljanja materijala za nastavu; ukoliko me prime (iako nisam baš sigurna u to) u "školski odbor" (zove li se to tako?) svim silama ću se truditi provesti u djelo neke svoje zamisli na dobrobit sve djece... Najteže će mi biti s ostalim roditeljima (jedino što čujem po naselju je blaćenje po znanju, školovanju, a da ne spominjem fakultete ili znanost - po njihovim standardima si promašen slučaj ukoliko si odabrao jedno od ovog zadnjeg navednog).... Nadu mi daje tek pokoji roditelj ...
    Već sada sam uvjerena da ću barem u početku pokušati "kanalizirati" buduća školska prijateljstva ... Diskriminirajuće, možda.. Nastojat ću da se najviše druži s djecom čiji su roditelji pošteni i radišni, koji se isto tako trude pružiti djeci najbolje i naučiti ih životnim vrijednostima koje ja gajim ...

    Opcija svakodnevnog putovanja mi teško pada ... Posebno u naselja koja nisu direktno povezana tramvajskom ili autobusnom linijom kao što je u slučaju naših naselja u istočnom i južnom dijelu Zagreba ...

    Opcija neke treće škole koja je bliža istočnom dijelu grada mi je najrealnija... iako niti u to nisam sigurna jer mi je nekako najprirodnije da dijete ide u najbližu školu baš zbog zajedničkih druženja, odlazaka i dolazaka u školu itd.

    Poznajem nekoliko krasnih obitelji koje žive u tvom naselju, a tu činjenicu da i tamo ima dobrih ljudi koji razmišljaju isto kao i ti (kao i mnogi od nas) vjerujem da i Ivana7997 može potvrditi ...

    Možda je ipak na nama samima da Rodin duh koji smo se trudile proširiti vrtićem prenesemo i u škole naših mališana i da djelujemo za dobro sve djece ...

  14. #264
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nakon punih osam mjeseci od nastanka topica dijete je upisano, kako su mnogi predlagali - na pola puta.
    u solidnu školu sa (što nam je bilo jako važno) jednosmjenskom nastavom, produženim boravkom i velikim izborom slobodnih aktivnosti.

    u jutarnjoj špici, treba nam 15 - 20 minuta autom.
    je li to puno? ne znam, vrijeme će pokazati.

    ono što smo dobili još prije upisa, a što u kvartovskoj ne bismo ni za stotinu godina (znam, jer sam bila) je razgovor sa školskom pedagogicom o izboru učiteljice, njezini prijedlozi, naše sugestije...
    to je bilo jako lijepo i svakome bih preporučila da se upozna sa tim stručnim kadrom, da još prije upisa uspostavi kontakt. jer, to su ljudi koji će djetetu i nama puno značiti tijekom školovanja.

    ono što nije dobro je... da smo morali lažirati adresu stanovanja :/
    i da je onda u upitnicima teško iskreno odgovarati na postavljena pitanja o broju soba i takve stvari.

    veselimo se početku, težak je bio ovaj period odlučivanja.

    naravno da i dalje mislim kako smo - pogriješili.
    ali, ipak prevladava osjećaj da smo učinili - pravu stvar.

  15. #265
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    super apri :D
    i za izbor škole
    a još više za osjećaj sigurnosti i zadovoljstva odlukom
    ako ti duboko u osjećaš da je to to, onda to je to

    (voljela bi da sam i ja tako sigurna da sam dobro napravila, ali ja to ne osjećam)

  16. #266

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    naravno da i dalje mislim kako smo - pogriješili.
    ali, ipak prevladava osjećaj da smo učinili - pravu stvar.
    Good for you!!

  17. #267

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ono što smo dobili još prije upisa, a što u kvartovskoj ne bismo ni za stotinu godina (znam, jer sam bila) je razgovor sa školskom pedagogicom o izboru učiteljice, njezini prijedlozi, naše sugestije...
    a nije sve baš tako crno bijelo pedagogica u vašoj izabranoj školi je iznimna osoba sa puno životnog i profesionalnog iskustva. ali također i vaša kvartovska škola ima - od nedavno - sposobnu, stručnu i nadasve suradljivu psihologicu (o ostatku ekipe nećem ovom prilikom )

  18. #268
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Meni se isto čini da ste napravili pravu stvar, čestitam Orci na upisu u školu!

    Nego, što se to dešava, jel´ ja to dobro vidim ili je A70V počela pisati omraženim malim slovima... :shock:

  19. #269
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ono što nije dobro je... da smo morali lažirati adresu stanovanja :/
    i da je onda u upitnicima teško iskreno odgovarati na postavljena pitanja o broju soba i takve stvari.
    kak da si jedina

    mi smo na upisu morali razmišljati gdje ono stanujemo

  20. #270
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Odlično apri!! Mislim na upis.

    A to s adresom - tako sam se ja upisivala u MIOC - ajme, neće se valda vratiti šuvarovsko vrijeme

  21. #271
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    U našoj školi je od 70 upisane djece 20 mjenjalo adresu stanovanja, uključujući i nas (iako živimo samo ulicu dalje od nove adrese).

  22. #272
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa

    u jutarnjoj špici, treba nam 15 - 20 minuta autom.
    je li to puno? ne znam, vrijeme će pokazati.
    Nije puno. Kod nas ima puno djece koja PRIPADAJU školi, a tako putuju svakodnevno.

    Bit će to sve super!

  23. #273
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    dala sam si truda pročitati svih 6 stranica.
    prvo, apri, super za upis i da je na kraju ispalo kako ste htjeli.
    i nije 20 minuta puno, mi se vozimo toliko već godinu dana, navikne se čovjek i umori
    sad su praznici, a mi se i dalje vozimo, J u vrtić, a T na čuvanje kod bake.

    samo da se osvrnem na uvodni post, makar nema više smisla, ali eto, moram.

    mi smo T upisali u školu u Voltinom, makar smo u vrijeme upisa znali da se selimo u Podsused. Razlozi?
    najvažniji moja još uvijek vrlo vitalbna mama i sestra koja je bez briga i obaveza žive u voltinom, pa T nakon boravka sam prešeta tih dvije ulice sa ukupno 5 raskršća da bake i tamo nas s bratom čeka do pola 6, jer i mm i ja radimo do 5 u strogom centru, a treba se iskobeljat iz gužve u to doba.
    škola je dobra, odlična čak sa dobrim, motiviranim kadrom, međunarodna je eko škola koja osim na formalnu edukaciju puno polaže u učenju djece kako mijenjati svijet. a to je meni bitno, zajedno s činjenicom da ih ima 16 u razredu, da imaju hrpu vannastavnih aktivnosti, dobar stručni kadar i dvije učiteljice koje dobro znamo jer je jedna bila učiteljica mojoj sestri. i on je ovako sretan.
    a o mi je najbitnije.

    Škola u Podsusedu nikad nije ni došla u obzir jer , osim što treba sve školske faktore uzeti u obzir, treba i dijete. ne radi se o tome da mu ja ne dopustim da ide kroz pothodnik ili da bude sam doma koznakoliko, nego o tome da se on boji, ne osjeća se ni ugodno ni sigurno u takvoj situaciji.
    ali me i dalje zanima kakva je škola u podsusedu, Mukice? (netko je već pitao, nisi odgovorila)

    i na kraju, Apri, mm je iz tvog kvarta i išao je u tu školu, isto kao i sva njegova braća i sestre.njih ima 7 i razlika je između najstarijeg i najmlađe 16 godina. i kad gledam tu najmlađu... ni ja djecu ne bi upisala u tu školu ni da je zadnja na svijetu.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •