Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 188

Tema: Dezinfekcija zraka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    84

    Početno Dezinfekcija zraka

    Stiglo zahlađenje i pojavile su se prve prehlade i bolesti u vrtiću. Baktrijske upale smo srezali strogim režimom (žute sline ne mogu biti u vrtiću, bez potvrde nema povratka u skupinu..), no unatoč zdravoj prehrani u vrtiću, dugom boravkom na zraku, zračenjem kada nema djece u sobama, virozice su uvijek tu. Čula sam neka eterična ulja "dezinficiraju" zrak. Tražila sam na forumu ali nisam našla ništa konkretno. Molim vas za pomoć.

  2. #2
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Bok!

    Da, ima eteričnih ulja s tim svojstvima.
    Preporučam ti da kontaktiraš Kobilu Suzy, mislim da je ona aromaterapeut pa ti može konkretno reći. Najbolje da joj pošalješ privatnu poruku (pp).

    Sretno !

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala

  4. #4
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Da ovakav trud bi bio poželjan od teta,ali nemogu odoljet svakoj pohvali na ovakvim iznimkama :D
    Bravo teta na trudu
    I ono što preporuči kobila suzy če sigurno biti ok,ali bi napomenula da je bitno ne na svoju ruku povečavat doze pa još koju kap,kap,kap
    I napomenut da če djeca trebat i u istoj prostoriji spavat

    Kad bi više ovakvih teta bilo i moj bi več vjerojatno išao u vrtić

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    i ja sam stvarno ugodno iznenadjena i jedva cekam da cujem koja su to ulja pa da i ja pocnem primjenjivati ista
    a teti jedno veliko BRAVO!

  6. #6
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    i ja, recite nam

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Plamen svijeće ravnomjerno ionizira zrak pozitivnim i negativnim ionima pa se smanjuje elektrostatski naboj objekata i djece pa tako i nakupljanje prašine u njihovoj neposrednoj blizini.

  8. #8
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Tetana, molim te nemoj nam zaboraviti proslijediti "dezinficirajuće" informacije kad ih dobiješ

  9. #9
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Pa da, zašto na PP kad nas sve ovo zanima?

    Ja konkretno ne bih to primijenila u učionici (jer mijenjam svaki sat učionicu) ali kod kuće, dapače.


  10. #10
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Dobitna kombinacija:

    - ravensara - jako antivirusno ulje
    - čajevac - za njega svi znamo
    - eukaliptus radiata i/ili kajeput (kajeput je primjereniji za skroz malecku dječicu) - mukolitici i ekspetoransi

    Proizvođači: Oshadhi i Pranarom (i Florihana koja uskoro stiže)

    Koristiti ili u difuzerima, ili - jednostavnije, u bočicama sa sprej raspršivačem (pomiješano sa vodom). U aroma-lampicama ne (lampica može goriti sama po sebi radi ovoga što Davor piše, ali eterična ulja nije dobro zagrijavati).

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Plamen svijeće ravnomjerno ionizira zrak pozitivnim i negativnim ionima pa se smanjuje elektrostatski naboj objekata i djece pa tako i nakupljanje prašine u njihovoj neposrednoj blizini.
    Sad mi je jasno zakaj su u našem vrtiću tete često palile svjećice... Uvijek visoko na ormaru, da djeca ne mogu dohvatiti (one lučice, koje se same ugase kad dogore): :D Nikad nije prekasno da čovjek nešto nauči.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    84

    Početno

    kobila_suzy, hvala na odgovoru. Još jedno pitanje, nađu li se ti proizvođači (Oshadhi i Pranarom ) u Puli?

  13. #13
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    k_s, jel možeš napisati nekakve omjere, koliko kapi e.u. i koliko vode ( za korištenje u sprej bočicama)?

  14. #14
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    obicno u vrticima imamo one baktericidne lampe (nemam pojma jel im je to naziv, tako ih mi zovemo) s njima se dezinf. zrak. inace najvaznije je zraciti. i svakako ove mjesavine mi zvuce super :D

  15. #15
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    k_s, jel možeš napisati nekakve omjere, koliko kapi e.u. i koliko vode ( za korištenje u sprej bočicama)?
    Recimo ukupno 60 kapi na 50 ml vode, dobro dobro protresti prije svakog spricanja.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Još jedno pitanjce za K-S.
    Moja beba od 4 mjeseca ima atopijski dermitis. Nijhe jako ali ipak moram pitati jesu li ove kapi na bilo koji način loše za tako malu bebu s tim problemom i ima li neko bolje ulje?
    Planiramo danas kupiti ovlaživač. Može li se unutra ubaciti eterično ulje?

  17. #17
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Za atopijski dermatitis ulja se koriste dermalno, eventualno oralno, a rasprsivanje antivirusnih i antibakterijskih ulja po zraku nema veze s atopicnom kozom, odnosno inhaliranje "pogodnijih" ulja nece rijesiti problem.

    Znaci, ako ce se etericnim i biljnim uljima tretirati dermatitis, onda se ona ne stavljaju u difuzer (mogu, radi smirujuceg djelovanja - recimo usplođe crvene mandarine), nego se nanose dermalno; od biljnih se koriste neven, plod divlje ruze, nocurak, tamanu, od etericnih, s oprezom, rimska i njemacka kamilica te sjeme mrkve. S oprezom znaci da treba poceti s manjim koncentracijama jer je tesko predviditi kako ce koza reagirati na jace.

  18. #18
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Kobila suzy molim te za pomoć.

    Imam bebicu od 15 dana,a kod mene su moji roditelji na ispomoci ,ali tata je jako prehladjen.

    Što koristiti za dezinfekciju prostora-zraka?

    Prije nego sam rodila u apoteci mi je preporucena kombinacija EUCALIPTUS CITRIODORA i LAVENDEN FEIN (primavera),ali sam sad na Rodi procitala da eucaliptus moze kod djece izazvat epileptični napad pa sam pretrnula od straha.

    Na kojh nacin ih koristiti i u kojim omjerima?
    Da li ih prskati i za dezinfekciju sobe u kojoj beba boravi?
    Da li je potrebno u kombinaciju vode i et. ulja dodati alkohol i u kojem omjeru?

    I još nešto...bebici se koža jaaaaako ljušti.Da li je ok mazati je bademovim uljem?

    hvala

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    KS, jesu li ova ulja koja si navela ok i za trudnice?

  20. #20
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    ja koristim eterična ulja ili u lampici ili nekoliko kapi u lončiću vode na peći koritim et. ulje eukaliptusa limunskog ( u slučaju prehlade ); kamilice u lavandi ili metvicu paprenu, na jesen sam kupila miara eliksir koji navodno štiti od prehlade i gripe i najčešće stavljam nekoliko kapi navečer, prilikom pranja podova nekoliko kapi čajevca stavim u vodu jer služi kao dobar dezinficijans, a budući da je moj b stalno na podu bolje to nego kemikalije, barem ja tako mislim

  21. #21
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    k.suzy, gdje u Rijeci kupiti navedena ulja??

  22. #22
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Pogledaj na oshadhievim stranicama.

  23. #23
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Podižem temu:

    Kupila sam gore navedena ulja (ravensara, kajeput i čajevac) i napravila otopinu. Špricam po stanu (nakon što proluftam) ili kad dođemo izvana.

    Zanima me mogu li tu otopinu pošricati po npr. šalu pa kad iziđemo van da udišemo kroz takav pošpricani šal? Osobito kad se vozimo u tramvaju.

    I još nešto: čula sam da se kajeput u kombinaciji s npr. bademovim uljem može mazati direkt na prsa/ili na područje grla u slučaju jakog kašlja. Ali ne znam u kojem omjeru.

    Hvala dobrim ljudima na odgovorima.

  24. #24
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    zanimljiva tema

  25. #25
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Kćeri(1god.) mažem prsa i leđa ravensarom(na podlogu od ulja marelice),preventivno, po preporuci aromaterapeuta.

  26. #26
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Kćeri(1god.) mažem prsa i leđa ravensarom(na podlogu od ulja marelice),preventivno, po preporuci aromaterapeuta.
    Isto za kašalj i slično? U kojem omjeru? Baš mora biti ulje marelice (imam doma bademovog, pa zato pitam)?

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Možeš i badem.Mi to mažemo preventivno jel je bila dugotrajno šmrkava,a to ulje ima izuzetno jaka antivirusna svojstva. Pomaže i kod slučaja kašlja.Mi mažemo prvo bazno ulje i onda 2-3 kapi ravensare na prsa i isto toliko na leđa.
    Evo link na ravensaru

  28. #28
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    KS, gdje bi mogla nabaviti etericno ulje origana?

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    BB ,pogledaj u ovu web-trgovinu .To su najbolja od najboljih.Samo nisam proučavala dostavu jer kod njih kupujem osobno.

  30. #30
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Vidjela sam u ljekarni gotovi proizvod u spreju na bazi eteričnih ulja.
    Ima nešto o njemu TU.
    Cijena je malo visoka pa još razmišljam što mi je isplativije, taj sprej ili nekoliko et. ulja.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Kćeri(1god.) mažem prsa i leđa ravensarom(na podlogu od ulja marelice),preventivno, po preporuci aromaterapeuta.
    a može li baza biti maslinovo ili kantarion???? ili sezamovo

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    Citiraj sirius prvotno napisa
    Kćeri(1god.) mažem prsa i leđa ravensarom(na podlogu od ulja marelice),preventivno, po preporuci aromaterapeuta.
    a može li baza biti maslinovo ili kantarion???? ili sezamovo
    Mislim da može bilo koje bazno(maslinovo ,sezamovo,jojoba,badem...),stvar je samo u tome da je ravensara dosta intenzivna pa se koža može zacrveniti ako se nanosi direktno.

  33. #33
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Puno pitanja

    Možda ovi tekstovi pomognu:

    prehlada i gripa (sa recepturama)

    opet prehlade, viroze, gripa

    aromaterapija za dišne tegobe


    Maslinovo ulje nije dobar nosač eteričnih ulja, ima prevelike molekule, bolji izbor su neka bržeupijajuća ulja poput lješnjaka i makadamije, a može i badem, koštice marelice, avokado, sezamovo (svijetlo) itd.

    Za origano sam dobila dosta upita na e-mail pa da odgovorim i ovim putem: ma što čitali širom interneta, nemojte eterično ulje origana koristiti oralno, jer ćete napraviti više štete nego koristi - to je jako fenolno ulje koje oštećuje kožu i sluznicu, a oralno se smije koristiti samo u kapsulama (tzv. oleokapsulama). Kome treba info gdje nabaviti ima pp.

    U sprej bočice u koje stavljate eterična ulja uvijek dodajte i alkohola da se eterična ulja bolje rasprše.

    Može se našpricati i po šalu.

  34. #34

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    84

    Početno

    Da dam povratnu informaciju da smo jako zadovoljni rezultatima.
    U vrtiću je bila viroza s prozirnim skretom i jaaakim kašljanjem (neopisivo koliko su djeca kašljala). Kada smo počeli koristiti navedena et. ulja kašalj se počeo postepeno smirivati, a nosići prestali curiti. Svi su zdravi i vrtić nam predivno miriše :D .

  36. #36
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Odlično, hvala na idejama.

    Još nešto - ako pomiješam ulja s vodom u sprej trebam li dodati i alkohol (do sada nisam, jer u nekom gornjem postu to nisam pročitala)? A na jednoj linkanoj stranici piše alkohol ILI voda.

    I koliko alkohola, na npr.100 ml vode? Može 70postotni a.?

    Ovih dana mi je sinak krenuo u vrtić, pa sam uz dopuštenje tete malo pošpricala po sobi (majko moja koliko malih šmrkavaca ima)

  37. #37
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ovo stvarno djeluje! :D
    O)d jučer sam jako kašljala, a otkad sam danas pošpricala stan ovom mješavinom, kašalj skoro da je nesto! Moram priznati da nisam očekivala takav rezultat.

    Hvala!

  38. #38
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Pa recimo 10% alkohola. Nije nužno, al da se eterična ulja bolje rasprše . 70%-tni može, naravno. Prvo eterična ulja u bočicu, pa alkohol, pa voda.

    Što se vrtića (i škole) tiče, ja sam učiteljicama odnjela mješavinu ravensare, niaulia, eukaliptusa globulusa, čajevca i limuna, i uredno špricaju razrede .

  39. #39
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    k-s molim te ako mozes odgovori.
    Ja imam eukaliptus brut, koliko sam skuzila to je eukaliptus globulus( na Njemackom), a mladi maleni ima 2,5 godine. Smijem li to koristiti ili moram kupiti euk.radiata?
    Trazila sam na par mjesta revensaru i niauli ali nema. Oce li biti ok kombinacija euk, cajevac i kajeput ?
    Inace, super mi je ova tema

  40. #40
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    u bočicama sa sprej raspršivačem (pomiješano sa vodom).
    kako ovo, samo spricam po sobi kad se sjetim ili sto?
    A difuzeri, jel vrijede jednako oni dodaci u ovlazivacima zraka u koja se kapaju eu?

  41. #41
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Ja špricam kad se sjetim.

    U ovlaživače se isto može dodati ako su predviđeni i za eterična ulja, inače mogu začepiti izlaze. Difuzeri su ovijek bolji izbor jer su previđeni baš za eterična ulja.

    Darva, za zrak može i eukaliptus globulus. U gradovima u kojima nema kupiti ulja - postoje web shopovi (recimo aromaterra). Poštarina kod plaćanja unaprijed iznosi 14,40 kn.

  42. #42
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Nas je ovlazivac predvidjen za etericno ulje, zato pitam. Znaci to je bolje nego aroma-lampice? Pa cemu onda one sluze, za ona mirisna ulja, jel?
    Uh, a ja sam stalno u to stavljala, steta eu.

  43. #43
    bambolina avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    35

    Početno

    zanima me da li se ulje ravensare smije koristiti u trudnoći. Na netu sam našla različite informacije tako da sam zbunjena, neki kažu ne uopće, neki ne samo u prvo trimestru? hvala.

  44. #44
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj bambolina prvotno napisa
    zanima me da li se ulje ravensare smije koristiti u trudnoći. Na netu sam našla različite informacije tako da sam zbunjena, neki kažu ne uopće, neki ne samo u prvo trimestru? hvala.
    Ja sam citala da nije preporucljivo.
    S druge strane, nista nije preporucljivo u trudnoci jer nitko ne zeli preuzeti odgovornost za bilo kakve komplikacije.

    Osobno, odvagnula bih koristi naspram moguce stete. Proguglaj malo ravensara essential oil.

  45. #45
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ja sam kupila onaj gotovi sprej puresssentiel sa 41 eteričnim uljem,jako fino miriše i baš se osjeća da je malo "pročistilo" sobu,ali cijena je paprena.doduše velika je i bočica. :/

  46. #46
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj bambolina prvotno napisa
    zanima me da li se ulje ravensare smije koristiti u trudnoći. Na netu sam našla različite informacije tako da sam zbunjena, neki kažu ne uopće, neki ne samo u prvo trimestru? hvala.
    Pod imenom ravensara se krije nekoliko različitih ulja i vlada čitava zbrka, dan danas se svašta pod tim nazivom vodi, a još uvijek vladaju nesuglasice da li je ispravo reči ravensara ili ravintsara i koji naziv od ta dva označava točnokoje ulje. Ravensara na koju mislimo ovdje u rvackoj kada ju preporučamo je Cinnamonum camphora, izrazito sigurno ulje i može se koristiti u trudnoći. O ulju ravensare: ravensara. Općenito je sva eterična ulja dobro izbjegavati (dermalno u visokim dozama, oralno, rektalno, vaginalno) u prva tri mjeseca da ne bi bilo "što bi bilo da nije bilo" efekta. Pritom se naravno ne misli i izbjegavanje u obliku udisanja, tu imate zaista veliku slobodu u izboru eteričnih ulja pa se izbjegavaju samo neka strogo no-no (koja najčešće nitko ni ne koristi u difuzerima).

    Što se tiče eteričnih ulja u aromalampici, možete ih koristiti ali je šteta ulja: vruća voda izaziva procese razgradnje eteričnog ulja, čime se smanjuje njihova ljekovitost, a gubi se i na kvaliteti mirisa. Također dolazi do pojave frakcionacije, tj, najprije isparavaju spojevi nižeg vrelišta, a tek potom i spojevi višeg vrelišta. Posljedica toga je opet ista: budući da su eterična ulja smjese spojeva koji su djelotvorniji kao sinergija nego čisti pojedini spojevi koji se nalaze u sastavu eteričnih ulja, takva pojava frakcionacije umanjuje ljekovitu učinkovitost eteričnog ulja. Nadalje, ako promatramo samo mirisnu notu, dolazi do odvajanja lakših nota od baznih nota eteričnog ulja, a time se gubi na kvaliteti mirisa.

  47. #47
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Hvala puno, vrlo detaljno objasnjeno. Znaci nije stetno ali je steta jer se ipak nesto gubi. Morat cu poceti sa uspricavanjima
    Samo da jos smislim neku spricu :lol

  48. #48
    bambolina avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    35

    Početno

    hvala na objašnjenju. sad mi je lakše.kupila sam ravensara od Oshadhi. idem slijedeci tj. u bolnicu na par dana pa sam mislila nešto iskombinirati od ulja za dezinf. :/ ako je uopće moguće se zaštititi na takvim mjestma. već me sad hvata panika

  49. #49
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    ks da li posuda u kojoj se drži mješavina za prskanje prostora mora biti staklena ili može i plastična, ona obična bijela za cvijeće?

    i još jednom molim te, nisi mi odgovorila.
    moja beba sad ima 9 mj, eu eucaliptus citriodora, da li je ok za dezinfekciju...prekrasno mi miriši

  50. #50
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Mješavina kao takva se drži u staklenim bočicama, a kad se priredi za prskanje može biti i u plastičnoj.

    Limunski eukaliptus neće nešto pretjerano pomoći kod dezinfekcije, on se koristi za neke druge svrhe (ima prouupalno, analgetičko, lipolitičko djelovanje, nalazimo ga u mješavinama za celulit, reumatoidni artritis i sl.). Može se koristiti za dezodoriranje prostora , ali za neko antibakterijsko/antivirusno djelovanje treba dodati ulja koja se koriste u tu svrhu (ravensara, niauli, čajevac, kajeput, ekaliptus radiata, eukaliptus globulus itd).

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •