Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 361

Tema: "Pospremanje nasih zivota" i roditeljstvo

  1. #51
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Zorana, intrigantna tema

    moj odgovor je u potpisu . uglavnom, paznju i djelovanje proaktivno usmjeravam na stvari/aktivnosti/odnose/osjecaje koje u zivotu zelim imati, a trudim se ne reagirati na one koje ne zelim (osim ako me bas direktno ne ugrozavaju, pa reagiram iz samoobrane ).

    evo i jedna zgodna pricica za ilustraciju:

    One of my favorite stories is about a Native American grandfather talking to his young grandson.
    He tells the boy he has two wolves inside of him struggling with each other.
    The first is the wolf of peace, love and kindness. The other wolf is fear, greed and hatred.
    "Which wolf will win, grandfather?" asks the young boy.
    "Whichever one I feed," is the reply.

    --Laura Nithsdale

  2. #52
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Od svega uzimam onoliko koliko mi pase. Ne osjecam poseban pritisak drustva u tom smislu. Volim kozmetiku, sminku, lijepu odjecu - kupujem u skladu sa mogucnostima. Ne zato sto to netko od mene ocekuje ili trazi - vec zato sto ja to volim i u tome uzivam. Ondje gdje me ponese entuzijazam, kao s malisinom odjecom ili prije sa raznom kozmetikom, sama sebi postavim granice. Nije mi neki ideal hodati zguzvana i flekava, a s druge strane, nemam nego marke srednje klase (jer vise vjerujem u kvalitetu), za pojedine stvari imam limite koliko cu para izdvojiti i na manikir sam isla kad sam se udavala. Tu otprilike potpisujem Sanju , cvijetu i magriz. Ne vidim zasto imanje vise od golih zidova oko nas umanjuje moje ulaganje u odnose, ljubav, mir i slicno navedeno.

    Reklame tako i dozivljavam, oglase s ciljem da se nesto proda. Da sam bezglava i idem zbog toga juriti po nesto - nisam. Cesce se na njih ironicno nasmijem jer su naivne za poludit, a TV reklame najcesce ubrzavam jer emisije koje mi se svidjaju snimam. Malisa zasad trazi samo Zivotinjsko carstvo ali znam da necu popustati na 'skupi ih sve' gluposti. Nadam se da ce usvojiti nas 'srednji put'.

    Inace, imanje djecjeg sampona za citavu obitelj meni znaci da ce moja kosa biti masna, muzevo ce se tjeme osuti, a trosit cemo tri puta vise tog istog sampona i toliko ga cesce kupovati 8)

    Sto se rasciscavanja odnosa, neproduktivnih aktivnosti, stresa tice, to je work in progress, ali trudim se...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    S jedne strane se današnje društvo "reklamira" kao "društvo blagostanja i izbora", a u stvari je "društvo potrošnje i nepotrebnosti". Super je što postoji izbor u svemu, no loša je vijest da se ljudi u svemu tome ne mogu snaći i zaista IZABRATI nego se ponašaju kao klinci od 5 godina kad dođu u ogroman dućan sa igračkama pa uzmu kolica i trpaju sve od reda jer im "sve treba".
    (pretpostavljam da i vi imate sličan osjećaj, zar ne?)
    Iz mog životnog primera: posle jadnih i bednih devedesetih u kojima smo nekad jedva preživljavali, a jedino merilo u društvu je bilo koliko imaš, i ja baš tada bila u pubertetu, znači očajnički želela da budem prihvaćena u društvu.... došlo je vreme kad imam. Radila sam i zaradila, i roditelji su imali pa smo upali u tu neku "kupuj, kupuj" maniju... A uz to moja mama malo previše za moj ukus pridaje važnosti spoljašnjem izgledu, te kako ti stoji, te da li je moderno... I pod uticajem svega toga ja sam želela dom kao iz reklame, sa svi onim nepotrebnim glupostima koje su za mene tada značile neko blagostanje. Srećom, brzo sam shvatila da ne želim tako da trošim teško zarađeni novac.
    Evo još jednog primera: pričam juče sa jednom mamom iz parka i kažem kako mi je strašno žao što nisam kupila platnene pelene i što Nađa koristi jednokratne, kako ću sa sledećim detetom sigurno imati platnene i kako onda više neću morati da kupujem ništa od tih silnih reklamiranih najbolje-za-vaše-dete proizvoda. I vidim da me žena belo gleda, ne razume, kaže: ceo život slušam od mame kako se mučila, prala, peglala pelene, sestra mi je rodila '93 nismo imali ni za paket pelena, uvijali dete u krpe, mučili se, i sad joj ja pričam o tome kako su jednokratne fuj i bla, bla.... Razumem je donekle jer sam i ja slično razmišljala. U međuvremenu su mi se mnogi pogledi na svet promenili, i iskreno nekad se sama sebi čudim jer mi se razlika mene od pre 5-6 godina i ove sad čini ogromna

  4. #54
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Ne vidim zasto imanje vise od golih zidova oko nas umanjuje moje ulaganje u odnose, ljubav, mir i slicno navedeno.
    Pa recimo zato što kada ja dođem kući s nekoliko vrečica u ruci pa nogom otvaram vrata, nema tu više ni odnosa ni mira. Samo goli zidovi.

    Šalim se.

  5. #55
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Seni, nisam sigurna da sam pravilno shvatila ovaj tvoj komentar o politickoj korektnosti ljudi koji "imaju".
    Recimo, moj muz povremeno radi s covjekom koji stvarno ima. Ali niti on niti itko drugi to njegovo imanje stavlja u prvi plan jer sam taj covjek u prvi plan stavlja svoje bivstvovanje. Barem takav dojam ostavlja.
    Ali, ima ljudi koji imaju i koje to njihovo imanje ima. Znaci, tu je nemoguce takve stvari ne percipirati kao nesto sto ih ne obiljezava jer oni sami to smatraju kao nesto vazno.
    Naravno da je u svemu tome stvar pojedinca i njegove percepcije kako ce gledati na osobe iz okoline. Ali, ne bih sve koji imaju trpala u isti kos.
    mislila sam na to da se kod ovakvih tema obicno pocne onako kao si ti pocela u smislu utjecaja na djecu, pojednostavljenja zivota i slicno, o cemu se moze reci dosta interesantnoga i inspirativnoga.
    pa se onda skrene u susjede, celebritie i u to sto je kome potreba i kome luksuz, pa onda dalje na zgrazanje o tome sto drugi kupuju...pa onda opcenito na one koji imaju novaca..i tako to
    i onda se zapravo dode u perverziju, da se itekako ljude mjeri "konzumerski" - kroz matrijalno samo s drugim predznakom.

  6. #56
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    [mislila sam na to da se kod ovakvih tema obicno pocne onako kao si ti pocela u smislu utjecaja na djecu, pojednostavljenja zivota i slicno, o cemu se moze reci dosta interesantnoga i inspirativnoga.
    Ovo je onaj dio koji me zanima.
    I rado bih čuo iskustva drugih. Vjerujem da možemo dosta toga naučiti/spoznati jedni od drugih i tako pomoći jedni drugima.

  7. #57
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Nisam tip koji podlijeze reklamama, al ponekad se bas fora osjecam kad si dam oduska, i kad to mogu (evo, novi ab rocket me bas veseli )

    Inace, ne razmisljamo o ovakvim temama previse, vec se trudimo biti umjereni da ne pretjerujemo ni u cemu.

    Nas je moto pomno odabrati ono sto nam treba (pa makar ponekad i vise od toga) al i znati u tomu uzivati, no isto to i cijeniti.

    Ne znam zasto je fora izbaciti "sve" iz zivota?

  8. #58
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Ne znam zasto je fora izbaciti "sve" iz zivota?
    Mislim da nitklo ne izbacuje SVE iz života, samo netko stvari prosijava grubljim, a netko finijim sitom.

  9. #59
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Ne znam zasto je fora izbaciti "sve" iz zivota?
    Mislim da nitklo ne izbacuje SVE iz života, samo netko stvari prosijava grubljim, a netko finijim sitom.
    A necije sito ima samo okvir

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno


  11. #61
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Ne znam zasto je fora izbaciti "sve" iz zivota?
    Mislim da nitklo ne izbacuje SVE iz života, samo netko stvari prosijava grubljim, a netko finijim sitom.
    A necije sito ima samo okvir

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ok, shvatila sam. Ali, meni se cini da je to logicna posljedica momentalnog kretanja ovog naseg drustva; konzumentisti mjere konzumentisticki. Ili tako nekako. :/

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ok, shvatila sam. Ali, meni se cini da je to logicna posljedica momentalnog kretanja ovog naseg drustva; konzumentisti mjere konzumentisticki. Ili tako nekako. :/
    ali svi smo mi konzumeri: jedemo, pijemo, odijevamo se, grijemo se, čistimo...
    gdje je granica nužnosti i konzumerizma?
    tko je postavlja?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Dobro pitanje. Zavisi koja ti je polazna tocka. Sve je to u korijenu isto. Onaj tko ce zaglaviti, zaglavit ce neovisno o novcu koji ima/nema.

  15. #65
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ok, shvatila sam. Ali, meni se cini da je to logicna posljedica momentalnog kretanja ovog naseg drustva; konzumentisti mjere konzumentisticki. Ili tako nekako. :/
    ali svi smo mi konzumeri: jedemo, pijemo, odijevamo se, grijemo se, čistimo...
    gdje je granica nužnosti i konzumerizma?
    tko je postavlja?
    Svako od nas i razlikuje se od faze do faze.

    A propos pospremanja, ja osobno se tu ne mogu nešto pohvaliti, popriličan sam konzument, jedino bih rađe minimizirala TV, ali MM je ovisnik oteži i teško nam to ide, ja bih navečer gledala samo ciljano i dnevnik, a paljenje po danu mi je strava i užas, a MM-u kao doručak za dobro jutro. Jedino odnosi - tu je bilo što što ne paše otpalo, ne toliko što sam svjesno micala neke nepašuće ljude, nego nema vremena za razbacivanje na one koji mi nisu po volji. I ovu pravilnost sam zapazila u svom nekom krugu - što je manje vremena, potrošnja je veća jer se mora dogodit nabrzaka, što je više vremena, potrošnja je manja jer se nekako drugačije dovija, ali opet imanje i nemanje vremena je upravo proporcionalno novcu (često ko nema vremena ima novaca, i obrnuto). Ono što je vissnja spomenula je isto zanimljivo i dobro to i Drakulićka opisuje u onoj svojoj knjizi "Kako smo preživjeli komunizam i pritom se smijali" - opisuje primjer nje i prijateljice negdje u Americi kako ne mogu odolit kupnji krzna, na zgražanje njihove američke prijateljice i kako joj pokušavaju objasniti da se i ta faza mora "iživit", ugrubo prepričano. Pa možda je ovo sve svima nama jedna faza - mislim, taj konzumerizam, prije nego se ispušemo kao zemlja i unormalimo.

  16. #66
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    što idem starija sve mi manje toga "treba" u životu.
    a konzumerist sam i dalje. samo sad mogu "preživjeti" bez nekih stvari.

    primjerice;
    ne treba mi 100 sredstava za čišćenje. koristim par proizvoda.
    ne treba mi 100 kremica. samo jedna i bademovo ulje za sve ostalo.
    ne treba mi 100 knjiga u polici. samo iskaznica od knjižnice.
    ne treba mi 100 časopisa. samo adsl.
    ne treba mi 100 izlazaka godišnje. samo jedan ili dva koncerta da napunim baterije i sjetim se mladih dana.


    ali zato mi treba 100 kvadrata, dok mi je dosada bilo dosta i 20

  17. #67
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A utjecaj na dijete? Pa nadam se da neće bit baš bezglavi konzument jer nećemo baš moć sve priuštit, ali, opet, vjerojatno će i to ići u fazama. Reklame su i meni više smijeh i zabava, a sumnjam da sad netko baš vjeruje da krema xy vidljivo smanjuje bore - to se nekako prihvaća prešutno da je to sve pretjerano, barem ja mislim da većina nas tako. A, djeca na njih jako reagiraju, moja nećakinja zna završit svaki reklamni slogan (ali ove reklame za tipa Billu, Konzum itd. - nije da ona nešto odlučuje, to joj je kao brojanka). Pojjednostavljivanje života - e, to mislim da će kod nas teško ići, iako ne smatram ja nešto naše živote kompliciranima, ali, opet, htjela bih da ona nekako nađe sebe ne sukobljavajući se s većinskom okolinom - mogla bih u tom smislu potpisat summer. Ali, da sam onako napravila nekakav terminski plan da pojjednostavljujem život, nisam. Neke stvari su se iznutra pojjednostavile same od sebe kako starim pa mi se u glavi slažu neke stvari.

  18. #68
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    što idem starija sve mi manje toga "treba" u životu.
    a konzumerist sam i dalje. samo sad mogu "preživjeti" bez nekih stvari.

    primjerice;
    ne treba mi 100 sredstava za čišćenje. koristim par proizvoda.
    ne treba mi 100 kremica. samo jedna i bademovo ulje za sve ostalo.
    ne treba mi 100 knjiga u polici. samo iskaznica od knjižnice.
    ne treba mi 100 časopisa. samo adsl.
    ne treba mi 100 izlazaka godišnje. samo jedan ili dva koncerta da napunim baterije i sjetim se mladih dana.


    ali zato mi treba 100 kvadrata, dok mi je dosada bilo dosta i 20
    Genijalan post !

  19. #69
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    e, da. sad ja ko ina33

    zaboravih svezu svega ovoga "ne treba mi..." s roditeljstvom.
    vjerujem da ako meni u životu ne treba puno toga materijalnoga, da će to moje dijete jednog dana i samo prakticirati.

    primjećujete, kako nisam napisala "ne treba mi 100 majica."

  20. #70
    Alexandra Medford

    Početno

    Iako se prvi put javljam, čitam vas već dugo, cijenim ono što ovdje pročitam i možda zato što mi svi (okej, skoro svi ) djelujete pametno i prosvjećeno nekako sam sve do sad imala strah od pisanja, ali zadnjih dana sam pročitala nekoliko takvih groznih generalizacija da sam uhvatila hrabrost i odlučila vam se pridružiti.

    Prvo, u prvom postu kaže Zorana:

    "pocevsi od vrlo inspirativno dotjeranih noznih noktiju pa nadalje....i zakljuciti kako su mnogi (od nas) stvarno upali u ralje konzumerizma"

    (Oprostite mi što ne znam staviti vaše riječi u onu kućicu da se izdvoje, ali valjda ćete se snaći.)

    U početku sam mislila da je ovo neka ironija, ali sam sličan stav pročitala i na topicu o obitelji koja živi u šumi i sad više ne vjerujem dali se autorica šali ili je ozbiljna! Pogledati u nečije nokte i donjeti zaključak o osobi, pa to je i više nego hrabro (a rekla bi i plitko i površno, ali se bojim da se ne shvati kao uvreda). Zašto bi, za boga miloga, uređeni nokti, išta značili?

    Ja sam odrasla u obitelji u kojoj je bilo jako malo novaca i u kojoj se svaki dinar okretao dva, tri i pet puta prije nego što se potrošio. Od mame sam nasljedila krajnju racionalnost s novcem, a imam uređene nokte. S druge strane moja sestra je odrasla u istoj obitelji i nije ulovila nijedan šparni gen i da nema njenog muža vjerojatno bi se zadužila za cipele i torbice toliko da bi morala proglasiti bankrot i prodati kuću da otplati dug, a nokti su joj kratki i nije ih nalakirala nikad u životu. Evo propade teorija o noktima i trošenju. Barem na primjeru moje familije.

    I šta sad to znači da sam ja rob konzumerizma? Imam jedan lak nježno rozi i jedan bezbojni. U nedjelju navečer lijepo stavim djecu spavati, muž ima svoje redovno kartanje, ostanem sama, stavim si muziku, skinem stari lak, ako treba izrašpam nokte, namažem prvo rozi, pa prozirni i onda čitam knjigu dok mi se nokti ne osuše. Ukupno, bez sušenja, sve traje petnaest minuta. U ponedjeljak na posao idem s friškim lakom koji mi traje tjedan dana. Lakovi mi se potroše nakon par mjeseci i kupovina novog mi traje ni jednu minutu, jer lakove kupujem kad idem u dm po nešto drugo. Pošto sam dosadna i predvidljiva uvijek kupujem isti lak od istog proizvođača, i ta dva laka zajedno koštaju manje od 100 kn. Sigurna sam da trošim više vremena na svoju obitelj i na kvalitetno vrijeme s njima od onih koji su jako "protiv kupovine" a troše svoje vrijeme na pisanje i razmišljanje o kupovini i na brojanje polica s ulošcima. Takvi su puno više opterećeni konzumerizmom, svejedno dali kupuju ili ne, ali opterećeni su. A još gore ako idu po ulici i umjesto da uživaju u lijepom danu, gledaju ljduima nokte, torbice ili cipele i razmišljaju koliko je tko potrošio.

    I još jedan citat, napisala je Ifigenija:

    "Mi konkretno radimo na tome da nam je dosta imati gole zidove da nas štite od hladnoće i žege, nešto odjeće i obuće, a svu energiju nastojimo ulagati u odnose, ljubav, mir, vjeru (mi smo katolici) i sve što s njom ide."

    Vidi, "goli zidovi" i skroman život su relativni pojmovi. Ti si pisala o životu u vlastitoj kući, o hidromasažnoj kadi (koja košta pola godišnje plaće većine ljudi na ovom forumu), o plaćenoj pomoći u kućanstvu. To su "goli zidovi" možda u usporedbi s Ivom Todorić ili Lanom Bjondić, ali nisu u usporedbi s hrvatskim prosjekom. A znaš šta je hrvatski prosjek? To je čistaćica u mojoj firmi koju je muž napustio i ostavio samu s dvoje djece ali joj neda rastavu da ne bi morao plaćati alimentaciju. To su radnice u tekstilnoj industriji koje rade za 2000 kn i šest mjeseci čekaju isplatu plaće.

    Crvi u hidromasažnoj kadi? Ti draga imaš aristokratske probleme.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sad će pp-ovi

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Samo da ti pozelim dobrodoslicu.

  23. #73
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Aleksandra M. i ti generaliziraš.

    pročitaš o crvima u kadi i pomoći u kući i spomenuta forumašica odmah postaje osoba s "aristokratskim problemima". eto generalizacije.

    osim toga, ako i zanemarimo tvoje generaliziranje, zar i ljudi koji pristojno žive ili kako ti kažeš "aristokracija" nema pravo ogoliti svoj život da bi se posvetila nematerijalnome. pa ovdje ne pričamo o bogatstvu/siromaštvu, nego pokušajima pojednostavljivanja života u kojem nam se nameće (a mi podliježemo) određenim obrascima potrošačkog ponašanja.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A sta bi onda bilo ono "drugo" bavljenje materijalnim, na koje nas prisile okolnosti? Vise tema je bilo otvarano vezano za stetnju, nacin kupovanja kojim cemo manje trositi, padalo je gomilu savjeta o pregledavanju reklama, pracenju cijena itd. Sve to skupa odnosi dragocjeno vrijeme plus sto se htjeli-ne htjeli zaglavimo u taj dio svakodnevice koji nas vrti oko kupovanja.

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    gdje je granica nužnosti i konzumerizma?
    tko je postavlja?
    Konzum

  26. #76
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    gdje je granica nužnosti i konzumerizma?
    tko je postavlja?
    Postavlja je svatko sebi samome (ili dogovorno unutar obitelji)

    pr. Ukoliko postoji vise istomisljenika kako buljenje u TV nije bas pozeljno, uzet cu ga s obzirom na to kako utjece na nasu kvalitetu zivota. Definitivno necu izbaciti TV iz zivota, jer je, eto, to sad u jednom dijelu pucanstva pomodno, dok je u drugoj krajnosti pak pomodno imati sto veci. Dakle, ni jedna ni druga krajnost mi nemaju previse smisla. Naravno, meni osobno. Pa tako mi niti pretjerana zudnja za nuznosti, ali niti pretjerani konzumerizam nemaju smisla, jer su proizvod neke 'mode' s ove ili one strane...

  27. #77
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    jel postoji mogućnost saznati jel oni u šumi imaju crve u svojoj kadi ?!

    volim berbera na mom zidu.

    mony potpisujem.

  28. #78
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    uvijek neko vrijeme i neki novac moraš potrošiti za svakodnevne stvari.

    po meni je poanta da pokušaš zadovoljiti potrebe (legitimna je i potreba za luksuzom), da uz to pokušavaš šparat novce, energiju, vrijeme i živce, a sve na dobrobit obitelji, zajednice i okoliša.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja neimanje tevea priznajem kao hvale vrijedan pokusaj jedino onima koji nemaju ni laptope ili kompjutere.

  30. #80
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja neimanje tevea priznajem kao hvale vrijedan pokusaj jedino onima koji nemaju ni laptope ili kompjutere.
    neimanje kompa u danasnje doba smatram radikalnm potezom. po meni, preradikalnim.
    u doba kompijuterizacije i u doba kad se informaticka pismonost broji kao i poznavanje stranog, ako ne i domaceg, jezika.

    mislim da je najbitnje u tome svemu naci mjeru. e TO je tesko. imati i znati kad je dosta.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Eno i ivarica na drugom topicu pise da se malo pogubila u racunicama o ekoloskoj osvijestenosti itd. Pitam se tko se ovdje stvarno pogubio, ovi koji pokusavaju biti osvijesteni ili ovi drugi koje boli briga.

  32. #82
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Alexandra Medford prvotno napisa
    I još jedan citat, napisala je Ifigenija:

    "Mi konkretno radimo na tome da nam je dosta imati gole zidove da nas štite od hladnoće i žege, nešto odjeće i obuće, a svu energiju nastojimo ulagati u odnose, ljubav, mir, vjeru (mi smo katolici) i sve što s njom ide."

    Vidi, "goli zidovi" i skroman život su relativni pojmovi. Ti si pisala o životu u vlastitoj kući, o hidromasažnoj kadi (koja košta pola godišnje plaće većine ljudi na ovom forumu), o plaćenoj pomoći u kućanstvu. To su "goli zidovi" možda u usporedbi s Ivom Todorić ili Lanom Bjondić, ali nisu u usporedbi s hrvatskim prosjekom. A znaš šta je hrvatski prosjek? To je čistaćica u mojoj firmi koju je muž napustio i ostavio samu s dvoje djece ali joj neda rastavu da ne bi morao plaćati alimentaciju. To su radnice u tekstilnoj industriji koje rade za 2000 kn i šest mjeseci čekaju isplatu plaće.

    Crvi u hidromasažnoj kadi? Ti draga imaš aristokratske probleme.
    Znala sam da će se prije ili poslije javiti netko po pitanju crva u hidromasažnoj kadi i plaćenoj pomoći...



    Ne bih u detalje, ali hidromasažna kada i skupe pločice i bedinerica na puno radno vrijeme i milijun drugih koještarija bile su dio mog života i senzacija koje su me dovele do golih zidova i tendenciji ka što skromnijem i jednostavnijem životu.

    Kadu neću iščupati da bih svakim centimetrom svjedočila svoj antikonzumerizam. Dovoljno mi je da je pogledam, i nju i druge stvari, i da osjetim još jači poriv da me beštija konzumerizma i svih sličnih tegoba nikad više ne dočepa.

  33. #83
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Eno i ivarica na drugom topicu pise da se malo pogubila u racunicama o ekoloskoj osvijestenosti itd. Pitam se tko se ovdje stvarno pogubio, ovi koji pokusavaju biti osvijesteni ili ovi drugi koje boli briga.
    a i ivarica ima probleme s crvima.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    leonica, nikad nije dosta.
    M. courage ce jos malo dogurati do toga da se pita cime brisu svoje, konzumentizmom nezagadjene, guze nakon odlaska u wc. (ups, nema toga u sumi)

  35. #85
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    crvi su must have

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja neimanje tevea priznajem kao hvale vrijedan pokusaj jedino onima koji nemaju ni laptope ili kompjutere.
    neimanje kompa u danasnje doba smatram radikalnm potezom. po meni, preradikalnim.
    Nisam čitala sve od početka, ali po meni nije bitno (ne)imanje kompa, već vrijeme koje mi utrošimo na istom tom kompu
    MIslim, jako bitno što netko ne gleda tv a stalno sjedi za kompom..

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa boli je briga kad njezine probleme s crvima rjesavaju drugi. A forumska populacija se valjda nadala da ce joj se citav stan ucrvati, toliko su se razocarali nakon vijesti da je lonac ociscen.

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Kadu neću iščupati da bih svakim centimetrom svjedočila svoj antikonzumerizam. Dovoljno mi je da je pogledam, i nju i druge stvari, i da osjetim još jači poriv da me beštija konzumerizma i svih sličnih tegoba nikad više ne dočepa.
    A što se ti sada trebaš ispričavati što imaš kadu? Pa neka imaš, kamo sreće da je svi imamo

  39. #89
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Mercedes prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja neimanje tevea priznajem kao hvale vrijedan pokusaj jedino onima koji nemaju ni laptope ili kompjutere.
    neimanje kompa u danasnje doba smatram radikalnm potezom. po meni, preradikalnim.
    Nisam čitala sve od početka, ali po meni nije bitno (ne)imanje kompa, već vrijeme koje mi utrošimo na istom tom kompu
    MIslim, jako bitno što netko ne gleda tv a stalno sjedi za kompom..
    pa zato sam napisala mjera, zar ne

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja ocito nemam mjeru.

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    pa zato sam napisala mjera, zar ne
    Ma da, ok si ti napisala, nisam te citirala zbog suprostavljanja mišljenja, nego samo da pridodam riječ dvi na temu, pa da ugasim komp

  42. #92
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ja imam hidromasaznu kadu i nemam crve. jesam li kompetentna za pisanje na ovom topicu?

    ima nesto u postu od alexandre, generaliziranje u jednom i drugom smjeru nema smisla. iako je ponekad tocno, u globalu je povrsno suditi nekoga samo po vanjskom izgledu.

    kad citam ovaj topic imam osjecaj da sam kraljica konzumerizma. a opet kad se pogledam u odnosu na 90% prijateljica i poznanica, upravo sam suprotno...

    kao sto rece mony, svatko postavlja granice samom sebi i jedino sebi treba i odgovarati...

  43. #93
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    sad će pp-ovi
    MOLIM TE...objasni u kojem pogledu će sada PP-ovi....

    Ja nikada nisam dobila niti jedan, ali sam uvjerena, nakon što si vrlo konkretno inicirala da se konverzacija prebacuje u backstage, da sam i ja vrlo vjerojatno bila temom takvih PP-ova....NO, nebitno...

    S početka priče se razgovor razgranao u tisuće komadića...

    Pokušat ću samo nabaciti prvu asocijaciju na ovu temu...

    Danas razgovaram s vrlo mladim poslovnim kolegom, izuzetno inteligentnim bićem....i govorim mu kako mi se čini da je jedini bijeg bijeg na selo, "bijeg" od zamornog monotonog kapitalizma u prirodu baveći se kozarstvom, stočarstvom opčenito...baveći se eko seoskim turizmom koji će objediniti sve potrebe ljudi, kvalitetnu prehranu, odmor, zdrav način života, jednostavnost, a opet, s druge strane, namiriti će i neke materijalne potrebe...

    Nakon mojega kratkog monologa blijedo mi je rekao kako on želi veliki krevet, veliku kuću, veliki auto....

    Žalila sam ga u tom trenutku...zaista sam nekako bila uvjerena da je slijep i da ne vidi dobro te da misli kako treba biti u stanju neprestanog presinga kako bi došao do toga....

    Čudno mi je bilo da čak i nakon moje iznesene priče o susjedu koji uzgaja autohtonu vrstu krava na svojoj maloj farmi, dobivajući 4000kn za jednu kravu i plaćajući pastira da radi za njega živeći kao princ iz bajke zahvaljujući osvještenosti i pokušavajući uporno tijekom cijeloga života utvrditi kako biti sretan, a ne biti okovan, njemu još uvijek ništa nije bilo jasno..... :/

    Da, ako ste me razumjeli...intenzivno radim na tome da se maknem iz ove mašine za mljevenje.....istodobno pokušavajući zadovoljiti svoje freelancer-ske potrebe i potrebe države i nacije.... (izbjegavajući tako bilo kakav potencijalan osjećaj sebičnosti)

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    misliš da sam o tebi razglabala na pp ?

    ma daj molim te

  45. #95
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    Danas razgovaram s vrlo mladim poslovnim kolegom, izuzetno inteligentnim bićem....i govorim mu kako mi se čini da je jedini bijeg bijeg na selo, "bijeg" od zamornog monotonog kapitalizma u prirodu baveći se kozarstvom, stočarstvom opčenito...baveći se eko seoskim turizmom koji će objediniti sve potrebe ljudi, kvalitetnu prehranu, odmor, zdrav način života, jednostavnost, a opet, s druge strane, namiriti će i neke materijalne potrebe...
    ja ne zelim zivjeti na selu i ne zelim se baviti niti ekoturizmom, niti kozarstvom. zelim se baviti, tim cim se bavim.
    ne u smislu da bih ja nipodistavala kozarstvo, ni u kom slucaju, ali ono je dobro za onoga tko osjeca ljubav prema njemu kao zanimanju.

    uz to ideja da je to rijesenje problama ovoga svijeta i da bi recept za sretan i ispunjen zivot bio to, da se svi bavimo stocarstvom, mi je


    ekonomist ni sociolog nisam, ali ono opce znanje tih kategorija je dovoljno, da se na ovako naivno pojednostavljivanje svega, ukocim.

  46. #96
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    misliš da sam o tebi razglabala na pp ?

    ma daj molim te
    Ah, totalno si me krivo shvatila.... ...pitala sam te (zamolila) da mi samo malo objasniš u kojem smislu će sada početi PP-ovi....zaista nisam upoznata s tim....???!!!!

  47. #97
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    Danas razgovaram s vrlo mladim poslovnim kolegom, izuzetno inteligentnim bićem....i govorim mu kako mi se čini da je jedini bijeg bijeg na selo, "bijeg" od zamornog monotonog kapitalizma u prirodu baveći se kozarstvom, stočarstvom opčenito...baveći se eko seoskim turizmom koji će objediniti sve potrebe ljudi, kvalitetnu prehranu, odmor, zdrav način života, jednostavnost, a opet, s druge strane, namiriti će i neke materijalne potrebe...
    ja ne zelim zivjeti na selu i ne zelim se baviti niti ekoturizmom, niti kozarstvom. zelim se baviti, tim cim se bavim.
    ne u smislu da bih ja nipodistavala kozarstvo, ni u kom slucaju, ali ono je dobro za onoga tko osjeca ljubav prema njemu kao zanimanju.

    uz to ideja da je to rijesenje problama ovoga svijeta i da bi recept za sretan i ispunjen zivot bio to, da se svi bavimo stocarstvom, mi je


    ekonomist ni sociolog nisam, ali ono opce znanje tih kategorija je dovoljno, da se na ovako naivno pojednostavljivanje svega, ukocim.
    Opet krivo shvaćanje.... Ovo je bila moja persektiva....to je moja ideja, moja želja i moj osjećaj za "bijeg"....pokušala sam prijatelju samo na taj način objasniti da izbora ima....uvijek postoji alternativa..u mojem slučaju je to eko turizam, kućica i životinje..... Pokušala sam samo primjerom pokazati kako su mladi ljudi danss neinventivni i da trpe "čizme" da bi došli do nekih ciljeva....razočaralo me je što je on vrlo neinteligentni zaklučio kako izbora nema doli mučnog podnošenja...a sve kako bi se imale isprazne materijalne i kratkotrajno blještave stvarčice... :/

    I kada govorimo o plitkosti (i kada se već vrijeđamo) plitak je onaj tko je moj post shvatio kao nametanje izbora, a ne kao ideju da se proispita kvaliteta sadašnjeg života i koliko nas ta kvaliteta košta duhovnosti....

  48. #98
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    misliš da sam o tebi razglabala na pp ?

    ma daj molim te
    Ah, totalno si me krivo shvatila.... ...pitala sam te (zamolila) da mi samo malo objasniš u kojem smislu će sada početi PP-ovi....zaista nisam upoznata s tim....???!!!!
    pa gdje ti zivis
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...511&highlight=

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Pa nova forumašica je eksplicitno prozvala neke forumašice i tako....

  50. #100
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    i u eko turizmu i stocarstvu nema ekonomske kategorije zarade i prezivljavanja?
    trebalo bi pozvati ljude koji zaista zive na selimo od poljodjelstva i stocarstva.
    jako bi me zanimalo sto bi nam ispricali.

    sigurno mi nije namjera vrijedati, a ako si post tako razumjela, izvinjavam se.

    i ako sam dobro procitala, nakon sto si mu ispricala svoju viziju koja ocito nije bila i njegova vizija, zalila si ga i mislila da je slijep??? a uz to je jos i nesto neinteligentno zakljucio???

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •