Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 324 od 324

Tema: JEL MORAJU DJECA SVAGDJE SA VAMA???

  1. #301
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    sori, krivo sam postala - htjela sam potpisati zadnju rečenicu od Nenae.

  2. #302
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ustvari, nije mi baš jasna ova rasprava...

    Ja naprimjer: vodim svoje dijete "uvijek sa sobom" ALI ipak si nebi dozvolila da neki ljudi "pate" zbog moga komoditeta.
    Ne znam o kojem komoditetu ovdje pričamo. Po mom mišljenju, mama koja ne smiri svoje dijete ili se ne makne s njim ako je nemirno na sprovodu/vjenčanju, ma općenito u crkvi, kinu, knjižnici, muzeju i svugdje gdje nije prikladna glasna priča, nije komodna nego neodgojena i bezobrazna i da ne nabrajam dalje.
    I ne znam kako bi itko mogao "patiti" jer je moje dijete sa mnom.
    Već sam napisala da npr. u restoranu ne mijenjamo pelenu, odemo u auto i sl., iz obzira prema ljudima koji tu jedu. I naravno da mala ne divlja okolo i ne gnjavi druge ljude.
    Jednako tako ne očekujem da svi ugase cigare (i naruče mlijeko ) kad ja uđem u prostoriju s djetetom, bar ne dok zakon tako ne nalaže.
    Roditelji mog muža prestali su pušiti u kući kad se M. rodila, odluka je bila isključivo njihova. A ja sam im na tom beskrajno zahvalna i još više ih cijenim i volim.

  3. #303

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    nedavno sam vidjela jednu mamu s petomjesečnom bebom u trg.centru u kozmetičkom salonu na geliranju noktiju!!!! :/
    prestrašno,
    beba je lijepo ležala u kolicima,
    pa jel to mjesto za bebu?
    :?
    Fakat ne kužim, šta je tu nenormalno ili prestrašno, šta ti nikad ne vidiš žene s malim bebama po trgovačkim centrima ??

  4. #304

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Mondu prvotno napisa
    Citiraj daisy may prvotno napisa
    nedavno sam vidjela jednu mamu s petomjesečnom bebom u trg.centru u kozmetičkom salonu na geliranju noktiju!!!! :/
    prestrašno,
    beba je lijepo ležala u kolicima,
    pa jel to mjesto za bebu?
    :?
    Fakat ne kužim, šta je tu nenormalno ili prestrašno, šta ti nikad ne vidiš žene s malim bebama po trgovačkim centrima ??

    pa vidim, i ja idem često sa svojima,
    al ih nevodim na manikuru, depilaciju, pedikuru i slične zahvate....

  5. #305

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    pa kaj sam možda tebe vidla?! :/

  6. #306
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Daisy may...gle, da nemaš izbora i ti bi je vodila. Ne vidim da je ta žena napravila neki veliki zločin time niti da je dijete nečim ugrozila ili maltretirala.

    Ja nemam nikoga ko' mi moje dijete mogao pričuvati niti 10 minuta. Osim MM-a naravno, ali on radi većinu dana.
    Moja mrva sjedila je meni na trbuhu kad sam bila na ginekološkom stolu, uredno mi sjedi u krilu na zubarskom stolcu kad je nužno, s njom na rukama nosila sam MM-a na hitnu...s nama je u trgovačkim centirma, u restoranima, i općenito, gdje god idemo.
    Ako je sprovod, vjenčanje ili sl. gdje nju ne želim voditi jednostavno ne idemo ni mi i gotovo.
    Ako nešto mogu obaviti za vrijeme dok je ona u vrtiću onda super, a ako ne kombiniramo se MM i ja, no nekad je jednostavno nemoguće kombinirati, nekad mora s nama i gotovo.
    Mi smo se tako navikli, ona je pristojno i prilično mirno dijete, noa ako nekad negdje i stvori nekakvu "situaciju" ona je samo dijete i ne dira me previše što će netko misliti o tome.

  7. #307

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    pa vidim, i ja idem često sa svojima,
    al ih nevodim na manikuru, depilaciju, pedikuru i slične zahvate....
    Pa, recimo, meni osobno je ljepše vidjeti takvu bebu u kozmetičkom salonu gdje je obično ugodno, tiho i mirišljavo, no da leži u kolicima u jednom od onih kafića u K.K-su gdje svaka druga osoba puši, a bome često vidim tamo male, jako male bebe.

  8. #308

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    ajde dobro,

  9. #309

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Baš mi je drago da sam te nasmijala

  10. #310
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj Mondu prvotno napisa
    Pa, recimo, meni osobno je ljepše vidjeti takvu bebu u kozmetičkom salonu gdje je obično ugodno, tiho i mirišljavo, no da leži u kolicima u jednom od onih kafića u K.K-su gdje svaka druga osoba puši, a bome često vidim tamo male, jako male bebe.
    meni osobno dijete u kozmetičkom salonu ne smeta ako ne ometa mene i druge mušterije. Sama si istaknula - saloni su ugodni i tihi i veći dio žena dođe opustiti se i odmoriti pa cijeni mir i tišinu za koju plati lijepi iznos.
    Iznimka su mi frizerski saloni gdje osobno ne bih vodila dijete da se nadiše smrada boja i lakova koji je (vjerujem) štetan.

  11. #311

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ja ga moram voditi jer moram i želim i pobrinem se da moje dijete nikome ne smeta. Muka mi je kad je vani loše vrijeme pa bi ušla u neki birc popiti čaj, malo raskomotiti dijete, podojiti itd. da nismo vani na hladnoći i ne mogu nigdje jer je svugdje odvratno zadimljeno.

    Ovi komentari tipa kakva je to mama koja gelira nokte dok je dijete sjedi u kolicima... ... sigurno joj u prtljažnik ne stane

  12. #312
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    meni je isto normalnije vidit bebu u kozmetičarke nego u shopping centru. TO je zadimljeno leglo bakterija u kojem stalno kola isti zrak

  13. #313

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    meni je isto normalnije vidit bebu u kozmetičarke nego u shopping centru. TO je zadimljeno leglo bakterija u kojem stalno kola isti zrak
    gle, taj se salon nalazi u trg.centru,
    k tome je kozmetičko/frizerski - znači nimalo tih i ugodan....
    8)

  14. #314

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    pa vidim, i ja idem često sa svojima

    gle, taj se salon nalazi u trg.centru,
    k tome je kozmetičko/frizerski - znači nimalo tih i ugodan....
    8)
    I opet mi nije jasno, ako i sama kažeš da svoju djecu vodiš u centre, nije li onda tak svejedno jel beba tam na početku tog salona gdje se uređuju nokti ili dvadeset metara dalje u jednom od kafića dok mama pije kavu :?

  15. #315

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    no pa nije isto sjedit i pit kavu i bavit se djetetom,
    ili ić s njim u salon di ti kozmetičarka rašpa nokte....

  16. #316
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    no pa nije isto sjedit i pit kavu i bavit se djetetom,
    ili ić s njim u salon di ti kozmetičarka rašpa nokte....
    OT: Ja uopće ne znam koliko bi mi dugo trajali ti nagelirani nokti s malim dijetetom... Evo sorry.

  17. #317
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    OT: Ja uopće ne znam koliko bi mi dugo trajali ti nagelirani nokti s malim dijetetom... Evo sorry.
    ma to su predrasude traju 3 tjedna, sve radiš normalno..

  18. #318

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Citiraj tibica prvotno napisa
    OT: Ja uopće ne znam koliko bi mi dugo trajali ti nagelirani nokti s malim dijetetom... Evo sorry.
    ma to su predrasude traju 3 tjedna, sve radiš normalno..
    3tjedna pa onda opet ideš, pa traju 3tj i tako u nedogled..


    već sam pisala da i ja idem na geliranje,
    imam dvoje male djece,
    zato vrijeme su s tatom, ili bakom...
    i nije bit u noktima već u tome kak i naslov teme kaže "da li moraju sugdje s nama..." - nemoraju!!!!

  19. #319

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    [quote="Mondu"]
    Citiraj daisy may prvotno napisa
    nedavno sam vidjela jednu mamu s petomjesečnom bebom u trg.centru u kozmetičkom salonu na geliranju noktiju!!!! :/
    prestrašno,
    beba je lijepo ležala u kolicima,
    pa jel to mjesto za bebu?

    da, to je zbilja prestrašno

  20. #320
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    meni je prestrasno da na izazovima rod. pricate o glovima za nokte i koliko traju

  21. #321
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    meni je prestrasno da na izazovima rod. pricate o glovima za nokte i koliko traju
    Čekaj samo da ja napišem da sam svog sina vodila u salon kad sam išla na pedikuru.Možda se prebacimo na druge kozmetičke tretmane...

  22. #322
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    nedavno smo pozvani na svadbu na ljeto, bebačica će tada imati 8,5mj
    svadba će biti u restoranu udaljenom nekih 60km od nas
    kako bi vi to izvele? mislite da je u redu povesti bebu pa biti skraćeno na svadbi'
    imam ju kome ostaviti, ali nisam se nikad razdvajala od nje (najdulje oko 3h iz zdravstvenih razloga)
    sad ima 5mj i može ju se uspavati samo uz siku, iako spava od 10 navečer do 5 ujutro, mogla bih ju uspavat i u 10 otić na svadbu, ostavit ju s bakom, ali što ako se probudi, ok, nazovu me, ali meni treba 1h do doma

  23. #323
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    samo da još napomenem da mi beba bez problema spava uz buku, ako mi je na rukama, a ja sam naravno spremna držat ju cijelo veče/noć, ako bi ju vodila, a ne stavit ju u kolica
    računam i na to da će tad opet bit zabranjeno pušenje

  24. #324
    msko23 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    23

    Početno

    tina55, evo da ti ja napišem naše iskustvo, i mi smo išli na svadbu kad je Ema imala 8,5mjeseci, nikad se isto nisam od nje odvajala, ali mislim da je ipak premala bila za svadbu, samo bi se mučile i ja i ona, pogotovo u vrijeme spavanja, tako da je ostala sa bakom, zaspala je bez cice, a kad se u noci probudila (isto nismo bili bas blizu), to je bilo oko 3 ujutro, baka je mislila da ce ona nju uspavat i bez cice, ali nema sanse, nije plakala samo nije mogla zaspati, pa je baki bilo zao da se muci i nazvala nas je i mi smo dosli, i mislim da je do 3 bilo cisto dosta. Sad ima 15 mjeseci i sad bi sigurno isla sa njom, jer sad i hoda i plese pa bi i ona uzivala, bas imamo svadbu u 9 mjesecu i veselim se tome.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •