Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: Dani kruha - jel pecete kaj?

  1. #51
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Mi smo se izvukli od kruha. Samo djeca koja idu na vjeronauk su obilježili dane kruha. U našoj generaciji je to cca polovica.
    Iako mi Dan hrane u sekularnom obliku nije loša stvar za podsjetit naše razmažence da hrana ne pada s neba.

  2. #52
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Naši su srećom spojili dan kruha i dane jabuka. Pa smo poslali samo jabuke i sok od jabuka. I mir

  3. #53
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Naši su srećom spojili dan kruha i dane jabuka. Pa smo poslali samo jabuke i sok od jabuka. Koji preporod

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Kad čujem za Dane jabuka, sjetim se kako je to bilo dok je moj bio u nižim razredima OŠ. Većina djece nije donijela ništa, pa su dečki pod odmorom na kiosku kupili nekakve lizalice s okusom jabuke
    Dane kruha sam nekim čudom uspjela izbjeći i u vrtiću i u OŠ. Nikad se od roditelja nije tražilo da peku kruh ili peciva. U srednjoj o tome pogotovo više nije bilo govora.

  5. #55
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Msm ono kaj ja vidim je razbacivanje kruhom u danima kruha jer se previše donese, ne pojede se sve, a niti proda. Prošle g gledam prozore knjižnice izvana ukrasili kruhom. Dakle, poslije je išlo u smeće. Ok ja sam namćor pa samo gunđam, al opet.

  6. #56
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa nisi, u pravu si, sigurno se puno toga baci i to stvarno nema nikakvog smisla.

  7. #57
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Msm ono kaj ja vidim je razbacivanje kruhom u danima kruha jer se previše donese, ne pojede se sve, a niti proda. Prošle g gledam prozore knjižnice izvana ukrasili kruhom. Dakle, poslije je išlo u smeće. Ok ja sam namćor pa samo gunđam, al opet.
    Nasi su prodavali, i sva sredstva donirali dvjema udrugama, sto mi je super. Super mi je i da su djeca se bas najela u skoli, pogotovo ovi stariji sto inace skoro pa i ne jedu marendu koju dobiju u skoli.

    Mi smo doma ispekli mafine. Ja svakom dala po 4 komada za skolu, a i to mi djelovalo puno. A druga djeca (narocito u razredu od prvasica) donijela po kosaru peciva, kruha, mufina, cega li .

    Al ok, sto je ostalo su doma vratili, nije se bacalo.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 19.10.2023. at 11:50

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Msm ono kaj ja vidim je razbacivanje kruhom u danima kruha jer se previše donese, ne pojede se sve, a niti proda. Prošle g gledam prozore knjižnice izvana ukrasili kruhom. Dakle, poslije je išlo u smeće. Ok ja sam namćor pa samo gunđam, al opet.
    Pa kaj se to kod vas ne dogovara? Ne mogu se sad sjetiti točno kako je išlo, ali učiteljica je pitala tko je voljan nešto donijeti i količinu su optimirali prema potrebama. Znam da su mi jednom rekli nek samo pošaljem domaći pekmez ili omiljeni humus, jer za kruh ima dosta drugih dobrovoljaca.

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kad čujem za Dane jabuka, sjetim se kako je to bilo dok je moj bio u nižim razredima OŠ. Većina djece nije donijela ništa, pa su dečki pod odmorom na kiosku kupili nekakve lizalice s okusom jabuke
    Dane kruha sam nekim čudom uspjela izbjeći i u vrtiću i u OŠ. Nikad se od roditelja nije tražilo da peku kruh ili peciva. U srednjoj o tome pogotovo više nije bilo govora.
    yeaah napokon da se izvučem od toga

  10. #60
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se izvukli od kruha. Samo djeca koja idu na vjeronauk su obilježili dane kruha. U našoj generaciji je to cca polovica.
    Iako mi Dan hrane u sekularnom obliku nije loša stvar za podsjetit naše razmažence da hrana ne pada s neba.

    Slažem se. Treba biti zahvalan za hranu, krov nad glavom, struju, vodu, čega ni dosta odraslih nije svjesno, a kamoli djeca. Zahvalnost da živimo na ovom dijelu planete.
    A opet čini mi se da bi prije svega roditelji tome trebali podučiti svoju djecu, a sustav to gradivo "može utvrditi".

  11. #61
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kod nas u vrtiću nikad nismo trebali ništa donijeti za dane kruha. Ni za jedno dijete.

    Za dane jabuka su prošle godine radili strudlu pa je svatko dobio zadatak da nešto donese (kore, jabuke, šećer, maslac ...). To mi bilo super, na kraju dana kad smo došli po djecu smo dobili kolač


    U školi smo naravno do sad morali svake godine nešto

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e kod nas se peklo u vrtiću, napose kod klinca, mjesili su ( neki drugi kloinci), moj je mutio mafine s jabukom, pa se to sve posle peklo

  13. #63
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Peterlin, rečeno je da donesu sitnicu, po osobnom nahođenju valjda.

  14. #64
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Evo, ne znam jesu li prodavali, ali vidim da su kasnije ostavili na stolu da si djeca ponesu doma. Lijepo.

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    evo i za Dane jabuka i kravate prvi put ovdje čujem.

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    evo i za Dane jabuka i kravate prvi put ovdje čujem.
    Ja sam za to čula davno, u Engleskoj. Kod nas - našla da je objavilo Ministarstvo poljoprivrede 2021. https://poljoprivreda.gov.hr/vijesti...an-jabuka/4937

    Možda je bilo toga i ranije, nemam pojma.

    Dan kravata su uredno obilježavali kod mog mlađeg sina u srednjoj školi.

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Dani kruha mi fale - baš bih mogla napraviti klipiće i humus u subotu.

    U nedjelju bi mogli obilježiti sezonu jabuka i ispeći pitu ili štrudl, ali ove godine nemamo svojih

  18. #68
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, zaboravih - za Valentinovo sam čula prvi put u školi stranih jezika, već sam radila. Sve su to komercijalni običaji i privlačenje medijske pažnje. Npr. postoji međunarodni dan crnih pasa, pih...

  19. #69
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Naši obilježavaju i Disney dan, dan šešira, ružičaste majice, mislim da su bile i neke crvene majice. Ma cudesa

  20. #70
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Da, roze majice i ovdje i normalno svi ovi majčini, očevi dani, msm ok je to, treba djeci ponuditi sadržaj, da se razvesele.

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    A što ne bi obilježavali i dan udruge Roda? https://www.roda.hr/udruga/o-rodi/pr...dena-roda.html

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    evo i za Dane jabuka i kravate prvi put ovdje čujem.
    Lili očito ne pratiš na satu!

  23. #73
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za to čula davno, u Engleskoj. Kod nas - našla da je objavilo Ministarstvo poljoprivrede 2021. https://poljoprivreda.gov.hr/vijesti...an-jabuka/4937

    Možda je bilo toga i ranije, nemam pojma.

    Dan kravata su uredno obilježavali kod mog mlađeg sina u srednjoj školi.
    Ma ne za dane kao takve nego da ih se obiljezava u osnivnim skolama. Mozda nisam bila jasna.

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lili očito ne pratiš na satu!
    Pratim itekako. Nijedno moje dijete nije imalo u osn.skoli obiljezavanja takvog tipa: jabuke i kravate.

    A ista smo skola.

    Cekaj tvoji jesu u nasoj skoli?

  25. #75
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo naši će i u vrtiću obilježiti dan jabuka, opet će peći kolač

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pratim itekako. Nijedno moje dijete nije imalo u osn.skoli obiljezavanja takvog tipa: jabuke i kravate.

    A ista smo skola.

    Cekaj tvoji jesu u nasoj skoli?
    Jesu Lili, a u predzadnjem postu si napisala da si sad prvi put čula i za jedno , a i drugo, a čak su i u isti vrtić išli bell:
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.10.2023. at 15:00

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Pa da moji nikad nisu obiljezavali takve dane u skoli. Bas nikada. Moguće da je i do uciteljice.
    Pitala sam i djecu, al nikada.
    Srećom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.10.2023. at 17:42

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    eto dobila slike u početku prepun stol od juha, bažulja .... pa sve do torte, poslije par mrvica ......., gladni maturanti
    moja radila kolač od mrkve , onaj ostanjak koji je bio doma bio ne dobar, nek odličan, djeca zadovoljna, a ja nisam delala
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.10.2023. at 14:18

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •