Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: porod uz tatu i kumu

  1. #1
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno porod uz tatu i kumu

    Cure pomagajte!


    Nase malo vjece doma je odlucilo sljedece:


    na porodu bi tata bio uz mene za vrijeme trudova, a kod samog izgona bi to bila buduca kuma.

    Tata i ja smo prosli tecaj ali kuma jos nije.No stigne obzirom da mi je termin 7.1.09.
    Rodiliste jos nismo odabrali ali nekako nam je u glavi Petrova ili Merkur jer smo doma na pola puta.

    Pitanje glasi:dali je kod nas uopce moguce imati vise osoba na porodu i ako je zna li tko gdje!


    puno hvalllllaaaa! :D :D :D :D :D :D

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ovisi od rodilišta do rodilišta. nas, na sd nitko nij epitao potvrdu o završenom tečaju. ali isto tako nitko nije mogao biti sa mnom (ni s ostalim rodiljama) za vrijeme trudova, tj. osoba koju si izabrala dođe kad te prebace u rađaonu, a to je, uglavnom, neposredno prije poroda
    meni je bilo baš žao što sam morala trudove proći sama ali bile u super cure sa mnom u predrađaoni pa je bilo lakše.
    ako je koja na forumu

  3. #3
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Najbolje ti je nazvati rodilište i pitati. Petrova ti recimo inzistira na njihovom tečaju i druge ne priznaju, cijena je 400kn po paru. Većina zg rodilišta ne dopušta društvo u predrađaoni, jer je to jedna prostorija gdje bude više žena. Ako nije gužva pa te brže prebace u rađaonu/box onda ti netko može doći tada - ak je ok osoblje. No ovisno o osoblju, nekad puštaju i samo na sam izgon i mrvicu prije toga.

  4. #4
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Mislim da je Vinogradska najliberalnija bolnica u Zagrebu po pitanju drustva. Ne traze nikakav tecaj i buduci da te ni ne stavljaju u predradjaonu (osim valjda kad je guzva) nego odmah u box to znaci da je muz cijelo vrijeme s tobom. E sad kako bi reagirali na kombinaciju tate i kume ne znam, mozda stvarno da nazoves i provjeris.

  5. #5
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    na SD bi se vjerojatno upiškili od smjeha. Ak bi i pristali ja bih na tvom mjestu to uzela s debelom rezervom. MM je trebao biti oba puta, a nije bio nijednom. Inače, znatiželjna po prirodi ne mogu odoljet ne pitat što tjera tvoju kumu da želi prisustvovat izgonu bebe ( želi baš gledat ili ti biti iznad glave jer muž ne može ? ). Ak ti se da pojasni .

  6. #6
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    situacija je takva da kuma vec dulje pokusava ostati trudna pa bi joj bilo jako drago da dozivi rodenje ( mislim JA ZNAM da ce ona jednog dana to i sama osjetiti), a tata ko tata bi isto htio doprinjeti pa smo ovako svakog zadovoljili.


    bar mislim.

    Nazvati cu rodilista da malo ispipam situaciju, ali nekeko mi se cini da od toga nebu nist.

    Hvala na odgovorima.

  7. #7
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    U Merkuru ne dozvoljavaju nikoga osim muža i to ako ima završen tečaj, znači tvoja kombinacija ne dolazi u obzir.

    Samo jedna stvar.
    To je tvoj porod i tvoje želje moraju biti zadovoljene. Na porodu trebaš uz sebe osobu koja će te podupirati, a ne gledati kako će oni biti zadovoljni.

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    u Merkuru nema šanse da puste bilo koga u rađaonu osim muža.
    A dvije osobe na istom porodu ...e,to valjda tek za stotinu godina.

  9. #9
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    .................napredna smo mi zemlja........

  10. #10
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Anatom, nažalost ni u jednoj bolnici nemaš garanciju da će pustiti i jednu osobu s tobom

  11. #11
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    dvije stvari - kod nas se nazalost tesko izboriti i za jednu osobu na porodu,a kamoli za dvije. preporucujem ti da biras ono sto ce tebi odgovarati (pretpostavljam muza) a kumi dajte ili snimku vaseg poroda ili linkove na youtube, sigurna sam da ih ima...ionako dok ne dozivi svoj, sve sto vidi bit ce samo dio iskustva

    kao drugo, s obzirom da si izmedju Petrove i Merkura vjerujem da si birala rodiliste prema stanovanju. ovdje imas mnostvo iskustava sa oba, a i sa drugih pa bi mogla usporediti malo (da ne napisem bas direkt sto mislim o obje bolnice...)

  12. #12
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    dvije stvari - kod nas se nazalost tesko izboriti i za jednu osobu na porodu,a kamoli za dvije. preporucujem ti da biras ono sto ce tebi odgovarati (pretpostavljam muza) a kumi dajte ili snimku vaseg poroda ili linkove na youtube, sigurna sam da ih ima...ionako dok ne dozivi svoj, sve sto vidi bit ce samo dio iskustva

    kao drugo, s obzirom da si izmedju Petrove i Merkura vjerujem da si birala rodiliste prema stanovanju. ovdje imas mnostvo iskustava sa oba, a i sa drugih pa bi mogla usporediti malo (da ne napisem bas direkt sto mislim o obje bolnice...)
    pretpostavljam da bi napisala samo riječi hvale

  13. #13
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    isla sam iz centra Zgba (200m od Petrove) u Varazdin...do dovoljno govori 8)

  14. #14
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    isla sam iz centra Zgba (200m od Petrove) u Varazdin...do dovoljno govori 8)
    nazalost i ova opcija mi je otvorena.Mislim da cu izbjeci Petrovu.Ipak.

  15. #15
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    saska7 ja sam 150 m od Petrove.Pa mi smo susjede! :D :D :D :D

  16. #16
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    evo još jedne susjede 8)

    anatom, imala sam želju skoro identičnu tvojoj. nije prošla jer je dr. koji mi je rekao da to može izvesti bio na godišnjem. možeš provjeriti je li mislio ozbiljno. ali, u tom slučaju putuješ u vž

  17. #17
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj Diami prvotno napisa
    Najbolje ti je nazvati rodilište i pitati. Petrova ti recimo inzistira na njihovom tečaju i druge ne priznaju, cijena je 400kn po paru. .
    priznaju i tečaj iz VILIja

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i ja bih prvo nazvala varaždin

  19. #19
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    koliko znam, ni u petrovoj ni u vinogradskoj nema sanse da bude zenska osoba u pratnji, iskljucivo otac djeteta.

    slazem se s fidji. to je tvoj porod, i vazne su tvoje zelje i tvoje potrebe, a ne tudje. moje osobno misljenje je da je bolje da ne kompliciras sa stvarima koje su vazne nekom drugom, nego da se orijentiras na ono sto je tebi kao rodilji vazno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •