Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Spava samo u marami...

  1. #1
    blebetalica

    Početno Spava samo u marami...

    Evo ja sam nova na forumu. Dugo virkam, virkam, ali evo da se sad ukljucim jer ne znam s kim bi drugim podijelila svoju dilemu buduci da oko mene nema "zivih" AP roditelja, a nase nosanje u marami izaziva jednu od ovih reakcija: :? :shock: ...

    Moja malecka prek dana hoce spavati samo u marami.
    Inace jaaaako tesko zaspi prek dana i to ovak:
    u kimbacu nikak
    u nasem krevetu nekad da, ali ISKLJUCIVO na cici, ali nikad ne spava dulje od 10tak minuta
    u kolicima da, ali ne duze od 20tak minuta
    u marami DAAAA i to moze odvaliti i 3, 4 sata u komadu.

    Prema tome koliko moze spavati u marami zakljucujem da joj treba spavanja, ali ja jednostavno fizicki to nemrem. Kolko god vi svi pisete da to nije tesko, meni je to tesko. Imam Kamarisovu maramu, Svjetlana mi je bila doma pokazati u miru i mislim da je dobro vezem, ali mene svejedno bole kriza. I ramena nekad. I stopala.

    Kaj da radim? Kad je uspavam u marami i pokusam je odloziti u krevet - zbudi se za par minuta i urla li ga urla, a ja si rezem zile kaj sam je opce isla vadit!!!

    I jos nekaj - hoce se nosit samo u onom polozaju krizno nosenje sto ce zbog ovih vrucina biti sve teze... kak da to rijesim?

    Eto....imate kakav savjet?

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    cure, dobro nam došle!
    proći će. i mi smo imali tu fazu i postepeno je prerasli. kad zaspi sjedni u fotelju, digni noge, čitaj ili gledaj tv i mazi se sa svojom curicom - nećeš vjerovati kako će brzo doći vrijeme kad će tvoja bebica juriti naokolo i maziti se samo kad bude imala vremena!

  3. #3
    blebetalica

    Početno

    ms. ivy - tenks, jedini problemcek je kaj se ona buni kad ja sjednem....tek negjde nakon pol sata, sat kad ful cvrsto zaspi ja mogu sjest, ali svako tolko se ona opet budi pa ja moram setat.
    Ali imas pravo, proslo bu...
    Ma bas me briga, nosit cu je onda svaki dan pa nek tak spava!

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja sam običavala andrejčeku dati ciku, pospremiti ga u maramu i krenuti nešto raditi, obično peći kolače ili kuhati. blaženo je spavao uz mikser, pa čak i uz sauger. :kolut: kad bi čvrsto zaspao, mama bi se izvalila i malo odmorila...
    inače je bilo kao i kod vas, samo je tako spavao... i onda je polako prošlo i spavao bi bez problema bilo gdje, nakon uspavljivanja na ciki, naravno!

    samo se vi mazite i uživajte...

  5. #5
    haligali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    77

    Početno re

    Proći će
    Mene su leđa manje boljela kad smo u marami hopsali po lopti ( a i brže bi zaspao). Onda sam se kao i cure zavalila u fotelju, noge na loptu, daljinski u ruke....
    Sad maramu koristimo samo za duge šopinge!

  6. #6
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Blebetalica, Marta ti je josh maaaaaaaaaaala, maaaaaaaaaaala i sve sto si napisala je najnormalnije ponasanje za tako malog misica...ne daj da te itko uvjeri kako bi ona vec trebala ovo ili ono ;O)

    A za spavanje u marami i stalan pokret...ajoooj...kako mi je to poznato...znash koji trik je meni palio...kad bi je svladao san, a mene svladala ledja, ja bi se oprezno sjela na naslon od kauca i ljuljala se naprijed natrag...malena bi i dalje mislila da hodam, a meni je bilo puno lakse, na kraju bi se uspjela i sasvim nasloniti i bilo mi je super ;o)

    I da...nitko ti do sad nije rekao...proci ce
    I to ce proci tako brzo da bush skroz zaboravila na to i sjetit ce te samo jednog dana ovakav topic neke nove friske mame s istim problemom ;o)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Kod nas slično :/
    Na sreću samo dva puta dnevno - ujutro i oko 5 ne zaspi na cici nego ga moram uspavljivati i onda pali samo marama. Jučer je Jelena imala proslavu rodjendana i naravno da on popodne nije spavao, pa sam ga nakon što su gosti otišli (dok je MM prao suđe) odvela u šetnju u marami. Fino je zaspao ali kad sam ga pokušala izbaciti u krevetić - plač. Nekako sam ga uspavala do pol deset, pa je onda tek bila na redu Jelena za uspavljivanje.
    Jutros je zaspao u marami dok sam malo pospremala po stanu, ostao je spavati u krevetiću, al se probudio za 5 minuta jer je trebao piškiti. Onda sam ga presvukla i malo nosila, ali je zaspao u krevetiću uz pjevanje i maženje po čelu :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ma gle, jos si prilicno svjeza nakon poroda i treba oko 6 mjeseci da ti se tijelo oporavi (to je i razlog sto te bole kriza i bla bla). ja sam u pocetku bila sva osamucena od umora, i cesto je mats nosio sebastiana jer sam ja bila drvena

    bebi odgovara tvoja blizina i to je normalno, pogle sve ostale sisavce i svi imaju bebe uz sebe i uspavljuju ih sisanjem

    mi ni ne pokusavamo staviti malog da spava odvojeno ili da se uspava bez cice a sad je skoro 16 mjeseci star

    bilo bi dobro da i tata nosi bebu zbog toga sto se sad stvaraju te veze izmedju tate i djeteta

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    I kod mene je bila identicna situacija. Duuugoe je O spavao iskljucivo u marami, s' tim da bih se ja, nakon nekih pola sata laane setnje, smjestila u lezeci ili polusjedeci polozaj i ja zaspala. Ja bih spavala sa O svaki put sigurno prvih 6 mjeseci.

  10. #10
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    podižem malo ovaj topic. moja helena preko noći spava ok u krevetiću, prespava cijelu noć, dakle kuc-kuc u drvo za sad glede noćnog spavanja. ALI po danu nema šanse da igdje odspava dulje od 20 min osim u marami. kad je u njoj odrapi i po 2-3 sata. ovaj aranžman mi u potpunosti odgovara ali ne mogu da se ne zapitam - do kad i kako ga zamijeniti sa spavanjem izvan marame. molim za vaša iskustva kako ste i s koliko mjeseci spavanje isključivo u marami zamijenile sa spavanjem u krevetu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    97

    Početno

    Moja Lu spava gdje god da je postavim. Najbolja investicija koju sam izdvojila bila je jedna stara, stara velika košara koju sam obložila spužvom i nježnim materijalom. Sve sam zaokružila sa plišanim igračkama koje je dobila i kako se vezala uz neke od njih ne želi zaspati ako igračke nisu u njenoj blizini. I tako spava u košari, a ja imam slobodno vrijeme za sebe, muža, stan, kuhanje itd. Jedino po noći spava u krevetu između mene i mog muža. Koliko god ja navijam da je vrijeme da spava u košari, on voli da je blizu. Kaže da bolje spava uz nju. I tako sam malo ljubomorna na njih dvoje.
    Marama je super. Danas smo se baš vozile u tramvaju i izazivale smjeh ostalih putnika. Zaspala je tek kad smo vani bili već punih sat vremena. Doma neće spavati u marami, voli se nositi i to dugo, da me stvarno sve zaboli, ali uspjevamo.
    Ja sam izgleda posve drugi slučaj. Moje dijete neće spavati u marami, osim ako već stvarno nije umorna.
    Inaće doznala sam za tečaj: 17.05. u 18.30 sati. I doći ćemo se družiti sa djecom.

    ________________________
    Lucija 18.01.2006.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •