Stranica 4 od 63 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 3111

Tema: Imena za decke (5)

  1. #151
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    meni je Jona lijepo, al mom dragom se ne sviđa

  2. #152
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Davno sam odlučila, a mislim da je MM konačno kapitulirao. Zvat će se Oskar.

  3. #153
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    a šta mislite o imenu JONA?
    Mislim da je krasno! Baš poput Arona (Davida, Jakova...) još jedno ime iz Biblije. Ima jedan Jona u susjednoj grupi u vrtiću i malac je bombon!

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    89

    Početno

    Citiraj diči prvotno napisa
    Moja dilema je Borna ili Petar iako mislim da će potonji pobijediti! Curica nam je Petra pa bi to baš bilo fora. Petra i Petar! A i ime Petar mi se oduvijek sviđalo!
    Bolek i Lolek
    Nemoj me krivo shvatiti, jer meni se sin zove Ivano i za curu sam milila Ivona.
    Ivano i Ivona, Ivano i Ivona ma smješno i odustala sam. Kao da su mi predmet sprdnje...
    možda griješim, možda je baš fora

  5. #155
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    a meni se nikako ne sviđaju te kombinacije sličnih imena...
    moja seka i ja imamo jednu od češćih kombinacija i to mi je skroz bezveze bilokad sam bila klinka , ali i sad.
    ona je Ana, a ja.... piše gore negdje

    ali ko voli nek izvoli...

  6. #156
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa
    Citiraj babyboys prvotno napisa
    a šta mislite o imenu JONA?
    Mene je zbunilo kad je nedavno poznanica nazvala tako svog sina. Nakako mi je to dosad zvučalo kao žensko ime.
    Jona(h) je starozavjetno musko ime.
    Krasno!

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    identican tekst sam napisala i na Imena za curice, samo cu promjeniti imena, naravno

    jos ne razmisljamo o imenima, t.j. dogovorili smo se da cemo prvo vidjeti bebu, pa tek onda dati joj ime. Za sada i ne znamo sta je, ali meni za decka se jako svidjaju: Roman i Ian

  8. #158
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    Citiraj babyboys prvotno napisa
    a šta mislite o imenu JONA?
    Mislim da je krasno! Baš poput Arona (Davida, Jakova...) još jedno ime iz Biblije. Ima jedan Jona u susjednoj grupi u vrtiću i malac je bombon!
    Jona, prelijepo!

  9. #159

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Mi planiramo, ako bude sin.... bit će Izak.... Sviđa nam se.... hebrejsko ime...
    I nećemo nikome reći prije rođenja pa ćemo tako izbjeći zgražanja.... a poslije će se lijepo naviknuti....
    Inače, sveki se zgražala na prvog sina.... Jakov.... pa zašto, pa kako.... bila je uvjerena da je dobio ime po nekom mom pretku pa joj nije pasalo.... A kod mene generacijama niti jedan Jakov....
    Saznali smo spol jako rano i odmah objavili ime.... greška.... Još sam ja na sveopće zgražanje komentirala kako bih da bude Ilija, ali je Jakov eto kompromis.... neki nas i sad zezaju za to.... kao grozno ime.... a meni baš super.... isto hebrejsko.... ja jako volim starozavjetna imena....

  10. #160

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Arkana10 prvotno napisa
    identican tekst sam napisala i na Imena za curice, samo cu promjeniti imena, naravno

    jos ne razmisljamo o imenima, t.j. dogovorili smo se da cemo prvo vidjeti bebu, pa tek onda dati joj ime. Za sada i ne znamo sta je, ali meni za decka se jako svidjaju: Roman i Ian
    Ja sam u početku mislila da nosim dečkića i odmah smo se dogovorili da bude Roman. To mi je ime baš nekako posebno i za nas simbolično.

    A za Jonu... Pa i ja sam mislila da je to žensko ime Verovatno može da bude i m i ž. Kao i Vanja.

  11. #161
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    dakle danas je potvrđeno da nam stize jos jedan deckic bila sam jakoooo uvjerena da je cura i za decka nemam ama bas nikakav prijedlog. prezime je dugačko, češkog podrijetla (š i č prisutni). prvi decko se zove Jan i bas smo namjerno izabrali ime koje je često u češkoj da nekako naglasimo njegove korjene. i sad smo u problemima procitala sam sve prijedloge, ali ništa mi nije sjelo (alaj sam komplicirana) . jako mi se svidjalo ime iz one bajke Snježna kraljica Kai, ali kod izgovora bi to ispalo Kaj što je bezveze. R isto ne smije biti u imenu jer ja imam onaj grleni izgovor, pa kod čestog ponavljanja tog glasa zvuči jako izlohano. dakel pomagajte ako znate

  12. #162

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj šnapi prvotno napisa
    dakle danas je potvrđeno da nam stize jos jedan deckic bila sam jakoooo uvjerena da je cura i za decka nemam ama bas nikakav prijedlog. prezime je dugačko, češkog podrijetla (š i č prisutni). prvi decko se zove Jan i bas smo namjerno izabrali ime koje je često u češkoj da nekako naglasimo njegove korjene. i sad smo u problemima procitala sam sve prijedloge, ali ništa mi nije sjelo (alaj sam komplicirana) . jako mi se svidjalo ime iz one bajke Snježna kraljica Kai, ali kod izgovora bi to ispalo Kaj što je bezveze. R isto ne smije biti u imenu jer ja imam onaj grleni izgovor, pa kod čestog ponavljanja tog glasa zvuči jako izlohano. dakel pomagajte ako znate
    Vid, Matej, Jakob, Toma

  13. #163
    marmelada avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    56

    Početno

    uf uf i mi se borimo s tim slatkim mukama
    za curicu smo imali ime, a sve se cini da nis od curice... tak da biramo i biramo zadnjih dana. definitivno ne zelimo nesto "novo" izmisliti..
    i nekak smo zapeli na imenima s R
    viktor, borna, roko...

  14. #164

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    103

    Početno

    A šta kažete na ime Ruan? Znam jednog malog Ruana i mali je med

  15. #165
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj šnapi prvotno napisa
    dakle danas je potvrđeno da nam stize jos jedan deckic bila sam jakoooo uvjerena da je cura i za decka nemam ama bas nikakav prijedlog. prezime je dugačko, češkog podrijetla (š i č prisutni). prvi decko se zove Jan i bas smo namjerno izabrali ime koje je često u češkoj da nekako naglasimo njegove korjene. i sad smo u problemima procitala sam sve prijedloge, ali ništa mi nije sjelo (alaj sam komplicirana) . jako mi se svidjalo ime iz one bajke Snježna kraljica Kai, ali kod izgovora bi to ispalo Kaj što je bezveze. R isto ne smije biti u imenu jer ja imam onaj grleni izgovor, pa kod čestog ponavljanja tog glasa zvuči jako izlohano. dakel pomagajte ako znate
    Vid, Matej, Jakob, Toma
    Jona(h), Jakov, Tim (Timotej)...

  16. #166
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    DAVID

  17. #167

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Ako bude dečko, naš će se zvat PETAR, meni je osobno MATEJ bilo puuuuno lijepse. I DOMAGOJ također predivno, al budući tata zaželio Petra
    Neznam, ja još kao da povremeno nisam još skroz mirna s tim imenom, a kako se vama cini Petar za bebu?

  18. #168
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Mimolina prvotno napisa
    Ako bude dečko, naš će se zvat PETAR, meni je osobno MATEJ bilo puuuuno lijepse. I DOMAGOJ također predivno, al budući tata zaželio Petra
    Neznam, ja još kao da povremeno nisam još skroz mirna s tim imenom, a kako se vama cini Petar za bebu?
    meni je Petar naj muško ime, ali ja imam nečakinju Petru pa nam to ime baš i ne igra, a MM zapeo za Matej, a ja bi Bartol

  19. #169
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    petar, luka, matej, domagoj, branimir - to su muška imena iz moje okoline.

    a meni je dominik

  20. #170

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    Moje je mišljenje da treba vrlo oprezno s izborom djetetova imena što u zadnje vrijeme nije slučaj.. (uglavnom) žene a manje muškarci iživljavaju se pri izboru imena ponašajući se kao pri stvaranju profila.

    Ekstra specijalno ime neće djetetu dati specijalnost ukoliko ono neće biti specijalno po ničemu, i neće ispraviti eventualnu nespecijalnost roditelja, ali može naglasiti njihov kompleks (nepopularnosti u mladosti, prosječnosti, želja za boljim životom i luksuzom, taštine i snobizma).
    Djeca nisu ikone nego stvarne osobe koje će vašu maštariju nositi cijelog života, a ono što je moderno danas, već sutra može prestati biti (posebno brutalno namnožena troslovna i četveroslovna imena poput Fran, Luka, Sven, Tin, Vid, Noa, Mia, Tea, Jan i sl.)...

  21. #171
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj macemalo prvotno napisa
    Fran, Luka, Sven, Tin, Vid, Noa, Mia, Tea, Jan i sl.
    Kužim što hoćeš reći, ali Fran, Luka, Tin i Vid ti se nikako ne uklapaju u konstrukciju jer su to stara manje-više hrvatska imena. Roditelji znaju pretjerat, istina, meni osobno je Noa preko glave, također i Leeloo i takvih "izmišljotina" ali to je osobno pravo svakog roditelja. Osobno bih djetetu radije dala četveroslovno nego troslovno ime. (troslovno me podsjeća na imena za kućne ljubimce). Ali i kraća imena mi imaju prednost nad dužim. Evo npr. Šime, Duje, Mate su četveroslovna imena pa ne bih rekla da je neka pošast...

  22. #172
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Mi već duže vrijeme znamo da će se roditi još jedan dečkić, ali imena naravno nemamo. Voljela bih da to bude neko staro dalmatinsko ime (pošto prvorođeni nam je Lovre) i još da ima u sebi R (da ne bude samo jedan mališan "zeznut" sa izgovorom jer trenutačno Lovre za sebe govori da je Lole ) A Roko mi se ne sviđa... :/

  23. #173
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Aneta, Grgur, Bartol Renzo/Renco su meni jako lijepa imena -nisam ekspert ali mislim da su dalmatinska stara

  24. #174
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    I Marin

  25. #175
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa
    I Marin
    x andro?

  26. #176
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    David,Borna,Leo,Matej.......

  27. #177
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    pošto nosim sina sad smo stvarno u problemu s izborom imena.
    braci je L. već odavno odredila ime (kad nije bio ni u desetom planu) i ona ne odustaje od imena Moreno. meni se isto jako sviđa. jer ako ona ima neobično ime ne mogu sinu dat "obično". a muž ni čut. naježi se kad čuje ovo ime.
    on bi najradije sinu dao tatino ime (mog svekra) a ja dobijem fraze kad iti pomislim na tu opciju.

  28. #178
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni je Moreno baš lijepo... al brijem da se ni mom mužu ne bi svidjelo...iako,ima to R i završava na O pa je onako muževno, možda im se ne sviđa zato što je melodiozno...

    Ja se užasavam tog "u dedino, babino, tetkino ime" Mužu sam kad smo počeli hodat rekla da to kad mene nikad neće proći.

  29. #179
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ja znam za djedove/bake koji su prekidali veze s unucima tj sinovima/kćerima zato što se nisu zvali po njima.

    (kolega s maminog posla svog unuka zove mujo jer kao ako se ne zove po njemu, može se zvati i mujo )

    (i ne sviđa mi se moreno al bolje i to nego da opet izvlačite slova iz šešira )

  30. #180
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    kolega s maminog posla svog unuka zove mujo jer kao ako se ne zove po njemu, može se zvati i mujo
    aaaaa ja ću riknut!!! mujo!

  31. #181

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    I u mojoj se maloj obitelji pojavilo pitanje nasljedstva imena prema suprugovoj muškoj lozi, što bi dolazilo u obzir kad bi ujedno to ime bilo u užem izboru 'neovisne liste' naših imena. Ali nije. Štoviše, ono je meni jedno od neprihvatljivijih imena jer također sam zahvaćena sindromom vezanja novog imena uz osobe poznanike istoimenjake.
    Ime nije ružno niti neobično i čak mogu biti svakojake izvedenice al eto, vežem to ime uz osobu koja mi nije draga i kretenski je pokleknuti u modernom društvu nad pritiskom prisilne tradicije koja je više trendi nego što se zapravo radi o tradiciji. I odlučila sam prekinuti stoljetni slijed i stoički pričekati hoće li ili neće negdje daleko na otoku starozadrti pradjed tog istog unuka ili unuke biti shrvan što mali ili mala nisu nazvani po njemu.

    Zašto npr. nisam pri udaji nisam u dotu morala ponjet kravu il on meni preslicu? Treba samo razmisliti radi li se o nečemu na čemu nije neophodno inzistirati, ali od strane onoga koji je uz pitanje manje vezan. To dakako nisu roditelji djeteta već njegovi babe, dide, prababe i pradide. To je naše dijete i ne želim nam dopustiti da stvorimo priliku da sa svakom pomisli na naše dijete i sa svakim zazivanjem našeg djeteta moja bolja polovica ili ja pomislimo na nekog sasvim drugog, kojeg još k tome jedno od nas dvoje ne voli, ima loših iskustava ili jednostavno ne želi da mali ili mala nose to ime..

  32. #182

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Mi za sada imamo decka - Vidvan, i curicu - Lilasukhi, Zeljeli smo indijska imena sa znacenjem, tako da Vidvan znaci 'onaj koji posjeduje znanje' (sto se do sada pokazalo tocnim, pravi nam je filozof i mislioc), a lilasukhi je sastavljeno od dvije rijeci lila- zabava (ne u smislu partyja) i sukhi - sreca, znaci to bi bilo zabava puna srece, i to se pokazalo istinitim jer sa nasom curicom se stalno smijemo, ona se uvijek smije i zabava 100 na sat, a treceg bebaca (u slucaju da smo pogodili decka, kao sto je bilo prva dva puta) nekako, nekim misticnim okolnostima i muz i ja smo se sjetili imena Prem (znaci 'ljubav'), i to tu vecer kada smo ga zaceli ja pitam muza kako ce se zvati ako je decko i kazem mu 'sto kazes' na Prem, a muz razjapio usta i pita kada sam se toga sjetila jer je on isto to jutro pomislio bas na to ime. I ja sam se to jutro sjetila tog imena a nismo si to rekli nego tek kada smo ga zaceli... Sigurna sam da ce biti decko.

  33. #183
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    svako toliko se pojavi pitanje naslijeđivanja imena po lozi, i onda masovno zgraža
    Mi ne živimo u Kukumijevu donjem i muž me ne zove "ona" nego smo fina i moderna familija , i dijete nam ima didovo ime.
    Nastranu šta je meni ime samo po sebi-predivno(i što nebi baš nazvala dijete bogtepitajkako da se dida tako zove), pa su se poklopile zvijezde, al ima didovo ime (svekrovo, op.a)...

    Da ne mislite da je samo mm-ova familija i ja s njima primitivna, moja je još primitivnija
    daklem, moj buraz se zove ko moj pok.dida, i ko njegov pok.dida...
    moj tate se zove ko njegov pok. dida...
    ta se dva imena izmjenjuju u obitelji već 15 generacija.
    mbrat će eventualnog sina sigurno nazvati po tati. :/
    a ako je ko kul i urbana mladež-moj mali buraz je definitivno kul i urban


    tako da...

  34. #184
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Mi ne živimo u Kukumijevu donjem i muž me ne zove "ona" nego smo fina i moderna familija , i dijete nam ima didovo ime.
    Nastranu šta je meni ime samo po sebi-predivno(i što nebi baš nazvala dijete bogtepitajkako da se dida tako zove), pa su se poklopile zvijezde, al ima didovo ime (svekrovo, op.a)...
    ok ako je ime i tebi lipo, i fino i sviđa ti se.....ali se meni svekrovo ime uopće ne sviđa. a onda to ime vežem uz njega i imama osjećaj kako bi ditetu unaprid odredila jednu stupidnu crtu koju će nosit cili život.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Mi ne živimo u Kukumijevu donjem i muž me ne zove "ona" nego smo fina i moderna familija , i dijete nam ima didovo ime.
    Nastranu šta je meni ime samo po sebi-predivno(i što nebi baš nazvala dijete bogtepitajkako da se dida tako zove), pa su se poklopile zvijezde, al ima didovo ime (svekrovo, op.a)...
    ok ako je ime i tebi lipo, i fino i sviđa ti se.....ali se meni svekrovo ime uopće ne sviđa. a onda to ime vežem uz njega i imama osjećaj kako bi ditetu unaprid odredila jednu stupidnu crtu koju će nosit cili život.
    Nemam ivakvih problema, ali sam stava kao Loryblue

  36. #186

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    ivakvih=ovakvih

  37. #187

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    34

    Početno

    kad sam ostala trudna prvi put....otkako je dok. potvrdio trudnoću bila sam uvjerena, 100 % sigurna da je dečko i samo smo muško ime izabrali...Antonio....muž je odmah pristao....da bi na kraju ispalo da je dobio ime po mom svekru(Antun)...što nije....
    drugi put sam rodila curicu i moj MM je izabrao ime za svoju malu princezu (pošto sam ja izabrala za sina).....Anamarie.....(č. Anamari)...svekar još nije naučio kako mu se unuka zove ...
    a sad ne znam još što nosim.....MM hoće za dečka Martin, ja bi za curicu Marta.....oba nam se imena sviđaju.....

  38. #188
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    moj maleni bu Bruno, pase uz prezime, cini mi se muzevno,bas se i nemres sprdati s njime a ni neke nadimke raditi.

  39. #189
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj svekar se zvao aleksandar, i nazvao je sina aleksandar. meni je to malo, da ne kazem, blesavo. ajde po dedi, ali kad tata i sin imaju isto ime.. :/

    iako je meni to ime lijepo, a jos mi je ljepse sasa, naravno nije dolazilo u obzir da se tako zove

  40. #190

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj call me mommy prvotno napisa
    moj maleni bu Bruno, pase uz prezime, cini mi se muzevno,bas se i nemres sprdati s njime a ni neke nadimke raditi.
    Možeš Kad čujem da se neko zove Bruno, prva asocijacija mi je medo brundo, iako mi je ime ok

  41. #191

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    moj svekar se zvao aleksandar, i nazvao je sina aleksandar. meni je to malo, da ne kazem, blesavo. ajde po dedi, ali kad tata i sin imaju isto ime.. :/

    iako je meni to ime lijepo, a jos mi je ljepse sasa, naravno nije dolazilo u obzir da se tako zove
    Mađarska tradicija nalaže da se sinovi zovu po očevima.
    Možda tu ima neke đarma krvi?

  42. #192
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj call me mommy prvotno napisa
    moj maleni bu Bruno, pase uz prezime, cini mi se muzevno,bas se i nemres sprdati s njime a ni neke nadimke raditi.
    Možeš Kad čujem da se neko zove Bruno, prva asocijacija mi je medo brundo, iako mi je ime ok
    tak mu i ja tepam, a i mogo bi biti bas brundo,svi smo veliki u obitelji

  43. #193
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj šnapi prvotno napisa
    dakle danas je potvrđeno da nam stize jos jedan deckic bila sam jakoooo uvjerena da je cura i za decka nemam ama bas nikakav prijedlog. prezime je dugačko, češkog podrijetla (š i č prisutni). prvi decko se zove Jan i bas smo namjerno izabrali ime koje je često u češkoj da nekako naglasimo njegove korjene. i sad smo u problemima procitala sam sve prijedloge, ali ništa mi nije sjelo (alaj sam komplicirana) . jako mi se svidjalo ime iz one bajke Snježna kraljica Kai, ali kod izgovora bi to ispalo Kaj što je bezveze. R isto ne smije biti u imenu jer ja imam onaj grleni izgovor, pa kod čestog ponavljanja tog glasa zvuči jako izlohano. dakel pomagajte ako znate
    Vid, Matej, Jakob, Toma
    nisam neko vrijeme citala ovaj topic ( a konstantno razmisljam o imenu) i palo mi na pamet Vid i baš mi se sviđa i nekako si mislim da ce tako i ostati ako M da zeleno svjetlo. Eto Sirius Black kao da si mi misli procitala M je rekao da ce biti suzdrzan dok se bebac ne rodi da vidimo da li mu ime paše, pa smo dakle do tada još suzdržani

  44. #194
    marmelada avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    56

    Početno

    kak se sve čini niš od Viktora, ni Borne ni Roka :/
    trenutno je samo Jakov
    ponekad mi se cini da bu nam sinčić "no name" koliko se razilazimo u mišnjenjima sa mm sad se još samo pribojavam upletanja sa strane...

  45. #195

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj kunda prvotno napisa
    Mi za sada imamo decka - Vidvan, i curicu - Lilasukhi, Zeljeli smo indijska imena sa znacenjem, tako da Vidvan znaci 'onaj koji posjeduje znanje' (sto se do sada pokazalo tocnim, pravi nam je filozof i mislioc), a lilasukhi je sastavljeno od dvije rijeci lila- zabava (ne u smislu partyja) i sukhi - sreca, znaci to bi bilo zabava puna srece, i to se pokazalo istinitim jer sa nasom curicom se stalno smijemo, ona se uvijek smije i zabava 100 na sat, a treceg bebaca (u slucaju da smo pogodili decka, kao sto je bilo prva dva puta) nekako, nekim misticnim okolnostima i muz i ja smo se sjetili imena Prem (znaci 'ljubav'), i to tu vecer kada smo ga zaceli ja pitam muza kako ce se zvati ako je decko i kazem mu 'sto kazes' na Prem, a muz razjapio usta i pita kada sam se toga sjetila jer je on isto to jutro pomislio bas na to ime. I ja sam se to jutro sjetila tog imena a nismo si to rekli nego tek kada smo ga zaceli... Sigurna sam da ce biti decko.
    Mene zanima kako se u ovom i sličnim slučajevima dolazi do odluke da netko iz Novog Vinodolskog djetetu da naziv indijske riječi? Zašto npr. riječi nisu njemačke pa bi se djeca zvala UnterhaltungGluck - Zabava i Sreća ili otprilike Wissenjene, Kenntnisjene - onaj koji posjeduje znanje ili jednostavno Liebe kao ljubav.

  46. #196

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    macemalo, pa valjda to ima veze s vjerom. Ako mogu ljudi davati djeci hebrejska imena, onda mogu i indijska. Meni osobno se više sviđa kad netko ima ime s nekim značenjem, nego izmišljenu kombinaciju slova

  47. #197

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    macemalo, pa valjda to ima veze s vjerom. Ako mogu ljudi davati djeci hebrejska imena, onda mogu i indijska. Meni osobno se više sviđa kad netko ima ime s nekim značenjem, nego izmišljenu kombinaciju slova
    koje bi to bile izmišljene kombinacije slova? pa sva su čak naša imena s nekim značenjem: ada - plemenita ili ona koja je ukrašena, alena,- skladna, aleksandra - ona koja brani ljude...bruno - smeđi, bartol - hrabar, srčan, bernard - hrabar kao medvjed, bojan - vladatelj horde (?), pa čak i ona imena za koja se čini da su nasumično nabacana slova (a u zadnje vrijeme pomodarna i popularna): hana - milost, janja - nevina ili čista, nola - rođena, kaja - slatka, jan - bog je milostiv, fran - koji je slobodan, roko - visok čovjek, simon - koji je tuponos, filip - prijatelj konja, david - ljubljen ili prijatelj itd

  48. #198
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    pozorno vas pratim, a kako sam T i uvjerena sam da će opet biti dečko nemam uopće ideje kako bih dijete nazvala.N ima kratko ime i slaže se s prezimenom koje ima previše R, sad sam na čudu.MM ima fix ideje tipa Mate( valjda po didu), a ja neću ni čuti. Kaže da sam ja izabrala N ime pa da je na njemu red. Malo morgen, to si samo on misli. Moje ime i prezime MM koje sam uzela( što mi bi) ima 3R i 2M,vrlo zvučno, nema što. Meni je i nakon 10.g.braka još čudno izgovoriti moje ime i prezime.

    Jona mi se sviđa,MM niti čuti.
    Za curicu sam se već izjasnila na drugom pdf

  49. #199
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj macemalo prvotno napisa
    Moje je mišljenje da treba vrlo oprezno s izborom djetetova imena što u zadnje vrijeme nije slučaj.. (uglavnom) žene a manje muškarci iživljavaju se pri izboru imena ponašajući se kao pri stvaranju profila.

    Ekstra specijalno ime neće djetetu dati specijalnost ukoliko ono neće biti specijalno po ničemu, i neće ispraviti eventualnu nespecijalnost roditelja, ali može naglasiti njihov kompleks (nepopularnosti u mladosti, prosječnosti, želja za boljim životom i luksuzom, taštine i snobizma).
    Djeca nisu ikone nego stvarne osobe koje će vašu maštariju nositi cijelog života, a ono što je moderno danas, već sutra može prestati biti (posebno brutalno namnožena troslovna i četveroslovna imena poput Fran, Luka, Sven, Tin, Vid, Noa, Mia, Tea, Jan i sl.)...
    malo ovako citam i bas mi se ucinilo da nekako s visoka komentiras to sto ljudi daju svojoj djeci imena koja im se svidaju. ovo sa brutalno "namnozenim" imenima kao sto su ova koja si spomenula si dotaknula dobar dio forumske populacije. ne bi rekla da ljudi daju djeci imena u stilu "noa je novi marko" ili "mia je nova ana", ili kako to vec ide u modnom zargonu.

    i zasto bi trebao biti oprezan s davanjem imena. ne moraju se svi zvati isto da netko slucajno ne bi odskakao.

    zakaj ti nisi uzela nick little kitty ili kittylittle ili pitajboga.. tvoja stvar, jel.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    25

    Početno

    Moji dečki se zovu Ivan, Matej i Gabriel,mni se strašno sviđa ime Žan ali se nisam za njega izborila sva tri puta.Koje je vaše mišljenje o tom imenu baš me zanima?

Stranica 4 od 63 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •